Oliwa z oliwek do opalania: produkt na piękno swojej skóry

Zawartość:

„Znam twoje czary, oliwkę, to odkopać krew ziemia za pokój”. Federico Garcia Lorca

load...

Lubisz oliwę? Pewnością powiedzieć tak. Ale co to nie miłość, jeśli jest tak bogate w witaminy i dobroczynnych pierwiastków śladowych oraz wszelkie danie przyprawione nich dostaje absolutnie niepowtarzalny, delikatny smak! Oliwa z oliwek jest używany w kuchni gospodyń domowych, są one aktywnie korzysta Dziewczynka siedzi na diecie, poprawiają stan włosów z pomocą tym, paznokci i skóry. Ale czy wiesz, że nasz ukochany oliwa z oliwek mogą być stosowane do opalania? Oznacza to, że w rzeczywistości doskonałym substytutem produktów kosmetycznych dla nadając skórze równomierny, złoty brąz?

Korzyści z opalania

Lekarze na całym świecie biją na alarm: Okazuje się, że trzeba uniknąć oparzeń słonecznych, ponieważ jest to bardzo szkodliwe dla stanu zdrowia skóry. Negatywny wpływ promieniowania ultrafioletowego może być przyczyną chorób skóry, od plam starczych i raka. Koło promowane odrzucenie dłuższy pobyt na słońcu, firmy kosmetyczne, które produkują kremy z ochroną SPF rynku zalanym z nowymi propozycjami, a także w niektórych krajach zabraniają solarium osobom poniżej ustawowego wieku. Więc co zrobić, opalanie lub opalanie?

Zdecydowana odpowiedź na to pytanie jest trudna. Dla dziewczynek z cienkiej białej skórze skłonnej do suchości i podrażnienia na bezpośrednie światło słoneczne jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza bez specjalnej ochrony. Całe pokolenia kobiet – naszych matek i babć – z przyjemnością „palone” w jasnym słońcu, a wiele z nich z wiekiem naprawdę dostaje nieprzyjemnych konsekwencji wymienionych powyżej. W końcu, kilka lat temu, bardzo mało ludzi przychodzi na myśl powalać siebie ochrony przeciwsłonecznej na plaży, a środki z takiej sprzedaży jest prawie nieistniejąca (zwłaszcza w naszym kraju). Dla sytuacja ekologiczna na świecie w ciągu ostatnich stu lat zmieniła się na gorsze, warstwa ozonowa jest powoli, ale zniszczony, a ekspozycja na słońce bez ochrony staje się coraz bardziej niebezpieczne.

Może tak być, ale nie zapominaj, że nie tylko przyniesie nam zaszkodzić delikatne promienie słońca. Wielu naukowców i lekarzy powoli (prawie szeptem) uznaje się, że całkowite odrzucenie opalania jest nie mniej niebezpieczny dla zdrowia. Każdy z nas – dzieci słońca, a wszystko, czego potrzebujemy swoją energię. Ultrafioletowe promieniowanie UV-B pomaga nasz organizm, aby uzyskać takie ważne i niezbędne dla zdrowia witaminy D. To, że jest zaangażowany w proces tłumienia wzrostu komórek rakowych, przywraca metabolizm i wzmacnia układ odpornościowy. Teraz, w związku z masowym odrzucenia opalania, wielu z nas doświadcza poważnego niedoboru tej witaminy ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi.

load...

Więc nie spiesz się do skrajności: opalać oparzenia bez jakiejkolwiek ochrony lub, wręcz przeciwnie, przez cały rok, ukrywać się w cieniu. Trzeba tylko rozsądnego i odpowiedzialnego podejścia do kwestii ochrony przed szkodliwym ultrafioletowym i użycia narzędzi, które pomagają osiągnąć i równomierną opaleniznę, i chronić się przed chorobą. Aby to zrobić, nie musisz być leniwy i wcierać w skórę kremem z wysokim SPF. Dobrze, aby oprócz ochrony skóra jest wystarczająco dużo jedzenia i tan okazało się piękne i gładkie, jest przydatna wspaniały, przyjazny dla środowiska produkt – oliwa z oliwek.

„Shop” balsam z oliwek czy mało?

Decydując się pójść na słonecznej plaży, chcemy jak najszybciej, aby uzyskać gładką, złoty odcień skóry. Najczęściej w tym celu nabył specjalnych kremów i balsamów, które obiecują doskonały wynik. Jednak skanowane półki kosmetyków, jesteśmy przerażeni, aby uświadomić sobie, ile pieniędzy będzie musiał zapłacić za ładny kolor rur, a czytanie na część pakietu, zaczynamy wątpić nawet więcej. Rzeczywiście, wielu z nas ma cienka, wrażliwa skóra skłonność do reakcji alergicznych. Mimo pięknego koloru i przyjemny zapach drogich balsam, zdajemy sobie sprawę, jak wiele jest tam chemikalia. A nie fakt, że są one pozytywny wpływ na naszą skórę (szczególnie kiedy jest stosowany regularnie iw dużych ilościach).

Co więc należy polegać na sumieniu producenta i podjąć ryzyko korzystania z tych funduszy dla siebie, albo spróbować czegoś naturalnego, całkowicie bezpieczne dla skóry? Oczywiście, drugi wariant, który jest korzystny. I pomaga nam w tym tylko zwykłej oliwy z oliwek, stojąc na półce kuchni prawie każdym domu. Jest to nie tylko bezpieczne dla zdrowia, ale także przynieść wiele korzyści dla skóry, znajdującej się w słońcu.

Oliwa z oliwek – wybawieniem dla suchej i wrażliwej skóry. Pomoże jej zmiękczenia i zatrzymuje wilgoć przez długi czas, tak niezbędne dla jędrności i elastyczności. Oliwa z oliwek regeneruje skórę, wygładzanie zmarszczek i zapobiega ich powstawaniu. Ponadto, przy użyciu oliwy z oliwek zamiast produktu kosmetycznego, jesteś przekonany, że nie było reakcji alergicznej po zastosowaniu nie ma się wydarzyć. Czy to nie jest wystarczający powód, aby zabrać ze sobą na plaży jest to naturalny produkt?

Ponadto, w wielu forach w internecie poświęconej opalania, zauważyłem ciekawą tendencję: wszystkie dziewczęta, którzy używają oliwy z oliwek zamiast zwykłego produktu kosmetycznego, zauważył, że tan kij znacznie szybciej i płynniej kłamstwa. Nawet jeśli skórze piękno, przyzwyczajony podczas pierwszych dni w rumieńcem słonecznym i tylko tydzień, aby uzyskać ciemny kolor skóry, przy użyciu oliwy z oliwek, dostaniesz niesamowite rezultaty! Już na drugi dzień, twoje ciało będzie uzyskać pożądany kolor opalenizny.

Poza tym, odcień skóry otrzymał od Słońca z oliwą z oliwek, spowoduje, że ci dużo entuzjazmu. Wszyscy wiemy, że „morze” tan bardzo różni się od zwykłych: zawsze jest jasne, kto był opalania na grzbiecie, a kto jest nad brzegiem morza. I wytłumaczyć bardzo prosto: w wodzie morskiej wysoki procent jodu. Jest on odpowiedzialny za miękką, złoty odcień skóry, który wnosimy do ośrodka wypoczynkowego. Wracając do domu, dość szybko wypłukiwane jodu z głębokich warstw naskórka, a bardzo zaskoczony, dlaczego morze tan jak szybko zmyć.

Tak, sztuką jest, że Olivia jest również dużo jodu, ten element jest przechowywany i oliwy z oliwek, które wciera się w skórę przed opalania. Dlatego skóra zamienia złoty i tak piękne, że nazywa się tan „river” język nie włącza. Więc jeśli zdecydujesz się wynaleźć małych przyjaciół, mówiąc, że to wakacje nie jest w tym kraju, ale na drogich kurortów na plaży, będzie można w pełni wiarygodne, przedstawiając jako dowód promienistą, złotą opaleniznę na skórze.

Jak używać oliwy z oliwek do opalania

Jeśli boisz się wyglądać głupio na plaży, od stóp do głów błyszczące wysmarowane oliwą z oliwek, a następnie swoje uczucia na marne. Oczywiście, nawet dla brązowego ciała stałego i wymaga wystarczające stężenie tego produktu, lecz jego zastosowanie nie jest koniecznie w czystej postaci. Istnieje wiele przepisów na jak używać oleju do stosowania na skórę. Najbardziej przydatne i skuteczne te dla Ciebie i reprezentujemy:

Oliwy z oliwek i woda

Być może najbardziej proste i nie sposób pracy – wymieszać oliwę z czystej pitnej wody gazowanej w stosunku jeden do jednego. Zmieszać dobrze z wytworzeniem mieszaniny i wlać do butelki z spray do łatwego nanoszenia na skórę. Jeśli uważasz, że oliwa z oliwek nadal nie jest to najtańszy produkt, nie możesz być rozczarowany: olej będzie wymagać sporo sto gramów. W rezultacie, będziesz miał pod ręką wielkie uncji balsamu do opalania domowej roboty. Wierz mi, to będzie wystarczająco długo.

Jedynym ostrożności: Przechowywać balsam poprawnie. Jeśli będzie on leżeć miesiącami w torbie na plaży, można po prostu pójść źle. Tak trzymać go w lodówce, wyciągając za każdym razem kilka godzin na wycieczkę do plaży na olej ogrzewa się i topi.

Oliwa z oliwek, plus kokosowym

Korzyści z oliwy z oliwek słyszałem dużo, ale to, co jest użyteczne w oleju kokosowym, większość z nas nie ma pojęcia. Niemniej jednak, korzyści z oleju kokosowego dla zdrowia skóry, można pisać całe traktaty. Po pierwsze, zawiera duże ilości kwasu laurynowego, który ze względu na skład chemiczny jest bardzo podobne do kwasów tłuszczowych, zawartych w skórze. To zabija szkodliwe bakterie i zapobiega brodawki skórne, pryszcze i piegi. Po drugie, olej kokosowy – jest doskonała przeciwutleniacz, który zapobiega starzeniu się skóry, chroni go przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Ponadto olej kokosowy pomaga martwe komórki naskórka złuszczonych i regenerujące nowy. Dobrze wchłania się w skórę, nawilża i chroni go, będąc doskonałym narzędziem do zdrowej, gładkiej koloru skóry. Dlatego nie dziwi fakt, że w połączeniu z olejem kokosowym z oliwek działa cuda. Stosując mieszaninę słońcu bardzo szybko uzyskać piękny, złoty odcień skóry bez szkody dla zdrowia.

Przygotować balsam do opalania jest bardzo prosta: wystarczy zmieszać dwa oleje w równych proporcjach. Rub tej mieszaniny trzeba zmoczyć ciało – sprawdzony krem ​​pomaga zapewnić szybką i równomierną opaleniznę. Jednakże, jeśli pierwszy raz masz do plaży, porzucić konwencjonalne kremy z ochroną SPF niemniej jednak nie powinno być, w przeciwnym razie ryzyko „narybku” w słońcu.

Oliwa z oliwek z cytryną i jodu

Powszechnie wiadomo, że cytrynę bogaty w witaminę C, a także doskonały sposób na pozbycie się plam barwnikowych i piegi. Ze względu na fakt, że cytryna – środek wybielający, wykorzystać go jako płyn do opalania powinny być tylko wtedy, gdy masz kilka świateł. Nie, nie straci swoją opaleniznę i stać mlecznobiałe po użyciu tego balsamu, bo wystarczy tylko kilka kropel soku z cytryny. Wręcz przeciwnie, ze złotą opaleniznę Ci kwitnące, zadbaną skórę, aby uzyskać wystarczającą ilość żywności i wilgoci.

Korzyści z jodem Sun powiedzieliśmy wcześniej omawiając przyczyny pięknego słońca nad morzem. Ale ładny złoty odcień – nie jest jedynym efektem działania tego elementu, ponieważ jest dosłownie „budzi się” naszą skórę, czyniąc ją miękką i delikatną. Czy wiesz, że robotnicy wyliczanie ręcznie wodorosty, bogate w jod, skóra staje się gładka i zmiękcza? Ten sam efekt można obserwować z różnych produktów kosmetycznych do pielęgnacji skóry, które są bogate w ten pierwiastek.

W związku z tym oczywiste jest, że mieszanina oliwy z oliwek, sok z cytryny i jodu – to doskonałe narzędzie nie tylko dla pięknej opalenizny, ale również dla zdrowia skóry jako całości. Aby przygotować tę mieszaninę, musimy o pół szklanki oleju, sok z cytryny i pół pięć kropli jodu nalewki (nie przesadzić jodu – w dużych ilościach, nie jest przydatne). Zachować lepszą balsam do opalania w szklanej butelce w ciemnym i chłodnym miejscu.

Oliwa z oliwek z kakao

Wszyscy miłośnicy czekolady i kakao napojów możemy zaoferować do wykorzystania tego wspaniałego produktu nie jest w środku, ale na powierzchni skóry. Przyzwyczajeni do liczą kalorii każdego traktuje przekąskę lub filiżankę napoju smaczne, nawet nie podejrzewają, jak użyteczne kakao w proszku i masło kakaowe dla zdrowia skóry. Zawierają cenne substancje mineralne – takich jak cynk, żelazo, pigment melaniny mogą ochrony skóry przed niekorzystnymi skutkami działania promieni UV. Ponadto, kakao doskonale łagodzi stres, tonizuje skórę i poprawia jej elastyczność.

Aby uczynić ten balsam nam potrzebne: oliwa z oliwek, olej kokosowy i masło kakaowe w równych proporcjach. Trzeba mieszać te składniki i lekko ogrzewa się w kąpieli wodnej tak, że mieszanina staje się jednorodna. Następnie dodać jedną łyżeczkę proszku kakaowego i wszystkie dobre zamieszanie. Oczywiście, najlepiej do tego płyn zbliżył naturalny likier czekoladowy, jednak jeśli nie jest to dostępne, odpowiednie, konwencjonalny proszek. Dzięki takiej mieszaninie organizmie bardzo szybko uzyskać odcień luksusowe czekolady.

Oliwa z oliwek: podwójna korzyść

Dużo rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest, aby stosować oliwę do powierzchni skóry, tak aby pięknie i równomiernie opalona. Ale czy kiedykolwiek myślał o tym i zwykle stosowanie oleju jako żywność może pomóc znaleźć swoje marzenie tan? Co zaskakujące, to fakt: oliwa z oliwek zawiera substancje, które mogą nie tylko chroni skórę przed oparzeniami, ale także dać mu piękny złoty odcień. I nie tylko na zewnętrzny, ale również do użytku wewnętrznego.

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, dlaczego ludzie nie są w stanie uzyskać opaleniznę szybciej niż kobiety? Po tym wszystkim, jak tylko pojawi się w słońcu, ich skóra ciemnieje natychmiast i oparzenia słoneczne, cierpią znacznie mniej niż u nas. Jak można nie zazdroszczę ci szczęście: nie urodzić, nie woskowanie, a nawet opalanie jest szybsze i bardziej płynne niż jesteśmy. Co jest tajemnicą, dlaczego ta niesprawiedliwość?

W rzeczywistości nie jest żadną tajemnicą tutaj. Ich szybka opalenizna jest prosta: męska skóra na piętnaście do dwudziestu procent bardziej gęsta niż u nas, a poza tym, że zawiera dużo melaniny. To jest dokładnie to, co substancja w skórze, który jest odpowiedzialny za ochronę przed oparzeniami, a nawet i pięknej opalenizny. Być może, przy gęstości skóry możemy nic z tym zrobić (i nie chcą być uczciwi), ale zwiększenie ilości melaniny – są zdolni.

Istnieje wiele środków spożywczych, w których w celu zwiększenia ilości melaniny, jak to konieczne dla dobra opaleniznę. A wśród nich, oczywiście, oliwa z oliwek. Można mieć sałatki, przyprawionego z olejem, albo dodać go do kilku kropli ulubionego soków i napojów – wynik będzie taki sam. Najważniejsze – zrób to natychmiast przed opalaniem.

Jest słynne powiedzenie: „My – to co jemy”. I jest to absolutnie prawdziwe. Jedzenie oliwę regularnie wzbogacamy organizmowi niezbędnych pierwiastków śladowych i witamin, poprawia żołądka i jelit. I nie jest to zaskakujące, że z powodu tych efektów na organizm, nasza skóra właśnie kwitnienie – staje się miękka, gładka i aksamitna. I to właśnie ta skóra jest w stanie uzyskać płynny, najpiękniejszą opaleniznę. Więc wniosek jest jasny: jeść oliwę i cieszyć się z faktu, że udało nam się osiągnąć wspaniałą, złotą opaleniznę.

Ciekawostki o oliwie z oliwek

  • Według starożytnego greckiego mitu, drzewo oliwne stworzył boginię wojny – Athena.
  • Wielki grecki myśliciel i filozof Arystoteles określił naukę do badania właściwości oliwy z oliwek.
  • Świerk – oliwa z oliwek jest konsekrowany przez specjalne uroczystości kościelnych, i są stosowane w wielu kultu chrześcijańskiego.
  • Diamenty polerujące stosowane oliwą z oliwek.
  • Surowy owoc oliwek różnych gorzki, nieprzyjemny smak. Zanim stała nadaje się do jedzenia, oliwa jest moczony przez około miesiąc w specjalnej solanki.
  • Krem z oliwy z oliwek – idealne remedium na cellulit.
  • Jedna filiżanka oleju z oliwek (dwieście szesnaście g) zawierała 29,1 g tłuszczów nasyconych, wielonienasyconych 21,6 i 159,6 g jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Dwa ostatnie gatunki są bardzo przydatne dla organizmu ze względu na fakt, że pomóc w walce z otyłością.

load...