Ocet jabłkowy z miodem, czyli jak zrobić eliksir piękności

Zawartość:

Ocet jabłkowy jest powszechnie uznawana za niemal panaceum na wszystkie bolączki. Czy on naprawdę pomaga w leczeniu poważnych chorób – punkt sporny. Jednak dla wszystkich rodzajów receptur kosmetycznych dla tego wspaniałego produktu staje się nieodzownym składnikiem. Używają go leczyć i wzmocnić włosy, dodawać maski i kremy do twarzy, co sprawia mu kąpiel dla stóp i rąk oraz, oczywiście z pomocą. Ocet jabłkowy zmagają się z nadwagą.

load...

Ze szczególnym szacunkiem do octu jabłkowego i miodu. Nawiasem mówiąc, w niektórych recepturach zaleca się dodać miód do gotowego octu, a także w innych przypadkach zaleca się stosowanie ocet jabłkowy cydr, gotowane z miodem. W każdym z tych przypadków, połączenie octu jabłkowego i miodu jest uważany za najbardziej skuteczny (w porównaniu z „tylko ocet”). Przekonajmy się, co ten produkt zdobył renomę i jak gotować w domu.

Co to jest ocet jabłkowy?

W swej istocie, ten produkt – nie ten drugi, jak kwas. Dostać tylko ten kwas wyłącznie naturalnych sposobów, od najbardziej, że nie jest to naturalny surowiec – jabłka. Ponadto, w trakcie wytwarzania octu jabłkowego nie stosować absolutnie żadnych dodatków chemicznych. Otrzymać na dwa sposoby: poprzez naturalnej fermentacji i z dodatkiem drożdży. Jak jabłka przekształcić octu?

Receptą jego ludzi przygotowania zapożyczyli od samej natury. W naturalnych warunkach, ocet otrzymuje się przez fermentację przejrzałymi jabłkami fruktozy z wykorzystaniem bakterii kwasu octowego przekształca się ocet. Łapanie ocet gotowanie, ludzi na pierwszym miejscu, wycisnąć sok z jabłek. Sok zaczyna fermentacji The jabłek jest wytwarzany z cukrów (płyn zawierający alkohol), który z kolei jest wzbogacona w tlen i jest przekształcany do kwasu octowego. W tym wypadku, po pierwsze, zachowuje wszystkie doskonałe właściwości jabłek, a po drugie, syntetyzowane nowe użyteczne substancje: związek mineralnych i kwasów organicznych. Że przyznają one ocet jabłkowy właściwości lecznicze: zdolność do rozkładania tłuszczów i węglowodanów, pobudzają metabolizm i zmniejszyć apetyt. Jeśli ocet jabłkowy dodany do miodu, jego działanie jest nie tylko wzrosła, ale także uzupełnione o właściwości lecznicze miodu.

Ocet jabłkowy z miodem drożdże

Przygotować ten produkt leczniczy w warunkach domowych jest to możliwe, choć proces ten jest wystarczająco długi. Przygotowanie naturalnego octu jabłkowego zajmie Ci więcej niż jeden dzień lub nawet jeden miesiąc. Ale w wyniku można uzyskać wspaniały produkt naturalny, który można wykorzystać z korzyścią dla ich zdrowia i urody.

load...

Składniki:

 • Kilogram jabłek;
 • Litra wody;
 • 100 g miodu;
 • 10 g drożdży.

Przygotowanie:

Do przygotowania octu powinny być podejmowane tylko bardzo dojrzałe lub przejrzałych jabłek, miodu – tylko naturalne i drożdży – „na żywo”. Po pierwsze, trzeba jabłka ze skórką i nasion ruszcie lub skręcie przez maszynkę do mięsa. Następnie gotuje się i pozostawia do ochłodzenia aż do ogrzania się do wody (korzystnie sprężynę lub supernatantu), a następnie ten wodny rozcieńcza masę jabłkowego. Nawiasem mówiąc, do przygotowania octu jabłkowego, nie należy używać naczyń z tworzyw sztucznych i aluminium: tylko szkło, emaliowane lub ze stali nierdzewnej.

Następnie dodać do miski z jabłkami miodem i drożdżami, wszystko dokładnie wymieszać i zostawić do wyrośnięcia na dziesięć dni. Ważne! Naczynia muszą być szeroko usta: duża powierzchnię kontaktu z mieszaniną jabłkowy powietrza, tym bardziej intensywny proces fermentacji. Dlatego naczynia pokryte pokrywą nie jest również konieczne. Mieszanina powinna być mieszana w sposób ciągły w tym czasie: co najmniej raz dziennie.

Po dziesięciu dniach mieszaninę należy odsączyć i dodać do niego nową porcję miodu (na litr cieczy stu gramów miodu). Po całkowitym rozpuszczeniu miodu, wlać ocet w słoikach trzech litrów, przykryć je gazę i pozostawić do fermentacji przez około jeden miesiąc (cztery do sześciu tygodni). Ocet jest uważany za gotowy po zakończeniu fermentacji: lżejsza ciekły w bankach, staje się przezroczysta, a osad na dnie. Gotowy jabłkowy ocet powinny być osuszone, drenażu, w butelkach jak i samych butelek Korki mogą być zamknięte (wypełnione parafina). Przechowywać ocet musi być w ciemnym i chłodnym miejscu wystarczająco.

Ocet jabłkowy jest naturalną fermentację

Preparat octu jabłkowego w tej recepturze jest podobny do pierwszego sposobu. Jednak niewielka (lub odwrotnie, duże) różnica nadal istnieje. W tym przepisie, nie używać drożdży i sok jabłkowy zamienia się w ocet o naturalnej fermentacji.

Składniki:

 • Jabłka;
 • Miód;
 • Woda.

Przygotowanie:

Do przygotowania octu w tej recepturze jabłek również podjąć bardzo dojrzałe lub perespevshie. I ich mycie, cięcie wszystkie zepsute przestrzeni i zmielona do owsianki (w maszynce do mięsa, tarka lub miksera). Liczba pozostałych składników określić objętość uzyskanej masy: Pięć litrów jabłka – jeden litr wody i miodu.

Umieścić jabłka w dużym rondlu, dodać do nich wody z miodem i wszystko dokładnie wymieszać. Pojemnik następnie przykryć gazę lub cienką ręcznik i pozostawiono do fermentacji przez trzy tygodnie. Uwaga, w tym przepis na fermentacji jabłek wymaga więcej czasu jak drożdże do jabłek nie dodajemy. W pamiętać okresowe mieszanie masy jabłkowy podczas trzech tygodni (tak jak w pierwszym przypadku).

Po trzech tygodniach jabłek fermentacji się mieszaninę przesączono przez gazę złożonego w wielu warstwach o grubości od rzutu, a ciecz jest ponownie połączyć się z naczynia i ponownie zadaje się miodu (w tym samym stosunku). Przesunąć z powrotem pokrywę gazą i pozostawić nasz „mash” osiągnąć stan przez kolejne trzy tygodnie. Gotowość ocet determinują: posvetlevshaya ciekłej, osad na dnie osad. Teraz rozlać butelka octu, zatyka je i umieścić w pamięci.

Ocet jabłkowy jest przydatna?

I wreszcie – co ocet jabłkowy jest przydatna, i jak to pomaga schudnąć. Główne składniki odżywcze zawarte w octu jabłkowego:

 • Beta-karoten. Silnie przeciwutleniacz, co spowalnia proces starzenia. Jest doskonałym sposobem zapobiegania chorobom serca i raka, i odporność zwiększa.
 • Witamina B1. Odpowiedzialny za spalanie tłuszczu i dostaw energii organizmu.
 • Witamina B2. Promuje zdrowy stan skóry.
 • Witamina B6. Zaangażowanych w syntezę i rozszczepienie białek prowadzi do normalnego metabolizmu (metabolizmu).
 • Witamina B12. Korzystny wpływ na układ nerwowy jest włączone w hematopoezę (tworzenie krwinek czerwonych).
 • Witamina E neutralizuje wolne rodniki, chroni raka i zaburzeń układu immunologicznego.
 • Potasu. Jest to niezbędne dla normalnej aktywności komórek. Jest odpowiedzialny za gospodarkę wodną organizmu, normalizuje przemianę materii mineralnej.
 • Magnez. Zaangażowanych w syntezę białek i tworzenie się tkanki kostnej. To obniża ciśnienie krwi, poprawia serce i jelita.
 • Pektyna. Promuje dobre trawienie, obniża poziom cholesterolu, wzmacnia naczynia krwionośne.
 • Siarki. Odgrywa aktywną rolę w syntezie tkanki łącznej, korzystny wpływ na skórę, włosy i naczyń krwionośnych. Jest zaangażowany w metabolizm.
 • Fosforu. Niezbędnym narzędziem dla wzmocnienia zębów i kości. Reguluje metabolizm energetyczny.

Jeśli te właściwości substancji zawartych w occie jabłkowym, nie jest jeszcze przekonany ci jego przychylność, to wiesz, że ocet jabłkowy naprawdę pomaga pozbyć się dodatkowych kilogramów. Dzieje się tak dlatego, że pektyny zawarte w occie jabłkowym (w dużym stężeniu) redukuje złogi tłuszczu i „hamuje” pojawienie się uczucia głodu. A to z kolei jest wyjaśnione przez zdolność pektyny aby zapewnić prawidłowy poziom cukru we krwi.

Więc nie poddawaj się na ten cud eliksir wymyślony przez samą naturę. I jako naturalne receptury przystosowanego do przygotowania w domu, my wam powiedział. Kucharz jest nie tylko smaczne, ale także coś, co jest użyteczne. Powodzenia!

load...