Obliczanie dnia owulacji

Zawartość:

Owulacja – dzień, w którym możliwe zapłodnienie jako dojrzałego jaja opuszcza jajnik i jest gotowy na spotkanie z plemnikiem. Życie jaja trwa tylko 24 godziny, tak dużo czasu poświęca się jej zapłodnienia.
Powrót do spisu treści

load...

Metody obliczania owulacji

Dlatego wiele par planujących ciążę lub odwrotnie, chcąc tego uniknąć, spróbuj obliczyć dzień owulacji.

Okazuje się jednak, nie zawsze poprawnie i nie ma w ogóle, ponieważ istnieje wiele czynników, które wpływają na organizm. Z powodu tego braku równowagi może nastąpić, to cykl menstruacyjny jest zakłócona, i różne choroby itd. Niemniej jednak, istnieją an_1, dzięki którym możemy obliczyć dzień owulacji, z zachowaniem pewnych zasad.


Powrót do spisu treści

Aby obliczyć dzień owulacji za pomocą kalkulatora

Metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, gdy kobieta cykl menstruacyjny jest regularny, jeżeli nie, to wtedy informacja nie może być w żaden sposób za dokładne, szczególnie wtedy, gdy dzień owulacji oblicza się dla celów antykoncepcji. Może on być stosowany jako kalkulatora, przedstawione na stronach RÓŻNYCH kobiet, jak i niezależnych obliczeń. Jeśli można połączyć się z internetem, to wszystko jest o wiele łatwiejsze. Kalkulator w Internecie będą musiały wprowadzić niezbędne dane, a program obliczy wszystko sam.

load...

Jeśli masz chęć, aby wykonać kalkulację siebie i dowiedzieć się, jak działa ta metoda, że odbywa się to w następujący sposób. Musisz znać datę następnej miesiączki, odejmuje się od niej 12, a następnie kolejne 4. W okresie między dniem i otrzymaliśmy owulacji. Na przykład, kolejny okres ma być 19 grudnia, a następnie 19-12 = 7, 7-4 = 3, a zatem, mogą zaatakować owulacji od 3 do 7 grudnia.
Powrót do spisu treści

Wiedząc, język ciała

Oczywiście, to nie może być dokładnym wskaźnikiem, ponieważ nie wszystkie dziewczyny wiedzą wszelkie przejawy jego ciała, ale jest tak wrażliwa dziewczyna, która określić dzień owulacji może być na tej podstawie, że dostarcza organizmowi.

 • Ból brzucha – może nie wystąpić w ogóle, są o wiele bardziej prawdopodobne, owulacja bezbolesne, ale proszę pamiętać, że są ciągnięcie ból, może przynieść niewielki dyskomfort, ale nie powinna być matowa lub ostry ból cięcia, jeśli istnieje stała potrzeba, aby zobaczyć się z lekarzem;
 • Izolacja – może określić owulację przez „białe surowe jajko”, czyli wybór, to bardzo przypomina. Jest bardzo ważne, aby zobaczyć, jak wyglądają. Po miesiączki śluz nie jest obecny, to pojawia się stopniowo, w miarę upływu czasu staje się lepki, kremowy, następnie wodnisty. Te wydzieliny bardziej ciągliwy i grubości w czasie największego płodności. Im starsza kobieta, tym mniej dni, że powstanie tego długu śluzu;
 • Położenie macicy – przed rozpoczęciem badania należy dokładnie umyć ręce. Macica zazwyczaj różnią się wielkością, a mianowicie w dniach od owulacji jest otwarta, miękka, wypukłe, wilgotne, na zwykłych czasach znajduje się poniżej dotyk jest bardziej suche i solidne.

Zatem obserwowanie zmian ustrojowych, możliwe jest ustalenie nie tylko wystąpienie owulacji, ale także zobaczyć, jak całe ciało, co oznacza, że ​​w przypadku naruszenia jego pracy w czasie będzie można go zidentyfikować i skonsultować się z lekarzem w celu wyeliminowania choroby.


Powrót do spisu treści

Pomiar temperatury ciała podstawnokomórkowy

Ten sposób jest preferowany przez wielu dziewczynek i kobiet, jest zalecane przez lekarza, ponieważ jest to opłacalne, jeden grzywny, można stosować same w domu. Jest to możliwe, ponieważ temperatura ciała jest pod wpływem pracy hormonów mogą zwiększać lub zmniejszać. W związku z tym, pomiar podstawowej temperatury ciała wskazuje pracy żeński ciała, wystąpieniem owulacji lub brak ciąży.

Aby skorzystać z tej metody, temperatura powinna być mierzona co najmniej 3-6 cykle miesiączkowe. Dopiero wtedy ogólny obraz jest jasny, a to jest możliwe, aby deszyfrowanie danych. Oprócz korzystania z podstawowej temperatury ciała, aby określić dzień owulacji, trzeba znać pewne zasady, ale w tych warunkach, wszystko zostanie wykonane prawidłowo:

 • Temperaturę mierzy się w tym samym czasie co rano;
 • Temperatura mierzona jest podstawne po przespanej nocy przez co najmniej 3-6 godziny;
 • Środek ten powinien być termometr, inni są uważane za mniej wrażliwe i mniej dokładne za to wziąć termometr i przez cały czas pomiaru przy użyciu tylko jego;
 • Temperatura musi być mierzona za pomocą ust, odbytu lub pochwy zazwyczaj mierzona za pomocą odbytnicy;
 • Zatrzymując się na wybór jednej z opcji pomiarowych, trzymaj się go konsekwentnie go;
 • Pochwy wkład pomiarowy do środka termometr, temperaturę mierzy się 5 minut, przez otwór utrzymania termometru pod językiem przez 3 minuty, po odbytnicy – końcówkę termometru smarowania krem ​​dzieci z procedurą pomiaru mniej nieprzyjemny, ma 5 minut;
 • Baby krem, termometr powinien być przygotowany wcześniej w godzinach wieczornych do rana można zrobić wszystko spokojnie i bez zbędnych ruchów;
 • Przed pomiar nie może dostać się do gwałtownych ruchów, przygotować termometr, dzięki czemu można dotrzeć do niego powolny ruch;
 • Nie ma sensu, aby zmierzyć temperaturę obudowy: chorzy choroby wirusowe, biorą środki antykoncepcyjne, leki, zakazane podczas pomiaru temperatury, w przeddzień zażyciu alkoholu, wszedł w przeddzień pomiaru w akcie seksualnym;
 • Dane powinny być wpisane do tabeli, a następnie zostanie ona wykonana na wykresie, który pokazuje początek, czy jajeczkowanie miało miejsce.

W pomiaru podstawowej temperatury ciała Należy pamiętać, że po lekcji, że czas co godzinę temperatura wzrośnie, a dane te nie mogą być uznane za prawidłowe. Jeśli, na przykład, budzisz się wcześniej w toalecie, ale potem znowu chcesz się położyć, to trzeba najpierw zmierzyć temperaturę, a dopiero potem robić inne rzeczy. Tabela Temperatura podstawowa będzie granicy pomiędzy pierwszym i drugim etapie cyklu. Dzień owulacji zwykle uważa się najniższą temperaturę, a następnie wzrasta.

Zjawisko to jest zupełnie normalna, ponieważ pod wpływem progesteronu ciało przygotowuje na początku ciąży, gdy nie ma do nawożenia, a następnie wraca do normy, stopniowo spada ponownie przed temperaturze menstruacji.

W ten sposób ma swoje wady i zalety.

Zalety:

 • Niedroga metoda – jedyne co trzeba kupić termometr do pomiaru podstawowej temperatury ciała;
 • Nadaje się dla kobiet o nieregularnych cykli miesiączkowych;
 • Sposób ten może być również stosowany do dalszego zapobiegania niepożądanemu ciąży (w celu uniknięcia stosunków seksualnych podczas najbardziej płodnych dni).

Wady:

 • Niedogodności – jest niezbędne do pomiaru temperatury każdego ranka i charakter śluzu szyjki macicy powinna być monitorowana w ciągu dnia;
 • Jeśli nagle zachorujesz, wszystkie wyniki będą daremne, jak choroba, a nawet zmiana klimatu lub pracy może prowadzić do zaburzenia cyklu miesiączkowego, która byłaby sprzeczna cały obraz tego miesiąca;
 • Stosunkowo dokładne określenie daty śledzenia owulacji będzie musiał zaangażować się w co najmniej 2-3 miesięcy, korzystnie sześć miesięcy.

Powrót do spisu treści

Testy apteka

Jest to dobry sposób pracy na zasadzie pomiaru poziomu hormonu luteinizującego w moczu. Podobne testy można kupić bez recepty w każdej aptece. Ale są one dobrym pomocnikiem tylko wtedy, gdy masz regularne cykle miesiączkowe i nie ma niedobór hormonu luteinizującego. W drugim przypadku, badanie może pokazać, że owulacja nie było w rzeczywistości, to nadszedł. Ale z regularnym cyklu, można z nich korzystać.

Testy wykazują pozytywny wynik już na dzień przed owulacją, to daje więcej czasu na planowanie życia seksualnego w celu ewentualnego poczęcia. Zasada działania tych badań opiera się na fakcie, że wzrost poziomu hormonu luteinizującego przed owulacją, tak szybko z jednej jajników będzie jajko. W obliczeniach, jeśli test na drugim pasie jest słaby, należy również wziąć pod uwagę.

Zaletą tej metody jest wysoka dokładność, wygoda, niż w pomiaru podstawowej temperatury ciała i przewidywania owulacji przez 6 godzin przed jej wystąpieniem, co znacznie ułatwia synchronizację współżycia. Ponadto, nie ma potrzeby prowadzenia obliczeń dziennie, co wystarczy, aby wykonać test w środku cyklu. Przy zakupie należy sprawdzić datę ważności.

Ale są też wady. Badania te nie są opłacalne opcji, ponieważ dość drogie, a dla jednego cyklu będzie musiał wydać 20-50 dolarów na nich. Metoda ta nie działa w przypadku kobiet, które mają nieregularne cykle miesiączkowe. Ponadto, jeśli pacjent przyjmuje leki, które poprawiają płodność, test owulacyjny może pokazać niewiarygodne wyniki.

Są to najbardziej popularne warianty do obliczenia owulacji. Jakich metod użyć, ty decydujesz: angażować się w budowę podstawowych zmian temperatury ciała w harmonogramach lub po prostu kupić w teście drogerii.

load...