Ocet jabłkowy cydr do włosów – panaceum na wszystkie problemy!

Zawartość:

Włosy, jako oddzielnego podmiotu, który ma swoje wyzwania i wymagania. Podatne na choroby i cieszyć się komfortem i opieki. Ponadto, włosy w pierwszej kolejności odpowiedzieć na wszelkie problemy w naszym ciele, jakby chciał dać nam zrozumieć – trzeba coś zmienić w moim życiu. Przestaje być nerwowy, aby rozpocząć się prawidłowo odżywiać, więcej czasu poświęcić swojej ukochanej. Według stanu włosów jest łatwo określić zdrowia danej osoby, złych nawyków i, oczywiście, związane z ich wyglądem. I nie ma nawet w obecności stabilności finansowej. Po tym wszystkim, dbać o siebie nie tylko za pomocą kosztownych masek i kremów z producentów (choć również odgrywać pewną rolę). środki również w stanie utrzymać w tonie kobiecego ciała ludowej.

load...

Ten artykuł skupia się na korzyściach Ocet jabłkowy, który jest używany w kosmetyce, w medycynie ludowej i gotowania. Zawiera mlekowy, jabłkowy, kwas askorbinowy i inne, a w rzeczywistości jest koncentratem właściwości lecznicze jabłek. Z octu jabłkowego może nie tylko zapobiegać, ale także w leczeniu wielu chorób. Zgłosił i leczenie włosów, wzmacniając je i eliminuje łupież. Ocet jabłkowy cydr włosów przyczynia się do ich miękkość i naturalny połysk. Jest to przydatne dla ich wzrostu. Może być stosowany do wszystkich rodzajów włosów, który dla jednej lub innego powodu, potrzebują dodatkowej opieki.

Jak przygotować własny ocet jabłkowy cydr?

Włosy po leczeniu octu jabłkowego, są jedwabiste i elastyczne. Klimatyzatorów i maski odpowiednie użycie octu jabłkowego, przygotowane w sposób niezależny. Aby to zrobić, trzeba wziąć bez tuneli i gnijących jabłek i całkowicie wytrzeć je dzięki dużej tarce. Następnie dodać jabłkowy zawiesiny w naczyniu, a następnie dodać ciepłej przegotowanej wody. Dodaje się wodę w ilości połowy litra do każdych czterech gramów masy celulozowej. Następnie otrzymaną mieszaninę dodawano miodu lub cukier, chleb lub drożdży suchych czarnego chleba. Na litr wody trzeba wziąć sto gramów miodu i dziesięć gram drożdży.

Mieszaninę warzy się w otwartym tygielku w temperaturze 20-30ºS przez dziesięć dni. Dwa lub trzy razy dziennie należy wymieszać z drewnianą łyżką. Po wlewie w zawiesinie, sączy się przez gazę i wlać płynu do naczynia szklanego. Ten słoik związany z gazą, pozostawić w ciepłym miejscu do fermentacji, który trwa zwykle może czterdziestu do sześćdziesięciu dniach. Jabłkowy ocet otrzymany po zakończeniu fermentacji i zamknięte w butelkach z korkami. Ocet jest gotowy do użycia.


Maski do włosów

Maski do włosów są wykonane z octu jabłkowego, co następuje:

  • Do włosów suchych

Białko jaja dodano łyżkę oleju rycynowego i łyżkę octu jabłkowego. Mieszaninę wcierać w skórę głowy, pozostawić na godzinę, a następnie przemyć neutralnym szamponu. Takie maski są przydatne dla włosów suchych. Zrobili dwa razy w tygodniu.

load...
  • Do włosów przetłuszczających się

Do roztworu dwie łyżki jabłkowego octu i dwie łyżki wody zanurza szczotki do masażu, który jest następnie czesankowej. Proces ten trwa tak długo, jak nie stać się mokre. Jest postępowanie przed pójściem do łóżka trzy lub cztery razy w tygodniu.

  • Do wszystkich rodzajów włosów

Zdrowsze włosy wszystkich typów jest bardzo dobre rozwiązanie klimatyzacji powietrza z trzech szklanki ciepłej wody i trzeci kubek octu jabłkowego. Ten roztwór do płukania włosów po myciu.

  • Wzmocnienie wszystkich rodzajów włosów

Wybitnie wzmacnia odżywka do włosów, która składa się z jednego litra wody, pół szklanki octu jabłkowego i dwóch kropli olejku z szałwii. Ten klimatyzator należy stosować po umyciu, płukania włosów.

  • Do włosów delikatnych

W celu uzyskania maskę trzeba w jedną łyżką jogurtu dodać łyżkę octu jabłkowego i łyżeczkę miodu. Mieszaninę nakłada się na głowę przez jedną do dwóch godzin.

Okłady włosy

Ocet jabłkowy stosowany jest w postaci okładów. Na przykład łyżeczki octu i łyżka miodu hodowane w zlewce z gorącą wodą. Następnie mieszaninę delikatnie wcierana w skórę głowy, i po upływie pół godziny, płucze się czystą wodą. Ten okład jest wskazany do wzrostu włosów: jest w stanie wzmocnić swoje korzenie, zapobiega wypadaniu włosów.

Aby pozbyć się łupieżu, trzeba będzie dwie łyżki liści łopianu, które muszą zalać szklanką wrzącej wody i gotować na małym ogniu, mieszając od czasu do czasu. Po odparowaniu wody trochę ostudzić bulionu i dodać dwie łyżeczki octu jabłkowego. Kompres jest stosowana do korzeni włosów. Płukanie przeprowadza się po operacji trzydzieści minut. W ten sposób nie tylko pozbyć się łupieżu i swędzenia, ale również zmiękczają włosy, czyniąc je bardziej do opanowania.

W połączeniu z przydatnych ziół …

Przydatne właściwości octu jabłkowego w parze z ziół – to jest dokładnie to, co jest potrzebne w każdym włosy! Jeśli twoje włosy szybko brudzą, trzeba wybrać ziół, takich jak tymianek, rozmaryn, szałwia. Do włosów suchych potrzebne kwiatów rumianku i pokrzywy. Aby przygotować napar do płukania, trzeba wziąć łyżeczkę ziół, dopasowując swoje włosy, zalać 100 ml wrzącej wody i zaparzać kwadrans. Do otrzymanej infuzji dodać 20 ml octu jabłkowego i płukania włosów po każdym praniu.

Nawiasem mówiąc, ocet jabłkowy może być również używany jako samodzielne narzędzie. Jeśli nie leń się i wziąć zwyczaju stale przemyć głowami (2 łyżki na litr wody), widać pozytywne rezultaty bardzo szybko. Włosy staną się grubsze, miękkie i błyszczące.

Jak widać, w przeciwieństwie do podawania doustnego, Ocet jabłkowy do włosów bez skutków ubocznych. Nawet jeśli, niezależnie od powodów, nie chcą, aby masek lub okłady, proste, ale regularne płukanie pomoże Ci wyglądać najlepiej zainteresowanie. Poczuj się jak modelka na okładce błyszczącym magazynu!

load...