Oczyszczanie twarzy na trądzik: piękno bez zbędnych strat

Zawartość:

Trądzik – jeden z wieloletnich problemów! Jak wiele osób zatruwa życie tych małych, ale te paskudne wysypki. Oni zazwyczaj są przymocowane do posiadaczy skóry tłustej „towarzyszami życia.” Ale nawet jeśli skóra na twarzy jest normalna lub sucha, to nadal nie ma gwarancji, z wyglądu trądziku nie jest obecny.

load...

W szczególnie ciężkich przypadkach muszą być traktowane przez specjalistów dermatologów i kosmetologów (), a także lżejsze formy trądziku całkowicie wyeliminowane iw domu. Czyszczenie twarzy trądzik – procedura nie tylko higieniczne, ale terapeutyczny. I, oczywiście, takie jak trądzik kłopotów należy unikać. Przekonajmy się, co mierzy to pomoże, i jak to zrobić dom osobę czyszczącą.

środki zapobiegawcze

Zgadzam się, że uniemożliwić pojawienie się trądziku jest łatwiejsze niż pozbycie się ich. Więc starają się przestrzegać następujących zasad:

  1. Jedz pokarmy bogate w witaminę A: koper i pietruszka, szczaw i szpinak, ser i mleko, wątroba i jajka.
  2. Przyklejają się do nasyconej wodą diety. Taka dieta – najlepszy system leczenia trądziku, choć efekt która produkuje wodę, jest często niedoceniane. Hydratów wodne promować odmłodzenia skóry. Woda pomaga również wyeliminować niechcianych toksyn, które przyczyniają się do pojawienia się wyprysków. Dla zdrowego koloru i stanu osoby powinny pić około siedem szklanek wody każdego dnia.
  3. Zacząć jeść o niskiej zawartości tłuszczu, niskokaloryczne jedzenie, które pomaga zmniejszyć nierównowagę hormonalną i może prowadzić do normalnej pracy gruczołów potowych. A nawet jeśli masz trądzik, to dieta doprowadzi do ich redukcji. Jeść codziennie jak najwięcej owoców i warzyw, jak to możliwe: i włókna roślin mogą również pomóc w zapobieganiu trądzik.
  4. Zmiany poszewki na poduszki, co dwa dni – poszewka gromadzić pot i brud z twarzy i włosów, podczas gdy osoba śpi. Dlatego eksperci zalecamy zmianę poszewki na dwa dni.
  5. Przejdź do kąpieli. Sauna – to świetny sposób, aby oczyścić twarz trądzik i pozbyć się ciała z toksyn, jak otwiera parowy porów i promuje naturalne oczyszczenie skóry.

Środki pozbycie się trądziku niekoniecznie patrząc na aptekę. Mimo, że apteka ma wiele przydatnych rzeczy – takie jak olejek z drzewa herbacianego jest wielkie pojedynki zarazków i bakterii, które przyczyniają się do powstawania trądziku. Dużym plusem olejek z drzewa herbacianego – że nie ma skutków ubocznych, gdy jest używany. Wśród domu środków na trądzik powinny być wymienione i miodem, z których można zrobić maskę raz w tygodniu. Miód jest doskonałym narzędziem antybakteryjne i gojenia, ponadto wygładza skórę i dodaje jej blasku.

Wykorzystanie wszystkich dostępnych metod oczyszczania organizmu z toksyn i szkodliwych substancji, a to pomoże zapobiec trądzik, a nawet ich pozbyć. Jeżeli szczególne środki nie pomoże, lub pomóc słaby, spróbuj procedury, takie jak osoby czyszczenia w domu.

load...


Oczyszczanie twarzy na trądzik

Czyszczenie twarzy może być wystarczająco delikatny lub agresywne wobec skóry procedury. Delikatna oczyszczająca – to cotygodniowe złuszczanie za pomocą specjalnych narzędzi. Najlepiej jest przeprowadzić tę procedurę raz lub dwa razy w tygodniu, powodując skórę miękką zarośla lub peelingi do twarzy. Środki te obejmują bardzo małych i bardzo łagodnych substancji ściernych złuszczają jej górną warstwę skóry, ale go nie zranić. Jednak, gdy należy unikać dużej liczby pryszcze na twarzy przez zastosowanie materiałów ściernych. W tym przypadku lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do zamaskowania filmów czy maskę kaolinu (dwa do trzech razy w tygodniu). Kaolin – jest białą glinką. Delikatnie złuszcza martwe komórki skóry i absorbuje sebum, czyli odtłuszczania skóry.

Twarz czyszczenia z łaźni parowej – bardziej efektywne procedury. Parowa rozszerza pory, zwiększa pocenie się i stymuluje pracę gruczołów łojowych. Dla dodatkowej dezynfekcji wody dodanej do ziół: rumianek, szałwia, kwiat lipy.

Jak powinny być czyszczone osoba z łaźni parowej? Aby rozpocząć, warzone wrzącą wodą, wysuszono trawy (trzy-cztery łyżki na litr wody). Następnie głowica pokrywa z ręcznikiem, trzymać na twarzy pary dziesięć lub piętnaście minut. Następnie skórę zamoczenia czysty ręcznik bawełniany (korzystnie) i wycierania twarzy trzy-procentowego roztworu nadtlenku wodoru. Teraz możemy przejść bezpośrednio do wytłaczania trądziku.

Aby to zrobić, należy przygotować w sterylnych ściereczek wyprzedzeniem (dostępne w aptekach) i owinąć swoje palce wskazujące. Następnie delikatnie ścisnąć podstawy palcami wycisnąć pryszcz i całą jego zawartość. Po kąpieli parowej skóra jest oczyszczana bez żadnych problemów, a dojrzałe pryszcze wyciska się bardzo łatwo. Jeśli tak się nie stanie, oznacza to, że pryszcz nie jest jeszcze dojrzały i ścisnąć go nawet wcześniej.

Po zakończeniu czyszczenia, przetrzyj skórę nalewki z nagietka, która zwęża pory. Pod koniec procedury kładziemy na twarz maskę kontraktowania na bazie białka jajka, sok z cytryny lub kosmetycznych gliny. I pamiętaj, że oczyszczanie twarzy – procedura jest stresujące. Dlatego spędzić go w przeddzień weekendu, a jeśli nie zamierzasz iść gdziekolwiek. Faktem jest, że natychmiast po oczyszczeniu osoba będzie daleko od kwitnienia.


środki ostrożności

Procedura czyszczenia trądzik twarz ukazuje nie wszyscy i nie zawsze. Jest na przykład niemożliwe jest dla trądziku różowatego (rozszerzenie naczyń krwionośnych, widoczne przez skórę), w obecności trądzikiem zapalnym, czyraki i wyprysk. I kolejny bardzo ważny sterylność procesu. Tak Nie zaniedbuj sterylne chusteczki, w skrajnych przypadkach, traktuje swoje ręce alkoholem. W przeciwnym razie procedura czyszczenia będzie miało odwrotny skutek: zaognione pryszcze i stać się ich więcej.

Nawiasem mówiąc, zbyt częste głębokie czyszczenie zmniejsza skuteczność procedury, a także prowadzi do powstawania nowych miejsc. Zatem wybrać kompromis. Dbać o osoby, podjęcia środków zapobiegawczych, a czyszczenie odbywa się nie częściej niż raz na miesiąc i pół.

Dopisek

Po odwiedził salon kosmetyczny do czyszczenia twarzy trądzik, można iw domu do przeprowadzenia tej procedury w sekwencji i profesjonalnych reguł pracy. Tak więc można zaszaleć raz w sesji dobrej kosmetyczki. Tym bardziej, że to nie jest tak wielka ofiara z tych, które wymagają od nas piękno. Bądź piękna!

load...