Oczyszczanie twarzy maski w domu: najlepsze recepty środek do mycia skóry

Skóra musi oddychać. Brak tlenu jest natychmiast odbija się na jej wygląd: kolor pogarsza, jest wiotkość skóry i blaknięcie. Co zrobić, jeśli na wycieczkę do salonu piękności masz ani czasu, ani pieniędzy? Nie rozpaczaj, zbawienie skórze mogą zostać skażone oczyszczająca maseczka w domu.

load...

Zawartość:

Oczyszczanie

Skóry. Oczywiście, w domu, nie będzie w stanie wziąć głęboki peeling, zimne uwodornienia lub sprzętu ultradźwiękowego czyszczenia. Ale nie jest to prosta procedura, której wszyscy wiedzą, ale nie zawsze. Należą łaźnie parowe, kompresy, pralką kontrast, pocierać skóry z kostkami lodu i, oczywiście, maski do sprzątania w domu.

Jak dla łaźni parowych, a następnie są one zalecane do czynienia z dodatkiem olejków, witamin i mikstury mineralnych (rumianek, sukcesja, mięta). Ale to nie jest poprawne stwierdzenie. Jak mówią, wszystkie dodatki są wlewa się do wody tylko koją duszę. W rzeczywistości, skóra normalna para potrzebuje, który powoduje otwarcie porów przed czyszczeniem. A różne mikstury z ziół jest lepszy dopuszczenie do zamrażania kostek lodu, które będą następnie przetrzyj twarz, tak aby te same pory blisko.

load...

Te maski są wykonane dwa razy w tygodniu. W zasadzie wszystkie mieszaniny stosowane przez 20 minut, następnie przemywa się ciepłą wodą.

Skuteczność kosmetyków krajowych

Maski do mycia twarzy w domu najlepiej jest wykonać z dostępnych składników. Zdecyduj sam, co przyjemne stosowane do twarzy, a jeśli nie jest to produkty łatwo psujące zagotovte maskę na przyszłość. Po tym wszystkim, trzeba ją stosować na twarz wielokrotnie. Na przykład, jeżeli mieszanina zawiera miodu, proszek kawy i olejem, może być przechowywany przez długi czas, nawet bez chłodzenia.

Jaki jest efekt mieszanin czyszczących? Odpowiedź jest prosta:

 • Maska czyste pory brud, pozostałości sebum i pyłu;
 • Niektórych mieszanin może przenikać do głębszych warstw naskórka;
 • Wiele składników maski domu są nie tylko czyste, ale również odżywiają skórę, nasycając ją cennych substancji;
 • Zapewnić ciągły dostęp tlenu do tkanek.

Ważne jest, aby pamiętać, aby regularnie powtórzyć proces.

Najlepsze maski

Przepisy oczyszczająca. Najprawdopodobniej dom można znaleźć wszystkie składniki mieszaniny czyszczącej. Do maski zarośla są idealne kaszę, cukier, sól, fusy, przepalone trawy, płatki owsiane i więcej. Jest również możliwe zastosowanie gliny, żelatyna, i węgla aktywowanego, ale muszą kupować. Rozcieńczoną mieszaninę – w zależności od rodzaju skóry. Jeżeli jest ona sucha, trzeba dodać składniki odżywcze i nawilżające. Dla skóry tłustej dopasowanie cieczy. Teraz wybierz sobie przepis do własnych upodobań.

Środki dla suchego rodzaju skóry

 • Od owsiane

Maski płatków owsianych są bardzo wydajne, ponieważ oprócz czyszczenia, odżywiają i nawilżają skórę. Płatki należy zalać wrzącą wodą i pozostawić do ostygnięcia, następnie zastosować twarz. Jeśli skóra jest bardzo sucha, zamiast wody użyć mleka lub śmietanki. Do tej mieszaniny można dodać kilka kropli witaminy trochę miodu lub żółtko jaja.

 • Z kiełkującego
 • Pszenicy

Jeśli można kupić gotowe pędy – to dobrze. Nie jest możliwe – spróbuj kiełkować siebie. Do kiełkowania ziarna pszenicy będą musiały: klosz, kawałek gazy i samych ziaren. Pszenica należy umyć, zalać woda źródlana rano i pozostawić na noc. Następnego dnia rano, spuścić wodę i przykryć wilgotną gazą pszenicy. Postawić miskę z obrzękiem ziaren do okna i zobaczył go, że nie wysusza gazę. Pierwsze pędy powinny pojawić się w ciągu 24 godzin. A w ciągu dnia jest pożądane, aby korzystać z kiełków pszenicy, w tej chwili jest to najbardziej użyteczne.

Następnie trzeba wziąć moździerzu i szlifować pszenicy w nim, dodając trochę płynu (woda z miodem, mlekiem lub sokiem). Ale najprostszym sposobem, aby to zrobić przy użyciu miksera zanurzeniową. Jeśli mieszanka okazała się dużo, należy go używać: Stosuje się do rąk, klatki piersiowej, brzucha, bioder – jest uniwersalnym maska. Zmyć po dwudziestu minutach z powolnymi okrężnymi ruchami.

 • Węgiel aktywny

0. Ta maska ​​może przeniknąć głęboko do naskórka. Rozpuścić czterech tabletek węgla aktywnego w dwóch łyżki zimnego mleka. Dodaj łyżkę suchej żelatyny i pozwolić mu puchnąć. Następnie ogrzewa się mieszaninę w kuchence mikrofalowej przez 8-10 sekund. Zastosuj specjalną łopatką na skórę i pozostawić dużo ciepła, aż poczujesz, że maska ​​zamieniła się w filmie. Począwszy od podbródka, filmu wstawka żelatyny i delikatnie usunąć. Zauważ, jak wiele komórek martwego naskórka i inne zanieczyszczenia pozostają na masce.

 • Sodą

Najprostszym Maska do oczyszczania twarzy w domu są wykonane z sodą. Weź łyżkę kwaśnej śmietany (nie Cream), dodać pół łyżeczki sody oczyszczonej, wymieszać szybko i zastosowania. Dwadzieścia minut później, zmyć ciepłą wodą w ruchu kołowego.

Oczyszczająca Maska dla skóry tłustej

Skórze

 • Chlorkiem wapnia

5. Twarzy oczyszczająca z chlorkiem wapnia – peeling chemiczny, a nie maska. Ale nie można milczeć o tym, ponieważ ta metoda jest bardzo skuteczna. Niech będzie nazwa kodowa maski złuszczanie. Tak, trzeba kawałek mydła dla dzieci i jedną ampułkę z dodatkiem chlorku wapnia. Otworzyć fiolkę i umieścić zawartość na twarz wacikiem. Pozostawić do wyschnięcia i nałożyć ponownie. Powtórz tę procedurę, dopóki ampułki nie będzie pusta. Gdy ostatnia warstwa chlorku wapnia zostanie wchłonięta, chwyć i mokre mydło pianka gąbka utworzony na nim. Następnie nanieść pianę na twarzy i delikatnie masować opuszkami palców w okręgu. Piana zamieni się grudek i płatków. W rzeczywistości – to martwe komórki skóry. Nadal stosować pianę, dopóki nie jest już rolki. Czyszczenie to można zrobić nie więcej niż dwa razy w miesiącu.

 • Gliny

Glina doskonale oczyszcza i wysusza twarz. Mieszanina powinna być gotowane w ceramicznych lub drewnianej misce, mieszając łyżką. Glina prostu rozcieńcza się wodą, a następnie zmyć ciepłą wywar z biodra róży.

 • Drożdży

Kolejną wielką maska ​​wykonana z drożdży i sokiem żurawinowym. Świeże drożdże prasowane rozcieńcza się taką samą soku i grubą warstwą nakładaną na powierzchnię. Mieszanina ta powinna być pozostawiona przez około trzy godziny, więc „grać”, a wzrosła do starzenia się skóry. Można użyć soku z cytryny, a w każdym razie, złuszczanie kwasem jest udzielana.

Każda maska ​​oczyścić twarz w domu wymaga poważnego podejścia i pedanterii. Jeśli procedura odbywa się raz, to nie potrwa długo. To jak kurz na parapetach, które powinny być regularnie czyszczone. Nie pozwól, by Twoja skóra staje się brudna i zawsze świetnie wyglądają.

Maska oczyszczająca receptury wideo czarnymi kropkami

load...