Ocieplenie loggia w przededniu zimy

Loggia – bardzo interesujący obszar naszego domu. Jakoś jej przeznaczeniem (ogródek) rzadko go używać i jest albo przekształcony w magazyn śmieci (co wyrzucić szkoda) lub spróbuj użyć obszar loggia lub taras z maksymalną korzyścią: przeszklona, ​​izolować i uszlachetniające.

load...

Teraz, że zima nie jest daleko mrozów, nadszedł czas, aby uporać się z przygotowaniem do zimna. I ważną częścią tego szkolenia powinno być ocieplenie loggia. Bo to jest izolowany, a my serdecznie w ich domu, aby zaoszczędzić pieniądze i przestrzeń do przechowywania latem rezerw przygotuje. A w ogóle, co bez konieczności zmarnować tę przestrzeń użytkową?

Niech nie popadać w skrajności i mówić o tym, jak przez usunięcie jednostki balkon, obrócić część Loży salonie. Chociaż wiele odważą się na ten krok, a ocieplenie loggia jest jednym z etapów takich projektów. Zostaw napoleońskich planów do lepszych czasów, i zastanowić się, jak ocieplić loggię, że nawet w ekstremalnych niskich temperatur na nim nie spadła poniżej zera gadusov.

Ogólne zasady izolacji termicznej

Pierwsze loggią izolacji niezbędne, aby mieć odpowiednią wiedzę na temat procedur operacyjnych i asortyment niezbędnych materiałów. Jest to konieczne w przypadku niezależnych utworów, a do tak zwanego „kontroli jakości” i zaoszczędzić pieniądze. Uzyskać te informacje z literatury lub mogą być przeznaczone do naprawy i budowy, lub z Internetu (doświadczenia przyjaciół i krewnych też nie powinny być dyskontowane).

Do ocieplenia może zaprosić ekspertów, i to jest możliwe do wykonania go na własną rękę. Zauważ, że ta praca nie jest tak trudne, po prostu się na siłach ludzkich. Niektóre panie w tym biznesie fory dadzą nie tylko silniejsze seksu, ale także Pierniki budowniczych. Zacznij ocieplenie loggia tylko po to całkowicie przeszklone. W przeciwnym razie, roboty izolacyjne skomplikować proces instalacji ram okiennych.

load...

Po zainstalowaniu szkła wzmocnionego tworzywa sztucznego (najlepiej), można rozpocząć ocieplenie ścian, podłogi i sufitu. Na ocieplenie loggia pracy odbywa się nie tylko na konstrukcji wewnętrznej, ale także na fasadzie i parapetów balkony. Ponadto materiały izolacyjne muszą być stosowane coraz działaniem wody. Po pracy ciepła i hydroizolacji powinna dać estetyczny wygląd do zaktualizowanego loggią, przy użyciu konwencjonalnych materiałów budowlanych.

Izolacja jazdy

Program działa na ocieplenie prostego loggia. Pierwsze tego procesu na własną rękę, podzielić go na kilka etapów. Pierwsza faza, szyby, miss, jak sobie z tym trudno sobie poradzić. Na etapie obliczania grubości izolacji również nie będzie wchodzić w szczegóły. Ale kolejność ocieplenia podłogi przyjrzeć się bliżej:

  • Trzeba najpierw wypełnić wszystkie pianki przez otwory i pęknięcia; Po wyschnięciu pianki na podłodze i na dolnej części ścian należy zastosować wodoodporne (lepsze smarowanie);
  • A następnie na podłogę, aby wykonać wyrównanie za pomocą specjalnej mieszaniny cementu i piasku (to nie jest trudne, tak więc mieszaninę samopoziomujących); Jeżeli podłoga jest konieczne unoszenie zwiększyć jej warstwę glinki.
  • Następnie określić podłogowe sztywne płyty (na przykład polistyren), oraz połączenia klejone pary izolacyjne (to zapobiec powstawaniu pleśni);
  • Ostatnia warstwa – lekki beton polimerowy i wzmocniona siatką.

Po ogrzaniu podłoga izolację skrętu ścian i sufitu (to jest o wiele łatwiej):

  • Najpierw przykleja ściany sztywnych płyt z ekspandowanego polistyrenu, a na górze – odporny na wilgoć płyty gipsowej;
  • Sufit jest izolowana w taki sam sposób, ale dodatkowo można użyć płyt kartonowo-gipsowych także sufit pod którym wygodnie ukryć wszystkie przewody.

Ponadto system ten może również izolować LOGIA do listew drewnianych, pod którym materiały izolacyjne są umieszczone. Ale biorąc pod uwagę niewielki rozmiar loggiami, warto zatrzymać się na pierwszej wersji, która pozwoli zaoszczędzić cenne centymetry jego przestrzeni.

Materiał do izolacji termicznej

Do podgrzewania materiałów loggia wykorzystywane są najbardziej odmienne. Może to być z maty z wełny mineralnej (o różnej grubości i miękkości), polistyren, spienionych materiałów izolacyjnych. Dobór izolacji zależy od wielkości pokoju, technologii i finansów.

Oprócz stosowania materiałów izolacyjnych potrzeby pary wodnej i powłoki hydrofobowe i środki smarujące. Smarowanie uszczelniająca służy do izolacji podłogi. Folia schronienie ścianka jest przymocowana do skrzynki. Zestaw top materiał wykończeniowy ściany.

Ponieważ przestrzeń wewnętrzna logia tkaniny można użyć listew, paneli, wykonanych z tworzyw sztucznych laminatu, linoleum, dywan i. Wykończenie zewnętrznej części parapet też dodatkowo izoluje loggię. Aby go użyć, lub plastikowy panel siding.

Jeśli do dekoracji i izolacji loggię używane drewniane elementy, należy obchodzić się z nimi środek antyseptyczny (do ochrony przed gniciem i pleśnią). Najbardziej znanym z nich – olej suszenia. On, podobnie jak inne antyseptyki można łatwo znaleźć w każdym sklepie z artykułami żelaznymi.

Niepożądanym efektem ocieplenia

Od izolacji logia wykonany na wewnętrznej stronie ściany, głównym produktem ubocznym pracy może być efektem ścianki „płacz”. Ścianka zaczyna się na mokro, gdy pomiędzy nią a warstwą izolacyjną zbiera skropliny. Powodem jej występowania – ciepłe powietrze z pomieszczenia, w obliczu zimnej ściany domu. Obecność wilgoci poniżej izolacji może spowodować formy. Więc zanim zaizolować loggię, zaopatrzyć się w wszystkich niezbędnych materiałów, nie wyłączając paroizolacji.

Jeśli zrobisz wszystko według zasad, wynik jest będziesz tylko proszę. Więc ocieplenie loggia będzie bardzo przydatna w przededniu zimy, a nie pożałujesz żadnej z wydanych pieniędzy, ani spędzonych sił. Ciepło i komfort w domu jest warte!

load...