Ogród własnymi rękami: marzenie

Zawartość:

Posiadanie własnego domu wakacje – to jest szczęście. I stworzyć przytulny i piękny ogród – podwójne szczęście. I do tego ogrodu radować i rozweselić, trzeba ciężko pracować na swoim układzie. Stworzyć piękny ogród z ich rąk – to jak wychować dziecko. Trzeba zbadać wszystkie swoje słabości i być w stanie oprzeć się chorób. Kochać każde źdźbło trawy i dbanie o każdy kwiat. Tylko w ten sposób można zrobić prawdziwy raj, który będzie przedmiotem dumy. Więc, gdzie jest potrzebne, aby rozpocząć wyposażanie działce?

load...

Możemy oznaczyć stronę i określa styl

Architektura krajobrazu – to bardzo ciężka praca. Tutaj konieczne jest zapewnienie wszystkich szczegółów: przyszłość ścieżka, krzewy wzdłuż ogrodzenia, kwiaty wokół fontanny, meble ogrodowe. Jeśli nie chcesz, aby zaprosić specjalistów, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

 • Jeśli masz niejednorodną terenu (są guzki lub wzgórza), należy rozważyć utworzenie zjeżdżalnia alpine;
 • Konstrukcja ogrodu wygląda wspaniały kamienia naturalnego;
 • W obecności małych obszarach (depresje) powinny rozważyć kanalizacji. Inaczej ucierpi roślinność od nadmiaru wilgoci;
 • Wzdłuż ogrodzenia powinny być umieszczone nisko rosnących krzewów. Lepiej wziąć tych, którzy mają dość gęstą roślinność. Następnie mogą one być kształtach cięcie. Odpowiednie do tego celu kolovidnye jabłoni – i dekoracji oraz zbiorów;
 • Wskazane jest, aby kupić metalu ławki ogrodowe. Będą one służyć przez długi czas, ponieważ jest to bardzo rzadko wymagają wymiany i naprawy;
 • Pamiętaj, aby odebrać małą huśtawkę z daszkiem – jak hamak. Gwarantuje komfort i właściwego odpoczynku.

Future stylu ogrodu jest niezbędne, aby myśleć z wyprzedzeniem. Na przykład, jak japoński kierunku, a następnie – przygotować miejsce dla małej altance, określone specjalne łuki do wspinania róże, winorośl i bluszcz. Japoński styl polega na minimalizm – bez wysokich drzew wszystkie małe i skromne. Linia toru powinny być jasne, tutaj istotne jest okrągły kształt.

Byłoby właściwe i małe jeziorko z fontanną. Według japońskiej filozofii wodzie jest to silny środek uspokajający. Meble ogrodowe – otwarte i przejrzyste z kurtynami, zainstalowane wewnątrz niskim stoliku. Dodaj do tego środowiska światła wykonane w klasycznym stylu, a poczucie całkowitego odpoczynku, który podałeś.

load...

Jeśli wolisz kultury orientalnej, aromaty przypraw i bogate kolory, jest możliwe, aby zorganizować ogród w stylu mauretańskim Bush w jasnych kolorach, z przyciętymi drzewami starannie koron, rozbrykany kombinacji kolorów w kwietniki. Oriental będzie wyglądać i piramida warzyw, ozdobione freskami. Nie rób tego w ogrodzie i bez przyprawy: kminek, kolendra, bergamotka, różowy pieprz. Pergola też mogą być rozmieszczone w orientalnym stylu, dostarczając jej małych niskie sofy i dużą ilością miękkich poduszek.

Posadzone rośliny

Dziś szczególnie istotne mixborder (mieszane graniczne). Jest to szerokie pasmo, porośnięty różnymi kolorami. Nie może być „na żywo” i byliny i niskie krzewy i rośliny jednoroczne. Posadzone mixborder najlepiej w kącie strefie rekreacyjnej. Jeśli łóżko jest przeznaczone do oprawy szerszy obszar zieleni, posadzić ją bardzo nisko rosnące rośliny takie jak nagietki lub kolorowe dywany.

Mixborders mogą się różnić werbeny i Echinacea, dalie, a nawet chińskie róże, Forget-me-i nasturcja, jasne stokrotki i chabry. Wybór jest ogromny, i będzie musiał zrobić dla ciebie. Ogród Kąty mogą być wydawane wysokie byliny. Zadziwiająco będzie wyglądać skład mieczyków, bratek i kierunków. Idą doskonale z tulipanów i piwonii. Nie podziwiam takich kompozycji jest trudne, ponieważ są one tak wyraźnie wyróżniać.

Aby kwietniki zakwitły stale

Niestety, wiele z tych roślin dość szybko przechodzą stadium kwitnienia. Ale obie chcą pachnący pąki miłe dla oka stale, aż do pierwszych przymrozków. Można to osiągnąć, jeśli wybrać rośliny, kwitnące w różnych porach. Lub wykonane w ogrodzie różaniec, wylądował różnych odmian kwiatów Queen. Oto kilka wskazówek na temat rejestracji stale kwitnące klomby.

 • Odbiór rośliny, które potrzebują takiego samego nawadniania i oświetlenia. W przeciwnym razie, niektóre kwiaty będą czuć się dobrze, a inne – na śmierć;
 • Wziąć pod uwagę czas i częstotliwość kwitnienia. Aczkolwiek w tle, a na froncie pąki kwitną nieprzerwanie;
 • Pamiętaj, marigolds (dość popularne kwiaty dla klombów) zaczynają kwitnąć na początku czerwca, a kończy się bliżej do zimnej pogody. Szczególną ostrożność wymagają one, najważniejsze – czas pozbyć chwastów;
 • Ale tulipanów są „dojrzewania” kolory – proszę nas zaledwie kilka tygodni od kwietnia;
 • Nawet jeśli łóżko jest w zacienionym miejscu o dużej wilgotności, nie rozpaczaj. I na takim miejscu znaleźć odpowiednie kwiaty. Paproci roślina, fuksji, naparstnica, orlik, Volzhanka.

Jak być staw

Trudno wyobrazić sobie piękny ogród bez stawie. Delikatny szmer wody, zielona trawa, kolorowe kwiaty i ciszy …. Sen? Wcale nie! Przestać marzyć, że nadszedł czas, aby zrealizować swoje pragnienia.

 • Kupić gotowy staw

To wygląda jak miska z tworzywa sztucznego, może być w różnych rozmiarach i kształtach. Można go zainstalować na własną rękę, wystarczy odkopać czaszy ukształtowanym otworem, wprowadzone do pojemności i napełnić wodą. Pamiętaj, aby dbać o filtr do wody, w przeciwnym razie będzie to szybko stają się porośnięta śluzu. Taki staw może być ozdobiony fontanną i nawet elektrycznego zaczynają się małe ryby;

 • Beton staw

Przyszły zbiornik miska jest odlany z betonu. To jest, kosztowne i czasochłonne proces dość czasochłonny. Bez pomocy specjalistów nie można zrobić. Ale taki ozdobny staw zadowoli cię przez długi czas. To nie jest praktycznie podlega czasie;

 • Staw z rękami

Najtańszy sposób – kupić folii PVC i używać własnych rąk. Co należy zrobić? Łzawienie dół, wykładziny go folią, naprawić ziemię i płytek. Napełnić go wodą i cieszyć się! Nie zapomnij zainstalować filtr.

Wokół stawu można umieścić latarnie ogrodowe na baterie słoneczne, które w nocy oświetlają powierzchnię wody, stworzyć przytulną i romantyczną atmosferę.

 • W czasie opadanie liści pokrywają powierzchnię sieci rybackiej staw. Liście nie zgniją, a nadają nieprzyjemny zapach;
 • Ewakuować lilie wodne lub rzęsy – będą dekorować staw i stają się naturalne środki czyszczące;
 • Jeśli osiedlić rybę, należy nie tylko obecność filtra, ale także specjalny podgrzewacz.

Niuanse w obszarze rejestracji jest całkiem sporo. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że osobiście leżą następny obszar odpoczynku. Dokonywanie ogród z własnymi rękami, umieścić go w tworzeniu nie tylko umiejętności, ale także kawałek jego duszy. Nie bój się fantazji i eksperymentów. Tylko w ten sposób można stworzyć fantastyczne miejsce, z którego po prostu nie chcieliśmy wyjeżdżać!

load...