Obrać usta? Lip Mask!

Zawartość:

Ze względu na fakt, że usta ma żadnych gruczołów łojowych, potrzebują wilgoci – zwłaszcza zimą i wiosną. W zimnych porach roku usta często pęka, nie wysycha, a czasem nawet powstać stan zapalny. Dlatego dbałość o usta w okresie zimowym jest szczególnie ważne, zwłaszcza jeśli są one popękane. Oczywiście, maska ​​na usta szybko ratować sytuację, ale nie należy zapominać o kompleksowej pielęgnacji.

load...

Powiemy wam o podstawowych zasadach opieki na ustach i, oczywiście, o tym, jak zrobić skuteczną maskę na usta w domu. Prawie wszystkie maski są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Tylko. Co jest konieczne, aby zwrócić uwagę przed wyborem tego czy tę maskę – to jego komponenty. Nie powinny one być reakcje alergiczne. W takim przypadku, jeśli masz wątpliwości – sprawdzić. Nałożyć niewielką ilość gotowych masek na nadgarstku i pozostawić na 20 minut. Jeśli objawy alergii nie będzie można wypróbować i zastosować maskę.

 Kilka zasad pielęgnacji ust

Aby utrzymać Twoje usta były zawsze w porządku, nie zapomnij, aby je smarować higieniczną szminka, błyszczyk lub balsam, środki, które są częścią olejów kosmetycznych. Wargi potrzebne witaminy, takie jak A, E, K, W.

load...

W dowolnym momencie, nawet usta w nocy powinna być nawilżona. Kup kilka balsamy, choć jeden jest przechowywany na pulpicie, a drugi w torebce, a trzeci na komodzie. I nie daj się powiesił na firmy-producenta – zmień higieniczną szminki co najmniej raz w miesiącu. I po raz kolejny przypominać – trzeba nawilżać usta zawsze! Rano i wieczorem, latem i zimą.

Fundusze muszą być jednak indywidualnie dla każdego sezonu. Przy zakupie balsamu, należy zwrócić uwagę na jego skład, powinna ona zawierać kwas hialuronowy. A te balsamy zawierające retinol, alkohol, glicerynę i mentol lepiej odłożyć aż do lata – będą suche już uszkodzoną skórę warg.

W zimnie lepiej zrezygnować szminkę przeciwnie, ponieważ jego składniki zatyka porów warg. Jeśli żadna szminka nie sądzę swoje życie, stosuje się go tylko po strajku na ustach balsam nawilżający. A twoje usta są ranne, to nie jest konieczne zastosowanie dekoracyjnego szminki i połysk, są one jeszcze bardziej drażniący dla skóry warg.

Ratunkowych usta

Jeśli nie następuje swoje wargi i są one już mocno popękane i łuskane, należy je natychmiast zapisać. W sklepie kupić tłuszczu krem ​​dla dzieci, pożądane jest, aby polski. Rano i przed snem smaruj pogrubienie warstwy warga kremu i pozostawić aż do całkowitego wchłonięcia. Ponadto, istnieje bardzo skuteczna maska ​​na usta dla takich właśnie sytuacjach kryzysowych. Jest to szczególnie skuteczne te oparte na miodzie:

  • Miód maska

Może być bardzo przydatna mieć maskę miód na ustach. Do jego przygotowania potrzebne jest jakiś naturalny miód. Delikatnie stopić je, sprawdzić temperaturę, aby uniknąć poparzenia i stosować na grubych wargach. Maska powinna być pozostawiona na 15 minut, a następnie przemyto wodą. Tylko jedna taka maska ​​z warg miód prowadzić we względnym porządku.

  • Miód i maska ​​ogórek

Ruszt ogórek – trzeba pół łyżeczki, wymieszać z pół łyżką miodu i pozostawić do zaparzenia na około godzinę. Następnie nałożyć grubą warstwę maski na skórę warg i przykryć folią. Po około 15 minutach, przemyć zimną wodą. Ta maska ​​powinna odbywać się raz dziennie, przez jeden tydzień – zazwyczaj ten czas wystarczający, by spowodować usta w porządku.

  • Mleko miodu Maska

Stopić w kąpieli wodnej, jedną łyżkę miodu i wymieszać z łyżeczką mleka i stosować na skórę warg. Maska wchłania wystarczająco szybko, więc odświeżyć okresowo warstwa – przez 20 minut. Zrobić maskę dwa razy dziennie przez trzy kolejne dni. Jeśli to konieczne, leczenie może być kontynuowane tak długo, jak to konieczne. Ale zazwyczaj podczas korzystania usta miód regeneruje się bardzo, bardzo szybko.

  • Jajka i miód maska

Jeśli jego usta były popękane źle, spróbuj maskę żółtkiem i miodem. Aby przygotować tę maskę, wziąć surowe żółtka, wymieszać z miodem – trzeba mieć jednorodną masę kremową. Stosuje się go na skórę warg i pozostawić na 120 minut, a następnie spłukać wodą. Maska powinna odbywać się raz dziennie, tak długo, jak pęknięcia nie będzie całkowicie wyleczyć.

Tych. Którzy szukali pomocy miodu, z własnego doświadczenia wiem, jak skuteczne są te maski. Ale, niestety, miód często wywołuje reakcje alergiczne. I w tym przypadku, z miodem musi być opuszczony. Ale jak będzie, bo gąbki należy umieścić w porządku? To nie ma znaczenia, a nie miód, można to zrobić – istnieją inne, równie skuteczne maska ​​na usta.

  • Maska z olejem roślinnym i rumianku

W łaźni wodnej do wrzenia dwie łyżki dowolny olej roślinny, vsypte pół łyżeczki suchej rumianku i wrzenia przez około pięć minut. Okresowo smarować usta z olejem roślinnym – koniecznie niech moczyć.

  • Banan maska

Wymieszać ciepłego mleka i banana do konsystencji śmietany. Zastosuj maskę na usta przez 15 minut, następnie wyjąć go z wacikiem i zastosować balsam do ust lub krem ​​tłuszczu.

Jeśli zastosujemy się do porady, ale problem nadal występuje, to jest prawdopodobne, że przyczyną złuszczania wargi pokryte zakażenia lub brak witamin. W tym przypadku, pożądane jest, aby skonsultować się z lekarzem, dermatologiem.

load...