Ogród zimowy z jego własnymi rękami: wyposażyć teren siedzi

Zawartość:

Niewiele osób zastanowić się, jak wzajemnie na ogród zimowy z syndrom chronicznego zmęczenia. W rzeczywistości, wszystko jest bardzo proste. Fakt, że człowiek jest częścią przyrody, jest znany ze szkoły. Mieszkańcy dużych miast są w stanie w pełni komunikować się ze środowiskiem naturalnym – naturalne źródło energii. Opłata za to jest bardzo poważne: chroniczne zmęczenie, obniżenie nastroju, brak inspiracji.

load...

Zajęty życiem miasta nie opuszcza ludzi spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Aby zaradzić tej sytuacji jest prosty: jeśli nie masz czasu, aby podróżować poza miastem, to oaza warzyw mogą być organizowane w domu, na przykład, aby wyposażyć ogród zimowy z rąk bezpośrednio na balkonie.

Klimatyczne cechy ogrodu zimowego

Bez względu na to, gdzie trzeba stworzyć ogród zimowy w domu: na balkonie, na balkonie lub w pomieszczeniu przeznaczonym do tego celu. Pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić – stworzenie korzystnych warunków dla roślin. W przeciwnym razie, ich wygląd będzie bardziej przygnębiające niż zadowolony. Po drugie – jest to prawidłowe rozplanowanie i wyposażenie dla przyjemne miejsce do obcowania z naturą.

Eksperci zalecają korzystania z ogrodu zimowego roślin tropikalnych, co oznacza, że ​​dla ich dobra muszą być poparte określonej temperaturze i wilgotności jest dość wysoki. I nie powinno być żadnych przeciągów i ekstremalne temperatury. Wszystkie te czynniki są szkodliwe dla roślin pochodzenia tropikalnego.

load...

Jednocześnie nie wolno nam zapomnieć o wentylacji, jak świeże powietrze jest potrzebne nie tylko kolor, ale również dla ludzi, którzy chcą spędzić czas w ogrodzie zimowym. Warunki an_0yczne powinny być wyważone tak, że jest wygodny i ludzie, a rośliny.

W związku z tym będzie musiał porzucić ideę połączenia balkonem lub loggią pokoju przyłączeniowych: do salonu lub sypialni. W tym przypadku trudno będzie utrzymać pożądaną wilgotność w ogrodzie zimowym. Najlepiej jest zapisać istniejący drzwi między dwa pokoje, ale sprawiają, że szkło, aby móc podziwiać rośliny i wyszedł z pokoju.

Budowa ogrodu zimowego

Więc jak zrobić ogród zimowy? Jak zacząć marzenia? Kwestia ta zostanie omówiona poniżej.

Szklenie

Aby stworzyć odpowiedni an_0 dla ogrodu zimowego, trzeba glazura wybrany pokój. Zdaniem ekspertów jednym z najlepszych opcji dla tych celów – okna pięciokomorowe, urządzone z tworzyw sztucznych stokach. Są jeszcze inne opcje, które pozwolą utrzymać komfortową temperaturę dla roślin i nie pozwoli ona spaść do najzimniejszych dni poniżej 16 stopni. I w upale będzie okazją regularnego wietrzenia.

Planowanie szyby, powinien niezwłocznie uwzględnić lokalizację balkon lub loggię. Jeśli idą na południe lub zachód strona o potrzebie rozważenia pritenenie ponieważ nie wszystkie kolory pokój jak intensywnym oświetleniu. Pokrycie rośliny przed palącym słońcu południa pomaga folię ochronną słońce lub wariant rolety.

Grzanie

Przy aranżacji ogrodu zimowego w domu nie może się obejść bez ocieplenia balkonu, w przeciwnym razie nie będzie w stanie utrzymać żądaną temperaturę. Technologie budowlane obejmują stosowanie do tych celów nowoczesnej izolacji: pianki, pianki polietylenowej lub wełny mineralnej. Gdy grzejnik jest zamontowane ściany schować wykończenia. Jest ważne, że materiał ten jest odporny na działanie wilgoci, to jest pożądane, to naturalne.

Ogrzewanie

Nie najmniej rolę w tworzeniu sztuki ogród zimowy i ogrzewanie. Do ogrzewania pomieszczenia, istnieje kilka sposobów. Można przytrzymać ogrzewania parowego, ale wymaga zgód od odpowiednich instytucji. Instalacja ogrzewania najlepiej wykonać dopiero po otrzymaniu zgody na tego rodzaju prac naprawczych. Jest to o wiele łatwiejsze, aby tak zwaną „ciepłą podłogę”, który pozwala na regulację temperatury w zależności od warunków pogodowych.

Nadaje się do ogrzewania oranżerii Promiennik podczerwieni i an_0yzacji, który ma odpowiednią funkcję. W przypadku an_0yzacji konieczne jest, aby wyjaśnić swoje możliwości z zakupem – co temperatura jest ona w stanie utrzymać pokój w minimalnej temperaturze na zewnątrz. Najprawdopodobniej w północnych szerokościach geograficznych jego wykorzystania musiałby dać.

Oświetlenie

Jeśli urządzenia należy wziąć pod uwagę naturalne otoczenie i oświetlenie. Faktem jest, że kiedy będzie cierpieć na brak roślin: ich pędy wydłużone, liście tracą kolor bogaty, a wiele z nich odmówić kwitną. Po światło dla nich – to energia witalna.

Dlatego podczas tworzenia projektu należy zadbać o oświetlenie. Istnieją specjalne lampy, które są przeznaczone dla dodatkowego oświetlenia mini szklarni. Różnią się od konwencjonalnych lamp, które uzna za konieczne dla rozwoju flory widma światła i jego intensywności.

Ponadto w ogrodzie zimowym mogą pomieścić dodatkowych źródeł światła, które są w ciemności skutecznie podkreślił roślinności. Taka gra światłem stworzy ciekawy efekt dekoracyjny – magiczną atmosferę w regularnych balkon.

Deseń

Ważną rolę w sztukach dekoracyjnych ogród zimowy. Pożądane jest, że zielony zakątek domu jak najwięcej przypominały naturalne środowisko. Z tego powodu, do projektowania i wykańczania lepiej jest używać naturalnych materiałów lub materiałów budowlanych, symulując naturalne.

Interesujące jest to, aby szukać wśród bujnej, zielonego kamienia naturalnego, które mogą być wykorzystywane do dekoracji ścian i podłóg. Jeśli masz w domu żywe ptaki i ryby – są zadowoleni zbliżyć się do roślin, tworząc iluzję przyjemny przyrody. Jeśli treść takich zwierząt jest problematyczne, że byłoby miło, aby umieścić w ogrodzie zimowym fontannę lub wodospad z bieżącą wodą. To nie tylko pomaga utrzymać wilgoć, ale także przyspieszy ogólny obraz.

Dobór roślin dla ogrodu zimowego

Gdy warunki zostały stworzone dla utrzymania roślin dom: izolowanym pomieszczeniu, ustanowionego ogrzewania i oświetlenia, system wentylacji powietrza – to część najbardziej zabawne – dobór roślinności. Oczywiście, konieczne jest, aby rozpocząć od wizualnej atrakcyjności roślin w tej sprawie, ale nie należy zapominać też o praktyczność. Lepiej wybrać rośliny o różnych rozmiarach, z różnymi kolorami i konfiguracji bramy: drzew, krzewów, pnączy, ampelnye i gatunków płazów. Niech żyją rośliny kwitnące w sąsiedztwie z wiecznie okazów.

Jeśli chodzi o praktyczną stronę rzeczy, istnieje podstawowa zasada, która jest używana przez zawodowych krajobrazowych. Wszystkie stałymi mieszkańcami naturalnej oazie powinien przynajmniej mieć takie samo dobry an_0. Chodzi o to, że mała powierzchnia nie pozwala na tworzenie różnych warunków dla przedstawicieli pustyni i mieszkańcom wilgotnym tropikalnej dżungli. W rezultacie, ludzie z bagien będzie mieć twardy czas obok kaktusa.

Przy wyborze roślin do własnego rogu natury, możliwe jest użycie już sprawdzoną opcję polecam zwykle eksperci. Składa się z wystarczająco dużą wielkość palmy daktylowej i kilku odmian figi. W połączeniu z nim będzie dobrze wyglądać pokrytego kolorową Kroto liści, elegancki Calathea, rozgałęzione i Sheflera monstera rzeźbione z dużymi liśćmi. Oni doskonale uzupełniają roślin kwiatowych: Spathiphyllum i Anthurium.

W celu prawidłowego zlokalizowania roślin w ogrodzie zimowym, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę swoje preferencje w słońcu. Więc Zamioculcas i data palma będzie czuć się dobrze w pełnym słońcu, a Monstera i sansevieriya – w cieniu. Należy zauważyć, że anturium i Spathiphyllum wolą rosnąć w półcieniu. Jednak, podobnie jak wszystkich odmian figi.

Jeśli balkon nie jest na tyle światła słonecznego do prawidłowego umieszczenia kolorach, można przyjąć za podstawę zasadę roślin rosnących w tropikalnych lasów. W dolnej warstwie lasu rosną paprocie i różne begonie i ficus. Bezpośrednie promienie słoneczne trudno się tam dostać. Poziom powyżej drzew spływu multimetr Monstera, bluszcz i dotykając Spiderwort, które nie powinny być pominięte w ogrodzie zimowym, ponieważ są one znane ze swojej wytrzymałości i atrakcyjności.

Dzieło storczyki należą również do przedstawicieli lasów deszczowych. Ale, niestety, bez pewnego doświadczenia dbanie o tych kwiatów, są one mało prawdopodobne, aby cię zadowolić przez długi czas. Ale każdy zakątek ogrodu będą ozdobione kolorowymi liśćmi Qalat i maranta. Bliżej słońca Sam będzie czuć się dobrze hibiskusa (The People – chińska róża). Aw najbardziej oświetlonych miejscach można zorganizować passiflory i bugenwilli, że z należytą starannością będą cieszyć się obfite kwitnienie.

Z silnym pragnieniem, aby wyposażyć ogród zimowy własnymi rękami, i można mieć, bez korzystania z usług specjalistów. Aby rozpocząć, należy wziąć pod uwagę plan działania i zaopatrzyć się w wolnym czasie, a najważniejsze – przestrzegać podstawowych zaleceń. Następnie po jakimś czasie pusta lub bałagan z niepotrzebnych rzeczy zmieni balkon do wspaniałej oazy. Nie będzie przyjemnie spędzać czas w samotności, aby plany i tylko marzyć. A on staje się uzupełnianie energii dla zmęczonego życiem miasta organizmu.

load...