Olej na rozstępy dla kobiet w ciąży

Zawartość:

Wielu członków płci pięknej są zainteresowani, jak dbać o swoje ciało podczas ciąży, więc nie pojawiają się na skórze rozciągania. Zgadzam się, nie każdy ma czas i finanse, aby odwiedzić drogich klinik (zwłaszcza w pierwszym okresie po urodzeniu dziecka). Plus, nawet profesjonalny leczenie rozstępów nie zawsze przynoszą pozytywne rezultaty. I cieszyć się nim, jak można sobie wyobrazić, nie najtańsze. Że dzieje się w trakcie różnych narzędzi (sklepy i olej domowy), które nie jest złe poradzić sobie z tym uciążliwości.

load...

Oczywiście, to nie wygląda dużo rozciągania skóra kobiety będą natychmiast gładkie, równe i piękne jak przed porodem. Ale rozstępy będą mniej widoczne niż u płci pięknej, którzy mieli nadzieję na szansę. A jeśli w ciąży od pierwszych dni ciąży zacząć smarować ciało specjalnymi maściami i olejów, możliwe jest, że nawet te utwory nie będzie. Więc przejdźmy do tego, co należy zrobić, aby kobiety, tak aby nie stracić swoją naturalną urodę.

Dbamy o skórę w pierwszym trymestrze

Zapamiętaj raz na zawsze, im wcześniej zaczniesz zajmować się rozstępów, tym lepiej. Ideal – kilka tygodni po tym można dowiedzieć się o ich sytuacji. To nie znaczy, że kobiety powinny natychmiast kupować drogiego oleju przeciw rozstępom. Za pierwszym razem można po prostu oczyścić skórę, nawilżają i odżywiają za pomocą zwykłego kremu dziecięcego.

Ale uważaj! W tym okresie zmian hormonalnych w organizmie zaczynają kobiet w ciąży, dlatego skóra staje się wrażliwa na różnych efektów fizycznych i chemicznych. Tak więc, na przykład, niektóre z narzędzi, które są wykorzystywane do, można spowodować podrażnienie lub uczulenie. Dlatego wcześniej nie zapomnij przetestować olej lub maść przeciw rozszerzeń w łokciu. Jeśli po pięciu minutach leczony obszar nie będzie zmieniać kolor, to nie pojawi się pokrzywkę, etc. Objawy mogą być bezpiecznie stosowane w celu zaradzenia obszarów problemowych: pośladki, klatki piersiowej, brzucha.

load...

Odbywa się to po prysznicem szybko wchłonąć składniki odżywcze. Osuszyć konwencjonalnych mokrych skórę ręcznikiem (bez pocierania), a następnie delikatnie ruchem kołowym do stosowania korpusu oleju. Odczekać 10 minut, a następnie suche pozostałości suchą ścierką.

Walczymy z rozstępami w drugim trymestrze

Zazwyczaj rozstępy na ciele pojawiają się gdzieś na początku czwartego miesiąca ciąży, kiedy płód zaczyna się szybko rozwijać i zwiększać rozmiary. Wysoka elastyczność nie posiadają skóra zaczyna się rozciągać i tworzą brzydkich białych wzorów na ciele.

Dlatego ważne jest w tym okresie używania ciąża specjalnym olejem przeciw rozstępom (który jest dostępny). Aktywuje on komórki pracy, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna i mniej narażone na łzy. W tym przypadku, jeśli istnieją różowe rozstępy, potem szybko mijają. Oczywiście, jeśli w dalszym ciągu dbać o ciało.

Nawiasem mówiąc, jeśli masz problem jest wykrywany równolegle z obrzękiem, zakup oleju efekt opróżniania. Pomaga również poradzić sobie z tym uciążliwości. Nawiasem mówiąc, od tej twarzy prawie wszystkie kobiety w ciąży, odpowiednich produktów na półkach aptek i dość dużo. Wybierz dokładnie od tego, co będzie.

Profilaktyka rozstępów w trzecim trymestrze

Codziennie rano i wieczorem nanieść na mokre ciało i wyrafinowanej specjalnym olejem. Należy zwrócić szczególną uwagę na górnej części klatki piersiowej, brzucha, boków i ud. W niektórych przypadkach zaleca się zastosowanie tego narzędzia nawet na twarzy i rękach. Ale należy skonsultować się z lekarzem.

Jako remedium na rozstępy

Ważne! Wybierając olej do pielęgnacji ciała, kobiety w ciąży powinny najpierw zwrócić uwagę na kompozycję. Żaden ze związków chemicznych w takich produktach nie powinno być. Tylko naturalne składniki! Jeśli nie znam żadnego składnika, zapytać o niego w asystentem sprzedaży lub farmaceuty. Nie otrzymał odpowiedzi? Odłożyć zakup na później, a domy wyglądają w encyklopedii lub w internecie, przeczytać komentarze innych dziewcząt. Być może na forach będzie zbyt wiele negatywnych opinii. Jeżeli przemawia przeciwko większej liczby osób, niż patrzeć na bardziej niezawodne oleju do zwalczania rozstępów.

Należy zauważyć, że niektóre z płci nie wolą używać modne funduszy, które są sprzedawane w sklepach. Stosowane są one zwykle przed rozciąganiem oliwek. To również radzi sobie z tym zadaniem: odżywia, nawilża i zmiękcza skórę.

Jak przygotować lekarstwo na rozstępy w domu

Nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności farmaceutycznych do przygotowania mieszanki do walki z rozstępami na ciele. Najważniejsze – aby uzyskać pozwolenie od lekarza, upewnij się, że funkcje bezpieczeństwa. A składniki można kupić w każdej aptece.

 • Walczymy z rozstępami na brzuchu

Do preparatu anty-rozstępów trzeba oliwy z oliwek (3-4 łyżki), lawenda, geranium i pomarańczowy olej (2 krople w każdej). Otrzymaną mieszaninę stosuje się bezpośrednio na obszarach zagrożonych przez pocieranie na skórze w ruch kołowy. Jeśli płyn jest w lewo, można wlać go w nieprzezroczystym fiolki. Przechowywać w lodówce. Okres ważności – dwa do trzech tygodni, nie więcej. Po tym, traci wszystkie swoje właściwości. Jeśli po kilku dniach, środki będzie nieprzyjemny gorzki, zapach stęchlizny, to lepiej ją wyrzucić i przygotować nowy.

 • Profilaktyka rozstępów na piersiach

W drugim trymestrze ciąży w celu zapobiegania rozstępom na piersi powinni stosować olej jojoba (2) łyżki, geranium i pomarańczowy (3 krople). Zastosowanie nie tylko piersi, ale także do ramienia, szyi i dekoltu. Poczekaj około pół godziny, aż wszystko się wchłania, wcierać, tkanka skóry. W najbliższych dniach będzie musiał unikać kontaktu z bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, tak aby nie tworzyć palić.

 • Kąpiel z olejkami aromatycznymi, aby zwalczać rozstępy na ciele

Aby zapobiec i uniknąć zwiększenia rozstępy na ciele, można brać kąpiele z olejkami eterycznymi. Ale uważaj: jeśli ciąża nie może pływać we wrzącej wody i pary wodnej. To jest obarczona poważne konsekwencje, łącznie ze śmiercią. Dlatego kąpiel z ciepłej wody (do 38 stopni).

Więc trzeba będzie olejki eteryczne z lawendy lub kiełków pszenicy (20-30 litrów wody dodaje się tylko jedną kroplę), płyn do kąpieli (50 g). Również można użyć soli, miodu, mleka i innych dodatków, które nie pozwoli na olej do rozliczenia tłuste plamy na szkliwie. Po kąpieli powinna zwilżać ciała sucha ręcznikiem. Przemyć wodą z mydłem lub żelem nie potrzebuje prysznic. Środki powinny być całkowicie wchłaniany. Przeciętnie, procedura będzie musiał przejść więcej niż 10 minut. Można kąpać się 2 razy w tygodniu.

 • Kompresuje dla obszarów problemowych

Jak być może pamiętacie, w czasie ciąży u dziewcząt często występuje uczulenie na niektóre z tych czynników. W związku z tym, kobiety w ciąży, nie powinny być stosowane do skóry wrażliwej czystej mieszaniny olejków eterycznych i lepiej rozcieńczyć cieczy. Tak więc, na przykład, można wziąć 200 ml wody, kilka kropli lawendy lub geranium. Na obszarach problemowych, gdzie rozstępy pojawiają się na 10-15 minut zastosować nasiąknięty szmatki w pojeździe lub gazą. Używać balsamu do rozstępów trzeba w ciągu dnia w czasie ciąży i po porodzie – dwa razy w tygodniu.

Ostrożnie, niebezpieczne środki ostrożności

Jak w każdym innym przypadku, dla kobiet w ciąży, płeć piękna ma swoje wskazania i przeciwwskazania do stosowania takich środków z odcinka. Tak więc, na przykład, w ciąży w żadnym wypadku nie mogą być stosowane mieszaniny prowizoryczne które zawierają więcej niż 1% olejków eterycznych. W przeciwnym razie podrażnienia, ucisk, pieczenie, zaczerwienienie, wysypka i inne objawy alergii.

Ponadto, warto pamiętać, co oznacza na ogół nie należy stosować w okresie ciąży. Ten bazylia, oregano, pietruszka, cedr, estragon, rozmaryn, rumianek, mięta, jałowiec, szałwia, etc. Dlatego zanim zaczniesz gotować mieszaninę rozciąganie, należy zwrócić się do lekarza, czy konkretnego olejku w przypadku użycia. Fakt, że niektóre z nich mogą stymulować skurcze macicy. W rezultacie – ryzyko poronienia lub aborcji.

Jakie są olejki eteryczne pomagają uporać się z rozstępami? Spójrzmy na najbardziej popularnych składników, które są w prawie każdym sklepie krem ​​przeciw rozstępom. Można eksperymentować z nimi samodzielnie, jeśli chcesz, oczywiście, z zachowaniem środków ostrożności. Kto wie, być może Twoja opcja pomoże uporać się z rozstępami jest znacznie szybsze.

 • Olej migdałowy

To nie tylko odżywia skórę, wypełniając witamin i dobroczynnych pierwiastków śladowych, dzięki czemu jest elastyczna, ale również przyczynia się do łagodzenia podrażnień. Jeśli należysz do grupy osób wrażliwych, to narzędzie pomoże przezwyciężyć problem.

 • Olej z kiełków pszenicy

Zawiera witaminę E i nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki czemu zwiększa się elastyczność skóry, jest szybki regeneracji. Zaleca się stosowanie co najmniej raz na trzy dni, aby uniknąć pojawienia się rozstępów w czasie ciąży. To dodaje się do środków na klatce piersiowej i brzuchu miękkiej skóry.

 • Olej jojoba

Normalizuje wilgoci krwi, poprawia stan skóry. Dzisiaj ten składnik jest szeroko stosowany w przemyśle kosmetycznym do produkcji kremów, szamponów, odżywki, maski, itd. Produktów.

Przeciwwskazania do stosowania

Nie zapomnij, że niektóre olejki eteryczne mogą uwalniać substancje toksyczne (w kontakcie z nimi do światła słonecznego, uderzenia termiczne, itp). Oznacza to nie tylko uratuje kobiet w ciąży, rozstępy, ale także spowodować zatrucie, oparzenia, etc. Dlatego nie zapomnieć zapoznania się z instrukcją przed użyciem takich składników. Więc być ostrożnym z estrami cytrusowych. Są one najlepiej stosować na skórę w godzinach wieczornych lub w dni, kiedy nie będziemy wychodzić.

W czasie ciąży, nie można używać olejków eterycznych, jeśli istnieją problemy ze skórą. Niektórzy lekarze kategorycznie zabrania się przeprowadzić podobne eksperymenty dla kobiet do 12 tygodni, zwłaszcza jeśli istnieje ryzyko poronienia. Niektóre produkty nie mają zastosowania, jeśli masz chorobę układu nerwowego, wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi, choroby piersi, astma, miały być nowotwór lub guz.

Dodatkowe an_7 walki z rozstępami

Aby uniknąć pojawienia się rozstępów na ciele w końcowej fazie ciąży, należy stosować się do trzech zasad: pić mniej, jeść świeżej żywności, stosowanie oleju przeciw rozstępom. Jeśli zrobisz wszystko dobrze, białe paski na ciele nie jest dokładnie wyświetlane. A jeśli występują, to będzie mniej zauważalne w krótkim czasie. I nie zapomnij nosić bandaż.

 • Woda

Tak więc, od siódmego miesiąca, lekarze zalecają, aby zmniejszyć ilość płynów (dziennie – 1,5 litra wody). Praktyka pokazuje, że kobiety w ciąży płci pięknej, to zalecenie zachęca przeciwnego, i zaczną używać wody w litrach. W rezultacie – rozciąganie. Jeśli w tym okresie będzie także spragniony, gotować sok żurawinowy, zielona herbata napój w czasie nie więcej niż trzy łyki wody mineralnej (naturalne, bez gazu). Przed pójściem do łóżka zaleca się zwykle tylko usta i gardło moczyć.

 • Sól

Co do soli, to wszystko jest proste. Zachowuje płynu w organizmie, co powoduje u kobiet w ciąży pojawia się obrzęk. Więc stopniowe przejście do świeżej żywności. O przypraw, ziół i przypraw w tym przypadku i może być mowy. Moms powyższe dodatki całkowicie przeciwwskazane.

 • Bandaż i bielizna podtrzymujące

Takie rzeczy w czasie ciąży kobiety potrzebują nie tylko radzić sobie z rozstępami, ale również w celu zmniejszenia obciążenia kręgosłupa i narządów wewnętrznych. W niektórych przypadkach sami lekarze zalecają swoim pacjentom, aby kupić bandaż. To nie jest chwyt marketingowy, i opiekuńczy.

Najważniejsze – aby wybrać odpowiedni rozmiar. Powinny być wygodne w takich rzeczach. Jeśli gdzieś naciska lub prasy, są ślady siniaków lub trzeba zmienić produkt. I nie zwracają uwagi na czas określony na opakowaniu. W niektórych przypadkach, brzuch rośnie szybciej niż przewidywano producentów.

 • Monitorować masę ciała

Co kobiety w ciąży powinny jeść dla dwojga – czystej wody fikcją. Ponadto, nadwagi, to było jeszcze gorzej. Tłuszcz wprowadzony będzie wywierać presję na owocach, odcinając jego składników odżywczych dostępu. Plus, gwałtowny skok wagi niekorzystnie wpływa na stan skóry, które nie mają czasu, aby rozciągnąć. W tym przypadku nie kremy, maści, oleje, itd. Produkty już nie użyje. Więc nie zapomnij, aby zapanować nad sobą.

Ważną rolę odgrywa rodzaj spożywanych pokarmów. Jeśli jest on pusty, to znaczy nie zawiera żadnych witamin lub minerałów, pierwiastków śladowych lub użyteczne, skóra traci elastyczność i staje się sucha. I proszę pamiętać, że lwia część tych substancji używa Twojego dziecka. Więc jeść jak najwięcej owoców i warzyw uprawianych w rejonie, w którym mieszkasz. Przysmaki z zagranicy powinny być ostrożne.

 • Gimnastyka dla kobiet w ciąży

Specjalne kursy dla przyszłych matek będzie nauczyć się wykonywać ćwiczenia przez które można przygotować swoje ciało do przyszłej dostawy. Dlatego też, jeśli są nękane przez ból pleców, nietrzymanie moczu, problemy ze stawami, boisz wyglądu rozstępów, należy zapisać się do grupy. Zazwyczaj są one organizowane w szpitalu lub klinice macierzyńskiego. Niewątpliwą zaletą jest to, że specjaliści pracują tam, który jest także pracownicy placówki medycznej.

Jeśli zdecydujesz się uczestniczyć w kursach organizowanych przez poszczególne osoby prywatnej, należy podjąć wszelkie środki ostrożności. Czyli sprawdzić się na edukacji i tak dalej dostępności certyfikatów, dyplomów dokumenty takie mają być dokładnie pewni profesjonalizmu pracowników.

Teraz wiesz, co zrobić, aby uniknąć pojawienia się rozstępów na ciele. W każdym razie, nie należy zapominać, że piękno nie jest warta poświęcenia. I eksperymentować ze zdrowiem sobą szkody nie jest konieczne. Więc pierwszą rzeczą, którą możemy skonsultować się ze specjalistą.

load...