Objawy żylaki w nogach: profilaktyka i leczenie chorób

Nieco ponad połowa ludności świata nie znają tej choroby. Druga połowa obejmuje tych, którzy dopiero zaczęli dostrzegać w pierwszych jej objawów, a ci, którzy są już w pełni odczuwalne przez cały goryczy związanej z prowadzeniem jego postać przewlekłą. Wiele wadą nawet nieświadomi jak poważna choroba, a jej głównym jest zewnętrzna nieatrakcyjności. Niestety, taka niska świadomość problemu grozi śmiertelne konsekwencje. Dowiedz się, jakie są główne objawy żylaków nóg, oraz jakie czynniki spowodowały jego rozwój. Zawartość:

load...

Powoduje

Lekarze mówią, że istnieją dwa główne powody, dla rozwoju choroby: predyspozycje genetyczne oraz niezdrowy styl życia.

Gen, który wpływa na tworzenie układu żylnego ze słabymi ściany, może być wykryte u ludzi, chyba że stwierdzono żylaki w postaci jednego lub drugiego ze swoich rodziców. Mają mówi tylko predyspozycje, ale nie bezwarunkową podstawę do rozpoznania. Ponieważ nawet bardzo cienkie i słabe ściany żył mogą skutecznie poradzić sobie z zadaniem, jeśli nie poddają się niepotrzebnego stresu.

Niewłaściwy sposób życia – najczęstszą przyczyną choroby u obu osób z predyspozycją do niego, a bez niego. Powody te obejmują następujące czynniki:

 • Nadwagą;
 • Siedzący tryb pracy;
 • Zaniedbanie sportowych;
 • Przenoszenia ciężkich ładunków;
 • Długości przebywania w pozycji stojącej;
 • Hormonalne zakłóceń;
 • Stres i częste spożywanie alkoholu w dużych dawkach.

Wysokich obcasach także przyczyna tej choroby. Mniej traumatyczne nosi buty z obcasem 4 cm lub kliny buty

load...

Jak żylaki

Głównymi objawami

Przedstaw się lub podejrzewa się w rozwoju choroby, oczywiście, lepiej jest jak najszybciej. Ale, niestety, nie zawsze udaje ze względu na brak wiedzy. W żylaków cztery pierwszego stadium rozwoju, który jest bardzo trudny do leczenia pomyślnie. Każdy etap ma swoje specyficzne objawy, które pomogą określić stopień zaniedbania choroby.

 • Zera fazy

Na tym etapie nie ma żadnych widocznych objawów, a nawet wyniki badań nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Ale pacjent systematycznie monitoruje w takich objawów jak noc skurcze wieczorem lub obrzęk, czuć ból i uczucie ciężkości w nogach.

 • Faza

W pierwszym etapie dodano opisane objawy objawy widoczne dla oka. Na stopach pojawiają się małe niebieskie żylnych „śniegu” z cienkich linii.

 • Druga faza

Na powierzchni skóry widać grudki, które znajdują się pod błękitnym guzków pulsujące. Ponadto, wszystkie żyły się znacznie szersze. Dłuższe spacery lub siedzącej, a one rosną z powrotem do normalnego rozmiaru po odpoczynku.

 • Trzecia faza

Obejmuje ona wszystkie z wyżej opisanych objawów, które są uzupełnione przez nie przechodzi obrzęk. Może być nieco zmniejszona, rano, a wieczorem z pewnością znacznie zwiększona.

Trzecia faza żylaki

Możliwe powikłania

Jeśli zignorujesz początkowe objawy i nie kierować do lekarza w celu uzyskania odpowiedniej pomocy, aby choroba postępuje, rozwija się i wpada do bardziej złożonych form. W związku z tym leczenie jest skomplikowany, to jest bardziej kosztowne i nie zawsze skuteczne. Brak aktywności może prowadzić do rozwoju tych powikłań.

 1. Wielki ból i zaczerwienienie w żyłach obszarach dotkniętych proleganiya.
 2. Edukacja znaczących uszczelki wzdłuż proleganiya żył.
 3. Akumulacji

 4. Pigmentu w dotkniętych obszarach, które prowadzą do zmiany koloru skóry, z lekko brązowawej do czarnego węgla.
 5. Rozwinąć stan zapalny skóry. Małe swędzenie lub pieczenie, zaczerwienienie, które przekształcają się w owrzodzenia płaczących.
 6. Wzmacnia atrofii skóry, która przejawia się w postaci obszarów zatopionych w bardziej barwie nogi.
 7. Rozwija troficzny wrzodu.
 8. Całkowite zamknięcie przejścia statków, co oznacza zakończenie odpływu krwi z kończyn.
 9. Zgorzel.

Na tle żylaków przyspiesza powstawanie zakrzepów krwi, które mogą prowadzić do zatorowości płucnej i śmierć

Środki zapobiegawcze

Aby uchronić się przed rozwojem żylaków może niezależnie każdego. Aby to zrobić, lekko dostosować swój styl życia i starają się wykluczyć z niego wszystkie czynniki ryzyka. Oto obszary, które należy rozwiązać.

 • Work and Travel

Brak ruchu i dłuższy pobyt w jednej pozycji przez destrukcyjne. Dlatego praca na komputerze lub oglądania telewizji wakacje są przyczyny choroby. Otrzymuj zwyczaj robić każdy godziny 5-10 minut przerwy. Podczas tego czy konieczne jest, aby chodzić, kucać, zginać, kołysząc się na palcach i piętach.

 • Odżywianie i masa

Otyłość zwiększa obciążenie układu naczyniowego i żylnego. Niedożywienie zmniejsza spożycie witamin i minerałów, a tym samym osłabia ściany żył. Zdrowa żywność i wyważanie odchudzania ma pozytywny wpływ na stan zdrowia w ogóle, a na układzie żylnym w szczególności.

 • Sport

Umiarkowane ćwiczenia poprawia układ krążenia i przyspiesza przepływ krwi. Przez uciążliwych zajęć, które skutecznie radzą sobie z zadaniem, to jazda na rowerze, pływanie, bieganie.

Noszenie zbyt wąskie, ściskających odzieży poprzez przemieszczenie prowadzi do przepływu krwi, więc konieczne jest, aby zrezygnować z

Nie należy nosić obcisłe ubrania. Pogorszenie przepuszczalności i zastoju krwi prowadzi do osłabienia ścianek żył, które rozciągają się pod jego presją. Poprawiają krążenie pomaga noszenie pończoch uciskowych, które latem można wymieniać nerwowo stymulator.

Metody leczenia

Jeżeli środki zapobiegawcze podjęte nie daje właściwego rezultatu, albo zostały całkowicie zignorowane, to będzie to konieczne w leczeniu żylaków. Stwórz plan skutecznego leczenia może tylko lekarz, który zrobi to w oparciu o ocenę stanu zdrowia i stopnia zaniedbania choroby.

Leki

Pozytywne opinie o leczeniu żylaków na nogach tylko za pomocą leków jest zbyt niepewne. Od leków, maści i innych rodzajów leków nie są w stanie usunąć żyły już pokazane napięcia. Mają one na celu utrzymanie tonu, więc może jedynie zapobiec zaostrzeniu sytuacji. Również w leczeniu żylaków na nogach mężczyzn i kobiet mianowanych przez leki, które zmniejszają ekspresję związanych objawów: obrzęk, uczucie ciężkości, kurcze.

1. Żele z mocą chłodzenia daje sygnał żył ze względu na ich zmniejszenie z tytułu

Chirurgiczne

Interwencji. W celu zapewnienia prawidłowego leczenia żylaków bez operacji, począwszy od czwartego etapu, to jest niemożliwe. W takich przypadkach, uszkodzone części systemu lub usunąć w ogóle lub próby odzyskania za pomocą laserowej fotokoagulacji. Procedura ta wiąże się z wprowadzeniem LED we wnęce, w której światło lasera jest kierowany. Wokół ostatniego spowoduje wzrost temperatury, przy czym czerwone krwinki będą tworzyć płat w naczyniu. Od pewnego czasu, przepustnica wraz z postanowieniem naczynia.

Bardziej łagodna leczenie żylaków odbywa się za pomocą skleroterapii bez znieczulenia. Z wstrzykującego, co kleje ze sobą ścianek, mogą być wyeliminowane jedynie naczyń o małej średnicy.

Jest to o wiele łatwiejsze, aby zapobiec rozwojowi choroby, zamiast próbować go leczyć, a uznane przez nas nie jest tu wyjątkiem. Bądź uprzejmy dla ich zdrowia, a na pierwsze pytanie należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

load...