Obrzęd chrztu dziecka. Co trzeba wiedzieć moją matkę?

Zdecydowali, że nadszedł czas na dziecko do podjęcia obrzęd sakramentu chrztu? Zastanów się dobrze, dlaczego jest to potrzebne. Chcesz ochrzcić dziecko, bo rodzina jest wierząca? Lub po prostu dlatego, że dzisiaj chrzest stał się modny? Jednak nie kapłani, nie powinni chrzcić dziecko tylko oddać hołd modzie.

load...

Jeśli zdecydowaliśmy się na chrzest dziecka, trzeba odpowiednio przygotować się do niego. Rodzice mają wiele różnych zagadnień związanych z sakramentu jako obrzęd chrztu niemowląt. Odpowiedzi na większość rodziców można znaleźć w tym artykule. Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość naszych czytelników prawdopodobnie prawosławnych, ten artykuł będzie o tym mówić podczas obrzędu chrztu był w Kościele prawosławnym.

Historia obrzędu chrztu

Chrzest – jeden z najstarszych obrzędów Kościoła prawosławnego. Chrzest człowiek jest uważany za wielką tajemnicą. Na chrzcie, woda odgrywa ważną rolę. I nie bez powodu – woda jest obdarzony zdolnością zmyć grzechy człowieka. Jednak woda w chrzcie nie tylko zmywa grzechy człowieka. Kościół traktuje sakrament chrztu jako śmierci osoby z powodu grzechów, zmartwychwstanie Chrystusa.

Chrzest jest dzieckiem jest jego duchowe narodziny. Zaraz potem dziecko zostanie oddany do sakramentu chrztu, dziecko jest uważane za wprowadzenie do kościoła. On ma prawo do uczestniczenia we wszystkich innych sakramentów – komunii, spowiedzi i innych. Nieochrzczonych dzieci, zgodnie z zasadami Kościoła, nie mają prawa nawet na pogrzeb, na wypadek, gdyby katastrofa i zmarł Pipsqueak.

Cerkiew przyznaje przeprowadzenie obrzędu sakramentu chrztu na osoby w każdym wieku. W takim przypadku, jeśli jest to małe dziecko, obrzęd sakramentu chrztu odbywa się w wierze swoich rodziców – zarówno biologicznych i chrzestnych.

load...

Jeśli dorosły chrzest odbywa się bez chrzestnych dla dziecka, które nie ukończyło czternastu, odbiorniki są niezbędne. Nawiasem mówiąc, do wyboru chrzestnych należy bardzo ostrożnie. Prawie zawsze wybierają chrzestnych lub wśród bliskich przyjaciół lub krewnych wśród bogatych. Aby być uczciwym – takie komercjalizacja nieodłączne w większości ludzi. Ale w żadnym wypadku nie należy zapominać o tym, co leży w gestii rodziców chrzestnych kościelnych:

 • Rodzice chrzestni muszą być ładowana do Pana o wierze nowo ochrzczonych dziecka.
 • Jest na chrzestnymi są odpowiedzialni za duchowe wychowanie dziecka.
 • Rodzice chrzestni powinni być zaangażowani w wychowanie życia dziecka, a na równi z rodzicami biologicznymi.
 • Rodzice chrzestni powinni dbać o dziecko, w przypadku gdy jego biologicznych rodziców nie.

W dzisiejszych czasach jest to bardzo powszechne błędne przekonanie, że Ojciec i matka w żadnym wypadku nie powinny być żonaty. Jednakże, nie jest to nic więcej niż nigdzie szczepionej uszczerbku – Prawosławie nie uznaje ten fakt nie do przyjęcia. Ściśle mówiąc, krzyż jest uważany za ten, który najpierw wziąć talii dziecka natychmiast po usunięciu czcionki – dziewczyna w ramionach trwa chrzestnej, a chłopiec – ojcem chrzestnym. Chociaż nawet w kościołach sami często posiadają taką pozycję.

Tak jak małe dziecko jest jeszcze w wieku nieodpowiedzialne, a chrzest przyjmuje się wyłącznie na wierze swoich biologicznych rodziców i chrzestnych, powinni upewnić się, że dziecko jest ochrzczone regularnie wziął komunię. A modlitwa powinien przeczytać to chrzestnych przed komunii, niezależnie od tego, czy uczestniczą oni w ciągu dnia, czy nie.

Obecność rodziców na chrzest

Zbyt wiele młodych matek zadać te same swoje obawy – czy będą one mogły być obecne podczas chrztu. To zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od wieku dziecka. Tak, aż do czterdziestego dnia po urodzeniu w prawosławiu jest uważane za „nieczyste”.

W związku z powyższym, w przypadku, gdy następuje chrzest dziecka w wieku czterdziestu lat, kobieta jest wysoce niepożądany, aby wejść do świątyni. Musi czekać na chrzcie przy wejściu do kościoła. Jeśli po dostarczeniu przeszedł już ponad czterdzieści dni, kapłan powinien przeczytać nad kobietą specjalną modlitwę, to jest uważany za całkowicie „czysty”. Dlatego rodzice powinni uzgodnić wcześniej z księdzem i zwiedzić kościół, tak aby mógł on zapoznać się młoda matka potrzeba modlitwy.

Ale jednak, współczesne życie dokonał wielu zmian, w tym poglądów Kościoła prawosławnego. Dziś wielu z kościoła są absolutnie lojalny wobec obecności młodych matek, bez względu na to, ile czasu minęło od narodzin, a jeśli to konieczne przeczytać na modlitwach matka. Dlatego matka powinna sama podjąć tak ważną decyzję.

Prawosławie, podejmując decyzję o chrzest dziecka, kierując się pewnymi zasadami regulującymi cechy wiek dzieci, które przygotowują się do podjęcia obrzęd sakramentu chrztu. Do tego czasu, aż dziecko osiągnie wiek siedmiu, do chrztu jest konieczne tylko za zgodą rodziców, bo to oni są odpowiedzialni za duchowy rozwój dziecka, jak przed kościołem, a przed Panem.

Gdy dziecko osiągnie siedem lat, zgoda tylko jednego z rodziców do prowadzenia chrzest ma już dosyć – trzeba też zgodzić się na dziecko. Jeśli dziecko nie chce, kapłan nie uruchomi chrzest. Cóż, w takim przypadku, jeśli dziecko ma czternaście lat i chce być ochrzczony, zgoda rodziców jest potrzebna do księdza nie. Dziecko jest uważany za wystarczająco stary, by samodzielnie podejmować te decyzje.

Obrzęd chrztu dziecka

Oczywiście, wszyscy rodzice się zastanawiać, co się dzieje podczas obrzędu chrztu – czego się spodziewać i co przygotować? tradycyjny obrzęd sakramentu chrztu dziecka krótko opisany poniżej. Oczywiście, w różnych kościołach, on może się nieznacznie różnić, ale podstawowe zasady pozostają niezmienione wszędzie.

Dopóki dziecko jest zanurzone w chrzcielnicy, on jest w posiadaniu rodziców chrzestnych – dziewczyna w ramionach trzyma Godfather, a chłopiec – jego matką chrzestną. Po zanurzeniu dziecka w chrzcielnicy, chłopca w ramionach trwa chrzestnym, a dziewczynka – chrzestnej.

Dla churched chłopiec będzie nosił go do ołtarza, wracając przez ponomarskie drzwi. Kapłan z chłopcem łuki do tronu i sprawia, że ​​dziecko w południowej drzwi ponomarskie. Dziewczyny na ołtarzu prawosławia zabrania wejść, bo tylko mężczyźni mogą stać się kapłanami. Po tym, zarówno chłopcy i dziewczęta, ksiądz zastosowane do Matki Boga i Zbawiciela. Po tym, że dziecko jest podany do matki do ojca lub matkę, jeżeli występuje, lub znakiem krzyża.

Przygotowanie do obrzędu chrztu

Teraz nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, jak właściwie przygotować się do chrztu dziecka, tak by stały się prawdziwą ucztą zarówno dla dziecka i dla rodziców – i biologicznych, a rodzicami chrzestnymi, a nie próba sił. Rodzice powinni zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Wygląd

Pomimo faktu, że współczesny kościół do wielu rzeczy stają się bardziej lojalny. Ale nadal zaleca się przestrzegać Kościoła i jego tradycji. Po pierwsze, w obrzędzie sakramentu chrztu, chrzestnych i biologicznych rodziców dziecka musi się koniecznie w pektorał. Również matka chrzestna powinna starannie rozważyć swoją garderobę. Niedopuszczalne jest, aby przyjść do kościoła w spodniach – płacisz tylko zamykanie ramion i poniżej kolan. Wyjątki od tej reguły są tylko małe dziewczynki, które nie osiągnęły wieku siedmiu lat. Głowa kobiety muszą być pokryte.

Wybór obuwia jest również godna uwagi. Mimo, że kościół i nic nie mówi o butach kobieta, od pięty powinny być opuszczone. Przynajmniej na podstawie praktycznych względów – w zależności od tego, ile dzieci są ochrzczeni w ciągu dnia, rytuał może trwać od godziny do dwóch godzin, a będziesz miał cały czas stać, trzymając okruchy na dłoniach.

Ubierać ludzi, Kościół nie narzuca żadnych szczególnych wymagań. Musimy jednak unikać koszulki i spodenki – ponieważ kościół nie jest plaża, prawda? I modne ubrania i jasny make-up należy również odstawić na odpowiednim przypadku. Nie jest konieczne, w kościele, aby przyciągnąć na szczególną uwagę, ponieważ cel jest zupełnie inny.

 • Krzyż i rzeczy do chrztu

Jeśli chodzi o wiernych prawosławnej tradycji, kiedy kościół wybrał opłatę za przeprowadzenie obrzędu chrztu, musi zapłacić chrzestnego dziecka. W przypadku, że chrzest odbywa chrzestnym chłopca musi również zakupić pektorał dla niego. W tej samej sprawie, jeśli chrzest bierze dziewczynę kupić sztylet powinien dbać o jej matki chrzestnej. W obu przypadkach, niezależnie od tego, czy ich ochrzcić chłopca czy dziewczyny, matka chrzestna powinna zakupić niezbędne rzeczy chrztu.

Co do zasady, do obrzędu chrztu dziecko potrzebuje następujące rzeczy:

 • Pektorał. To nie ma znaczenia – złota, srebra lub najzwyklejszych.
 • Mała ikona świętego, którego imię nosi dziecko.
 • Czysty pieluchy i dwa ręczniki – jeden duży, drugi trochę mniej.
 • Specjalna koszulka chrzcielna.

Trzeba kupić wszystkie te rzeczy z góry – z wyjątkiem tylko pektorał i ikoną świętego. Można je zakupić w całości w każdym kościele. Należy jednak pamiętać, że krzyż piersiowy należy położyć na człowieka przez całe życie – jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było złoty krzyż, trzeba ją nabyć z wyprzedzeniem, w sklepie jubilerskim. W kościołach kupić złoty krzyż niemożliwe. Również doświadczeni rodzice nie zaleca się nosić krzyż na dzieciaka nie tylko na łańcuchu, ale nawet na sznurku – są na tyle silne, aby przetrzeć delikatną skórę okruchy. Jest o wiele mądrzejszy, aby umieścić go na satynową tasiemką.

Ponadto, na obrzędzie chrztu, trzeba będzie świeca, która może być również zakupiony bezpośrednio przy kościele. Określić z góry, ile trzeba kupić świece, aby nie być rozproszony w procesie chrztu, opóźniając nie tylko siebie, ale również dla wszystkich innych. To sprawia, że ​​więcej sensu, aby kupić jeszcze kilka świec. Należy również pamiętać, że większość pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży świec, idzie jako darowiznę na potrzeby kościoła.

Chrzcielny koszulę można kupić gotowe – są sprzedawane komplety chrzciny, ale można uszyć samemu. W tym nie ma absolutnie nic skomplikowanego – do cięcia, przypomina zwykłą koszulę. Jednakże, na odwrocie musi koniecznie być zwykłym Krzyż. Oczywiście, gotowe zestawy chrzciny są bardzo piękne. Mają one jednak kilka istotnych wad.

W – pierwsze, cena jest dość wysoka: dziecko, a mój ojciec jest absolutnie obojętne, ile wynosi twoje chrztu koszula okruchy – 100 $ lub 1000. Lepiej wydać pieniądze na dziecko lub oddać na potrzeby kościoła. I – z drugiej, większość koszulkach zestawów chrzcielnych, zwłaszcza dla dziewcząt, ma dość skomplikowaną krawiectwa. A więc umieszczenie ich na dziecko, zwłaszcza na mokrej nawierzchni po nurkowaniu w Hot skóry, bardzo niewygodne.

Nie zapomnij o ręcznikach. Jeden duży, ręczniki, konieczne jest, aby zakończyć okruchy po nim w chrzcielnicy. Drugi ręcznik może być przydatny – jeśli trochę zamieszania może się zdarzyć z małym dzieckiem w czasie chrztu? Ale pieluchy nie są zalecane – więc zadbać, aby zabrać ze sobą odpowiednią ilością czystych pieluch.

 • Jedzenie dla dzieci

Pamiętaj, aby sprawdzić harmonogram karmienia. Niemożliwe jest miękisz cierpiał głodu. W takim przypadku, jeśli dziecko jest karmione piersią, a matka nie, nie ma problemu. Ale we wszystkich innych przypadkach konieczne jest, aby dbać o podjęcie posiłków dla dziecka. Nie zapominać o vodichku, zwłaszcza w gorącym sezonie.

 • Zdjęcia i filmy strzelanina

Niedawno, zdjęcia z chrztu dziecka wydawało się coś niesamowitego. W naszych czasach takich zdjęć nie jest zaskoczeniem. Fotografowanie w kościele stało się dość powszechne i przyziemne. Jednakże w każdym przypadku określają kwestię bezpośrednio z księdzem, który będzie wykonywać obrzęd sakramentu chrztu.

Niektórzy duchowni trzymać się starych przekonań, a więc mieć bardzo negatywny stosunek do zdjęć i filmów. Jednakże, nawet jeśli otrzymali pozwolenie na filmie, w każdym razie nie jest zbyt nachalny. Nie jest konieczne dla dobra rama nie jest najwłaściwszy czas, aby wspiąć się na księdza za ramię, uniemożliwiając mu. Pamiętaj, że głównym zadaniem jest właśnie chrzest swojego dziecka, a nie tworzenie udanych zdjęć.

Po kościele

W naszych czasach, co do zasady, po kościele dorośli mówią, że dziecko ochrzczone. Jednak, niestety, święto często zamienia się zwykłymi uroczystości. Ale to nie jest konieczne w tym dniu do nadużywania alkoholu – ponieważ obchodzimy chrzest dziecka – czyli narodziny życia duchowego. Jak wiecie, picie nie jest mile widziany przez Kościół. Dlatego nie jest konieczne pierwszy dzień życia nowego dziecka rozpoczyna się w ten sposób!

load...