Objawy wczesne stadium raka piersi


Zawartość:

W ostatnich latach gwałtownie rośnie liczba kobiet, u których zdiagnozowano raka piersi. Choroba ta jest bardzo ważne, aby zidentyfikować tak wcześnie, jak to możliwe, więc każda kobieta powinna wiedzieć, jak wyglądają pierwsze oznaki raka piersi.

load...

Wcześniej wykryty chorobą, leczenie będzie skuteczne.


Powrót do spisu treści

Jeżeli jakiekolwiek objawy należy natychmiast alarm?

  1. Pojawienie się wydzielina z brodawki. Jeżeli płyn z brodawki jest okresowo zwolniony (może to być dowolny kolor z jasno do krwawego lub ropnej zielony), należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą i poddane badaniu. Charakterystyczną cechą tych wyborów, że ich wygląd nie jest zależny od kobiety cyklu miesiączkowego.
  2. Wygląd skóry na brodawki piersi i małych ran. W dalszym ciągu choroby, te wrzody trafi do owrzodzenia i zmiany skórne mogą być bardzo rozległe, więc w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby proces ma swój bieg.
  3. Wzrost rozmiaru węzłów chłonnych. Jednym z pierwszych objawów raka jest obrzęk węzłów chłonnych w okolicy pach, które mogą towarzyszyć bolesnych doznań.
  4. Obecność uszczelki w gruczole sutkowym. Tutaj należy powiedzieć, jednocześnie, że obecność uszczelek w klatce piersiowej, nie ma powodu do paniki. Większość z nich kończy się na tym, łagodna choroba, w takim przypadku mogą być skutecznie leczone. Takie uszczelki można znaleźć na własną rękę, więc każda kobieta, niezależnie od wieku, należy regularnie przeprowadzać ręczne badanie piersi, które można łatwo trzymać w domu i bez pomocy. Podczas pierwszej wizyty mammologisty trzeba poprosić go, aby pokazać, jak prawidłowo sprawdzić skrzynię.
  5. Zmiana koloru i wyglądu skóry sutka. W przypadku raka barwy skóry w miejscu guza może się różowy lub fioletowy. Można zaobserwować, obieranie lub obrzęk skóry. Jeśli pokaz rąk nad głową na skórze piersi staje się depresji lub tak zwanej „skórki pomarańczowej”, jak również specyficzne zmarszczki i fałdy, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.
  6. Zmienić kształt piersi lub brodawki. Jeśli wpływa raka piersi w organizmie może zmieniać kształt piersi: staje spłaszczone lub, przeciwnie, przedłużony. Również niepokojący jest fakt, że sutki stają się zapadnięte. Im silniejszy stan uruchomiony, tym większa będzie wciągane do sutków.
  7. Pojawienie się bólu w klatce piersiowej. Nie występują u wszystkich kobiet, które następnie wykryte raka, a prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest nadal bardzo duża. Nie należy mylić ich ze zwykłymi bolesność i obrzęk piersi podczas niektórych faz cyklu menstruacyjnego.
  8. Podrażnienie lub gwałtowny wzrost wrażliwości sutków, ból lub obrzęk. Ponadto sutki mogą pojawić się otarcia i drobne rany.

Powrót do spisu treści

Co zrobić, jeśli istnieje podejrzenie raka piersi?

W obecności co najmniej jednego objawu powyższego niezbędne jest zwrócenie się do lekarza, jak tylko to możliwe. Nie ma powodu do paniki, a ze strachu słysząc negatywną diagnozę odłożyć wizytę mammologist. Istnieją różne sposoby diagnozowania raka we wczesnym etapie. Wszystkie z nich są całkowicie bezbolesne i dostępne dla każdej kobiety. Oficjalne statystyki pokazują, że co najmniej 70% kobiet, które mają raka piersi wykryto każdego roku pierwszy etap raka, w trakcie leczenia i całkowicie pozbyć się choroby niebezpieczne. Najważniejsze – czas, aby odkryć i rozpoznać chorobę.

load...

Dlatego należy regularnie przeprowadzać badania piersi siebie na obecność uszczelek oraz zmiany w gruczole sutkowym, a także obowiązkowego 1 raz w roku, aby odwiedzić mammologisty i 1 raz w ciągu sześciu miesięcy – ginekologa. Dodatkowo, dla każdej kobiety jest użyteczny do 1 co 3 lata, i badano endokrynologa. Nigdy nie należy samoleczenia. Tylko terminowe rozpatrywanie i zadbać o swoje zdrowie może pomóc w zapobieganiu raka piersi.

load...