Odpowiednie wnioski naprawcze: przyklejania włókniny tapety


Zawartość:

Drogi czytelniku, jak często robisz remont w moim domu? Może to jest twój zawód? Kto zgadza się, że naprawa – jest to przyjemne, ale kłopotliwe? W każdym razie, podejmując kosmetycznych napraw w mieszkaniu, pierwszą rzeczą, którą chcemy bawić się z wykonanej pracy i nadal chcesz zobaczyć wynik na długie lata zachwyci nas.

load...

Jednak nie wszystko okazuje się idealnie: pułapy są nierówne, wady konstrukcyjne pojawiają się poprzez nowe tapety; a kąty nagle obraził i oszukany przez Ciebie swoje „policzki”. Pamiętaj, że jak najszybciej trzeba było przykleić do ściany papieru? Och, to było konieczne „umiejętności, szkolenia, szkolenia!” Papier szybko zmoknąć, rozdarty w najbardziej nieoczekiwanych miejsce, to trzyma się razem. A jeśli to się stało, że w godzinach porannych można znaleźć tapetę na podłodze?

Od tego czasu, to nie trwało tak wiele lat, a przemysł tapeta nie jest po prostu podszedł i zrobił ogromny skok w rozwoju. „Odzież” na ścianach prezentowana jest w niesamowitej ilości dowolnego koloru, smaku, wielkości, jakości. Dziś oferuje tapety, papier, akryl, metodą sitodruku, włókniny, maty i prać.

Powrót do spisu treści

Włókniny tapety

Ze względu na jego jakość jest najpopularniejszym włókniny an_1.Chasche zakupiony właśnie tego typu tapety stosowane do malowania. I mogą być na bazie wody farby, lateksowe i akrylowe środki. W dowolnym kolorze. I trzymał te tapety dziesięć warstw farby. Korzystanie z szablonów, które można umieścić rysunki o dowolnej złożoności.

load...

Zanim nauczysz się skleić włókniny tapety, myślisz, że to będzie ciekawe wiedzieć, jakie są zalety tego rodzaju tapety na podobnych wyrobów z papieru. Na dowolny rynek budowlany będzie powiedzieć, że, po pierwsze, runo jest znacznie silniejszy niż zwykły papier, choć włókniny tapety wykonane z celulozy i zasadach tekstylnym. Poza tym technologia wytwarzania sprawia, że ​​ten rodzaj odpornego na odkształcenia tapety, nie rozciągać się i nie kurczą się w stanie suchym.

Włókniny tapety można przykleić na każdej powierzchni: z betonu, drewna, płyty gipsowo-kartonowe, płyty wiórowej. I jedna z najważniejszych korzyści z włókniny tapety – to proste do przyklejania dostępne dla każdego. Musimy tylko wiedzieć, niektóre z zasad, które opisują poniżej.

Powrót do spisu treści

Preparat Tapety

Zakup tapety, poszukaj numeru partii każdej rolce. To musi być zgodne, w przeciwnym razie mogą wystąpić pewne różnice w kolorze lub odcieniu. Wymagana ilość materiału pomoże Ci obliczyć bezpośrednio w sklepie. Specjaliści są zazwyczaj zaleca się zawsze brać tapety z małym marginesem, zwłaszcza jeśli wybrany wzór tapety wymagają dostosować. Po rozpakowaniu, sprawdzić tapetę: nie muszą być zarysowaniami i zagniecenia. Następnie trzeba wyciąć wysokość ścian z paskami musi zmieścić się zasiłek w wysokości pięciu do dziesięciu centymetrów z każdej strony. Zbadać etykietę – to zazwyczaj oznacza malowidła dokująca zalecenie, zgodnie z którym trzeba wyciąć i detalu.

Rodzaje połączeń

  • Odwracalne łączenie oznacza, że ​​każdy kolejny ostrze obraca się o 180 ° w stosunku do poprzedniego. Oznacza to, że należy zmienić górną i dolną część tapety na kolei.
  • Bezpośredniego dokowania tapety przyklejone w jednym kierunku, w jednym z wybranych linii.
  • Bezpłatne dokująca jest najbardziej ekonomiczny rodzaj interfejsu, gdyż pozwala skleić obrazy jeden po drugim, bez zachowania określonego wzoru. Wystarczy pamiętać, że włókniny tapety klej powinien wtrącać, że nie było widocznych szwów.
  • Dokująca offsetu – pracochłonny rodzaj dokującą, która umożliwia wybór obrazu. Dlatego też, każdy Płótno jest konieczne, aby zapas co najmniej dziesięć centymetrów od dołu i od góry.

Powrót do spisu treści

Przygotowanie ścian

Chociaż włókniny tapeta jest wystarczająco gruba i często są przyklejone do powierzchni surowego, zaleca wszystkie tego samego wstępnie przygotowaną ściany. Ten krok pozwoli Ci uzyskać bardziej stabilny wynik, aw niektórych przypadkach cienka tapeta nie deptać guzki lub plamy, które są zazwyczaj zlokalizowane, jak szczęście, najbardziej widocznym miejscu.

Dokładnie usunąć starą farbę ze wszystkich grudek. Jeśli masz problemy z tym, po prostu zwilżyć Bristly wałka przy użyciu ciepłej wody uporczywe obszary, pozostawić na kilka minut, aby dostać się mokre i łatwo zeskrobać łopatką pozostałych kawałków tapety. Jednocześnie z usunięciem tapety, usunąć wszystkie śruby do obrazów, wystające kołki, usunąć wylot pre-de-pobudzony, zdjąć zasłony i tak dalej – usunąć wszystko, co może utrudnić Ci trzymać tapety …

Następnie trzeba wyrównać powierzchnię ścian: na pokrycie wynikających duże dziury i pęknięcia węglików rozwiązanie do obsługi drobnych nieprawidłowości kit. Teraz dołączyć tapety do ściany i sprawdzić, czy miejscem budowy przez tapetę widoczne. Jeśli tak trzeba traktować całą powierzchnię wypełniacza lub rozcieńczony specjalną farbą do monotonii. I dopiero wtedy można pokryć ściany farbą podkładową.

Powrót do spisu treści

Tapetowanie

Odpowiadając na pytanie, w jaki sposób do przyklejania włókniny tapety, pamiętać, że głównym i chyba jedyna różnica między tym procesie. To polega na tym, że klej jest nakładany tylko na ścianach, tapety sami nie muszą być smarowane w każdym roztworze. To upraszcza cały proces tak, że będzie od razu stać się fanem tego rodzaju tapety! I oczywiście, trzeba tylko użyć kleju przeznaczonego specjalnie dla włókniny tapety. Przygotowuje się roztwór zgodnie z załączonymi instrukcjami. Powszechnym błędem – rozcieńczyć klej w ciepłej wodzie, która prowokuje powstawanie licznych grudek. Używaj tylko zimnej wody, i pozbyć się niepotrzebnych problemów.

Podczas przyklejania włókniny tapety tyłek to nie ma znaczenia, z której strony zacząć ten proces, ale nadal rozsądne, aby rozpocząć z rogu pokoju. Stosując pionu lub poziomu budynku ściśle narysować linię pionową i obróbki powierzchni klejącej nieco szerszy niż posiekanej tkaniny. Klej należy stosować ostrożnie, za pomocą pędzla, wałka nap do trudno dostępnych miejscach lub pędzlem. Bądź ostrożny, klej nie powinno być zbyt dużo lub bardzo mało, w przypadku błędnych połączeń bielizna powinna być łatwo oddzielone od ściany.

Tak więc pierwszy internetowy jest wklejony ściśle pionową linię. Górna krawędź mała chwyta sufitu. Następnie suwak gumowy wałek wzdłuż tapety w centrum, a „jodełkę” roller obszar zjeżdżalnia tylko obrazy, usunąć pęcherzyki powietrza i mocno ściskając tapety do ściany. Nadmiar materiału na górnej i dolnej odcięty nożem biurowego, z użyciem metalowej szpatułki zamiast ogranicznika oraz linijki.

Szczególnie mocno nacisnąć rolka tapety miejsca dokowania. Wydzielać klej pomiędzy szwami należy natychmiast usuwać czystą wilgotną szmatką. Jeśli czas nie usuwa klej, te miejsca są mniej nasycone późniejszego malowania.

Ważne! Wklejanie tapety ściany powinny być wykonane w domu, a w każdym razie nie można otworzyć okna lub specjalnie ciepłego pokoju do naturalnego suszenia ścian.

Wklejanie tapety umieszcza gniazd i przełączników

  • Odłączyć gniazd i przełączników.
  • Usuń zewnętrznych części gniazd i przełączników.
  • Klej tkaniny do ściany w całości, a więc obejmujące otwory do gniazd.
  • Po wysuszeniu przeciąć tapetę na obwodzie nożem biurowego dziura.
  • Wymienić zewnętrznej części obwodu.
  • Wklejenie tapeta kąty wewnętrzne

Na pierwszy rzut oka, to piękny zakątek pokoju wydaje się działać owijania biżuterii. Jednak po dalsze wskazówki od naszej opowieści o tym, jak powiesić tapety na podłożu włókniny, będzie łatwo nauczyć profesjonalne narożniki sposób wklejania.

Opierając się na tym, że większość materiału włókninowego tapeta szerokość stu sześciu centymetrów, dzięki czemu dwa pionowe znaki na każdym boku prostopadle do szerokości jednego metra. Pierwszy klej tapety z jednej strony wzdłuż linii znakowania, zgodnie z technologią opisaną powyżej i mocno nacisnąć tkaniny zamiast tworzenia kąta. Zostały utworzone tapetę przejścia na innej ścianie. Następnie niezwłocznie wykonać tę samą operację na ścianie po drugiej stronie narożnika. W ten sposób utworzyli nakładanie tapety w rogu.

Następnie piśmienne nóż ślizgają się wzdłuż kąta (lub nieznacznie przesunięte na każdą ścianę) linii ścinania. Bądź ostrożny, korzystać z wygody metalową szpatułką. Pozostaje ostrożnie odciąć nadmiar tapety, po raz kolejny uchwyt na ziemię, a następnie naciśnij tapety samoprzylepnej napięty jeśli to konieczne. W ten sposób można uzyskać idealny tyłek w kącie.

Tak, teraz wiesz jak przykleić włókniny tapety. Podsumowując wszystko powyższe, możemy zauważyć, główne różnice pomiędzy procesem wklejanie tapety na podłożu z włókniny: klejenia tylko na powierzchni ściany i etykiet wstęgi względem siebie tylko tyłek. Życzymy że naprawa pomyślnie zakończony i przyniósł tylko pozytywne emocje!

load...