Okołoustne zapalenie skóry: objawy, leczenie

Czasami osoba znajdzie liczne krosty wokół ust lub wysypką, zupełnie w przeciwieństwie do wirusa opryszczki. Najprawdopodobniej człowiek w obliczu takiej choroby jak okołoustnym skóry. Jest to dość powszechne choroby dermatologiczne. Lekarze zauważyli, że najczęściej choroba ta dotyka młode kobiety, które nie osiągnęły wieku trzydziestu lat.

load...

Czasami ludzie mylą wysypki i pryszcze, które pojawiają się, gdy okołoustne zapalenie skóry, ze zwykłymi trądzik – ale do tego nie może być, bo inaczej chory będzie próbował pozbyć się problemów z pomocą preparatów kosmetycznych przeciw trądzikowych, a choroba będzie nadal rozwijać.

Okołoustny skóry staje się jego nazwa nie przez przypadek – „okołoustnym” oznacza „wokół ust” i wszyscy są powołani zapalenie skóry choroby skóry, w których biorą udział w jednym lub innego procesu zapalnego. W celu wykrycia problemu, trzeba wiedzieć dokładnie, jak wyglądają te wysypki.

Objawy choroby

Pierwsze i najważniejsze oznaki, że dana osoba już rozpoczęto okołoustne zapalenie skóry, są różowe lub czerwone lekko wypukłe punkty lub małe plamki wielkości. Te pierwsze pojawiają się wysypka wokół ust, a następnie zastosować do obszaru policzkach, brodzie i pod nosem. Jak wspomniano powyżej, przede wszystkim pod względem wyglądu, zmiany te przypominają trądzik, ale pewne różnice są nadal. Ze względu na dużą liczbę uszczelnień i uderzeniami skórne w miejscu uszkodzenia w dotyku ma bardzo chropowatą teksturę. Często w miejscu tych zmian są następnie wymawiane plamy, pozbyć się, że bardzo trudne.

W przeciwieństwie do opryszczki, w przybliżeniu pół centymetra od krawędzi wargi skórą nie dotkniętych tym wytrącania lub stemplem całkowicie nieznacznym stopniu, w przeciwieństwie do pozostałej części powierzchni skóry. Lekarze nazywają to zjawisko „blady pierścień” wokół ust. Nawiasem mówiąc, wraz z rozwojem okołoustnym zapalenie skóry, w przypadku braku terminowego leczenia normalne uszkodzenie skóry twarzy postępuje, wysypki pojawiają się wokół oczu, a nawet w świątyniach.

load...

Stopień nasilenia zmian chorobowych z okołoustnym zapalenia skóry mogą być bardzo różne – od niejasnych obrzęk bladego różu do wyraźnego wysypka jasny czerwony odcień. Najczęstsze zmiany, które sprowokowały okołoustne zapalenie skóry, prawie nie swędzi i nie boli. W rzadkich przypadkach, ludzie mogą świętować poczucia światła spalania w zagrożonym obszarze skóry.

Ściśle rzecz biorąc, choroby dermatologiczne nie stwarza żadnego zagrożenia dla ogólnego stanu zdrowia chorego. Jednak chorzy ludzie mają dość silny dyskomfort, a przede wszystkim z powodu wstydu psychologicznej z powodu wysypki skórnej. A jeśli nie jest leczone, stan skóry ulegnie szybkiemu pogorszeniu, a leczenie będzie znacznie trudniejsze niż w początkowych etapach. Dlatego chory powinien starać jak najszybciej skonsultować się z dermatologiem, który powoła niezbędnego leczenia.

Grupa ryzyka

Jak wspomniano powyżej, okołoustny zapalenie występuje najczęściej u dziewcząt i młodych kobiet, podczas gdy choroba rozwija się znacznie rzadziej, jedynie w rzadkich przypadkach, mężczyzn i dzieci. Często chorzy ludzie pytają lekarze – dermatolodzy, co powoduje, że rozwój tych chorób. Jednak znacznie te powody do tej pory nie zostały ustalone. A mimo to jest możliwe dla określenia liczby czynników, które wpływają na osobę znacznie zwiększa ryzyko okołoustnego zapalenia skóry. Czynniki te obejmują:

  • Steroidy

Bardzo często rozwój choroby rozpoczyna rozwój ze względu na fakt, że osoby chore aktywne wykorzystuje różne maście i kremy, zawierające steroidy, takie jak hydrokortizon lub prednizolon. Zjawisko to znane jest jako steroidowym okołoustnego zapalenia skóry.

Lekarze od dawna w stanie ustalić najbardziej bezpośredni związek pomiędzy rozwojem choroby oraz stosowanie maści zawierających hormony. Kremy te steroidowe są często stosowane do leczenia różnych chorób skóry, takich jak egzema, zlokalizowanych na skórze twarzy. Należy jednak pamiętać, a czasami okołoustny skóry może wystąpić w przypadku, gdy skórę innych części ciała wrażeniem jedną lub innej choroby, a obróbkę prowadzi się przy użyciu leków hormonalnych.

Przy stosowaniu do innych części ciała, należy mieć na uwadze, że pewna ilość leku może pozostać w rękach. A lek można przenieść do przypadkowego kontaktu osoby, gdzie będzie wywołania wystąpienia choroby. Dlatego w przypadku leczenia po zastosowaniu leku należy prawidłowo myć ręce wodą z mydłem i wytrzeć do sucha z nimi. Pomaga to zmniejszyć ryzyko do zera.

I zwrócić uwagę na jednym elemencie. Bezpośrednio w leczeniu chorób skóry maści steroidowych rozwój okołoustny skóry nie występuje. Co więcej, nawet istniejące zmiany mogą zniknąć. Nawiasem mówiąc, właśnie z tego powodu, wiele osób stara się traktować okołoustne zapalenie skóry przy użyciu tych leków w błędnym przekonaniu, że mają albo egzemy lub reakcje alergiczne banalną.

Jednakże tak nie jest. Powinien być chory, aby zatrzymać przy użyciu leków, które zawierają hormony, takie jak wysypki pojawiają się ponownie, często w bardziej wyraźny sposób niż próba leczenia leków hormonalnych. Jest to kolejny argument przemawiający za koniecznością wizyty u lekarza przy pierwszych wybuchów. Nie samoleczenia, powodując pogorszenie.

  • Kosmetyki

Czasami rozwój okołoustnym zapalenie skóry jest inicjowana przez ekspozycji skóry różnych środków kosmetycznych – środki do demakijażu, kremy i balsamy. Coraz częściej wysypka wywołana przez stosowania fundamencie, co jest bardzo zatykają pory skóry, co często powoduje podrażnienia skóry.

  • Warunki atmosferyczne

Czasami lekarze pamiętać, że takie zjawiska naturalne, jak intensywne promieniowanie nadfioletowe i wiatr mogą powodować rozwój chorób. Jak również ogromny wzrost w już istniejących.

  • Pasta do zębów

Należy wspomnieć, pasty do zębów z fluorkiem. Oczywiście, samo w sobie nie będzie prowokować powstawanie choroby podstawowej. Jednakże fakt, że znacznie pogarsza już istniejące okołoustnego zapalenia skóry – wysypka wokół otworu staje się dużo bardziej wyraźny.

  • Hormonalne środki antykoncepcyjne

W niektórych przypadkach, niektóre przyczyną okołoustnym skóry staje się kobietą używać hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Dlatego też, jeśli kobieta przejęcia kontroli urodzeń, w obliczu podobnej choroby, powinna przerwać przyjmowanie leku i skonsultować się nie tylko dermatologa, ale także do ginekologa.

Okołoustny leczenie skóry

Okołoustnego zapalenia skóry, jak również wszystkie inne choroby, należy traktować. W takim przypadku, jeśli chory będzie ignorować choroby, wysypka może utrzymywać się przez bardzo długi czas – tygodnie, miesiące, a nawet lata. Jednak w tym samym przypadku, jeśli leczenie rozpocznie się natychmiast pozbyć się plagi nie będzie zbyt trudne – wystarczy dwa – trzy tygodnie, w końcu pozbyć się wysypki skórne.

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić chorego – To absolutnie nie chcą używać żadnych produktów kosmetycznych. Aby oczyścić skórę, można używać tylko ciepłej wody, aw skrajnych przypadkach – z baby mydło. W tym przypadku, gdy pacjentem jest osoba używa pasty zawierającej fluor, aż do całkowitego odzysku musi być zastąpiona żadnym innym.

W tej samej sprawie, jeśli chora osoba korzystała maść i krem, który składa się z pewnych hormonów, ich stosowanie również należy odstawić tak szybko jak to możliwe. Należy jednak mieć na uwadze, i być przygotowanym na to, że w ciągu pierwszych kilku dni wysypka skórna może stać się o wiele bardziej intensywne. Ale to nie powinno się bać – zaledwie kilka dni stan skóry ulepszone. Po wysypka zniknie całkowicie, chory co najmniej następne dwa miesiące powinny powstrzymać się od stosowania jakichkolwiek środków były kosmetyczne.

Leki do leczenia okołoustnego zapalenia

W leczeniu tej choroby lekarz – dermatolog może przepisać antybiotyki należące do szeregu tetracyklin. W tym przypadku, jeżeli choroba jest wyrażona nieznacznie, to możliwe jest stosowanie antybiotyków, które są emitowane w postaci kremów lub czopków, które są stosowane, na podrażnioną skórę. Takie traktowanie trwa około 5 – 10 tygodni, w zależności od stopnia nasilenia choroby.

Ponadto, pacjent powinien wiedzieć, że nie należy spodziewać się zauważalne rezultaty w ciągu kilku pierwszych tygodni leczenia. Zazwyczaj wyniki są zauważalne dopiero po 3 – 4 tygodniach, a nie przed. Jednakże, po zakończeniu leczenia, wysypka zniknie dłuższego czasu i czasem na zawsze.

Należy jednak pamiętać, że aby wybrać swój własny traktowanie w żadnym wypadku nie jest dozwolone, aby zdiagnozować chorobę, a tym bardziej nie do przyjęcia wyznacza ludzkie traktowanie pacjenta. Chory powinien jak najszybciej szukać pomocy u lekarza – dermatologa, który ma doświadczenie w leczeniu tych chorób. Lekarz nie wystarczy zbadać cię i wybierze optymalny schemat leczenia, ale również pomóc w zapobieganiu nawrotom powtarzany.

load...