Opalania – plusy i minusy modnych zabiegów

Zawartość:

Brąz, czekolada, złoty, brzoskwiniowy … Opalenizna dawna integralną częścią obrazu zdrowej, pięknej, szczęśliwy i zadowolony życia. Oczywiście, aby utrzymać opaleniznę przez cały rok zdobytą pod hojnych promieniach letniego słońca, jest to niemożliwe. A jak chcesz! Dlatego też udać się do salonu kosmetycznego i przedłużyć żywotność jego spokojny i entuzjastyczny opalona w solarium. Słowo to, co! Przestrzeń. Tak, a jednostka, która daje nam możliwość kąpieli w ultrafiolecie przez cały rok, bardziej jak dekoracja do fantastycznego filmu lub sprzętu Star City.

load...

Ale niech nas, jak mówią, bliżej tematu. Nawiasem mówiąc, opaleniznę w solarium – to jedyny sposób, aby przygotować skórę przed pójściem do cieplejszego klimatu dla tych, którzy szybko spala się w słońcu. A to z kolei pozwala spędzić spokojne wakacje nad morzem bez paniki utraty atrakcyjności dla agresywnej yuzhnomorskim słońcu, bez temperatury i płyny na spalonych obszarów skóry. Ale tylko wtedy, gdy jest to korzystanie z solarium iw ogóle, co ta metoda opalania pozytywne i negatywne aspekty? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Korzystanie z solarium

Z korzyścią dla opalania w solarium może spowodować wiele argumentów, które, oczywiście, schlebiać sztucznych miłośników słońca. Po pierwsze, jesteś na (chcesz – jak czekolada, chcesz – tylko do światła złoty), będzie się podobać nie tylko siebie, ale także do innych (być może, ale nie fakt!). Ale to tylko tak – aby chronić wybrany obraz. A jeśli bardziej poważna, a następnie:

 1. Lampy UV emitują promienie solarium wynosi zasilające A i B, całkowicie eliminując obecność promieni gamma z których szkodliwy wpływ na komórki skóry. Dlatego nie ma powodu, aby martwić się o potencjale chorób skóry i nowotworów, pod warunkiem okazjonalnych wizyt w solarium, a jedynie umiarkowaną opalenizny.
 2. Promieniowanie aktywuje produkcję witaminy D3, która jest odpowiedzialna za normalizujących metabolizm wapnia i fosforu w organizmie człowieka, który pomaga wzmocnić mięśnie i tkankę kostną, hamuje wzrost komórek nowotworowych, zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną, poprawia nastrój i zwalcza depresję.
 3. UV-A ma korzystny wpływ na ludzi, którzy już mają choroby skóry, takie jak: trądzik, łuszczyca, zmiany grzybicze. Ale nie należy zapominać, że w tych sprawach przed wizyty w solarium należy skonsultować się z lekarzem. Ponadto, solarium jest zalecane dla osób z chorobami układu oddechowego, ale znowu, po konsultacji z lekarzem.
 4. Pod wpływem światła słonecznego i po opalaniu komórek ludzkiego organizmu zaczynają wydzielać endorfiny – hormony szczęścia i radości. Dlatego po sesji opalania człowiek jest w takim stanie – spokój, samozadowolenie i zadowolenie z życia. Promieni ultrafioletowych przyczynić się do wzmocnienia układu immunologicznego, co jest szczególnie ważne w różnego rodzaju ostre choroby układu oddechowego, SARS i przeziębienia.

szkoda solarium

Byłoby niesprawiedliwe wymienić wszystkie pozytywne aspekty opalania w solarium, a nie mówią nic o potencjalnych zagrożeniach związanych z tymi procedurami. Ale każda moneta, jak wiadomo, obie strony. Więc to jest druga strona medalu.

load...

Tan (ciemnienie skóry na słońcu) to nic innego jak reakcję obronną skóry na tych samych promieni. A jeśli skóra jest chroniona, więc to nie jest tak dobry i słońca. Ale to jest złe tylko przed agresywnymi promieniami UV. A jeśli „na żywo” przez słońce, możemy sobie pozwolić, aby chłonąć trochę dłużej, to z solarium nie będzie działać. Solarium – nie zabawa, a procedura. W związku z tym, warto wizyta w solarium jest konieczne w ten sposób.

Szkodliwe nadużycie sztucznego opalania. Zbyt częste wizyty w solarium upośledza że skóra staje się sucha, zwiotczenie i przyspieszenia procesu starzenia. Ponadto istnieje ryzyko powstania i rozwoju raka skóry spowodowane osłabieniem zdolności skóry do wytworzenia ochronnego pigmentu melaniny.

Oprócz ewentualnej szkodliwości sztuczne słońce jest po prostu sprzeczne z wielu ludzi, ale zdecydowanie nie zaleca się pod pewnymi warunkami. Na przykład, nie należy korzystać z solarium lub konieczność zmniejszenia liczby tych procedur do minimum, jeśli:

 • Twoja skóra należy do pierwszego lub drugiego typu zdjęć: jest bardzo lekki, a słońce nie dostaje kolor brązowy i czerwony lub różowy kolor;
 • Twój organizm jest duża liczba moli lub plam barwnikowych;
 • Cierpisz na przewlekłe choroby w ostrej fazie przy sezonowe przeziębienia;
 • Masz jedno z następujących schorzeń: astmy, raka, nadciśnienie, choroby serca, choroby ginekologiczne;
 • Niedawno miał operację plastyczną;
 • Ty krytyczne dni.

Oprócz ograniczeń dotyczących zdrowia, należy zwrócić uwagę na techniczną stronę odwiedzasz solarium, które mogą wpływać na jakość zabiegu. Na przykład droższy sprzęt stosowany w solarium, tym mniejsze uszkodzenie może powodować dla zdrowia. Im częściej w dezynfekcji solarium, bezpieczniej jest wziąć kąpiele słoneczne. I należy przestrzegać wymagań higienicznych, takich jak: korzystanie z okulary, ochraniacze na sutki, specjalne kosmetyki do opalania w solarium.

Kosmetyki do opalania

Do opalania w solarium producenci kosmetyków produkować kilka linii oznacza:

 • Krem dla początkujących – aby uzyskać bazę tan;
 • Wzmacniacz słońcem dla tych, którzy mają już opaleniznę;
 • Krem na długotrwałą opaleniznę – Maximizer;
 • Prolongatory – środki, które unieruchamiają otrzymanego oparzenia słoneczne solarium oraz w leczeniu skóry po oparzenia słoneczne;

Kosmetyki do opalania w swoim składzie nie zawiera filtrów przeciwsłonecznych. Ale trzeba pamiętać, że główną wadą opalania jest suchy, dzięki czemu rozwijającego podrażnienia skóry i łuszczenie się. Dlatego, kremów i balsamów do opalania zawierać dodatki, odżywia i nawilża skórę. Również w kompozycji kosmetycznej zawiera przeciwutleniacze, które zapobiegają uszkodzeniu ozonu do skóry i wolnych rodników powstających w atmosfery solarium promieniowaniem ultrafioletowym. I zawsze, zanim korzystając z opalania kosmetycznych, sprawdzić się do ewentualnej reakcji alergicznej.

Między naturalnego opalania i opalania w solarium ma fundamentalne różnice. Proces pigmentacji skóry rozwija się dokładnie tak samo. To nie ma znaczenia, czy opalanie w solarium lub na plaży, w obu przypadkach wynik będzie – naturalny proces garbowania skóry. Tan od opalania trwa tyle, ile tan, wynikające w sposób naturalny. Tak więc, nie mający przeciwwskazań i ograniczeń bezpiecznie korzystać z tego produktu i postępu technologicznego. Bądź zawsze piękne i mimo wszystko!

load...