Ogród sztuki chirurg: przycinanie drzew owocowych

Przycinanie drzew owocowych jest jednym z najważniejszych prac ogrodniczych prowadzone wczesną wiosną. Praca ta nie zajmuje dużo czasu i wysiłku, a wyniki są trudne do przecenienia. Wiosna przycinanie drzew – to nie jest natychmiastowe wyniki, a praca na dłuższą metę. Dlatego też nie można lekceważyć – wykonać zadanie będzie jeszcze tylko przycinanie, uruchomiony wcześniej, wydatki będą znacznie trudniejsze.

load...

Niewłaściwe przycinanie drzew owocowych, lub jej brak nie można po prostu złe dla drzew owocowych, ale go zabić. A owoce pracy, na których dużo czasu i wysiłku zostało wprowadzone w ciągu kilku lat zostanie zniszczony. Niektórzy uważają, że podczas przycinania drzew owocowych byłby wystarczający, aby usunąć martwe gałęzie lub podmerzshie. Jest to w rzeczywistości bardzo ważny, ale głównym celem przycinania wiosny drzew owocowych, zarówno młodych i osiągnęły wiek dojrzałości – jest prawidłowe formowanie korony drzew owocowych.

Formowanie korony drzew owocowych

Formowanie korony jest ważne, aby regularnie zrobić, począwszy od momentu sadzenia. Następnie, od początku drzewa rozwinie prawidłowo i przycinanie nie spowoduje zbyt wiele problemów. Zazwyczaj korona rozprzestrzenianie drzewach owocowych i mają dużą objętość. W tym przypadku, głębokość oddziałów koronnych rosną i stają się gładkie, a wiele z liści i jajniki i, odpowiednio, a owoc jest przesuwana stopniowo w kierunku korony krawędzi i górnej części.

Jeśli czas nie tworzy odpowiedni rozmiar i kształt korony drzew owocowych, a nie wysyłać go do wzrostu w pożądanym kierunku, a następnie po pewnym czasie staje się wysokie drzewa, mocny i zawieszone. Takie samorzutnie rosnących drzew owocowych odcień porcji, a tym samym utrudniają rozwój i wzrost otaczających roślin. Owoce drzewa w taki zasadniczo płytki, i czasami są mniejsze kolorowych. Choć, co prawda, ich liczba może znacznie wzrosnąć.

Wzrost liczby owoców ma również dobre, ponieważ większość z nich nadal w formie niedojrzałej kruszy i zbieranie plonów jest znacznie trudniejsza ze względu na wysokość drzewa. Ponadto – życie drzew nieuformowanego korony są zwykle znacznie zmniejszone, są one często bardziej atenuowane i mniej odporne na choroby i szkodniki.

load...

Czasami zdarza się, że nieoszlifowane nieformowanych drzewa z koroną w pewnym wieku może być pod ciężarem zwiększenie koronę właśnie złamał na pół. Zwłaszcza w okresie owocowania. To może prowadzić nie tylko do niszczenia gałęzi szkieletowych, ale także całkowita utrata drzewa. Ponadto, stopniowo, z upływem czasu, na takich drzew obchodzi znacznie trudniejsze i zajmuje poważne wysiłki ogrodnika.

To staje się bardzo trudne do rozpylania koronę drzewa, bo gałęzie procesu uprawy we wszystkich kierunkach, jest praktycznie niemożliwe. Częściowa samo leczenie nie zapewnia niezbędną wydajność. Z spontanicznie rosnące drzewa są również trudne do usunięcia upraw. Jest to możliwe tylko przy użyciu różnych urządzeń i wysokich schodów. Ale nawet w tych przypadkach, część upraw pozostaje na drzewie.

W celu usunięcia tych korzyści, trzeba wstrząsnąć drzewo. W rezultacie, wydajność jest ograniczona nie tylko ilościowo, ale także jakościowo i zbiory przekształca się ciężkie i uciążliwe pracy. Ponadto, przewracając owoc może nieumyślnie spowodować znaczne szkody dla drzewa.

Przyjęcia przycinanie drzew ogrodowych

Przycinanie drzew owocowych obejmuje cały system technik kontrolowania ich wzrost. W praktyce dwa upraw drzew owocowych odbioru:

  • Decymacji – wycinanie gałąź w punkcie wyjścia od głównej łodygi lub oddziału większa
  • Skrócenia lub przycinanie – w tym przypadku jedynie pewna część gałęzie cięte

Całkowicie niepotrzebne cięcie tylko korona i słabo rozwinięta gałąź tłumiący tarcie, przeplatania, rośnie w górę lub w dół, a złamane, a pacjenci. Skrócenie tej samej techniki jest trudna, ponieważ zwiększa wzrost drzewa. Przycinanie drzew, owoców i jagód, jest zwykle używany do wstępnego formowania korony młodych drzew.

Woo przycinanie i rozgałęzienia w odpowiednim miejscu. Bardzo często jest ona wykorzystywana do układania nowej warstwy oddziałów. Z przycinanie gałęzi drzew owocowych zwiększenia zanieczyszczenia. Co więcej, w ten sposób ostrzec brodząc w przypadku drzew owocowych.

Skrócenie służy do zmiany kierunku wzrostu gałęzi. U dorosłych drzew z silnego wzrostu przycinanie pomaga ograniczyć ilość korony i utrzymać go w pożądanej objętości. Skrócenie pędów u starzejących się drzew owocowych prowadzi do odmłodzenia drewna, zwiększając swój wzrost i powstawanie młodych pędów. Tapicerka stosowane w przypadku zamrożenia korony w zimie, aby ją przywrócić.

Należy pamiętać, że jest to niemożliwe, aby zastosować przycinanie drzew owocowych odmian, które charakteryzują się silną i bardzo silną zdolność krzewienia i probudimosti nerki, bo to powoduje pogrubienie korony drzew owocowych. Przy optymalnej długości wzrostu i głównych gałęzi przewodzącej (głównego pnia) również nie jest konieczne wykonywanie przycinania. Może to prowadzić do negatywnych konsekwencji, na przykład, zmniejszenie plonów, ponieważ owocowanie występuje głównie na końcach młodych pędów.

Jak jest przycinanie drzew

Co najmniej jedna trzecia gałęzie przycinanie tłuszczu piekarniczego zwany słaby, od jednej trzeciej do połowy – przeciętnie ponad połowa – silna. Skrawki robi na nerki, która znajduje się na zewnętrznej stronie oddziału. Silne oddziały podczas skracania cięcie gałęzi bocznej, zorientowaną w pożądanym kierunku (przycinanie przekładu). Jeśli średnica gałęzi mniej niż trzy centymetry, plastry zrobić nożyce, bardziej gęste gałęzie cięte piłą.

Kiedy przycinanie drzew owocowych sekatora powinien być wysłany w poprzek tkaniny, unikając zakłóceń i zakręty. Krój jest wykonany tak, że jego koniec miał nieznacznie powyżej górnej zarodku. Cięcie gałęzi jako całość, należy dokonać cięcia u podstawy napływem pierścieniowej. Bardzo duże gałęzie są usuwane części. Pierwszy rozkładowy miejsce rzazie, a następnie w odległości dziesięciu do trzydziestu centymetrów od niej (to zależy od szerokości i długości gałęzi) sprawiają Gash dno. Musimy wyciąć aż piła nie jest zakleszczony. Następnie należy odsunąć od trzech do pięciu centymetrów i dokonać nad drugą ranę. Wtedy w tym momencie urywa oddział. Po oddział zostaje usunięty z korony, aby być w odpowiednim miejscu, aby zobaczył pozostałego kikuta. I powinno być wykonane starannie, aby uniknąć zacierania zamienił skorupę.

Spili mniej niż jeden – pół centymetra nie może tuszować i nie zamalowane. Na młodych drzew, są porośnięte dobrze, a oni są stare, głównie na obwodzie korony, który nie stanowi zagrożenia nawet w przypadku słabego i powolnego zarastania. Duże rany, zwłaszcza na głównych gałęzi skeletogenous i głównego pnia, należy najpierw oczyścić, wyciąć zwiastuna korę, a następnie starannie je pomalować lub pokryć. Na pokrycie rany może ogrodzie boisko i farby – farbę na bazie naturalnego oleju lnianego. Zastosować ochronę na „szkody” ma być nie później niż dwie godziny po odcięcia. Jeśli rana nie został uzdrowiony, a farba lub kit zużyte, muszą być ponownie zastosowane.

Istnieją różne systemy formowania korony drzew owocowych, wśród których najczęściej jest rozrzedzone-tier Kroon. W tym przypadku, w dolnej kondygnacji robić dwóch przylegających lub sąsiadujących ze sobą gałęzi szkieletowych, a trzeci pozostawia się w odległości piętnastu do trzydziestu centymetrów. Możesz dołączyć Poziom i trzy oddziały. Pozostałe gałęzie są umieszczone wokół lufy pojedynczo lub dwa oddziały utworzone z drugiego poziomu i jeden lub dwa kolejne funkcje audio.

Odległość pomiędzy warstwami w strefie środkowej dla klas o szerokim zamontowanych w koronie 0,6-0,8 m, a dla klas o podniesionym koronę – 0,8-1m. Jako szkielet gałęzie wybrane są te, które są równomiernie rozmieszczone na obwodzie korony pod kątem 45-70 ° do głównego pnia.

Optymalne kąty rozbieżności między gałęziami szkieletowych jest około 120 ° C. Szkieletowe gałęzie 2. Kolejności należy położyć tylko trzy dolne gałęzie. I powinny one być w każdej gałęzi nie więcej niż dwa. Oddziały drugiego rzędu tworzą tyle i pióro. Pierwszy węzeł na głównych gałęzi powinien znajdować się więcej niż 0,5-0,6 m od ich podstawy. Ta metoda formowania korony ułatwia osiągnięcie pożądanego rezultatu i uzyskać szybką i dobrą drzewa owocowe.

Jak ci ludzie twierdzą, dla których głównym hobby jest ogrodnictwo, przycinanie drzew owocowych należy przeprowadzić przed bud serii. Dlatego konieczne jest, aby skupić się na konkretnych warunkach pogodowych. Ale przycinanie jest zwykle wykonane nie później niż w połowie kwietnia. Jeśli mówimy o sekwencji cięcia, pierwszą rzeczą, aby być przetwarzane krzewów jagodowych, bo pąki zaczynają pęcznieć na nich bardzo wcześnie, a liście wylęgają niemal natychmiast po topnieje śnieg. Następnie odciąć i młode drzewa owocowe – jabłonie i grusze, dobrze, a potem rośliny pestkowe – wiśnie, czereśnia, śliwka i tak dalej.

load...