Określenie wieku ciążowego: opcje

Zawartość:

Moment ciąży i przewidywana data dostawy ma wielkie znaczenie praktyczne: są one związane ze świadczeniem prenatalnego urlopu definicja przedwczesnego porodu (poród przedwczesny) i perenashivanie, zdolność do monitorowania powstawania płodu zgodnie z jego okresach rozwoju.
Powrót do spisu treści

load...

Jak określić wiek ciążowy

Dokładny okres ciąży jest ważne dla cięcia cesarskiego (aby uniknąć przedwczesnej pracy), jeśli kobieta w ciąży jest chory na cukrzycę (komplikacje mogą pojawić się przy narodzinach, jeśli płód jest większa niż normalnie).

Określenie wieku ciążowego pozwala zdiagnozować nieprawidłowości w rozwoju płodu (takich jak zespół Downa) i dokładnie określić datę urodzenia. Kiedy lekarz jest znany okres za pomocą ultradźwięków mogą być związane ze wspólnych cech i wskaźników rozwoju płodu ze szczególnym ciąży. Tak, jak określić wiek ciążowy?

Wydawałoby się, że niezależny definicji terminu – prosta sprawa. Ogólnie przyjmuje się według następującego wzoru obliczeniowego: wśród ostatnia miesiączka okres od pierwszego dnia należy dodać do 280 dni (40 tygodni, 9 miesięcy kalendarzowych lub 10 położniczych). Zasadniczo określenie przybliżonej daty dostarczenia łatwiejszego: od pierwszego dnia ostatniej miesiączki liczy 3 miesiące temu, i do tego dodaje się liczbę 7 dni. Na przykład, na początku ostatniej miesiączki spadł na 15 grudnia, a następnie policzyć 3 miesiące temu (15 września) i dodanie 7 dni, aby uzyskać datę urodzenia (22 września).

Ale ta formuła nie zawsze daje dokładny wynik. Cechy kobiecego ciała i rozwijającego się dziecka mogą dokonać znacznych korekt. 280 dni – to średni czas trwania ciąży, to jednak w każdym przypadku mogą się różnić w zakresie od 38 do 42 tygodni. 2 tygodni odmianą jest normalny. Zazwyczaj dziewczynki rodzą się trochę wcześniej niż chłopcy, którzy, przeciwnie, nie spieszy się do zapoznania się z otaczającym światem.

load...

Określenie wieku ciążowego w momencie poczęcia

Dowiedz się wiek ciążowy może być według daty poczęcia lub owulacji dzień. Szansa zajścia w ciążę podczas owulacji jest bardzo wysoka. Główna trudność polega na tym, że w pierwszych dniach, a czasem tygodniach ciąży ma wiarygodnych objawy nie są oczywiste. I choć jej definicja stosując szereg atrybutów, dokładna data zapłodnienia wciąż jest hipotetyczne, ponieważ objawy i przeważnie conjectural sami (szczególnie w pierwszych tygodniach).

Poczęcie dziecka – to połączenie plemnika i komórki jajowej, która pojawia się w ciągu jednego dnia lub 2 po owulacji. Niektóre kobiety mogą ustalić własne dla niektórych objawów, inne dla jego wykrycia nabyć specjalne testy, podczas gdy inni mierzyć ich podstawowej temperatury – temperaturę w odbytnicy.

W pierwszej połowie cyklu miesiączkowego charakterystycznej temperaturze nie przekraczającej 37 ° C Na dzień przed owulacją, temperatura spadnie nieznacznie, po czym wzrosła do 37-37,2 ° C To sprawia, że ​​można obliczyć dokładny dzień od poczęcia, pod warunkiem, że to właśnie w okresie pomiarowym. Te kobiety, które czują się owulacja i znam dnia poczęcia, niezależnie ustalić datę ciąży jest najłatwiej.

Ale nawet przy dokładnym obliczaniu daty poczęcia (jeżeli akt seksualny był czas) z kilku powodów ginekologów umieścić okres dłuższy niż 2 tygodnie. Kobiety wierzą, że jest to znak niosący duże dziecko. Ale w pierwszych tygodniach wielkości zarodka nie różnią. Ginekolodzy prostu stwierdzając ciąży (ciąży). On jest obliczana i datę urodzenia w przyszłości. Dlatego, aby znać życie z dniem poczęcia jest interesująca nie jest lekarzem, a sama kobieta. Nawiasem mówiąc, niektóre kobiety robią ich kalendarz. Wtedy to będzie ciekawe porównanie kalendarza i termin medyczny, aby ustalić, co było bardziej dokładne.


Powrót do spisu treści

Jak określić wiek ciążowy pierwszego ruchów dziecka

Ważnym parametrem ciąży jest pierwszym mieszanie dziecka. Po tym wszystkim, lekarze są znane w celu uwzględnienia przyszłych daty dostawy, w zależności od wyników USG w pierwszym trymestrze ciąży, a datą pierwszego dziecka ruchu. Kobiety, które rodzą po raz pierwszy, nie ma takiego perturbacji do 20. Tygodnia, a wieloródek nieco wcześniej – w 18. Tygodniu.

Ale często rodziły kobiety, które rodzą i ponownie poczuć ruchów dziecka, ponieważ 15-16 tygodni, choć niektóre kobiety w ciąży może wynosić do 21-22 tygodni nie czuje ruchy płodu. Wynika to z działania dziecka, a jego położenie w macicy, a także wrażliwość na ścianie macicy. Ponadto, wzmocnienie funkcji jelita, wiele kobiet postrzegać jako ruch dziecka. Ponadto, kobiety w ciąży często wzdęcia.
Powrót do spisu treści

Określenie ciąży tydzień po tygodniu podczas kontroli lekarza

Podczas ciąży przychodzi do lekarza po raz pierwszy, ginekolog bada ją koniecznie na krześle. Badanie pomaga określić jaki okres czasu, oraz do określenia istniejących problemów. Niezły lekarze dokładnie określić wiek ciążowy (do połowy tygodnia), a położenie płodu w macicy.

Musisz wiedzieć, że gdy kobieta badanie ginekologiczne w przypadku opóźnienia wynoszącego 3-4 tygodni, czyli 5-6 tygodniach ciąży, istnieje niewielki wzrost w macicy. Jego wielkość jest w przybliżeniu równa jaja kurze. A ósmego tygodnia, macica jest już wielkości jaja gęsi. Po 10 tygodniach ciąży, ma wielkość o kobiecej zwrotnicy. Po 12-14 tygodniach, lekarz określa wielkość macicy bez żadnych problemów. W tym przypadku mówimy o długości macicy podczas inspekcji kobiety na kanapie. W tym przypadku, ginekolog używa taśmy pomiarowej.


Powrót do spisu treści

Jak ustalić, ile tygodni ciąży, miesięczny

Definicja terminu, o którym mowa miesięcznego położniczych. Jak można obliczyć? Dowiedzieć się, jak wiele tygodni, to nie jest trudne, ponieważ w tym przypadku termin owulacji nie jest brana pod uwagę. Czas trwania miesiączki jest najbardziej istotne. Lekarz powinien znać numer pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Ta data ginekolog rozpoczyna odliczanie czasu trwania ciąży. Na przykład, jeśli poszedł do lekarza tydzień po opóźnienia i zapewnił, że termin wynosi 3 tygodnie, ginekolog dostarczy 5 tygodni.
Powrót do spisu treści

Określenie wieku ciążowego pomocą ultradźwięków

Z reguły pierwsze badanie USG jest powoływany w 12-14 tygodniu ciąży. Ale w tych tygodniach do ustalenia jego dokładność jest trudna, ponieważ wszystkie mamusie embriony rozwijać samo w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu. Następnie lekarz może określić czas, aby w ciągu 1 dnia, w przypadku braku serca do wyjaśnienia lokalizację dziecka. I jeśli w czasie około USG wykryto nieprawidłowości, to następcze Badanie przypisany tygodni lub 10 dni w celu dokładniejszego określenia patologii i wykluczenia nieżywotnych ciąży.

Czyli USG może określić termin tylko w pierwszych tygodniach. Na następnych dwóch USG lekarz postawi kropkę, w zależności od parametrów dziecka części ciała głowie. Ale nie należy zapominać, że w drugiej połowie ciąży – jest indywidualny rozwój dzieci. Po normalnym porodzie jest termin dla chłopców i dziewcząt o masie 2800 gi 4000 g


Powrót do spisu treści

Jak określić wiek ciążowy hCG

Ludzką gonadotropinę kosmówkową (hCG) – jeden z najważniejszych wskaźników obecności ciąży normalnego przepływu. HCG – hormon produkowany w organizmie kobiety po wprowadzeniu ściany macicy komórki jajowej, czyli po implantacji zarodka. To trwa już od 6-8 dnia po zapłodnieniu płci żeńskiej komórki jajowej. Obecność w krwi i moczu, w tym konkretnym hormonu jest podstawą testy ciążowe. Testy konwencjonalne sprzedawane w aptekach, określających obecność hormonu na dwa paski.

Hormon ten stymuluje produkcję trymestrze estrogenu i progesteronu – dwa żeńskie hormony niezbędne do utrzymania prawidłowej ciąży. W pierwszych tygodniach poziom hCG podwaja się mniej więcej co 2-3 dni. Podniesienie go do 60% w ciągu 2 dni jest normą. Im bardziej życie staje, tym mniejszy wzrost poziomu hCG. Na 8-9 tygodniach ciąży wskaźnik poziomu hCG rosnąć dłużej. Zaczyna, w przeciwieństwie do tego, powolne tempo spadku.

Nawiasem mówiąc, w przypadku stwardnienia poziom hormonu wzrasta w zależności od liczby owoców. Jeżeli 2 płodu, a poziom hCG będzie 2 razy większa niż normalnie. Zwykle standardowe zasady tego hormonu są uważane za główne wyznaczniki tego okresu.

Należy pamiętać, że okres hCG nie pokrywa się z położniczy. To dlatego, że ciąża przez gonadotropiny kosmówkowej jest powiedziane w odniesieniu do daty poczęcia. Wyświetla wiek dziecka. Ale obliczenia OB są określane przez lekarza w stosunku do ostatniej miesiączki i nie są związane z dniem dziecka poczętego.

Tak więc, wszystkie te opcje możliwe jest, aby dokładnie określić czas ciąży. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że nawet z najbardziej dokładnych obliczeń dziecko może urodzić się wcześniej czy później. Dlatego głównym zadaniem przyszłej matki – zrobić wszystko, co możliwe dla normalnego przebiegu ciąży i zamożnych wygląd dziecka na świat.

load...