Ogród ozdobny: dobra harmonia i piękno

Perspektywy naszych obywateli kilka lat temu nie było radykalna zmiana. Z obszarów podmiejskich ogrodów jako element układu zaczęły znikać. Łóżka zniknęły, a zostały one zastąpione przez trawniki i trawnikach. Ale ziemia na wieki karmione Polaków, więc ogrodów niezasłużenie zapomniane. Oczywiście, wszelkie warzywa i owoce można teraz kupić na rynku lub w supermarkecie, ale żaden z nich nie może być porównane z tymi, uprawianych własnymi rękami i zgrane prosto z ogrodu. Tak czy nie odmówić takiej przyjemności?

load...

Czy wiesz, że na Dalekim Wschodzie był rozwój tzw agroturystyki? Japończycy kupują wycieczki specjalnie do tego płacić dużo pieniędzy, aby korzystać z własnej uprawy tych warzyw i ziół. Iw Europie, które wielu tak często starają się, ogrody są bardzo popularne. Nie są one odmawiając nawet gdy strona jest zbyt mała. Konserwatywny Europa znalazła oryginalne rozwiązanie, aby połączyć przyjemne z pożytecznym – dekoracyjny ogrodu.

Łączymy przyjemne z pożytecznym

We Francji od wielu lat tam najbardziej znanych jak ogród, który znajduje się w ogrodzie Villandry Zamek. Wykonana jest w regularnych stylu i jest bardzo skutecznie łączyć tradycyjne warzywa z geometrycznie precyzyjny układ. Dużą rolę tam wycofane schludne krawężniki potwierdzające formę lądowania.

Dekoracyjny ogród to wyrafinowana harmonia dobra i piękna. A my, niestety, ogrody były związane z wyniszczające i brudnej roboty. Ale tak nie jest. Oczywiście, nie koniecznie wyrównać z Villandry i zrobić krawężniki strzyżoną bukszpan. Mając to wielki sprostać sałata, natka pietruszki i szczypiorek, kolory, które są bardzo szerokie. Nawet marchew może służyć pięknie urządzonych fryz.

Praktyczny i estetyczny ogród, dekoracyjny i piękny, można uzyskać, jeżeli kwestia jego łóżka w postaci kręgów rozbieżne. Przejścia między złożami mogą być wypełnione takim kolorowym żwiru, żwiru lub wiórów. W każdym ogrodzie okręgu lub segmentu można sadzić któregokolwiek rodzaju ziół i warzyw. Ale w centrum, można posadzić garnek z roślin ozdobnych lub zbudować wsparcie lub piramidę, która będzie wielki grill dla kręcone fasola, ogórki i cukinia.

load...

Dla fanów bardziej tradycyjnych ogrodów może zorganizować ogród ozdobny w stylu country. W tym przypadku nie jest wymagane ścisłe formy. Ponadto – warzywa mogą rosnąć przeplatane z kwiatami, tworząc w ten sposób rodzaj mixborders. Atrybuty dekoracyjnych w tym przypadku może służyć jako stary kosz, gliny Krynkach, tkactwo wikliny, a nawet strach na wróble. Najważniejszą rzeczą przy tworzeniu takiego dekoracyjnego ogrodu warzywnego – to twoja własna wyobraźnia.

Gdy kapusta i dwóch marchwi – będzie klumbochka

Staramy się rozważyć z różnych perspektyw, co warzywa planując ogród ozdobny zasługują na szczególną uwagę. Curly pietruszka, sałata na liście przynieśliśmy. Teraz można pamiętać o różnych rodzajów kapusta, który będzie doskonałym długo grać „dekoracja” swojego ozdobnego ogrodu. W każdym stylu doskonale pasuje i kapusta. Jest to szczególnie dobry po deszczu, gdy jego dużych liściach małe diamenty rosy musujące. Nawiasem mówiąc, dla wielu właściwości odżywcze kapusty na wiele sposobów superior.

Ozdobne kapusty do użytku w ozdobnym ogrodem w zaleceniach nie potrzebuje. Ona jest już w ogrodach kwiatowych od wielu lat służy jako ozdoba mixborders i ogrodów alpejskich, i aż do późnej jesieni zdobi taras domu. Wysokich odmian kapusty, można tworzyć oryginalne kompozycje Stam i starannie odcinając wszystkie dolne liście łodygi.

Jako warzywo, to prawda, to kapusta nie jest tak dobry, ale jednak, to jest całkiem jadalne. Posiada doskonałe właściwości dekoracyjne buraków liść lub chard. Szczególnie imponujący wygląd formy wynikała z dużymi liśćmi nawiasy na silne łodygi czerwony, żółty lub pomarańczowy. Bogate w cukier, białka, wapnia i żelaza, liście boćwina są do sałatek, zup i barszcz. I łodygi mogą być spożywane jak szparagi, obzharivaya oleju.

Bardzo dekoracyjny wygląd małych owocach pomidorów prawie wszystkie kolory: od jasnej żółci, pomarańczy i czerwieni na różowy i fioletowy. Można wybrać dowolną formę – „Cream”, „wiśnia” lub „żarówki”. Łóżko może uczynić go jeszcze bardziej oryginalny, jeśli zamiast kołków ustawić dekoracyjne wsporniki do pończoch. Jednak w drugiej połowie pomidorów latem z powodu zarazy może stracić swój kształt. Ale kłopot można uniknąć, jeśli w czasie przeprowadzania konserwacji prewencyjnej.

Obowiązkowa atrybutem ogrodzie kuchni w stylu country jest słonecznik. Już pierwsze odmiany ozdobne były czerwone słoneczny. Jednak w ostatnich latach są już oferując inne rodzaje tych uroczych słońc ogrodowych. Jednak i nawykowe bywalec wieś ogrodu warzywnego nie będą wyglądały tak źle w ozdobnym ogrodzie. Tutaj wszystko zależy od rodzaju firmy i co tło wybrać dla niego.

Zagospodarowanie ogrodu

Nie dekoracyjny ogród warzywny nie można uzyskać bez planowania. Iw tym celu powinno być zaniechane „gryadochno-porządkowa” myślenia. Aby to zrobić, można spróbować zacząć robić, na przykład jeden, ale duży kwiat łóżko. Jednocześnie mogą one połączyć wszystko, co zostało zaplanowane, aby być sadzone oddzielnie. W tle sadzenia wysokich roślin – słoneczniki, kukurydza, fasola wspinaczki. Następnie istnieją średnia wysokość roślin, na przykład, wysokie cebula, pomidory lub cukinia. Wreszcie, krawędzie nisko rosnących roślin, a mianowicie sałatek, pietruszka, truskawki i tak dalej.

Łóżka mogą być większe, wyciągając go w końcu. A następnie dostać się prawdziwy mixborders. Złapanie ogród ozdobny na serio, jej planowania należy podchodzić powoli i starannie. Aby to zrobić, należy zbadać możliwości, narysować plan działki, obliczyć, ile będzie trzeba nasiona lub sadzonki, a następnie przystąpić do kreatywnego projektowania ogrodu. To kiedy praca na daczy dużego obciążenia będzie można korzystać i nudny ogród – w ozdobnym ogrodzie warzywnym.

Jeśli Twój ogród od dawna podzielony na tradycyjnych prostokątnych łóżek, a ty nie jesteś gotowy do radykalnych zmian w swoim ogrodzie, ozdobne ogród można zrobić, skupiając się na głównych łóżkach. Można to zrobić za pomocą roślin tasiemca, które natychmiast przyciągają uwagę. Dla tych, którzy nie wiedzą, tasiemce – to rośliny, które są umieszczone w środku kwiat Porozumienie w celu zwrócenia uwagi na to. Są to w rzeczywistości są elementy dekoracyjne, konkurując z innymi elementami kompozycji, i mogą być duże lub nietypowo ukształtowane lub masz ciekawy kolor lub bardzo dekoracyjne kwiaty.

Może być stosowany na ogród ozdobny kwadratu. To sprawia, że ​​możliwe, aby zwiększyć efekt dekoracyjny centralnego placu. Jeśli są gotowi do bardziej poważnych zmian w swoim ogrodzie, można użyć wersji połączonej z przekątna kwadratu-okrągłych łóżek rozpadu. Pozwoli to na dywersyfikację okrągłą linię układzie prostokątnym. We wszystkich tych przykładach realizacji omówionych powyżej łóżek być stacjonarne deski płotu. Może to być drewniany płot, a płot z wikliny i metalu oczek, przez które możliwe jest umieścić winorośli. Ogólnie rzecz biorąc, niczego – wiele wariantów.

Między złożami jest wykonana z dowolnego materiału złoża pod ręką żwir, wióry cegła, żwiru lub podłogowych. Konstrukcja ogrodu ozdobnego, oczywiście, wymaga pewnych kosztów – materiały i fizycznego wysiłku, ale warto, bo efekt jest bardzo atrakcyjna. Zdobione łóżka, tworząc w ten sposób piękny geometryczny wzór, który może być dość zróżnicowane – wszystko w zależności od upodobań i preferencji. Najważniejsze – to jest prawo do przetrwania i do przestrzegania wszystkich proporcjach. Oprócz warzyw można używać użyteczne rośliny, które odpychają szkodniki, takie jak nagietek, nasturcja, nagietki.

Poza klasycznym regularnym ozdobnym ogrodem, w którym zastosowane ogólnie geometryczne kształty, możliwe jest, aby zorganizować na swoim dekoracyjny częścią nieskończoności warzyw której kompozycja powinna być utrzymana w charakterze niefrasobliwe. Warzywa i rośliny umieszczonych w jej wnętrzu z połączeniem kształtów, rozmiarów i kolorów roślin. A czasem warzywa na jego elementy dekoracyjne są tak dobre jak roślin i można je podzielić na kwitnienie, ozdobnych drzew iglastych, wspinaczki i okrywowe.

Dlatego decydując się zmienić swój ogród na lepsze pod względem dekoracji, uważnie patrzeć na warzywa, które rosną w ogrodzie. A następnie bazgrać na papierze różnych ich kombinacji z roślin ozdobnych. Od przyszłego roku, a potem można już wprowadzać nowe ciekawe kompozycje.

Jeśli kompozycja znajduje się w centrum miasta lub w wolnej przestrzeni, może to być samolot lub z lekkim różnicy wysokości z wierzchołka na środku, jakby ściany budynku lub w pobliżu ogrodzenia, rośliny sadzone są w kolejności ich wysokości malejącej. Do formowania kompozycje nie zapomni punkt gatunku, który może być, na przykład, ławki lub Arbor.

Tak więc, ogólny plan ozdobnym ogrodzie warzywnym gotowy. Musimy teraz wyciągnąć szczegóły kompozycji. Podstawą do tego jest brane kanonów, które działają w czasie tworzenia kompozycji kwiatowych w ogrodzie. Po tym wszystkim, zielone rzeczy i warzywa też są zarówno rocznych i wieloletnich, a wśród nich mogą i powinny tworzyć wielkie efektowne klomby, mixborders i grzbiety. Dokonywanie plan, nie zapomnij kombinację kolorów. Bardzo imponujące, na przykład, wyglądają razem boćwina z czerwonymi ogonkami, złoty żółty nagietek, szałwia Lady in Red jest jasnoczerwony lub szałwia o purpurowych liściach.

Dekoracje na kraju ogród

Teraz rozważmy jak zasadzić ogród ozdobny w kraju. Co do zasady, z domu willi z apartamentami różne regiony są znacznie mniejsze. Tak, a ogród będzie musiał dokonać w miniaturze. Umieszczenie rośliny w „mixborders roślinnych”, należy pamiętać, że niskie rośliny powinny znajdować się bliżej krawędzi, a za nimi – średnia. Wysokie rośliny są używane w tle lub w centrum kompozycji, bądź jako akcenty, ale powinny one być umieszczone tak, aby nie zasłaniać długo niższych roślin. Nacisk może służyć nie tylko dużych roślin warzywnych, ale także przeróżne rekwizyty, splecione z warzywami wspinaczki.

Ponieważ robimy ogród ozdobny, to należy stosować warzyw, przypraw i roślin aromatycznych i leczniczych, które, między innymi, właściwości dekoracyjnych. Wśród wieloletnich roślin warzywnych może być wielopoziomowe cebula, lubczyk, rabarbar, estragon, melisa itd. Z jednego. – I biennale można wykorzystać do tych celów, kolendra, por, majeranek, mięta, pietruszka, czosnek, seler i sałaty różnych odmian , kolory, które są dużo.

Ponadto, bardzo dekoracyjny jędrny wygląd, delikatne blaty marchwi, kontrastującym kolorze czerwonym i zielonym pozostawia normalne i chard, kolendra, bazylia, itd. Wiele kolorowych rodzaje warzyw takich jak kapusta czerwona lub czerwonej sałaty, nie tylko smaczniejszych konwencjonalnych gatunków zielone, ale i znacznie bardziej użyteczne. Uprawy roślinne mogą być z powodzeniem łączyć z takimi pięknych i użytecznych jednoroczne jak nagietek, nagietek, chaber itp Nemophila. Szerokie łóżka mogą być podzielone na strefy o różnych warzyw podłużnych lub poprzecznych grzbietów nasturcji, Smagliczka lub Pozłotka.

Dobrze wygląda w złożonych kompozycjach cukinii, które mają duże kwiaty pomarańczowo-żółty i duże poszarpanych liści. Na pierwszym planie, a więc mogą być sadzone ze szpinakiem czy buraka liści zielonych i Burgundii, i sałaty, kopru używane do krawężnika.

Cóż, jako ostatnia uwaga, można dodać, że można korzystać z krzewów owocowych i jagodowych, gdzie znajduje się wiele różnorodnych dzisiaj ozdobnych w ogrodzie do oprawienia. Na przykład, krzewy białych i czerwonych porzeczek imponujące nie tylko patrzeć w czasie kwitnienia, ale kiedy owocowania. To samo można powiedzieć o dzikiej róży. Można również spróbować wygenerować z tych krzewów „kulki” na pniach lub innego kształtu. Wszystko w Twoich rękach, w sensie dosłownym. Eksperymentuj!

load...