Od czego zacząć napraw w mieszkaniu? praktyczne wskazówki

Zawartość:

Nabycie nowego mieszkania – na pewno jest wielkim wydarzeniem dla każdej rodziny, a jeśli mieszkanie jest ponadto zakupiono w nowym budynku, a następnie zakup staje się podwójnie przyjemne. Ale gdy euforia znika z posiadania nowego mieszkania, szczęśliwe osadnicy doszli do wniosku, że dla nich teraz prawdziwy pilna potrzeba – to nowy odnowione apartamenty, jak dziwne jak się może wydawać. Ale w rzeczywistości w tym przypadku dyktuje swoje prawa, więc ja zdziwiony i naprawy Plan domu. Gdzie i jak zacząć napraw w mieszkaniu? Jakie materiały i gdzie kupić? Co jest najważniejsze w remont mieszkania? Wszystkie te pytania zaczynają się pojawiać kolejno szybciej niż w końcu zdecydować się na nich.

load...

Zazwyczaj historie doświadczonych w przypadku stwierdzenia, że ​​nie stwarza żadnych szczególnych trudności. Bardzo często można usłyszeć wspólny błędne przekonanie, że wszystkie główne już zostało zrobione w nowym domu, i z tego powodu, że jest to możliwe do naprawy w nowym budynku na bardzo niezbędne minimum. Nie jest konieczne, aby zrobić remont! Ale w rzeczywistości sytuacja jest często daleko od przypadku.

Możliwe powikłania

Więc, gdzie dokładnie, aby rozpocząć naprawę mieszkanie w nowym budynku? Aby rozpocząć, dowiedzieć się, co różne remonty dawna prowadzonym przez remonty mieszkań w budynku? To zaskakujące, ale tylko jeden punkt – nowy budynek kurczy przez dwa lata. Jest zatem nieuniknione są pęknięcia na ścianach, plamy występują w układzie ogrzewania i zaopatrzenia w wodę „wzdęcia” i resztą podłogi nie jest najbardziej nieprzyjemne konsekwencje nieuniknionego skurcz. Wybór wszelkie materiały wykończeniowe naprawy, należy spróbować, aby dać pierwszeństwo tylko do tych, którzy mają możliwość, bez żadnych istotnych zmian do przeniesienia odkształceń sufit, podłoga, ściany i ogólnej skurcz domu.

Tak więc wybór jest takie materiały do ​​dekoracji i niezbędny warunek i pierwszy rozpoczęcia remontu mieszkania w nowych budynkach. To nie jest tylko ważnym punktem, podstawą całego problemu, jeśli wziąć się remont nowej, nowo wybudowanego mieszkania. W przeciwnym razie, można spędzić dużo pieniędzy, a za dwa lata znajdzie się ponownie przed koniecznością nowego, jeśli nie głównym, dekorację.

load...

Remont podłogi

Gdzie zacząć naprawiać mieszkania, bez względu na to jak się z podłogi, ale raczej w celu rozwiązania problemu: czy wykańczania jastrychu jest potrzebne? Po tym wszystkim, budowa i tak jest wystarczająco dobre. To pytanie boli prawie każdy, kto zdecyduje się w tym samym czasie kolejne pytanie: Jak zacząć naprawę mieszkanie z rąk.

Jeśli spojrzeć na to od strony praktycznej, a następnie opuścić budynek jastrychu bez modyfikowania go, nie powinniśmy z dwóch głównych powodów.

  1. Pierwszy powód. Gładkość krawata nie jest prawie zawsze tak dobre, jak powinno być, ponieważ często tie kruszyć pod stopami, i trzeba codziennie zamiatać brudnego pyłu betonowego.
  2. Drugim powodem. Nieprawidłowości krawaty budowlanych powodować problemy, gdy jesteś Laid linoleum lub laminat. A jeśli nadal będzie w stanie prawidłowo umieścić podłogi, beton kurz, który gromadzi się pod podłogą, zaczyna przenikać do domu i zatruwają organizm.

Tak więc, kończąc jastrych „pobije” pył pozostały z budowniczych i osiągnąć zadowalający gładką podłogę, na której będzie można umieścić dowolną obudowę bez żadnych problemów. Najlepiej jest użyć w nowej podłogi parkiet. Omal nie bał się żadnych odkształceń.

Remont ścian

Ale od czego zacząć napraw w mieszkaniu w budynku nie jest to konieczne, tak samo jest z układaniem płytek w łazience. Lepiej położyć później, gdy dom będzie pełnemu kurczyć, a będziesz w stanie zrobić kompletny remont. Ale jeśli nie można czekać, a następnie wybrać płytki najłatwiej wówczas bez większego żalu można go oczyścić i umieścić nowy zwrot.

Kolejny kontrowersyjny punkt, kwestie zaangażowane w budowanie konserwacji, są ściany lub, bardziej precyzyjnie, ich wyrównanie. Najczęściej pojawiają się one gładkie tylko na pierwszy rzut oka. Jeśli będzie dokonać pomiarów przy użyciu poziomu wody lub pionu, a potem nagle okazuje się, że wszystkie ściany mają swoje wady i zniekształcenia. Oczywiście, to nie będzie miało wpływu na wytrzymałość tapety naklejki. Jednakże, jeśli niezbędne sprawnych rolek tapety, wzór nie pasuje, zgodnie z oczekiwaniami, a wszystko twoja praca pójdzie na marne, koszt drogiego tapety nieuzasadnione. Dlatego naprawa w nowym budynku musi zawierać wykańczania ścian przed powieszeniem tapety.

Drogie tapet na ścianie, też nie jest konieczne, ponieważ mogą one wybuchnąć lub vspuchatsya. Chociaż, jeśli wybór jest zatrzymany na tapetę tkaniny, to nie będzie powodu do obaw. Ten sam środek tymczasowy jest zainstalowanie paneli. Oczywiście, istnieją różne inne opcje do dekoracji ścian.

Sufit naprawy

Trzecie błędne w sporze na remonty w mieszkaniu w nowym budynku jest naprawa sufitu. Z reguły większość z nas są skłonni do tanich i wesoła opcji. Prawie wszystkie nowo wybitych właścicieli nowych mieszkań są zdania, że ​​pułap powinien trzymać płytki, które jest nie jest dobre ukryje wszystkie wady konstrukcyjne. Oczywiście, w takiej produkcji, które ma sens. Tylko nie zapomnij, że sufitowych an_1iuretan, pomimo jej walory dekoracyjne, często żółty w czasie i są idealnym magnesem dla kurzu, ale czasami może spaść prawie całą serię. Więc ta opcja jest traktowane jako środek tymczasowy.

Jako alternatywę do pianki an_1iuretanowej w ostatnich latach remontu mieszkań w nowych budynkach coraz częściej używane płyty gipsowo-kartonowej. Po wszystkich tych materialnych sufitów można zamontować nawet tych, którzy nie mają żadnego doświadczenia w pracach budowlanych. Ponadto, malowanie lub tapetowanie na suficie byłoby bardzo uciążliwe, a nawet przyjemne. A tak przy okazji, percepcja wzrokowa dobrze wykonany sufit gipsowo-kartonowej mogą przekroczyć wszelkie oczekiwania i powodować uczucie głębokiego zadowolenia z wyniku.

Stretch sufit jest również bardzo dobrze nadaje się do remontu mieszkań w nowych budynkach, ponieważ skurcz w domu po prostu wziąć pożądany kształt. Do tej pory, ta opcja nie jest tak drogie, ale biorąc pod uwagę długą żywotność i odporność na odkształcenia, będzie najbardziej optymalne rozwiązanie.

Wody i ogrzewania układu do naprawy lepiej być wykonane z rur z tworzywa sztucznego. Ponadto, są one znacznie trwalsze niż ich odpowiedniki innych, nie są one również boją się deformacji, które są możliwe skurcz z domu.

Naprawy okien i izolacja akustyczna

Nawiasem mówiąc, aby rozpocząć napraw w mieszkaniu, bez względu na to, w jaki sposób zainstalować okna pcv. Mogą one być natychmiast i trwale zainstalowane. Tuż przed instalacją nowych okien, ostrzec firmę do przeprowadzenia ich instalację, że dom jest nowy i kurczy. W tym przypadku, instalatorzy pozostawi niezbędne luki w stawach, aby uniknąć deformacji okien.

Dokonywanie napraw w nowym budynku, trzeba również zadbać o niezawodnej wygłuszenia. Zwykła praktyka wykazała, że ​​w ciągu 4-5 lat po rozliczeniu wszystkich lokatorów niekoniecznie zajmujących się aktywną naprawy, a niektóre zaczynają naprawiać ich dom. Dlatego dla własnego spokoju warto trochę zaszaleć na materiałach wygłuszających. W tym względzie, panele korkowe działa najlepiej, ponieważ obniżają poziom hałasu, i znowu, nie boi się kolejnego skurczu domu.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem naprawy w budynkach – jest wtedy, gdy zobowiązują się do wyspecjalizowanej firmy. I podczas naprawy swojej rodziny, na przykład, można pojechać na wakacje. Ta opcja będzie rozwiązać kilka problemów naglących: wyspecjalizowana firma uczyni całą kompleksową naprawę i zainstalowania hydraulicznego i okablowania, a także nie będzie w domu, gdzie dzień i noc jest czymś wiercone, malowane i kołaczę.

Naprawa swoje ręce

Jak zacząć napraw na rękach? Jeśli zdecydujesz się zrobić własne remont domu, należy zacząć od własnego projektu na rozmieszczenie nowego domu. Aby rozpocząć, należy zapomnieć na chwilę o wypoczynku i zrobić listę potrzebnych materiałów budowlanych, które będą potrzebne do naprawy mieszkania. Zalecamy, aby podzielić je na oddzielnych pokojach. Na przykład, przedpokoju, kuchni, łazienki i tak dalej. Oczywiście, można od razu kupić materiał budulcowy dla całego mieszkania, ale można krok po kroku: w trakcie regularnej konserwacji pomieszczenia. Tutaj, podobnie jak komu wygodniej. Ale tu, gdzie zacząć naprawę mieszkania z rękami naprawdę potrzebne jest obliczenie kosztów oddzielnie na naprawę podłogi, sufity, ściany, jak również koszt drzwi i okien. Takie obliczenia są znacznie złagodzić swoje zadanie planowania domu poprawy.

Jeśli masz zamiar zrobić kosmetycznych napraw, a następnie, w swoich planach nie zawierają przeplanowania mieszkań i kilka globalnych rozwiązań projektowych. Dlatego powinniśmy mówić tylko o malarstwie, wybielanie, Wklejanie ścian, drzwi, okien, a także aktualizację linoleum lub laminatem lub szlifowanie i lakier powłoka parkiet, ściany i płytek podłogowych. Również jako część wystroju, można zmienić ramki, parapety, listwy przypodłogowe. Należy zauważyć, że nawet naprawy – to jest bardzo czasochłonne procedury i, oczywiście, zasługuje na szacunek i uwagę. W szczególności, jeśli wszystkie naprawy wykonywane są w mieszkaniu z rękami.

Ale niezależnie od naprawy nie przyjść do podjęcia, nie dostaniesz to wszystko zrobić „gołymi rękami”. Jeśli wynająć załogę budowlany, a następnie, nie może oczywiście myśleć o tej chwili, ale jeśli wziąć za naprawy siebie, trzeba najpierw należy kupić dość dużą liczbę narzędzi budowlanych. W tym przypadku, normalny poziom i centymetrem, lista szczypce i wkrętaki nie jest ograniczony. Będziesz w każdym przypadku trzeba opanować szereg narzędzi malarskich, młotek, wiertarka, śrubokręt, piła, i wiele innych proste i nie tak prostego urządzenia naprawy.

Przed rozpoczęciem naprawy mieszkania, trzeba będzie przygotować wszystkich pokojach, które uczynią go. Aby to zrobić, najpierw trzeba opuścić pokoje mebli lub przenieść go na pokrycie reszty mebli. Konieczne jest również, aby zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie zamierzają zawierać w procesie naprawy, w przeciwnym razie można to spowodować poważne uszkodzenia. Nadal konieczne jest uszczelnienie wszystkich przełączników i gniazd specjalną taśmą maskującą i wtedy pamiętać, że podczas pracy z energią elektryczną, obserwować wszelkie niezbędne środki ostrożności.

Dość duża ilość czasu wziąć usunięcie starych powłok przed nałożeniem nowego. Co do zasady, powinny one zostać usunięte z góry na dół, od sufitu do podłogi. Technologia usuwania powłoki takie mogą się znacznie różnić – zależą one od materiałów użytych w trakcie poprzedniego remontu mieszkania, jeśli w ogóle, odbyło być.

Po wszystkich powyższych elementów, niestety, jest tylko częściowe. Jeśli masz chęć do dokonywania napraw w domu własnymi rękami, jeśli chcesz wyniki są przechowywane przez dłuższy czas, należy wcześniej przejść pełne szkolenie w zakresie świadomości, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak rozpocząć naprawianie. I kosmetyk lub major – jest sprawą pilną potrzebę i możliwości gospodarczych. Powodzenia naprawić!

load...