Oparzenie słoneczne. Leczenie i profilaktyka

Na zewnątrz w pełnym słońcu błyszczy delikatny ciepły i prawie wszyscy z przyjemnością con skóry światłem słonecznym. Niektórzy ludzie wolą opalać się w kraju, ktoś we wsi z babcią, a ktoś próbuje przejść bliżej morza. Jednak bez względu na to, gdzie wolisz spędzić letnie dni, w każdym przypadku, nie należy zapominać o zasadach bezpiecznego opalania. W przeciwnym razie istnieje ryzyko oparzenia słoneczne. Zbyt wiele osób nie bierze poważnie oparzenia słoneczne leczenie nie rozpocznie. Ale taka postawa często okazuje tyle poważne komplikacje dla zdrowia ludzkiego. Pomoc dla opalenizny jest niezbędny do zachowania zdrowia poszkodowanego. To, co zostanie omówione w tym artykule.

load...

Pierwszą rzeczą, którą trzeba wiedzieć, czego unikać oparzeń słonecznych, to jest dokładnie to, co powoduje, że współczynnik ich wygląd. Wielu wierzy, że istnieją oparzenia spowodowane nadmiernym ciepłem, które czują się na jego skórze. Jednakże, nie jest to prawda – oparzenia słonecznego, w przeciwieństwie do termicznego nie pojawić się w wyniku ekspozycji na skórę, na wysokie temperatury, na skutek wystawienia na działanie promieni ultrafioletowych.

Dlatego przypadki oparzenia słoneczne wśród narciarzy, którzy spędzają dużo czasu w promieniach słońca zimą są dość powszechne. Z kolejnym potwierdzeniem na pewno każdy z nas kiedykolwiek doświadczył – jest wygląd opalenizny po długim pobycie na plaży w pochmurny dzień, kiedy słońce nie jest widoczna. Punktem TOI, że chmury nie dają się dostać na ziemi promienie słoneczne, ale nie są przeszkodą do promienie ultrafioletowe.

A co powiedzieć o tych przypadkach, gdy kobiety przychodzą na wakacje nad morzem? Oczywiście, każda kobieta chce tylko wrócić do reszty, stając się właścicielem luksusowego brązu tan że spowoduje podziw i zazdrość wszystkich jej przyjaciół. Obie kobiety starają się utrzymać maksymalną ilość czasu na plaży, dzięki czemu fatalny błąd.

Kiedy taka linia postępowania bardzo szybko zamiast oczekiwanego brązu tan można zauważyć zaczerwienienie skóry i ból w dotyku, można poczuć ciepło lub chłód, ponieważ główną funkcją skóry, która zapewnia pełne i właściwe przekazywanie ciepła jest zepsuty.

load...

Jeśli zauważysz w takich wyświetlaczach, aby natychmiast wyeliminować wszelkie zanieczyszczenia skóry na działanie promieni słonecznych i rozpocząć leczenie. W żadnym wypadku nie ignoruj ​​objawów oparzeń i nie kontynuować do opalania, ponieważ jest w znacznym stopniu pogorszyć stan skóry. Rozpocząć leczenie oparzeń słonecznych natychmiast, bez zwłoki, ponieważ nie jest to nieszkodliwy zarysowania. Oparzenia słoneczne mogą przedwcześnie wiekiem skóry, powodując zmarszczki, powodować rozwój ludzkiej przewlekłej alergii na światło słoneczne. W ciężkich przypadkach, często powtarzane opalaniu można nawet uruchomić mechanizm pojawienia się raka skóry.

Leczenie opalaniu

Do tej pory ludzkość wie ogromną ilość rozmaitych sposobów leczenia oparzeń jak tradycyjnych metod i receptur tradycyjnej medycyny. I często ludowe środki zaradcze przed oparzeniami słonecznymi pomocy nie mniej skuteczniej niż lek od opalenizny nabyć w aptece.

Ogólne zalecenia dla opalenizny

Więc ty lub twoi bliscy oparzenie. Taki stan powoduje, że osoby dotknięte poważną dyskomfortu. Pierwsza pomoc powinna zostać przekazana niezwłocznie. Dlatego każdy powinien wiedzieć, co zrobić z oparzeniami słonecznymi.

Jeśli nękane przez bolesnych doznań, przez jakiś czas będą one pomóc złagodzić zimny prysznic. Okres czasu ulgi w dużej mierze zależy od tego, jak poważne oparzenia został odebrany przez człowieka. W niektórych przypadkach ból może zniknąć na wiele godzin, a niektórzy, niestety, tylko na chwilę. Należy zwrócić uwagę na temperaturę wody – to musi być fajne, ale w każdym razie nie z lodem. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, dodatkowo na oparzenia słoneczne, aby uzyskać zimno lub, co gorsza, zapalenie płuc.

Dla ludzi, którzy poparzenie słoneczne, nie jest to rodzaj „reguły trzech nie”:

 1. Nie zmyć skórę wodą z mydłem i żel pod prysznic. To tylko dodatkowo wysuszyć skórę i znacznie zwiększyć odczucie bólu.
 2. Nie należy stosować kosmetyki, które zawierają w swojej strukturze alkoholu. Zastosowanie takich kosmetyków można oprócz oparzenie powodować chemiczną w funkcji ochronnych skóry w tym stanie znacznie zmniejszona. Ponadto, alkohol przyczynia się również do parowania więc pożądane obecnie wilgoci skóry.
 3. Nie należy smarować skóry Brak tłuszczu kremy i maści – to też znacznie pogorszyć jej stan.

Najbardziej optymalne dla ruchu opalaniu kosmetyków zawierających w swoim składzie aloesu. Takie kosmetyki nie tylko schłodzić skórę, ale również w znacznym stopniu przyczynić się do usunięcia reakcję zapalną. Sam Aloe ma bardzo silne właściwości przeciwzapalne.

W takim przypadku, jeśli masz do czynienia z pojawieniem się opalenizny, należy zwrócić szczególną uwagę na reżim pitnej. Ciało jest obecnie w osłabionym stanie i, w rezultacie, szybko traci wilgoć. Jest to, aby utrzymać prawidłową równowagę wodno-zasadowej w organizmie, należy spożywać bardzo duże ilości cieczy. W takich przypadkach idealnym napoje będą:

 • Zielonej herbaty ochładza się, korzystnie w saszetkach.
 • Zwyczajne słabo zasadowej wody mineralnej.
 • Każdy sok z dodatkiem wody do picia na wysokości 1 części wody i trzy części soku.
 • Sok z granatów. Na niej jest konieczne, aby powiedzieć trochę więcej. Sok z granatów – dość silny antyoksydant, skutecznie walczy z wolnymi rodnikami, które są uwalniane w produkcji opalenizny. Ponadto sok z granatów ma również silne działanie przeciwzapalne na stronie nagrywania. Tak więc, jeśli pić duże ilości soku z granatów, aby poradzić sobie ze skutkami opalania uda Ci trochę szybciej. Należy jednak mieć na uwadze, że Granat sok ma negatywny wpływ na szkliwo zębów, więc Dentyści zalecają pić sok z granatów przez słomkę i wypłukać usta po jedzeniu. Ponadto sok z granatu jest przeciwwskazane dla osób cierpiących na choroby przewodu pokarmowego.

Ważne jest także, aby jeść prawidłowo podczas leczenia oparzeń słonecznych. Postaraj się uwzględnić w diecie świeżych warzyw i owoców. Zawierają one dużą ilość witaminy C i witaminy E, bez których proces gojenia i regeneracji skóry po prostu nie możliwe. W tej samej sprawie, jeśli dla niektórych – żadnego powodu nie chcą lub nie mogą jeść świeże owoce i warzywa, trzeba wziąć chemicznie zsyntetyzowany witaminy C i E. Można je nabyć w niemal każdej drogerii. Nie można kupować żadnych leków, które dokonane na podstawie aktywnego składnika ibuprofenu. Ibuprofen nie tylko zwolnić stan zapalny skóry i normalizuje temperaturę ciała pacjenta, ale także znacznie zmniejszyć intensywność bólu.

Należy zwrócić uwagę na jej ubrania. W żadnym wypadku nie noszą te modele ubrania, które są mocno skóra montażu – można go zranić wpływ oparzenia słoneczne skóry. Optymalne byłoby luźne okrycie z obu bardzo cienkiej i miękkiej bawełny lub jedwabiu. W każdym razie nie można nosić odzież wykonaną z materiałów chropowatych lub syntetycznych – to tylko zwiększy już istniejące podrażnienia skóry.

W takim przypadku, jeśli konsekwencją było pojawienie się skóry spalić peelingu skóry, należy natychmiast zacząć ją nawilżają. Można to zrobić na kilka sposobów. Jednakże, jeśli nie akceptują stosowanie tradycyjnych leków, pomożecie różnych balsamów nawilżających do ciała, których sprzedaż stanowi wielką różnorodnością. Zastosuj je uszkodzony skórę przez co najmniej 6 razy dziennie, ale w ogóle – im więcej, tym lepiej.
W żadnym wypadku nie należy próbować usunąć „skrawki” złuszcza skórę samodzielnie. Im mocniej go odebrać, tym silniejszy będzie nadal łuskane. Trzeba tylko cierpliwie czekać – złuszczanie minie sama. Jedyne, co można zrobić, pod warunkiem, że nie masz ból, jest użycie peelingu ciała, korzystnie bogata w witaminę A.

Oznacza to, że jeśli oparzenie jest rozległe, przeniknęła w głąb skóry na tyle głęboko, a poszkodowany skarży się na nudności, zawroty głowy i wysokie temperatury ciała, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. W ciężkich przypadkach, aby odpowiednio ocenić stan chorego i odpowiednie leczenie może tylko lekarz.

Tradycyjne zabiegi, oparzenie słoneczne

Jak wspomniano powyżej, istnieje kilka bardzo skutecznych sposobów leczenia oparzeń słonecznych za pomocą tradycyjnej medycyny. Jeśli masz oparzenia słoneczne, pierwsza pomoc jest koniecznością. Poniżej opisano podstawowym receptur ludowych:

 • Pakiety mleka i produktów mlecznych.

Najczęściej stosowane do opalania śmietany i jogurtu. Produkty mleczne nie są po prostu usunąć stan zapalny i łagodzą ból – nie zawiera białka mleka tworzy niewidoczną warstwę ochronną, która zapobiega wilgoci odparuje. W ten sposób prawie całkowicie wykluczyć możliwość odwodnienia skóry i, w konsekwencji, dużo szybciej proces odzysku i gojenie skóry. Powinno ono być stosowane na skórę każdego jeden i pół, aby osiągnąć efekt terapeutyczny jogurtu lub kwaśną śmietaną – dwie godziny bez pocierania skóry, ale po prostu rozłożone równomiernie na jego powierzchni. Dla takiej medycznej ściska pożądane stosowanie śmietanę lub jogurt bardzo dużej zawartości tłuszczu.

 • Surowe ziemniaki.

Innym ulubionym środkiem zbawienia przed skutkami opalania jest zwykły ziemniak. Aby to zrobić, trzeba dokładnie opłukać pod bieżącą wodą kilka bulw ziemniaka (w zależności od obszaru zmian skórnych), obrać ze skóry i ruszt. Następnie otrzymaną zawiesinę być rozłożone równomiernie na całym obszarze uszkodzoną skórę i pozostawić na 15 – 20 minut, a następnie wziąć prysznic i obsohnite, bez uciekania się do pomocy ręczniki.

 • biały surowe jajko.

Proste jaj kurzych pomogą wyeliminować bolesne oparzenia słoneczne w ciągu kilku minut. Do tego trzeba zrobić kilka jajek – ich liczba zależy od powierzchni zmian skórnych. Ubić jajka, delikatnie oddzielając żółtka od białek. Potem lekko pokonać przy użyciu miksera lub białka naganiaczy i starannie ułożyć je na zmienioną chorobowo skórę. Zostaw białko tak długo, jak zaczyna wysychać. Po rozpoczęciu poczucie zaostrzenie skóry, wziąć prysznic i spłukać z białka jaja. Gdy skóra jest lekko suche, umieścić na jej balsam.

 • Kleik z liści aloesu.

Do przygotowania następujących sposobów na oparzenia słoneczne, trzeba liści drzewa aloesu i świeżego mleka. Szlifować 10 liści drzewa aloesu, dodać trochę mleka w kaszy i dokładnie wymieszać. Otrzymaną zawiesinę należy stosować do dotkniętego miejsca opalania trzy razy dziennie. Powodując papkę, pozostawić na skórze przez około pół godziny, a następnie dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą i leczeniu skóry krem ​​nawilżający lub balsam.

W przypadku krótko po zastosowaniu zawiesiny do skóry, poczujesz pieczenie lub inne nieprzyjemne odczucia, zatrzymać procedurę i nie powtarzać go więcej. Przebieg leczenia nie może być natychmiast zatrzymany, gdy tylko ból zniknie. Kontynuować leczenie aż do całkowitego uzdrowienia skóry.

 • Wywar z rumianku.

Bulion Rumianek pospolity bardzo skutecznie usuwa stany zapalne skóry oraz przyspiesza proces gojenia skóry. Przygotowanie wywaru z rumianku jest bardzo prosta. Suszonych kwiatów rumianku musi być napełniony wodą i szybkości jedną łyżkę surowca na litr wody. Doprowadzić bulionu do wrzenia, a następnie gotować przez około pięć minut. Pozostawić bulion sugerowane przez około godzinę, po czym szczep ściereczką gazy. Wywar z rumianku mają być stosowane do widgetów, które muszą być wykonywane co trzy godziny.

 • Mleczne kostek lodu.

Innym dobrym sposobem, w jaki sposób leczyć oparzenia słoneczne, jest wykorzystanie mlecznych kostek lodu. Przygotowane w bardzo prosty sposób. Kapać olejek eukaliptusowy mleka w ilości 5 kropli na 100 ml. Mleko, mleko wlać formochkam na lodzie i umieścić w zamrażarce. Po mleko jest zamrożone, stosowanie kostki do wycierania dotkniętych obszarów skóry. Taki środek nie tylko dodatkowo nawilżać skórę, ale również schłodzić, usunie ból.

 • Maść z miodu i aloesu.

Maść na oparzenia słoneczne obok może znacząco przyspieszyć proces gojenia nawet najbardziej poważne uszkodzenia skóry. Do jego przygotowania trzeba zalać wrzątkiem kilka liści drzewa aloesu, a następnie usunąć je ze skórki i mielone. Otrzymaną zawiesinę konieczne jest mieszanie w równych proporcjach z dowolnego naturalnego miodu, umieścić w lodówce przez około pół godziny, a następnie stosuje się równomiernie na uszkodzenia skóry promienie ultrafioletowe.
Pozostaw krem na skórze przez około godzinę, a następnie opłukać pod bieżącą wodą, osuszyć ręcznikiem i pozostawić do wyschnięcia. Po tym, czysta, sucha skóra, stosuje się żadnych nawilżający balsam na oparzenia słoneczne.

 • Maska z kwaśną śmietaną i olejek cytrynowy.

W tym przypadku, jeśli opalaniu zabieg na twarz następuje tradycyjne leki bardzo szybko przynoszą wielką ulgę . Przygotowanie tej maski nie jest trudne. Do jego przygotowania należy zakupić olej apteka cytryny. Dodać 100 g śmietany 10 kropli olejku z cytryny, wymieszać – maska nawilżająca jest już prawie gotowy. Stosuje się go na spalonego skórę, pozostawić na około 15 minut, a następnie spłukać czystą wodą.

 • Maska świeżego ogórka.

Jeśli masz nosa oparzenia słoneczne, skutecznie pomaga zwykły kawałek świeżego ogórka. Musi ona być stosowana do nosa co pół godziny przez co najmniej 10 minut. Nie zapomnij za każdym razem do wycięty kawałek świeżego ogórka.

Powyższy opis podstawowych metod jak leczyć oparzenie słoneczne środków ludowej. Jednak w każdym przypadku, nie należy zapominać, że zanim spróbujesz użyć dowolnego z tych narzędzi, musisz być absolutnie pewny, że poszkodowany nie jest uczulony na każdy – każdy z elementów składowych receptury. Należy również pamiętać, że medycyna ludowa dla opalenizny nie może być stosowany w leczeniu dzieci.

Zapobieganie opalenizny

Oczywiście, jest o wiele bardziej skuteczna, aby zapobiec występowaniu opalenizny. Aby to zrobić, należy wykluczyć wpływ niebezpiecznych promieni słonecznych na skórę. Aby to zrobić, należy przestrzegać kilku prostych zasad:

 • Spróbuj w miarę możliwości ograniczyć pobyt na ulicy, zwłaszcza w słońcu, od około 11 rano do 3 po południu. Jeżeli nie jesteś pewien, czy jest to bezpieczne dla czasu przebywania na ulicy, można użyć trochę przebiegły Ludowa: Spójrz na jego cieniu – w przypadku, gdy cień jest mniejsza niż wysokość, słońce jest niebezpieczne.
 • Jeśli uniknąć ulicy w tej chwili nie jest możliwe, zanim wyjdziesz, szereg środków ochronnych powinny być podejmowane: nosić zamknięte ubrania, nakrycia głowy. Ponadto, nie kolidują z ciemnych okularach.
 • Jeśli masz bladą skórę, staraj się nie być w bezpośrednim świetle słonecznym – używać parasoli lub opalać się w cieniu, jak dziwne jak się może wydawać.
 • Pamiętaj, że woda występuje oparzenie słoneczne znacznie szybciej – tym pamiętać, będąc na plaży.

Filtry przeciwsłoneczne

Można znaleźć szeroką gamę środków ochrony przed promieniami ultrafioletowymi w naszych czasach w działach kosmetycznych sklepów i aptek. Zakup takiego środka, należy zwrócić uwagę na firmy – producenta, preferując znanych firm – producentów. Pamiętaj, że wszystkie filtry przeciwsłoneczne są podzielone na grupy w zależności od poziomu ochrony przed promieniowaniem UV. Każdy człowiek potrzebuje innej ochrony przed oparzeniem słonecznym:

 • Dla ludzi, którzy mają jasną skórę i rude włosy, są filtry słoneczne o współczynniku ochrony 30.
 • Dla ludzi z charakterem bladych ochronnych skóry mających na celu ochronę indeks 20.
 • Dla osób z smagłych odcienie skóry, jest wystarczająco dużo pieniędzy, aby chronić indeks 15.

Do wyposażenia ochronnego do pełnienia swojej funkcji w pełni pewne zasady ich stosowania powinny być przestrzegane. Ochrony przeciwsłonecznej powinny być stosowane do skóry suchej około godzinę przed planowanym wycofaniem w słońcu. Pomimo faktu, że wiele firm – producenci twierdzą, że ich fundusze nie boją się wody, spróbuj po każdym nurkowaniu w wodzie ponownie nakłada się na skórę. Tylko w tym przypadku krem ​​z opalenizny będzie działać dobrze i chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Istnieje pewna liczba osób, które są na ogół ściśle przeciwwskazane ekspozycji na słońce, ponieważ mogą one doprowadzić do znacznych komplikacji zdrowotnych. Ich skutki oparzeń słonecznych może być bardzo negatywne:

 • Ludzie, którzy mają duże obszary skóry pozbawionej pigmentacji. Taka skóra niemal natychmiast pokryte silną oparzenia słoneczne.
 • W tej samej sprawie, jeśli masz moli, pigmentacyjne, który jest znacznie silniej wyrażony niż w innych obszarach skóry, gdy narażone na działanie słońca, ciemnieją nawet więcej, staje się bardzo wyraźna.
 • Ludzie, którzy cierpią z powodu różnych rodzajów skóry i łuszczyca – opalaniu znacznie pogorszyć sytuację.

Ponadto, należy pamiętać, że zastosowanie pewnych środków farmakologicznych, takich jak antybiotyki, środki uspokajające i środki moczopędne, co znacznie zmniejsza możliwość ochrony skóry i zwiększa ryzyko oparzeń słonecznych.

Słoneczne oparzenia oczu

Jeśli mówimy o szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, to jest niemożliwe, nie mówiąc już o zjawisko słońce wypala oczy. Ta komplikacja w medycynie została nazwana elektrooftalmiya. Istnieje podobne palić wskutek długotrwałego wystawienia na działanie światła ultrafioletowego promieniowania siatkówki. Może się to zdarzyć, jeśli długo patrzeć na słońce, które często występuje u dzieci, a także, jeśli przez długi czas na nartach, czy po prostu się na śniegu w otwartej przestrzeni w słońcu.

Po około 4 – 5 godzin pracy zaczyna odczuwać Ostry ból rozpoczyna się silne łzawienie i obrzęk nerwu szczeliny. Spojówki oka również znacznie spuchnięte i przekrwienia naczyń krwionośnych wokół tęczówki rozszerzony i rogówka lekko przyciemnione.

W przypadku wystąpienia takich zdarzeń w żadnym wypadku nie należy próbować samodzielnie złagodzić stan poszkodowanego – w tej sytuacji, samoleczenie może prowadzić do nieprzewidywalnych skutków, aż do całkowitego pozbawienia widzenia. Należy natychmiast szukać pomocy medycznej od lekarza – okulisty, a tylko w przypadku jego nieobecności – do każdego pracownika służby zdrowia, który wyznaczy niezbędnego leczenia.

Oparzenie słoneczne u dzieci

Osobno też trzeba mówić o oparzenia słoneczne u dzieci. Oparzenia skóry u dzieci występuje znacznie szybciej i bardziej dotkliwe. Dziecko może dostać dość silne oparzenie po 5 minutach ekspozycji na słońce.

Oparzenia słoneczne u dzieci często prowadzi do rozwoju długoterminowych negatywnych skutków dla zdrowia – znacznie częściej niż u dorosłych. Poniżej przedstawiono najczęstsze powikłania:

 • Znaczący wzrost ryzyka zaćmy dziecka i degeneracji nerwu plam, które mogą doprowadzić do częściowej lub całkowitej utraty wzroku.
 • Dzieci o jasnej karnacji, często się ryzyko oparzenia słoneczne w przyszłości, aby ryzyko wystąpienia raka skóry.

Oparzenia słoneczne dla dzieci, ogólnie dla jej objawów są bardzo podobne do klęski dorosłych ultrafioletowych. Istnieją jednak pewne różnice:

 • Jeśli dorośli opalaniu przejawia szybko i ostro, dziecko pojawia się on całkowicie niezauważony i często, po 10 – 12 godzin po ekspozycji na światło słoneczne.
 • Jeśli dziecko jest małe, może zacząć działać w górę, bez wyraźnego powodu, lub, wręcz przeciwnie, by stać się senny i ospały.
 • Skóra staje się zaczerwieniona wygląd i dotyk staje się bardzo gorące i suche. Po dotknięciu jej dziecko skarży się na ból, skóra może pęcznieć. Nawet pęcherze mogą pojawić się w przypadku szczególnie poważnych oparzeń. Najczęstszym opalaniu twarz dziecka.

Szczególnie poważne oparzenia w ogóle są bardzo niebezpieczne dla zdrowia dzieci. Objawy oparzenia słoneczne może mieć, takie jak osłabienie, wysoka gorączka, nudności i wymioty, dreszcze, zawroty głowy. Jeśli czas nie reaguje i nie szukają pomocy medycznej, może rozwijać prawdziwe oparzenia prądem, który ma następujące objawy:

 • Wymowa bladość skóry dziecka.
 • Ponadto, ofiara dziecko może mieć trudności w normalnym procesie oddychania.
 • Zdarza się, że dziecko traci wzrok niż często przeraża rodziców i przestraszył się. Ale nie panikuj szczególnie – gdy pod warunkiem terminowego opieki medycznej i odpowiedniego leczenia wzroku bardzo szybko powrócić do dziecka w całości.
 • W ciężkich przypadkach możliwa strata krótkoterminowy świadomości.

Pierwsza pomoc dla opalenizny dziecka

Jeśli nie jesteś w stanie chronić dziecko przed słońcem i zbyt gorliwy opalenizny jeszcze odebrana, trzeba będzie udzielić pierwszej pomocy dziecku i podjąć następujące kroki:

Natychmiast porwać dziecko od – pod otwartym słońcu i starają się ją ochłodzić. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem lub zadzwonić siebie „pierwsza pomoc” w obecności dziecka objawów takich jak:

 • Oparzenie słoneczne każdy stopień, który wywodzi się z dzieckiem młodszym niż jeden rok. Ochrona skóry dziecka funkcję bardziej doskonały, dlatego też jest bardzo wrażliwy na pojawienie się poważnych oparzeń. Oparzenie słoneczne występuje u niemowląt jest bardzo ciężko i nigdy nie można przewidzieć, w jaki sposób organizm reaguje dziecko.
 • Uczucie chłodu kid, gorączka.
 • Występowanie bólów głowy.
 • Występowanie pęcherzy, wskazując, że dziecko ma miejsce słoneczne drugiego stopnia oparzenia.
 • Występowanie obrzęk rąk lub twarzy.
 • Oparzenia pierwszego stopnia (zaczerwienienie skóry proste) obejmujące szeroką powierzchnię skóry.
 • Skarg dziecka z nudności, wymioty i senność.

Do tego czasu, aż dojdziesz „pierwszej pomocy”, aby ułatwić stan dziecka po środki należy podjąć:

 • W celu zmniejszenia bólu do minimum, trzeba stale zwilżać dotknięte obszary skóry dziecka chłodnym trochę wody, która paruje z powierzchni skóry, to ostygnie. Moczyć w wodzie miękkiej ręcznik i owinąć dziecko w około 10 – 15 minut. Procedurę można powtarzać co pół godziny, ale stale się upewnić, że dziecko nie jest schładza.
 • Leczenia uszkodzonej skóry lub środków przeznaczonych zwłaszcza do leczenia oparzeń słonecznych lub w inny sposób, oparzeń, na przykład, D – pantenolu.
 • Całkowicie rozebrać dziecko nosić, aby nie uszkodzić już uszkodzoną skórę dziecka. Należy również upewnić się, że pościel, która jest miękisz był miękki.
 • Tak często jak to możliwe Zachęcaj dziecko do picia, że ​​jest teraz koniecznością.
 • W takim przypadku, gdy dziecko zaczęło wymioty, umieścić go na prawym boku. Jest to konieczne, aby wymiociny nie przedostała się do dróg oddechowych i dziecko dusi.

Wpływ wody morskiej na skórę i włosy

A propos wakacji nad morzem, nie wspominając już o takich rzeczach jak uderzenia wody morskiej na ludzką skórę i włosy. Jak wiadomo, skład wody morskiej i osocza ludzkiej krwi są bardzo podobne do siebie. To wyjaśnia te i korzystne działanie wody morskiej, ma na organizm człowieka.

Bardzo korzystny wpływ na skórę i paznokcie mają te minerały, które są zawarte w wodzie morskiej. Lekarze powinni podróżnych nie zmyć słoną wodę zaraz po wyszli z wody, ale tylko zmoczyć ręcznik i pozostawić na skórze przez dwie – trzy godziny co najmniej. Tak więc, można uzyskać coś w rodzaju maski do ciała.

Wcześniej nie było błędne, że woda, jak suszenie, zwiększa wpływ światła słonecznego, a więc na skórę wysusza się w dużym stopniu. W rzeczywistości, jak wynika z ostatnich badań, taka opinia nie jest całkowicie prawdziwe.

Ale wpływ wody morskiej na włosy w połączeniu ze słońcem i wiatrem, może znacznie pogorszyć stan. Wszystkie powyższe czynniki są w dużej mierze wysusza włosy, czyniąc je cienkie, suche i łamliwe. Aby zapobiec wystąpieniu takiej sytuacji konieczne jest, aby chronić włosy. Pamiętaj, aby nosić kapelusz i codziennego użytku maska ​​nawilżająca do włosów.

Zgodnie ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa wrócisz z wakacji z wspaniałe tan, wypoczęty i pełen sił i energii, która będzie wystarczająco aż do następnego święta.

load...