Ogród na parapecie

Sezon letni jest zamknięta, ale to nie powód, aby być smutny ogrodnikiem. Aż do następnej wiosny, można w dalszym ciągu dbać o rośliny i zbiorów z ogrodu na parapecie.

load...

Jest to nie tylko ekscytujące, ale również bardzo przydatne dla zdrowia hobby. Po tym jak wszystkie rośliny uprawiane z własnych rąk, nie zawiera żadnych substancji chemicznych, a także bogate w witaminy. Regularne spożywanie świeżych warzyw z jego ogród poprawia i normalizuje trawienie. A zielenie jako dodatek do sałatek, mięsa i ryb ułatwia wchłanianie białka zwierzęcego.

W warunkach pokojowych na okna lub balkon (loggia) mogą być uprawiane na początku dojrzewania liściastych i pikantny smak warzyw i owoców ogórka, pomidora, słodka lub ostra papryka do kierowania zieleń bulwy, korzenie, kłącza, rosną por, kalafior i inne warzywa. W tych warunkach, sadzonki hodowano dla szklarni, szklarnie i otwartego gruntu.

Warunki niezbędne ogród na parapecie

Głównym czynnikiem, który zapewnia wzrost roślin, jak również jako warzywa i uzyskanie w warunkach bytowych, jest światło. Różne miejsca w salonie pokryta inaczej. Największa ilość naturalnego światła docierającego do balkony, loggie, tarasy, parapety. Na parapecie wewnętrznym natężenie światła zmniejsza się bardzo szybko. Okna i balkony od strony południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej lepiej i dłużej świeci. Jeśli okno ma podwójną ramę, oświetlenie jest zmniejszona o połowę.

Późną jesienią i zimą jest to bardzo trudne do stworzenia odpowiednich warunków oświetleniowych, które wymagają najbardziej lekkie kochający rośliny warzywne. W tym okresie, mogą być wykorzystane do sztucznego oświetlenia.

load...

Źródłem światła może być świetlówki i światło białe światło. Dają światło bardzo blisko słońca, ale emituje niewiele ciepła, a zatem mogą one być umieszczone w pobliżu zakładu.

Innym ważnym warunkiem dla bogatych zbiorów, które przyniesie ogród na parapecie jest temperatura otaczającego powietrza. Zależy ona od szeregu czynników: temperatura zewnętrzna, sposób ogrzewania, liczbę okien, grubość ścianek zewnętrznych i właściwości zastosowanych materiałów konstrukcyjnych stosowanych. Jest zatem bardzo ważne, aby monitorować temperaturę, chroniąc ogród i ogród na parapecie przed przegrzaniem, mróz i zimno zatrzaskami.

Następujący warunek – jest wilgoć, która musi znajdować się powyżej poziomu 60 ° C Możliwe jest regulowanie, wietrzenie pomieszczenia, w którym znajdują się rośliny. Można podnieść wilgotność przez umieszczenie w daniach warzywnych z wilgotnym piaskiem lub wodą, przez opryskiwanie roślin wodą i przy użyciu pokoju nawilżacz.

Ważne jest, aby prawidłowo i terminowo podlewania roślin w ogrodzie domu. Powinno to być woda, śnieg lub deszcz i wodą ze źródeł lub studni. Najczystsza i najlepsza do podlewania roślin doniczkowych jest śnieg i deszczowej. Ma lekko kwaśnego lub obojętnego odczynu i nie zawiera szkodliwych sole.

Dla dobrych zbiorów ważne jest również, aby używać odpowiedniego podkładu dla każdego typu instalacji i na czas je nakarmić nawozów.

Ogród warzywny i ogród na parapecie przedszkolu

Uprawy warzyw w dzielnicy mieszkaniowej jest przydatna przez fakt, że przyczynia się do rozwoju ciekawości i obserwacji dzieci, pomaga lepiej zrozumieć życie roślin.

To zainteresowanie jest często używany w przedszkolach, kultywowanie ogród warzywny na parapecie dla dzieci, zdjęcie z jego pierwotnego projektu pozostają w archiwum przedszkola. Od tego ogrodu każdego roku uzyskuje się poprzez różnymi dekoracjami i wyobraźni dzieci i opiekunów.

Bardzo często konkursy między grupami, których ogród był piękniejszy. Reżim konkurencja u dzieci jest nadal się rozwija fantazję więcej.

Wszystkie rośliny w ogrodzie domu elegancki wygląd i doskonale połączone z roślinami ozdobnymi. Pokoje urządzone są w oryginalnym stylu życia, a każdy dostarczać estetycznej przyjemności.

load...