Objawy zapalenia pęcherza

Zawartość:

Zapalenie pęcherza – choroby, która występuje najczęściej u kobiet. Mężczyźni również mogą zachorować od zapalenia pęcherza, ale jest znacznie mniej powszechne. Ponieważ choroba ma nagły początek, ostre i wyraźne objawy przepływu, stwarza poważny dyskomfort. Ze względu na zapalenie pęcherza jest zakłócony normalny rytm życia, zmniejszoną aktywność fizyczną i umysłową, ograniczoną swobodę ruchów. Zapalenie pęcherza moczowego jest jednym z pierwszych miejsc, chorób urologicznych, które mogą spowodować tymczasowe niepełnosprawności.
Powrót do spisu treści

load...

Objawy zapalenia pęcherza

Głównym objawem zapalenia pęcherza moczowego, – zwiększona częstotliwość oddawania moczu. Często zdarza się, że ból jest odczuwany w oddawaniu moczu, które mogą być wraz z krwią. Objawy ostrego zapalenia pęcherza są gorączka, ból w jamie brzusznej. Wraz z rozwojem postaci szyjki zapalenie pęcherza i ewentualnie moczu.

Objawy choroby do ustalenia

Musimy jednak odróżnić zapalenie pęcherza moczowego z cewki moczowej. Zapalenie cewki moczowej – zapalenie cewki moczowej, która towarzyszy ostry ból, pieczenie i ból. Choroby te mogą towarzyszyć sobie nawzajem, ale nie zawsze. W podwyższonej temperaturze jest konieczny do pilnie urologa, aby uniknąć choroby nerek. Choroba może być określona za pomocą następujących objawów:

 • Silny ból i pieczenie podczas oddawania moczu często i skąpe i po nim.
 • Uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza.
 • Jeśli istnieje silne parcie na mocz, nietrzymanie możliwe.
 • Temperatura może wzrosnąć do 37-37,5 °.
 • Mocz może być obecny we krwi.

Jeśli powyższe objawy występują, konieczne jest, aby rozpocząć leczenie natychmiast.


Powrót do spisu treści

Głównymi przyczynami zapalenia pęcherza

W większości przypadków występowanie zapalenia pęcherza związane z infekcjami pochwy. Mikroflora pochwy, kobiety stanowią lakto i bifidobakterii z szeregu innych mikroorganizmów. Składniki te są w równowadze kontrolowany i nie uniemożliwiają przedostanie się innych mikroorganizmów.

load...

Ale ta równowaga może zostać zakłócony z powodu różnych czynników. Gdy nierównowaga może pojawić rozładowania, ból, pieczenie lub swędzenie. Jeśli czas nie rozpocząć leczenie, pochwy bacteriosis przejście do etapu zapalenia pochwy, a potem zapalenia pęcherza.

Często źródła zapalenie pęcherza – jest E. Coli, Staphylococcus, które można uzyskać zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

W rzeczywistości przyczyną zapalenia mogą być różne: hipotermia, wyczerpująca dieta, stres, zmęczenie i ciężka.

I początek choroby występuje wówczas, gdy jest on testowany dyskomfort. Zapalenie pęcherza może powodować kamienie nerkowe lub błędne operacje przeprowadzane leków. Ponieważ cewka moczowa u kobiet jest trochę długo, zapalenie pęcherza moczowego występuje u nich częściej niż mężczyźni.

Powrót do spisu treści

Zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn i dzieci

U mężczyzn, zakażenie pierwotne pęcherz jest bardzo rzadki. Najczęściej jest to wtórne, które jest powikłaniem chorób urologicznych. Zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn na 2. Dlatego wydaje: czy jest głodne lub obecne kamienie nerkowe. Głód może być konwencjonalny Awitaminoza C, lub niski białka. Wcześnie, stałe i trwałe oznaki zmęczenia – zaburzeń oddawania moczu. W chudych latach zapalenie pęcherza dotyka głównie młodych mężczyzn. W innych przypadkach, zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn – jest procesem wtórnym, który jest rozwijany na tle chorób urologicznych.

Dzieci cierpią z powodu zapalenia pęcherza często. Dziewcząt w ich nastolatków cierpi z powodu zapalenia pęcherza dysbioza pochwy. U chłopców występuje stan zapalny spowodowany zwężeniem napletka. Ale przede wszystkim zapalenie pęcherza moczowego występuje, gdy wejdzie on do infekcji pęcherza moczowego. Leczenie dzieci z zapaleniem pęcherza moczowego nie różni się od leczenia zapalenia u dorosłych. Jednak warto zauważyć, że zapalenie pęcherza dziecko może przejść na nerki. Dlatego musimy podjąć leczenie poważnie.


Powrót do spisu treści

Główne rodzaje zapalenia pęcherza

Jeśli może nastąpić nagle albo ostre zapalenie pęcherza przechłodzenie jeśli przenoszony choroby zakaźnej. Charakteryzuje się:

 • Bolesne oddawanie moczu – częste oddawanie moczu, ból, pieczenie, nietrzymanie moczu;
 • Krwiomocz;
 • Ropomocz.

Opcjonalnie, obecność wszystkich 3 objawu. Najczęściej jest sumą trudności w oddawaniu moczu i leykotseturii. W przypadku ostrego zapalenia pęcherza moczowego oddawania moczu występują w odstępach 5-15 minut, podczas gdy mała ilość moczu jest zwolniony. Jednym z regularnych i obowiązkowych objawami ostrego zapalenia pęcherza – leukocyturia. Czasami możliwe krwiomocz brutto, w której zawarty jest krew w moczu.

W przewlekłych objawów zapalenia pęcherza może iść z mniejszym dyskomfortem do bezwzględnej pilności i ból podczas oddawania moczu. W przewlekłych stanach zapalnych obserwuje się takie same objawy jak w ostrych, ale są one charakter mniej wyraziste. Oddawanie moczu nie jest zbyt bolesna i rzadko wzywa, który pozwala na normalne życie. Przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego występuje wtedy, gdy zmiany zwyrodnieniowe w tkance. Przewlekłe zapalenie pęcherza warunkowo podzielić na 2 kategorie:

 • Zmiennym przebiegu choroby, która charakteryzuje się nawracającymi zaostrzenia.
 • Stabilność aktywnej choroby przewlekłej, w którym wymawiane leukocyturia i słabo wyrażone bolesne oddawanie moczu.

Postać przewlekła się z powodu zmian degeneracyjnych tkanki. Ostre zapalenie pęcherza nie mogą się powtarzać. Jeśli po pewnym czasie nastąpi nawrót, to powracający zapalenie pęcherza. To może nastąpić na skutek:

 • Cechy organizmu
 • Predyspozycje genetyczne
 • Zakażenia
 • Słaba higiena osobista.

Aby zdiagnozować infekcję pęcherza, należy zdać pełną analizę moczu, posiew moczu, badanie krwi.  W przypadku ostrego zapalenia pęcherza moczowego oraz cystoskopię biopsji.

Powrót do spisu treści

Leczenie i profilaktyka zapalenia pęcherza

Pierwszym krokiem w kierunku leczenia – zmiany stylu życia, a dokładniej w trybie zasilania. Należy wykluczyć z diety wszystkich ostrych i zbyt słone jedzenie. Aby złagodzić ból podczas oddawania moczu należy wziąć ciepłą kąpiel, szybować stóp. Aby dać mocz łatwiej zdać, zaleca się brać leki, relaks narządy wewnętrzne. W przypadku ostrych objawów należy przyjmować antybiotyki przepisane przez lekarza, że ​​po testach.

W przewlekłym zapaleniu, należy ustawić jego przyczynę. Zasadniczo, leczenie składa się z:

 • Antybiotykoterapii;
 • Leczenie przeciwzapalne;
 • Leczenie przeciwbólowe i rozkurczowe;
 • Współczynniki korekcyjne higieny;
 • Immunoterapia;
 • Fitoterapia.

Kiedy leczyć zapalenie pęcherza wyeliminować zaburzenia mikcji, przywraca prawidłowy rytm życia. Aby zapobiec wystąpieniu zapalenia pęcherza, konieczne jest przeprowadzenie zasady zapobiegawcze:

 • Higiena osobista.
 • Unikaj stresu i hipotermii.
 • Ograniczyć ostre diety i słonych pokarmów.
 • Prowadzić aktywny tryb życia.
 • Porcji dziennie przez okres co najmniej 2 litry cieczy.
 • Regularnie opróżniania pęcherza.

Również użyteczne ćwiczenie i utrzymać aktywny tryb życia. Lepiej nie używać lub zmniejszyć zużycie do minimum: wędzone mięso, marynaty, przyprawy. Kobiety zapobieganie infekcji dróg moczowych należy przeprowadzić pochwy.

load...