Odpierania złych sił: jak uprawiać pelargonie w domu

Zawartość:

Wraz z pojawieniem się nowych centrów ogrodowych roślin domowych moda zmienia się szybciej niż na odzież. Na półkach tych sklepach co roku są coraz bardziej egzotyczne rośliny, które po prostu chciałem, aby udekorować swój dom. Ale są rośliny domowe, którego popularność nie ma wpływu mody. Te rośliny domowe należą pelargonie, które są uprawiane nawet na parapetach naszych babć. Jednak ostatnio istnieje wiele gatunków roślin należących do rodziny Bodziszkowate. I pelargonia – jeden z nich. Jest to roślina dzisiaj podnosi popularność pelargonie na dużej wysokości.

load...

Najbardziej popularny ogród pelargonia Pelargonium, lub tak zwane „kwitnące pelargonie.” Czują się świetnie, nie tylko w ogrodach, ale także na słonecznym parapecie. Wśród tych gatunków, istnieją takie, które zachwycą ich kwitnienia, a te, które są hodowane na piękno ich liści. Jeśli dożyję tej rośliny, z pewnością zainteresuje jak uprawiać pelargonie w domu.

Dzięki lecznicze właściwości i prostoty opieki, geranium jest od dawna jednym z najbardziej popularnych roślin doniczkowych. W medycynie ludowej stosuje się go do leczenia żołądkowo-pokarmowym, leczenia zaburzeń układu nerwowego, kamieni nerkowych. Pół wieku temu, roślina ta zyskała popularność i zaczęła rosnąć w ogrodach i szklarniach. Następnie, wiele nowych odmian i geranium, i zaczęła rosnąć w domu. Teraz pokój pelargonia rośnie niemal w każdym domu. Podoba to ich mistrzów obficie kwitnąca przez większość roku, a według popularnego przekonania chroni rodzinę przed złymi siłami.

Jak rosną pelargonie

Jeśli zdecydujesz się rozwijać własne na pelargonie domu, to, niestety, możliwości są ograniczone. Można też kupić gotowy kwitnienia roślin i dowiedzieć się, jak dbać o nich, albo rosną pelargonie siebie. Może rosnąć z nasion lub sadzonek. Możesz także spróbować znaleźć nasiona Pelargonia Geranium i rozwijać ich przyszłych. Należy jednak pamiętać, że od sadzenia nasion do kwitnienia trwa około pięć do sześciu miesięcy. Ponadto nasiona Pelargonium stosunkowo powolne i słabo kiełkują. I wreszcie – znaleźć nasiona pelargonia w sklepie nie zawsze jest to możliwe.

Korzystne jest sadzonki do uprawy pelargonii w domu. Aby to zrobić, wycięte z dojrzałych roślin wierzchołkowych pędów 7-8 cm wysokości z czterech do pięciu liści. Następnie usuń dwa dolne liście i miejsce sadzonki w wodzie. Można po prostu zanurzyć sadzonki w środek stymulujący powstawanie korzeni i je sadzić w ziemi, które zmieszane w równych ilościach ziemi ogrodowej, torfu i piasku. W dobrym świetle i temperaturze pokojowej musi szybko podjąć sadzonek korzeniowych. Z dojrzałej rośliny w taki sposób można uzyskać od pięciu do piętnastu Nowy. Ten upraw, nawiasem mówiąc, jest dorosły krzew korzyści.

load...

Wszystkie rodzaje pelargonie w ciągu roku są łatwo rozmnażane przez sadzonki, ale najbardziej korzystny czas propagacji jest wczesną wiosną – w lutym i marcu – i koniec lata – lipiec i sierpień. Wycięte z sadzonek łodyg podvyalivayut lekko, a następnie wyładowane na podłożu zawierającym w stanie suchym nie jest rozpylana i pojone rzadko. Po kibicowania flanca celowniku.

Dbać o pelargonie

Pelargonie opieki domowej jest bardzo prosta. To nie wymaga wiele uwagi, ale będzie można rozkoszować się pięknem ich kwitnie prawie przez cały rok.

  • Oświetlenie

Geranium – bardzo swiatlolubny roślin i, w przeciwieństwie do swoich odpowiedników, nie boi się bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jeśli oświetlenie jest niewystarczające, że pelargonie traci jasność i kolor liści i kwiatów.

  • Temperatura

Do wzrostu geranium wymaga umiarkowanej temperatury do 18-20 ° C. W okresie zimowym, pożądane jest zapewnienie w obniżonej temperaturze, lecz nie niższej niż 8-10 ° C

  • Podlewanie

Pelargonie letnie potrzebują obfitego podlewania w zimie – umiarkowany. Nadmiar wody jest pożądane, aby wycofać ponieważ wilgoć stagnacji prowadzi się zgnilizny korzeni. Geranium gromadzić wilgoć w swoich liściach, więc stojącej wody bardziej niebezpieczne niż jej brak wilgoci. Opryskiwanie Geranium nie jest wymagane.

  • Posypanie

Karmić rośliny raz lub dwa razy w miesiącu uniwersalny nawóz. Istnieje specjalny nawóz do pelargonii, lepiej byłoby je kupić.

  • Podłoże

Uniwersalna mieszanka ziemia nadaje się do pelargonii, ale roślina ta potrzebują dobry drenaż, bo stagnacja wody za to jest bardzo niebezpieczne.

  • Przeszczep

Jeśli pula jest zbyt mały zakład, to musi być przeszczepione na wiosnę. W przeciwnym wypadku wystarczy zastąpić górną warstwę gleby. W tym celu należy usunąć około dwóch centymetrów ziemi i wlać świeżej mieszanki gleby.

Choroby geranium

Z należytą starannością geranium rzadko chory. Ale nawet jeśli tak się stanie, roślina jest łatwo zapisać, w czasie, aby zapewnić mu niezbędną pomoc. Choroby pelargonie domowe są wynikiem złej pielęgnacji lub nieprawidłowe – niedostatecznego oświetlenia, wysokiej wilgotności i korzeni. Ale istnieją wirusy, które mogą zainfekować pelargonie z gleby. Dlatego gleba po transplantacji powinny być wysterylizowane.

Najbardziej niebezpieczna choroba geranium są nicienie, ponieważ porażka tej rośliny Plaga umiera. Charakterystyczną cechą choroby jest tworzenie się dużych węzłów na korzeniach. Ta ziemia jest generalnie nie nadają się do uprawy każdej rośliny.

Stanowią one zagrożenie dla pelargonii i chorób grzybiczych, takich jak szary i zgnilizna korzeni, rdzy i tak dalej. Są one często z powodu słabego drenażu i stojącej wody. Mają pelargonie i szkodników – to mszyce, roztocza i mączliki. Radzenia sobie z nimi trzeba konwencjonalnych metod. Od mszyc odpowiedni przemyć roślin roztworem mydła. Roztoczy korona Geranium dokładnie przemyto wodą bieżącą.

Mączlika – poważnym szkodnikiem blisko mszyc, które obsługiwać nie jest takie proste. Rozwój tego szkodnika pomaga suchego gorącego powietrza, a najbardziej znaczące szkody przynieść larwy. Oni są umieszczone na dolnej powierzchni liści, wyciągnąć wszystkie soki z roślin. Jednak oni zanieczyszczają liści słodkie wydzielin, które rozwija się na skutek tego okopcony grzyba.

To przeszkadza w prawidłowym rozwoju roślin. Liście żółkną, więdną, a następnie znikają. Mączlika szybko przystosowuje się do nich w przetwarzaniu trucizn, tak aby pozbyć się go trzeba przełączyć się z narkotykami. Na przykład, Fufanon, aktellik, konfidor i Bison. Uważnie przeczytać instrukcje na opakowaniu. Mączlika walki bardzo ciężko, więc powinno być łatwe, aby zapobiec jego wystąpieniu.


Możliwe an_3 z uprawy pelargonii

  • Żółkną i odpadają dolnych liści rośliny. Prawdopodobne przyczyny mogą być brak światła, niedostatecznego lub nadmiernego podlewania. Z braku światła pozostawia blady, a ich kształt i wygląd nie ulega zmianie. W tym przypadku, po prostu zapewnić dodatkowe oświetlenie roślin. Z niewystarczające nawadniania suchych wierzchołków liści, ale w nadmiarze – zwiędłych liści, a następnie gnić.
  • Rumienić brzegów liści. Oznacza to, że roślina jest zimno, a powinien zostać przeniesiony do cieplejszego miejsca.
  • Geranium nie kwitną. Zjawisko to występuje zarówno przy braku światła lub w zbyt niskiej temperaturze.

Znając wszystkie tajemnice, można łatwo rosną bardzo piękne pelargonie.

load...