Och, to guma do żucia, lub jak usunąć gumę do żucia z odzieży

Ze względu na dużą skalę reklama gumy do żucia „Orbit” lub „Dirol”, prawie wszyscy ludzie żują gumę praktycznie zawsze i wszędzie. Ten zły nawyk dawno przyjęte w cywilizowanym społeczeństwie, charakter katastrofy. Czasem trzeba pójść w transporcie publicznym, a przed tobą jest uroczym stworzeniem, i rytmicznie porusza szczęki do przeżuwają. I jest jeszcze jedna rzecz. Nieco dalej i dalej. Dobrze, że to nie jest tak! Jeszcze bardziej przygnębiające ten obraz wygląda w teatrze lub w bibliotece. Dzieci – te zazwyczaj żuć niemal wszystkie sondaże. Ale to, jak mówią, nie jest tak źle. Cóż, nie podoba mi się to i dobrze. Jak to się mówi, nie jest problemem. Odwracam się i nie będę oglądać. Mam coś dla tej sprawy! W zasadzie tak. Do tego czasu, aż napotkasz tym samym gumę, wypluć tak słodkie stworzenie lub głupie dziecko, gdziekolwiek. Ale to jest mój problem.

load...

Kłopot że będziemy przetrwać!

Z pewnością wielu z nas nie było tak uciążliwe. Zdarza się, że po wyjściu z teatru lub autobusem, a na rękawie na ciebie, a co gorsza, do … no, powiedzmy, od dżinsów pleców Icky lepki spot szaro-biały kolor. Nastrój spada. Cóż, jak usunąć gumę do żucia z odzieży teraz? Podobnie jak lepka masa nie ociera się, a ponadto, nie zmyć. Co robić?

Ale nie możemy zabrać gołymi rękami! Nasi ludzie znaleźli metod walki z tą plagą. I co robić! Nie wyrzucić prawie nowe dżinsy, albo na przykład kurtkę. Tak więc, należy rozważyć różne sposoby, aby usunąć plamę z żywicy.

Jeśli takie kłopoty się stało, nie dotykać to miejsce musi wrócić do domu: nie starają się pocierać lub drapać go za pomocą szmatki. Część gumy ty tak, oczywiście, jasne. Być może nawet większość z nich. Ale resztki gumy ty takie ich działania starannie votrete bezpośrednio we włókna tkanin, gdzie oczyścić je całkowicie byłoby absolutnie niemożliwe. A teraz dostanie się do domu, natychmiast podjąć drastyczne działania.

Jak usunąć gumę do żucia z odzieży „cool” sposób

Istnieje kilka sposobów, aby usunąć gumę z ubrania. Najprostszy z nich, to jest dobre do ostygnięcia gumę zatrzymany, a następnie delikatnie usunąć przylegającą oburzenie z jego ubrania. Aby to zrobić, należy umieścić zepsute rzeczy w plastikowej torbie w zamrażalniku. Po godzinie albo tak, uzyskawszy go stamtąd zabrać się do pracy. Zamarł, gumy do żucia i kruszą łatwo schodzi. Jeśli jest bardziej szczelnie pokryta tkaniną, a tak się nie stało, spróbuj pęsety odebrać przeżuwa nad krawędzią i usunąć go powoli z tkanki.

load...

Kiedy jesteś z dala od domu, a zamrażarka nie jest w zasięgu ręki, dostać kilka kostek lodu i tę samą metodę jak wyżej, spróbuj pozbyć się gumy przyklejone. Można spróbować umieścić zepsute rzeczy pod strumieniem zimnej wody i zeskrobać guma każdą szczoteczkę. Aby schłodzić gumę zatrzymany narzędzie może być wykorzystywane do chłodzenia chipów „Zamrażarka”, który jest sprzedawany w każdym sklepie komponentów radiowych.

Ale czasami nawet po tych środków, nie wszystkie gumy do żucia zostaje usunięta z odzieży i pozostaje plama. Co robić w takim przypadku można usunąć plamę z żywicy? Dla tego dopasowania dimetyloformamid albo dichloroetan. Można zapytać, co to jest? Nie martw się, to normalne benzyna lżejsze. Przed usunięciem plamy, należy przytrzymać ją nad parą, tak że guma do żucia zmiękczona. Następnie stosuje się rozpuszczalnik i przytrzymaj przez 5 minut. Następnie tkanina zbierać gumę od odzieży, wycierając plamę od środka do krawędzi. Nawiasem mówiąc, do pracy z rozpuszczalnikiem, aby sprawdzić, jak będzie reagował na swoje rzeczy, żeby nie zepsuć go całkowicie. Aby to zrobić, od wewnątrz na szmatki nanieść kilka kropel i zobacz czy zmienia kolor, a nawet gorzej, jeśli pojawi się dziura.

Jak czyścić gumy do żucia z odzieży sposób „na gorąco”

Doświadczeni ludzie mówią, że do usuwania gumy do żucia z odzieży, lepkie plamy jest to konieczne, a wręcz przeciwnie, ciepła. Aby to zrobić, trzeba prasować miejsce z gumy do żucia zatrzymany gorącym żelazem przez pieluchę lub papieru. Stopiona guma pozostanie na papierze. Ogrzewać barwienie przy użyciu suszarki lub w wodzie, a następnie oczyścić go za pomocą szczoteczki do zębów.

Jest jeszcze inny oryginalny sposób, aby usunąć gumę przyklejonych do ubrania. Wykorzystuje ona zasadę, że podobne leczy się podobnym. Aby to zrobić, guma do żucia płyta, ugniatać ją w palcach, zaczęła się go trzymać, a następnie oczyścić tę kulę lepkich plam gumy do żucia na ubraniu: ostre ruchy utknęły, odkleić, zatrzymany, odkleić. A więc do tego czasu, aż oczyścić wszystko. Albo prawie wszystko. I oczyścić pozostałości plam rozpuszczalnika.

Cóż, najlepszym sposobem – oddać przedmiot do pralni chemicznej. Poprzez wyznaczonym czasie odebrać go, jak nowy!

load...