Odpowiednia kombinacja kolorów we wnętrzu

Zawartość:

Nie jest tajemnicą, że większość informacji które otrzymujemy za pośrednictwem organów wzroku. Oko rejestruje kształt przedmiotów, ich wielkości i koloru, która jest jedną z najważniejszych cech otaczającego świata. Kolor – potężnym czynnikiem, który wpływa na samopoczucie, nastrój i wydajność każdego. Wszelkie kolory wywołują ludzki łańcuch skojarzeń, które są w stanie zmienić nie tylko emocjonalne i psychologiczne, ale także stan fizjologiczny. Zjawisko to znane jest od czasów starożytnych i od dawna stosowane w praktyce. Jest takie powiedzenie: „Ściany są kruszone” Przypuszcza się nie dla efektu. Rzeczywiście, w niektórych obszarach swobodnie oddychać, aw innych wrażenie, że ściany i sufit wydawał się zbiegają. Nie najmniej rolę w tym postrzeganiu kolorów sztukach.

load...

Dlatego też, wybierając właściwą kolorystykę wnętrza w swoim domu w dużej mierze będzie zależeć od tego, jak to jest żyć wygodnie. Połączenie kolorów we wnętrzu – to ważny aspekt, w związku z tym, aby zbliżyć ich wybór powinien być z wielką starannością. Każdy, kto w obliczu tego problemu, kłopoty z wyborem skali, nie wiedząc, że istnieją pewne uniwersalne zasady, które pomogą obliczyć konsekwencje każdej decyzji. Są one oparte na relacji koloru do wielkości i funkcjonalności przestrzeni, kolory z elementów wnętrz oraz koloru ze stanu emocjonalnego danej osoby.

Połączenie kolorów w kole kolorów

Zgodność kolorów we wnętrzu są często identyfikowane przez ich pozycji w kole kolorów. Aby wybrać odpowiedni kolorów wnętrza trzeba mieć jakieś pojęcie o podstawach teorii światła. Są to tak zwane podstawowe kolory – czerwony, niebieski i żółty. Są one pierwotnie w naturze i są podstawą dla innych kolorów. Mieszanie można je dostać wtórne kolory, które są również trzeci: fioletowy, zielony i pomarańczowy. Jeśli dalsze pary do mieszania barwy podstawowe i okazuje sześciu kolorów. Jeśli są one ułożone w określonym porządku, można zebrać koło kolorów dwunastu sektorów nieżelaznych. Ale nawet w obrębie jednego sektora kolor może dać niemal nieskończoną różnorodność odcieni, dodając kolory biały i czarny w różnych proporcjach.

load...

Wszystkie kolory w kole kolorów można podzielić na dwie grupy – chłodnych i ciepłych. Aby zastosować ciepłe kolory i odcienie od żółtego do szkarłatu i czerwonej purpury, i zimno – z fioletowego na zielony z żółtym odcieniem. Ciepłe kolory nazywane są również zbliża, bo one pomalowane w odcieniach powierzchni wizualnie wydają się bliżej niż jest w rzeczywistości. No i, odpowiednio, chłodne kolory są usuwane, więc wydaje się bardziej przestronne wnętrze w zimnych gama kolorów.

Użyj koło kolorów łatwo tworzyć kombinacje kolorów. Zamknij lub sąsiednie kolory są kojące i są uważane za harmonijne. Ale naukowo poprawny kolor wnętrza będą wyglądać nudne i monotonne. Idealny – harmonijny kombinacja zasad zastosowaniem odpowiednich dodawanie kontrastujące uderzeń.

Nie ma innej metody. Takie użycie farb zawierających więcej nie mieszać ze sobą monocolors – farb multitsvetovyh. Pozwalają one tworzyć jednolitą mieszankę. Na przykład, wybierając meble kolor ścian w monocolors skład zestawu wchodzi zestaw mebli kolorów i odcieni, które są w zgodzie z nim. Więc można wybrać kolor ścian, który nie jest zakończona, ale nie będzie kontrastować z całej sytuacji.

Nowoczesne materiały pozwalają na tworzenie teksturowane powierzchnie, które są plamy małych kropli, malowane w różnych kolorach. Takie farby są uniwersalne tło, które doskonale pasują do różnych elementów dekoracyjnych.

Połączenie kolorów i wielkości pokoju

Kolor pozwala na dostosowanie pomieszczeń planowania i niedociągnięć architektonicznych. Oznacza to, że z pomocą koloru wnętrza mogą być zmieniane nawet w postępie geometrycznym. Na przykład, intensywne odcienie pomarańczowe lub czerwone wizualnie zmniejszyć granice pokoju, w małym pokoju, aby stworzyć iluzję przestrzeni, ściany powinny być pomalowane na szaro-zielony, szaro-niebieskiej lub jasnoniebieskim kolorze. W małych pomieszczeniach lepiej unikać jasnych i ciemnych kolorów, jak również główną postać. W takich miejscach będzie bardziej odpowiedni pastelowe, jasne kolory. Jeśli szukasz pokoju w tym tapety, to powinny one być wolne od kontrastowe zestawienia kolorystyczne, z rzadkim wzorem.

Stosując intensywne kolory mogą przytulną wielki pokój. Ale oni są męczące dla oczu, więc takie eksperymenty powinny być prowadzone bardzo ostrożnie. Wysoki sufit, można wizualnie niższy, ograniczając jego próbny wąską kolor obramowania, który jest nieco bardziej intensywna niż kolor ścian. Według niektórych projektantów, najlepiej sufit malowany w kolorze żółtym lub jasnych odcieni szarości, co daje mu większą miękkość.

Często w pokoju na poddaszu pochyłym sufitem i belek dosłownie wisi nad głową. Nie można korzystać z zasad kolorystycznych kontrastów – pomalować sufit i ściany w jednym kolorze. Lekkie, ale wysoki i wąski pokój wyda się niższy, jeżeli jego sufit malowany w kolorze szarym, beżowym lub nawet ciemniejsze – czerwono i brązowo – kolory. Z drugiej strony, w kolorze białym, szarym, niebieskim albo jasnożółtych sufitów koloru pojawia wizualnie powyżej.

Długi wąski pokój, w którym okno znajduje się na powierzchni krótkiej ścianie, można wizualnie zwiększyć, jeśli boczne ściany malowane w jasnych kolorach, a na koniec do korzystania cieplejsze kolory. Takie jak efekty wizualne mogą być osiągnięte przez zastosowanie tapety z wzorami, matryc i Nakata. I dla szablonu i kołowrotka jest najlepiej wybrać bezpłciowy małe ozdoby i tapety, przeciwnie, jasne i duże. Jeśli chcesz optycznie wydłużyć przestrzeń, wtedy będzie jasne tapety z poziomymi pasami. Pionowy wzór stworzy wizualne wrażenie wyższej założeniu.

Należy również pamiętać, że w pokojach, okna znajdują się na północy, lepiej jest użyć różowo-kremowy i złote żółte odcienie. To światło paleta ma zdolność do „akumuluj” światło. Jeśli pójdziesz do południowego zachodu lub południa, robi się bardzo gorąco w gorącym sezonie i przez długie okresy oświetlonych przez słońce, to lepiej jest użyć zimnej palety okna pokoju – szary, niebiesko-zielone i niebieskie odcienie.

Należy również pamiętać, że kolor ścian znacząco zależy od światła odbitego od wszystkiego, który otacza dom. Jeśli, na przykład, okien rozciągnięty trawniki lub drzew, ściany w pomieszczeniu będzie zielonkawe, jeśli działają one w mur, a czerwone. W tym przypadku, pomieszczenie należy unikać we wnętrzu kombinacji dodatkowych odcieni czerwony i zielony lub niebieski i żółty.

Połączenie koloru i przeznaczenia pomieszczenia

Przepisy wewnętrzne kombinacje kolorów są oparte na dopasowanie konkretnych kolorów funkcjonalne przeznaczenie pomieszczenia. To jest wybór palety kolorów zależy od tego co chcesz osiągnąć z danego pomieszczenia. Na przykład, mieszka w dworku, gdzie mieszka duża rodzina, służy jako miejsce stałego zamieszkania, więc jego kolorystyka powinna być spokojna, aby promować dobre samopoczucie i relaks. Nie może być stosowany żółto-zielony, złoty, szary, zielony, niebieski, szary i inne kolory na małym lub średnim nasyceniu.

Domki i dworów, gdzie mieszka małej rodziny, żyjących głównie do przyjmowania gości i wieczorny relaks. W związku z tym, może być rozwiązany w bogatych kolorach, które przyczyniają się do uroczystej, optymistycznym nastroju. To może być niebieskie, czerwone i fioletowe kolory.

W sypialni jest przeznaczony do rekreacji, więc tutaj powinny przeważać spokojną atmosferę. Była najbardziej konsekwentnych chłodne odcienie niebieskiego i ciepły żółty. Jeśli jednocześnie służy jako sypialnia i pokój do pracy, zalecana światła niebiesko-szary, zielono-szare i innych neutralnym kolorze, przy stężeniu pracy i aktywności umysłowej.

Dzieci uwielbiają jasne nasycone kolory. Pomimo tego, są one bardzo męczące dziecku i występowania w jego psychikę, więc przedszkole jest pożądane, aby pomalować w stonowanej kolorystyce. Na przykład, biały, ochra, niebieski, zielony i szary. Ale tu we wnętrzu może zawierać jasne meble, dywany, äoãka i innych przedmiotów dekoracyjnych.

Pokój przeznaczony dla osób w podeszłym wieku, będzie właściwie zorganizować relaksujące kolory bez ostrych kontrastów. Korzystnie, zielone, szare, i beżowy brązowy tony i cichy zakończenie badania.

Najczęściej cierpią z powodu braku hali światłem dziennym. Jest to łatwe do naprawienia paletę kolorów światła. Sala jest również zalecany dla jasnych kolorach. A jeśli jego ściany są osłonięte płytami, to najlepiej, aby zachować naturalny kolor drewna.

Kuchnia jest najlepsza niebiesko-zielony i niebieski kolorze razbelennye, które dają wrażenie przestronności i chłodu. Jeśli w mieszkaniu połączona kuchnia z jadalnią, można korzystać z bogatych kolorach zielonym i niebieskim. W tym mebli i urządzeń kuchennych światła będzie pięknie wyruszył na ciemnym tle, ze względu na to, co pokój będzie wyglądać elegancko. Często w drewnie wykończenia kuchni jest używany. Lekka płyta, której wyłożone ściany, przejdź doskonale wyposażone w drewniane meble, naczynia kolorowe, dekoracyjne i gastronomicznych naczynia i przybory kuchenne wykonane z kolorowego plastiku.

W łazience jest przeważnie niewielki rozmiar, więc lepiej jest zwrócić się w samym razbelennye, czyste kolory – turkusowy, niebieski, różowy, liliowy. Mimo tych miejscach prywatnych wygląda bardzo ekstrawagancko Gres szkliwiony intensywny niebieski, czerwony, a nawet czarne.

Jeśli dom jest zdominowany przez otwory ścienne i łuki, i nie ma zamknięte drzwi, to znaczy, że nie widziałem jedno miejsce od drugiego, można użyć efektu nuancing. W tym przypadku, kolory są wybierane na podstawie innego nasycenia i tonów tego samego koloru, a można wybrać dowolny kolor, który w połączeniu z akcesoriami, mebli i innych elementów dekoracyjnych. Nie zapomnij o takich elementów dekoracyjnych jak przypodłogowe, listwy, balustrady, poręcze, krawężniki, ram okiennych. Jeśli chcesz, aby je zaznaczyć, a następnie można to zrobić za pomocą jaśniejsze odcienie niż ściany. Pomoc w tym przypadku, o wysokim połysku i farby półmat.

Połączenie kolorów i emocji

Dominujący kolor wnętrze jest w stanie zmienić nasze samopoczucie i stan emocjonalny. Aby wybrać odpowiedni kolor we wnętrzu, należy wiedzieć, jaki wpływ danego koloru na ludzi. Pomimo faktu, że różne kolory wywołują skojarzenia u osób w różnym wieku i grup kulturowych, mają jednak szereg wspólnych reakcji, które pozwalają nam mówić o ogólnym Cosmopolitan jej oddziaływania.

  • Niebieski i niebieski kolor wnętrza związane z chłodu, ciszy i spokoju. Jest to kolor odległej niebo i bezdenna głębia. I głębsze niebieski, tym bardziej, że daje więcej osoba relaks i poczucie spokoju. Niebieskie i jasnoniebieskie kolory wywołują poczucie lekkości i beztroski. Czysty niebieski kolor sprawia, że ​​chce się bawić i wygłupiać.
  • Czerwony – to napięcie, pasja i emocje. On ekscytujące działa na ludzi, a naukowcy przypisują tę starożytną skojarzenia z krwią i ogniem. Jest to bardzo mocny kolor, przyciąga władzy ludowej. Ponadto, ma stymulujący wpływ na układ nerwowy, korzystny wpływ na wątrobę, powoduje ruch.
  • Żółty. Jego znaczenie jest dwojaki. Z jednej strony oznacza to wolność, radość, bogactwo, słońce, ale z drugiej strony to kolor lęk, zdrady, niewierności. To jest żółty kolor i symbol oświecenia. Żółty kolor dla wnętrza są wybierane przez ludzi, którzy poszukują wyzwolenia.
  • Zielony. Jest on utworzony przez połączenie żółtym i niebieskim. Jest to kolor energii potencjalnej, statyczne i spokojne. Zielony – chłodny, i to jest zimniej, tym więcej niebieskiego. Jeśli zielona na żółty, a następnie staje się bardziej aktywne i cieplej. Kolor zielony jest nieograniczona w swoich odcieniach. Ludzie konserwatywni i ciche, niezawodne i wierny wybrać ten kolor do wnętrza ich domów.

Podsumowując wszystko powyższe, należy stwierdzić, że połączenie różnych kolorów we wnętrzu jest ważnym zadaniem, które należy podchodzić z wielką odpowiedzialnością, gdy dekoracji pokoju. Znając nawet podstawowych praw kolor i efekt jest w stanie wybrać swoją kombinację można zharmonizować swoje otoczenie, co czyni życie trochę jaśniejsze.

load...