Ogród w szkle: florarium własne ręce

Wspaniały ozdobą każdego wnętrza będą florarium – mały zakątek natury za szkłem. To trochę mały pokój Teplicka, które czują się dobrze miniaturowe bromeliads, orchidee, Selaginella, karłowate paprocie i rośliny okrywowe gumowe, maranta, Fitton, peperomiya. Czasami jest to piękne kompozycje z kwiatów i mchu, ozdobione muszle, jasnej pięknego kamienia, gałązek, suchych roślin i tak dalej. Florariumy wykorzystywane do dekoracji domu lub biurze. Co więcej, pasuje do każdego wnętrza.

load...

Są duże i małe, podłoga, stół, a nawet ściany. Obecnie wiele kwiaciarnie oferują szeroką gamę kompozycji w szkle, ale można zrobić własnymi rękami florarium. Jest to ciekawe ćwiczenia, nie tylko dla amatorów plantatora, ale także dla każdego, kto chce wyrazić swoją twórczą osobowość i oryginalny wystrój wnętrza własnego domu.

Co trzeba florariuma?

Tworzenie takich piękno jest całkiem zdolny do nikogo. Aby florarium, trzeba jasną wazon o dowolnym kształcie i rozmiarze. To może być okrągły lub kwadratowy zbiornik, duża butelka szklana itp W następnym kroku należy wybrać jeden lub kilka małych zakładów do przygotowania i mchu. Ostatnią rzeczą, trzeba będzie ukończyć skład – jest wiele akcesoriów: muszle, kolorowe kamienie, kryształy, koraliki, nietypowo ukształtowane gałęzie i inne.

Tutaj wszystko jest ograniczona tylko przez wyobraźnię. Florarium może obyć się bez żywych roślin, jeśli chcesz, co jest we wnętrzu będzie wyglądać tak samo dobry. Można zrobić miniaturowy „Rock ogród” lub krajobrazu wiejskiego budując dom zapałek lub zabawka wiatrak.

load...

Zatem, materiały dobrane. Nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, jak uczynić florarium własne ręce. Mini ogród za szkłem w całkowicie zamkniętym przezroczystym pojemniku wymaga specjalnego mikroklimat. Oznacza to, że nie każda roślina może stać się mieszkańcem florariuma.

W zamkniętym pojemniku tworzy ekosystemu, czyli wilgotność, temperatura i wewnętrznej wymiany gazu. Z tej rośliny w florariume można łatwo zrobić przez długi czas bez podlewania. Ograniczona ilość pozwala rosnąć w florariume okazów tylko wolno rosnących. Należy pamiętać, że taka kompozycja, choć będą ozdobą Twojego wnętrza przez długi czas, ale wszystko w tym samym czasie – zakład docelowo mają zostać przeniesione do puli.

Najpierw trzeba zdecydować, gdzie będzie florarium. A jeśli masz zamiar umieścić go na ścianę, jego elementy muszą być ustawione tak, że tylna była wysoka, a przed drobnych szczegółów. Jeśli będzie on stanąć na środku stołu, elementy dekoracyjne powinny być ustawione tak, że otwiera się piękny widok na wszystkie strony. To jest największe i najwyższe elementy powinny być umieszczone w centrum kompozycji.

Rośliny na florariuma

Następnie wybrać roślinę, która będzie stanowić podstawę składu swojej florariuma. Najbardziej odpowiednimi kandydatami dla utworzenia tego dzieła – to Bromelii niektóre gatunki kwiatowe wymagają wysokiej wilgotności oraz tropikalne egzotycy. Idealny dla tych paproci piosenek. Najpowszechniej stosowany dla roślin florariuma – miniaturowy violet (Saintpaulia), piękne orchidee kwitnienie, Fitton, maranta, bromeliads, allokazii, azalie, Selaginella, cyklamen, bluszcz i paprocie, episcia, Difenbachia, płatki powietrza itp Kaktusy nie są bardzo wygodne w dotyku. Sami w szczelnie zamkniętych pojemnikach, ale ze specjalnym życzeniem, można zrobić ogród i sukulentów. Tylko w tym przypadku nie warto wszczepienie im roślin wilgoć miłości. Wygląda to wspaniałe florarium oparty fiołki miniaturowe z pstrych liściach.

Po zdefiniowaniu rośliny, które żyją w swoim florariume, podnieś je odpowiednimi do gleby. Wlać dno pojemnika szklanego lekko ziemi (to zależy od liczby wymiarów statku). Top blisko gleba mchem, aby stworzyć piękne tło. Możesz umieścić rośliny w małych doniczkach – plastikowych kubkach, które powinny również nałożyć mech. Lub po prostu spróbować owinąć kubek z zielonym mchem i umieścić go we wnętrzu florariuma. Potem, bez zakłócania kompozycji, można w każdej chwili wymienić roślinę, jeśli został on zgubiony lub przerósł widoki. Ponadto, jest to bardziej wygodne, aby dbać o rośliny.

Ale wciąż pamiętać, że ogród roślin różnych gatunków, posadzonych na wspólnej ziemi, wygląda dużo ładniej niż kolekcji garnków. Ale wtedy trzeba bardzo starannie wybrać odpowiednie rośliny do warunków przetrzymywania. Ponieważ kwiaty, które potrzebują suchego okresu spoczynku (rzadkie podlewanie lub nawet jej brak), nie może istnieć w glebę z roślinami, które nie mogą przetrwać bez nawadniania. Dlatego przy tworzeniu składu tych roślin, muszą dzielić się na tej podstawie, zapewniając każdej grupie swoją „przestrzeń gleby.” To nie jest łatwe, więc jego pierwszy florarium zaczynają z tego samego gatunku rośliny.

Ozdobić florarium

Dokonywanie otwarty florarium w mieszkaniu z rękami, przygotować dla swoich muszli biżuteria, gałązki, niezwykłych kamieni, żadnych przedmiotów, które można znaleźć i że chcesz. Muszą one spełniać następujące warunki: być albo jasny akcent lub ma niezwykły kształt uzupełnienia ogólnego obrazu, czy pokrywają się z innymi elementami w kolorze na które cień im. Teraz można utworzyć kompozycję, takich jak wyobraźnia powie. Znając trochę porad na temat projektu: wskazane jest, aby w florariume przedstawić pewne semantyczne akcent – niezwykłą otoczkę, jasny kamień, roślin kwitnących lub coś podobnego. To sprawi, że Twój ogród bardziej harmonijny i kompletne.

Jeśli wykonać kompozycję z użyciem żywych roślin, wskazane jest, aby umieścić florarium bliżej okna lub dostarczyć go z dodatkowym oświetleniem. Dlatego można użyć zbiorników florariuma o różnych kształtach, dzięki czemu są one wyposażone w pokrywę ze światłem. Na tym stanowisku będzie stworzenie zamkniętego ekosystemu i rośliny będą się świetnie tam.

Florariumy może zrobić szeroki. Mogą być tematyczna, na przykład w postaci wybrzeża morskiego lub tropikalnych. Najważniejsze jest, aby wybrać prawo do własnego wnętrza. A potem ta piosenka będzie służyć jako wspaniały wystrój twoich, miłe Ciebie i Twoich gości.

load...