Okres adaptacji dziecka w przedszkolu

Wydaje się, że tylko wczoraj zostały zakupy dla noworodków i z zapartym tchem kupić posag dla swoich okruchów. Ale czas mija szybko, a dziś jesteś już martwić o tak poważnej sprawie jak adaptacji dziecka w przedszkolu.

load...

Już gorącej debaty trwają od dziesięcioleci o to, czy przedszkola dziecko potrzebuje.
Jedna strona uważa, że obecność dziecka w przedszkolu i jego oddzielenie od matki na jego psychikę ma bardzo negatywny wpływ. Ich przeciwnicy twierdzą również, że tak zwane „Home” dzieci w przyszłości istnieją poważne problemy z adaptacją w zespole dzieci.

Powiedzieć na pewno, kto ma rację, to jest trudne. Oba punkty widzenia mają prawo do istnienia. Decyzję należy podjąć tylko rodziców, dokładnym rozważeniu wszystkich „za” i „przeciw”. A w niektórych przypadkach (na przykład, mama musiała iść do pracy) Odpowiedź na pytanie jest oczywista, gdyż inaczej po prostu nie mają.

Jeśli Sadiq jeszcze, rodzice powinni zadbać, aby okres dostosowawczy w przedszkolu poszło jak najsprawniej i bezbolesny. Po tym wszystkim, będzie to zależeć od tego, czy idzie do ogrodu dla dziecka chętnie, albo przekształcić codzienne tortury i powściągliwości „na siłę” jako układu nerwowego dzieci i rodziców. Drag ramię abutted przeciw i krzyczeć przekleństwa dobre dziecko w ogrodzie, i tak codziennie – bardzo wątpliwej przyjemności.

W celu uniknięcia takiej sytuacji, a okres adaptacji w przedszkolu poszedłem bez komplikacji i przykrych chwil przygotować Sadiku powinno rozpocząć co najmniej sześć miesięcy przed proponowanym terminem wizyty. Jeśli takie szkolenie jest ignorowany, konsekwencje mogą być najbardziej niekorzystne, aż nerwic dziecięcych.

load...

Niestety, wielu rodziców uważa, że ​​przygotowanie do przedszkola jest tylko kupić odpowiednie ubranie i buty na zmianę, a także poddania się badaniom lekarskim w klinice. Oczywiście, to wszystko po prostu trzeba zrobić, ale jest to ostatni etap w procesie przygotowania do przedszkola.

Bardzo preparat zawiera kilka elementów:

 • Przygotowanie informacji.
 • Przygotowanie psychologiczne.
 • Trening fizjologiczny.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, preparat należy dobrze rozpocząć wcześniej, w przeciwnym razie będzie ona sama być ciężki ładunek emocjonalny na kruchej psychice dziecka.

Adaptacja dziecka do Ogrodu – szkolenie świadomość

Przede wszystkim rodzice powinni wybrać odpowiednią zaliczkę przedszkola. Od dawna to już latem są dni, kiedy wszystkie przedszkolne instytucje edukacyjne pracował na tej samej zasadzie i są dumą nosić tytuł „żłobku. – ogrodu” W naszych czasach bardzo trudno jest znaleźć dwa alike przedszkola, dlatego tak ważne jest, aby wybrać ogród, który będzie najlepiej zaspokoić potrzeby dokładnie dzieckiem i spełnić swoje wymagania. Poniżej klasyfikacja przedszkoli oraz krótki opis każdego typu.

 • Przedszkole typu General rozwijających się. Ten typ ogrodu podkreśla pełnego i harmonijnego rozwoju dzieci, zarówno fizycznie, jak i intelektualnie. Głównym mottem przedszkoli – wszystkiego po trochu.
 • Opieka przedszkole i urządzeń sanitarnych. Główne priorytety tego typu przedszkoli mających na celu wzmocnienie i przeprowadzania różnych zabiegów. Twoje dziecko może zaoferować dzienne spożycie koktajli tlenowych lub systematyczne kursy zdrowia lub masażu leczniczego, odpuszczania. Ale nie należy się spodziewać w takim publicznym przedszkolu – lub przede wszystkim dogłębne badania, które przyczyniają się do rozwoju intelektualnego dziecka – jest prawdopodobnie ograniczone do czynienia tylko standardowy program.
 • Przedszkola kompensacji typu. Zazwyczaj każdy taki ogród jest otwarty na jednym konkretnym profilu. Uczniowie podobnych ogrodów są dzieci, które mają dowolny – wszelkie odchylenia od normalnego rozwoju: zarówno fizyczne i psychiczne. Na przykład, te ogrody są przeznaczone dla dzieci z problemami logopedyczne opóźniony ogólny rozwój umysłowy, choroby związane – urządzenia silnikowego z upośledzoną funkcjonowania urządzenia dźwiękowego lub wizualnego, prosto i często przewlekle chorych dzieci.

W tych ogrodach uruchomić pracowników służby zdrowia i nauczycieli specjalizację z doświadczeniem to z tej grupy dzieci. Z dziećmi jesteśmy stale praca w głębi na celu poprawę i rozwój małych dzieci. Co do zasady, w ogrodach kompensacyjnych dla dzieci wybrany specjalny, który nadaje się do nich, diety i dzień. Ponadto, najczęściej w tych ogrodach, z dziećmi i rodzicami z psychologów, aby pomóc im zintegrować się ze społeczeństwem. Dla dziecka uderzyć go w takim ogrodzie, trzeba mieć odpowiednie skierowania od lekarzy istotne profilu.

 • Przedszkole – Centrum Rozwoju Dziecka. Te ogrody postawiły sobie za zadanie wszystkich dostępnych zdolności dziecka może być w pełni ujawnione. Baseny, zajęcia komputerowe i Art Studio – niemal obowiązkowe atrybuty takie przedszkola.
 • Przedszkola połączeniu typu. Ten rodzaj przedszkola jest najbardziej rozpowszechniony. Takie ogrody obejmować różne grupy: kompensacyjnych, rekreacyjnych, edukacyjnych.

Rodzice powinni wybierać ogród, skupiając się na ich potrzebach dziecka i ich możliwości materialnych, a także płatności za odwiedzenie ogrodu jest również bardzo różne, ponieważ nie wszystkie ogrody miejskie. Przed wysłać swoje dzieci do przedszkola, dowiedzieć się, jaki typ ogrodu:

 • Ogrody miejskie. Są w miejscowym wydziale edukacji sprawozdań zarządczych i są dotowane z budżetu państwa. W tych ogrodów jest najmniejsza wpłata, jak rodzice płacą tylko ułamek kwoty potrzebnej na utrzymanie dziecka. Pozostała kwota wypłacana przez państwo. Co do zasady, te ogrody wszystkie wydatki na zakup zabawek, pomocy dydaktycznych i innych spoczywa na barkach rodziców, „dobrowolne – przymusu” forma.
 • Wydziałowe żłobki. Ten typ ogrodu jest w sprawozdaniu danej spółki. Realizacja ogrodu oraz kwotę zapłaty za jego wizyty jest bezpośrednio zależny od tego, ile pieniędzy firma przeznacza na ten cel. Częściej niż nie wpaść w takim ogrodzie może być tylko dziecko z pracowników przedsiębiorstwa.
 • Żłobki komercyjnych. Te ogrody zawsze mają ogromną liczbę zalet: pyszne i zdrowego odżywiania, indywidualne podejście do każdego dziecka, własnego wykwalifikowanego personelu medycznego, nauczycieli, bardzo dobre warunki bytowe, silną bazę edukacyjną, małą liczbę dzieci w grupie. Jedyną wadą, która ma przedszkola – jest wysoki koszt pobytu dziecka.
 • Przedszkola rodzina. Ten ogród jest rodzajem prywatnych ogrodach. Główna różnica polega na tym, że liczba dzieci w grupie jest bardzo małe, i nie ma dzieci w domu. W ostatnich latach ta forma edukacji przedszkolnej jest coraz bardziej popularne. Dużym plusem jest to, że jest prawie całkowicie wyeliminowane ciężki adaptację w przedszkolu.

Po wybraniu przedszkola, trzeba go odwiedzić i porozmawiać z szefem przedszkola i nauczycieli w rzekomej grupy dziecka. Uwaga ogólna atmosfera w przedszkolu, warunków bytowych: obecność ogrodzie bezpieczeństwa, stanu placów zabaw na spacery, ogólny wygląd okolicy. Wewnątrz spojrzeć na stan korytarz, sale gier, sypialni.

Spróbuj spokojnie przez nauczycieli obserwować ich relacji ze swoimi dziećmi.
Pamiętaj, aby poprosić o wszystkie niuanse pobytu dzieci w tym konkretnym ogrodzie. Staram się nie zapominać o najdrobniejszych szczegółach:

 • Wykaz dokumentów niezbędnych do zarejestrowania dziecka w tym wieku przedszkolnym instytucji edukacyjnej. Następnie środek ten pomoże uniknąć niespodzianek i konieczność w pośpiechu, aby uzyskać ten lub ten certyfikat.
 • Codzienności. Znając go, będziesz mógł przejść do przyzwyczajać dziecko, które pomogą dokonać adaptacji dziecka w przedszkolu jest znacznie łatwiejsze.
 • Program adaptacji do przedszkola. W niektórych przedszkolach do takich pytań po prostu nie zwracają uwagi, odnoszące się do niej w kategoriach „zatrzymać i płakać” w innych ogrodach całe programy dostosowawcze zostały zaprojektowane, aby umożliwić dziecku przyzwyczaić się do jak najszybszego Sadiq. Kwestia ta musi również zostać omówione z głową ogrodzie z góry, w celu uniknięcia różnych nieporozumień.

Wszystkie powyższe przygotowania informacyjnego jest niezwykle przydatny, a następnie pojawi się na siebie w tym.

Przygotowanie psychologiczne

Więc wybrano ogród, jest w pełni zadowolonych rodziców. Decydują, „przygotowanie do Sadiku”. Następnym krokiem powinno być przygotowanie psychologiczne dziecka. Należy przeprowadzić bardzo ostrożnie i stopniowo, tak aby nie uzyskać odwrotny efekt, a żarliwym odmowę ze strony chłopaka.

Nawet jeśli dziecko jest bardzo ciekawy, żywy i towarzyski dziecko zaniedbania przygotowanie psychologiczne nadal nie warto. Rzeczywiście, w zupełnie nowym i nieznanym środowisku, nawet dorosły poczuje pewien dyskomfort psychiczny, a tylko dziecko, a tym bardziej można włączyć do wewnątrz, powodując poważne adaptację w przedszkolu.

Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli zaczniesz wstępnie przygotować dziecku na konieczność udania się do przedszkola, adaptacja jest znacznie łatwiejsze. Ale nie wystarczy umieścić dziecko przed faktem. Jaśniejszy obraz tego, co jest przedszkole na początku powinno być trochę odsetki, a następnie dać.

Aby rozpocząć, wybierz trasę na spacery z dzieckiem, które będzie działać obok przedszkola. Czas na spacer należy wybrać dokładnie kiedy dzieci Sadowski będzie na spacer. Co do zasady, każdy dzieciak zainteresowanych dużo dzieci bawiących się na placu zabaw. Jeśli nagle dziecko zignorował ten fakt, sami dokładnie zwracać uwagę na to.

Można powiedzieć dziecku, że ogród dla dzieci – to wspaniałe miejsce, gdzie dzieci grać, malować, śpiewać. Jednakże, mamusie i tatusiowie nie wolno było tam, więc nie kolidują one z dzieciaków. Mama i tata rano prowadzić dziecko, a wieczorem wziąć.

Po tej historii obserwować reakcję dziecka. Jeśli dziecko wykazuje zwiększone zainteresowanie i prosi, aby to zbyt został zabrany do przedszkola, wyjaśnia, że ​​podczas gdy w ogrodzie nie może być, trzeba najpierw dorosnąć trochę. Taki spacer jest to konieczne do wykonywania co najmniej raz w miesiącu.

Jeśli dziecko nie wykazał zainteresowania, nie mów mu, że wkrótce również udać się do przedszkola, czy dziecko zacznie kategorycznie odrzuca wszystko, co związane z przedszkola. Takie wyjazdy trzeba zrobić trochę częściej, oprócz, spróbuj powiedzieć coś niezwykle ciekawego dziecko, związaną z przedszkola.

Po dzieci się z grubsza co jest przedszkole, można przystąpić do drugiego punktu przygotowania psychologicznego. Zgadzam się z głową okazję odwiedzić ogród z dzieckiem. Z reguły rodzice mogą uzyskać takie pozwolenie jest całkiem proste. Twój maluch może obserwować, jak inni grać dzieci, a nawet przyłączyć nm. Około 95% dzieci chętnie bawi się z nimi.

Bardzo wiele przedszkoli mają tak zwane „grupy Weekend” jest przeznaczony do adaptacji dziecka w przedszkolu. Z reguły rodzice mają możliwość doprowadzenia dziecka do przedszkola przez kilka godzin w sobotę i niedzielę. W tym czasie, doświadczeni nauczyciele wprowadzają dzieci do nowych, „Sadovsky” życia, uczył się tam w zespole. Najczęściej, aby dostać się do podobnej grupy, wystarczy tylko pomóc z pediatrą na temat zdrowia dziecka i rodziców pisemnego oświadczenia.

Niezbędne informacje można uzyskać od pracowników przedszkola. Głównym celem programu w celu dostosowania do przedszkola – najbardziej wciągająca dziecko do wspólnej, codziennej rutyny i dyscypliny dzieci. Jest to bardzo dobry sposób na przygotowanie psychologiczne, które nie powinny być pominięte.

Ponadto, rodzice mogą również dokonać adaptacji dziecka do Sadiq łatwiejsze przy użyciu odgrywanie ról. Bawić się z dzieckiem, wysyłając przedszkolu ulubioną zabawkę. Można pokonać niemal każdą sytuację, aby wprowadzić dziecko do zasad postępowania w ogrodzie, z reżimem dnia, aby dostarczyć niezbędnych umiejętności komunikowania się z rówieśnikami.

Ponadto, te gry będą stanowić nieocenione usługi, oraz w momencie, gdy dziecko zaczyna uczęszczać do przedszkola. Po obejrzeniu postępy w grze, można dowiedzieć się wiele o kondycji moralnej dziecka i otaczającej mikroklimat psychologicznej. Być może niektóre z problemów, dziecko woli milczeć, ale uważny rodziców podczas gry będzie zawsze zauważyć, że ich dziecko jest czymś niepokojącym i dowiedzieć się, co to było.

Fizjologiczny preparat do Sadiku

Równie ważne jest szkolenie fizjologicznych dziecka do udziału w przedszkolu. Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę na to dziecko uczy się niezbędnych umiejętności samoobsługi, takie jak:

 • Zdolność do żywności – użyj widelec i łyżka, nie pić z butelki i filiżanki. Konieczne jest również, aby nauczyć dziecko, aby nie poddać się żywności.
 • Monitorowanie swoich potrzeb fizjologicznych, informować dorosłych o swoim zamiarze udania się do toalety. Naucz swoje dziecko do korzystania z toalety.
 • Ponadto, dziecko musi być w stanie umyć ręce i twarz, powinien wiedzieć, co trzeba mydło i ręcznik.
 • Jest bardzo pożądane, aby dziecko było w stanie sam się ubrać i rozebrać. W skrajnym przypadku, przy pomocy osoby dorosłej. Oczywiście, nie mówimy o zapinając guziki lub zamek błyskawiczny trzyletniej bułka tarta, ale wyciągnąć jej majtki, powinien on być w stanie właścicielem.
 • Konieczne jest, aby nauczyć dziecko, aby upewnić się, że dokładnie wiedział, gdzie powinny znajdować się w jego rzeczy. Ta umiejętność jest przydatna, aby później nie trzeba tracić czasu na szukanie rzeczy dziecka, zostanie on oddany do niewłaściwych szafek.

Tutaj, rzeczywiście, a wszystkie umiejętności, które powinien posiadać trzyletnie dziecko. Wszystko inne dowiaduje się jak jego dojrzałości. Jednak rodzice nie będą zbędne, by sprawdzić z wybranych nauczycieli przedszkola, czy mają jakieś – jakieś specjalne wymagania. Ponadto, należy to zrobić do tych rodziców, których dzieci chodzą do przedszkola. Z reguły dzieci w wieku poniżej dwóch lat prezentowane znacznie mniejsze wymagania.

Następną rzeczą, którą należy zwrócić uwagę, wydając szkolenia fizjologiczny jest wzmocnienie układu odpornościowego dziecka. Niestety, gdy małe dzieci okresu adaptacji w przedszkola jest często utrudnione przez różne choroby, co powoduje dodatkowe trudności. Ponadto, sama choroba jest bardzo nieprzyjemne, więc nadal trzeba zostawić dziecko w domu. I po chorobie dziecko zmuszone do przystosowania się do nowego kręgu. Wszystko to stwarza dodatkowe obciążenie układu psycho-emocjonalny dziecka.

Aby uniknąć takiej sytuacji, należy wstępnie zwrócić uwagę na odporność dziecka. Nie jest konieczne, oczywiście, dać dziecku silne leki odpornościowe wzmacniające dla zapobiegania. Ich stosowanie jest możliwe wyłącznie po powołaniu lekarza – immunolog.
Należy jednak upewnić się, że dziecko było wykonane wszystkie niezbędne szczepienia, należy upewnić się, że dziecko nie było różne rodzaje niedokrwistości i niedoboru witamin.

Niektórzy pediatrzy zalecają około miesiąc przed rozpoczęciem przedszkola dziecko zacznie dać dziecku farmakologicznego leku „Glycine”, który jest umieszczony przez lekarzy jako środek ułatwiający adaptację dziecka w okresie przedszkolnym. Również często i długo chore dzieciaki zaleca się poddać kuracji z „Viferon”, który delikatnie i bezpiecznie wspierania odporności dzieci. Jednak w każdym przypadku konieczne jest, aby skonsultować się z podstawowej opieki pediatry, który zna cechy rozwoju Twojego dziecka i móc ocenić indywidualne potrzeby dziecka w zakresie stosowania leków.

I ostatni, ale nie najmniej ważnym aspektem szkolenia fizjologicznym – dzień reżim. Tak wielu rodziców po prostu o nim zapomnieć. A w rzeczywistości, to jest bardzo ważne, aby nauczyć swoje dziecko do określonego trybu dnia. Najpierw trzeba nauczyć się ogród dokładny porządek dnia, a następnie zacząć uczyć go dziecku.

Pamiętaj, że niedopuszczalne jest, aby przenieść dziecko do nowego reżimu zbyt szybko, ponieważ może to spowodować znaczne obciążenie zarówno na umyśle i na ciele dziecka. Każdy sen dzień slajdów lub jeść nie więcej niż 10 minut. Typowo, dla pełnego przejścia do żądanego trybu trzeba od jednego do trzech miesięcy, ale Twoje wysiłki zostaną nagrodzone w całości.

Iść do przedszkola

Zatem okres przygotowań do Sadiq pozostawione i wreszcie – coś z sercem ściśniętym ze wzruszenia po raz pierwszy iść w grupie. Czego można się spodziewać? Bardzo często, dziecko biegnie na oślep do dziecka, zapominając nawet pożegnać się z mamą. A moja mama idzie z lekkim sercem, ulgę, że dziecko jest natychmiast wykorzystywane do przedszkola, a ona nie musiała zmierzyć się ze wszystkich „uroków” okresu adaptacji w przedszkolu.

Jednak po kilku dniach, a może i dłużej, i następny, dziecko zaczyna płakać rozpaczliwie, przywiązanie do matki. I to jest całkiem normalne, ponieważ pierwszy dzień dziecka po prostu nie jest w pełni świadomy zmian, jakie przynosi życie przedszkola. Oczywiście, jest to bardzo smutne rodzice, którzy zaczynają wątpić, czy dobrze zrobił i postanowił dać dziecko do przedszkola. W rzeczywistości, nie martw się, bo jako czas na dostosowanie się do dziecięcej Sadiq w większości przypadków trwa od dwóch tygodni do miesiąca. Co do zasady, to twarz prawie wszystkie dzieci. Poniżej wymienione są zmiany, które pojawiają się wraz z dzieckiem i, w rzeczywistości, bo istniejące problemy uzależnienia od Sadiku:

 • Emocjonalne. Co do zasady, w pierwszych dniach przedszkola negatywne emocje zajmują wiodącą pozycję. Często dziecko płacze dużo: tylko skomlenie, albo mówi napadowy płacz, płacz „dla firmy” z innymi dziećmi. Czasami, patrząc na nauczyciela w nocy, starając się uspokoić rzędu 15 gorzkich i rozdzierające serca okruchy płacz, i chce współczuć. Ale po kilku tygodniach okresu adaptacji dzieci w przedszkolu jako obraz zmienia się radykalnie w godzinach porannych i nauczyciele są zabawy kontemplować słodkie Happy Baby mordy.
 • Zawadą kontaktów społecznych. Co do zasady, po raz pierwszy od początku przedszkola, nawet najbardziej żywy i towarzyski dzieci może stać się bardzo wycofana i nietowarzyski. Nie martw się o niego, może upłynąć trochę czasu, aby opanować i dziecko będzie taki sam rozrywkowy dziecko ochoczo kontaktów zarówno z rówieśnikami oraz z nauczycielami.
 • Zmniejszając naturalną aktywność poznawczą. Kid przez jakiś czas może już nie interesuje się światem wokół nich. Jest również całkowicie normalna reakcja – dziecko woli zająć stanowisko nadzoru. Tak szybko, jak jest on zadowolony, że nie ma się czego obawiać, jego ciekawość szybko do niego powrócić.
 • Co więcej, wiele dzieci Pierwsze dni w ogrodzie może utracić swoje dotychczasowe umiejętności samoobsługowych: umiejętność posługiwania się łyżką, aby ubierać się, i tak dalej. Wkrótce jednak umiejętności nie tylko do powrotu do pełni, ale wzbogacony o nowe umiejętności.
 • Problemy z mową. Zbyt wiele dzieci doświadczają trudności mowy. Dzieci mogą zacząć zakłócać lub zmniejszyć słowa, jeśli dziecko przeżywa szczególnie ciężką adaptacji w przedszkolu, był przez jakiś czas może nawet przestać mówić. Rodzice nie mogą skarcić dziecko to i zmuszając go. Po zakończeniu adaptacji, zostanie przywrócone w całości.
 • Ponadto, wielu rodziców do czynienia z naruszeniem normalnej aktywności ruchowej dziecka. Niektóre dzieci mogą siedzieć godzinami w jednym miejscu. I inni, wręcz przeciwnie, minuta nie może usiedzieć w miejscu – to wszystko zależy od temperamentu każdego dziecka. Ponieważ rozwój w zbiorowej dziecięcej sytuacja ustabilizuje.
 • Zaburzenia snu. Z reguły pierwsze tygodnie dziecko może mieć problemy z zasypianiem, zarówno podczas dnia i nocy. Ponadto, możliwe jest niespokojny sen, występowanie koszmarów. Zjawisko to jest również tymczasowy i zniknie bez śladu.
 • Zmniejszenie apetytu. Zbyt wiele dzieci w pierwszych dniach odwiedzicie ogród naprawdę źle jeść. Posiada dwie opcje wyjaśnienie: nietypowe dla żywności dla niemowląt i sytuacji stresowej, co samo w sobie jest apetyt. Aby wykluczyć pierwszą przyczyną musi być wprowadzona w diecie żywności dla niemowląt jest podobny w ramach przygotowań do przedszkola: zupy, zboża i tak dalej.
 • Niektóre dzieci w okresie dostosowawczym zacznie boleć trochę częściej niż zwykle. Jedyne, co mogą zrobić rodzice – jest, aby spróbować wzmocnić układ odpornościowy, jak wspomniano powyżej.
 • Psychologów dziecięcych dać ogólne zalecenia dotyczące programu adaptacji społecznej do przedszkola. Ich przestrzeganie pomoże zmniejszyć szanse, że okres adaptacji może być opóźnione na czas nieokreślony.

Po pierwsze, kilka pierwszych dni, pożądane jest, aby wspólnie matka i pobyt dziecka w grupie. Początkowo dziecko może zawsze być blisko ciebie, ale po jakimś czasie, zainteresowanie w środowisku zwycięży i ​​miękisz zacznie odchodzić od ciebie, aby grać. Pierwsza wizyta w przedszkolu powinna trwać około godziny, czasem dni może być zwiększona do dwóch – trzech godzin. Kilka dni później trzeba będzie zostawić dziecko w grupie pierwszej.

Tu właśnie leży głównym błędem popełnianym przez wielu rodziców. Wychodzą w momencie, gdy dziecko jest rozproszony. Dla dziecka, nagłe zniknięcie może stać ciężkie urazy psychiczne, jeśli dziecko zdecyduje, że jego matka go porzucił. Bardziej nadaje się umieścić dziecko sobie sprawę z faktu, że idziesz. Ale pamiętaj, aby obiecać dziecku, że można zabrać go natychmiast po meczu, jedzenia i chodzenia. I, oczywiście, próbować zabrać dziecko było w czasie obiecanej. To pozwoli dziecku poczuć pewną stabilność, która jest tak niezbędne dla niego do normalności.

Oczywiście, dziecko może zacząć płakać i nie pozwolę ci odejść. Tutaj można przyjść z pomocą nauczyciela, który dołoży wszelkich starań, aby odwrócić uwagę, okruchy i go uspokoić. Zbyt wiele dzieci nadal płakać, kiedy dbanie matkę i tydzień i miesiąc. Jednak nie zawsze to mówi, że adaptacja przebiega prawidłowo, czy to był opóźniony. W większości przypadków, dziecko przestaje płakać natychmiast po odejściu rodziców, a resztę czasu spędza grając, a nawet nie pamiętać o rodziców.

Pomimo faktu, że proces adaptacji jest zawsze boi się rodziców, jest bardzo szybki. Po dość trochę czasu dziecku przyzwyczaić się do nowej roli przedszkolaków dla niego i będzie czuć się pełnoprawnym członkiem grupy dzieci.

Zadaniem rodziców – w jak największym stopniu ułatwić dostosowanie dziecka do przedszkola. Mamy nadzieję, że ta informacja pomoże Ci w takim kluczowym etapie rozwoju Twojego dziecka.

load...