Objawy udaru. Pierwsza pomoc

Stroke. Choroba dawna prawdziwą plagą współczesnego człowieka. Naukowcy zauważyli z niepokojem, że udar mózgu jest szybko „młodszy” – dziś może wyprzedzić nawet całkiem młodzież od 3 do 40 lat. Silne bóle głowy, nudności, wymioty. Utrata przytomności – O jako efekt udaru mózgu. I przewidzieć, kiedy, gdzie i kto będzie miał wyprzedzić znowu praktycznie niemożliwe.

load...

Dlatego wszyscy dorośli muszą znać objawy udaru mózgu, powoduje jej rozwoju na drodze, w których jest to niezbędne do zapewnienia pierwszej pomocy choremu. Dość często życie człowieka zależy właśnie od umiejętności i działania operacyjne, którzy w czasie udaru były zbliżone.

Przyczyny udaru mózgu

Udar wynika z gwałtowną zmianą w normalnym procesem obiegowym w ludzkim mózgu. W przypadku zdrowych naczyniach mózgowych, krew ich nie koagulacji. Jednakże, gdy osoba cierpi na określoną chorobę, na przykład, miażdżyca tętnic mózgowych, szczególne płytki tworzą się na ściankach naczyń, co prowadzi do tego, że ściany zbiorników stają się kruche, a same naczyń – mniej. Z reguły, osoby podobnych zmian patologicznych naczyń mózgowych i zakłócenia normalnego procesu obiegu krwi w mózgu, w wyniku udaru mózgu.

W przypadku, gdy ma miejsce w skoku w dynamicznych zaburzeń krążenia naczyń mózgowych, jest mniej niebezpieczne. W tym przypadku naruszenia występować stosunkowo szybko, ale także szybko znika i dlatego nazywane są dynamiczne. Jeden uderzającym przykładem takiego naruszenia jest krótkie ostre zwężenie naczyń mózgu, spowodowany znacznym wzrostem ciśnienia krwi. Drugą najczęstszą przyczyną zaburzeń krążenia mózgowego dynamicznych – gwałtowny spadek ciśnienia krwi, ale zwężenie naczyń mózgu w tym samym czasie nie występuje. Zjawisko to częściej pojawia się, gdy pacjent ma osłabiony człowieka aktywność serca w wyniku wypływu krwi z mózgu do wewnętrznych organów ludzkich.

Inną częstą przyczyną udaru mózgu są takie jak łamanie zatorowości i zakrzepicy. Na przykład, w przypadku, gdy skrzep zatykają – statek, krew przestaje płynąć przez to w obszarze mózgu, przy czym dla obiegu krwi, co odpowiada dokładnie dotknięte nią naczynie. W rezultacie jest bardzo szybkie obumieranie części mózgu. Zakrzepica zwykle występują często u osób, które cierpią z powodu uszkodzenia ściany naczynia w miażdżycy, a zmiany w składzie krwi konsystencji, spowolnienie przepływu krwi, ciśnienie krwi jest stale zmniejsza się.

load...

Zator jest także rodzaj niedrożności naczyń mózgowych. Naczynia mogą być zatkane skrzepów, które są wykonane, nie w mózgu i w odległych narządach. Najczęściej skrzep krwi w mózgu dostaje od powierzchni modyfikowanej z różnymi chorobami zastawek serca. W takim przypadku, jeśli udar spowodowany przez zakrzep krwi, jego objawy nie występują natychmiast, ale rośnie powoli, ale systematycznie. Początkowo chory może skarżyć się na drętwienie w jednej lub innej ręki lub nogi, to jego mowa staje się niewyraźna, osoba staje się blada, traci swoją zdolność orientacji w czasie i przestrzeni.

Szczególnie uważać, kiedy zauważysz takie objawy muszą być krewni chorych ludzi, którzy są chorzy z chorobami takimi jak miażdżyca tętnic mózgowych. W żadnym przypadku, pojawienie się tych objawów nie może być stosowana do chorego głowy zimno, a nawet więcej, aby go podnieść. Owiń chory jest dopuszczalne tylko w pozycji poziomej.

Objawy krwawienia w skoku

Innym powodem, krążenie krwi w mózgu jest krwawienie w samym mózgu lub jego powłoki. Ryzyko krwawienia w mózgu, zwłaszcza dla tych, którzy cierpią z powodu choroby nadciśnienie czy miażdżyca. Wynika to z faktu, że z powodu choroby ścian naczyń krwionośnych staje się cienka, bardzo lekkie. I każdy wzrost ciśnienia tętniczego powoduje, że naczynia krwionośne prostu podarte lub nieszczelne przez ściany naczyń krwionośnych.

W przypadku, udar wystąpiło z powodu krwawienia w mózgu, objawy udaru mózgu są następujące: chory nagle traci przytomność i upada. Osoba nabywa karmazynowy odcień raczej silnie pęcznieje, staje się sine usta. Na szyi wyraźnie widoczne nabrzmiałe żyły pulsowały, a oddech staje się bardzo ciężki i głośny, świszczący oddech słychać wyraźnie.

W przypadku, gdy praca poszczególnych części mózgu jest uszkodzony, u człowieka może rozwinąć się prawostronnego lub lewostronnego paraliżu ciała. Czasami jest połączone przez częściową lub całkowitą utratę wrażliwości na skórę, jak również częściowe lub całkowite zaburzenia mowy. Procesy te mogą być zarówno odwracalne i nieodwracalne. W zależności od stopnia nasilenia zmian.

W pierwszej kolejności chory jest konieczne w celu zapewnienia całkowitej ciszy i spokoju. Staraj się nie poruszać chorego – jeżeli istnieje taka możliwość, należy zostawić w tym samym pomieszczeniu, w którym on i miał wylew. Wszystkie obcymi. Oprócz tych zapewniających pomoc. Należy natychmiast opuścić lokal. Natychmiast cofnąć go za kołnierz i pas chorego, zwalnia go od wszelkiej ciasne ubranie. Otwarte drzwi i okna, aby zapewnić maksymalny pobór tlenu. Należy sprawdzić, czy miał protezy, a jeśli nie ma – wyciągnąć je z ust. Spróbuj odwiedzić Brygady „pierwszej pomocy” najbardziej Dim światła – jasne światło tworzy ludzkiego pacjenta dyskomfort.

Jedyny przypadek udaru mózgu, w której konieczne jest podnieść głowę do chorego – krwotok mózgu. Jak już wspomniano, jest to bardzo łatwe do rozpoznania nawet osoba, która nie ma wykształcenia medycznego – twarz podobna czerwieni pacjentów i pęcznieje. W tym przypadku, należy umieścić ramię i chory na głowę poduszkę, aw przypadku ich braku – z założonymi ubraniami. Jeżeli nie znajduje się w odległości od lodu i zimnej wody, to jest konieczne, aby przymocować go do głowicy, najpierw przez 10 minut, po jej lewej stronie, a następnie jeszcze przez 10 minut, po prawej stronie. Pod nogi chorego, pożądane jest, aby do poduszki lub termofory. W skrajnych przypadkach, muszą być stale dotyku. Działanie to przyczyni się do zwiększenia przepływu krwi w nogach, a zatem zmniejsza przepływ do mózgu. Jednak należy być ostrożnym z grzejników – wrażliwości skóry, co do zasady, w znacznym stopniu ograniczona, więc jest to konieczne, aby uniknąć poparzenia.

Należy zachować ostrożność podczas udzielania pierwszej pomocy – jak widzieliśmy na własne oczy, choroba jest spowodowana przez różne czynniki, objawy udaru mózgu jest również inna, więc pierwsza pomoc w każdym przypadku jest inaczej. Środki te, które są niezbędne dla osoby chorej na inny może być śmiertelne. A jeśli są bardzo mylić się w sytuacji stresowej, to lepiej nic nie robić. Ograniczenie środków ogólnych: wezwać straż „pierwszej pomocy”, ostrożnie położyć chorego, rozpiąć ubranie i czekać na przyjazd karetki pogotowia. Podczas rozmowy, lekarze wyraźnie opisać objawy udaru dana osoba ma – tak dyspozytor wyśle ​​go lekarze – resuscytatorów.

Skutki udaru

Pomimo wysokiego poziomu nowoczesnej medycynie, jak i w poziomie kontroli, nie suw kończy przedstawić lekarzom różne niespodzianki w postaci jego następstw. To jest niemożliwe do przewidzenia konsekwencje, nawet tych uderzeń, które są spowodowane przez tych samych powodów – są one różne w różnych ludzi.

Jednakże, istnieje kilka wspólnych cech u wszystkich chorych z udarem. Najbardziej łatwo wysiąść tych chorych, którzy doznali udaru, który powstał w wyniku dynamicznych zaburzenia krążenia w mózgu – udar mózgu odbywa się dla nich bez żadnych konsekwencji. W tej samej sprawie, jeśli skok był wynikiem zatoru lub zakrzepicy, z bardzo dużym prawdopodobieństwem u człowieka chorego na długo sparaliżowanych ręka i noga ruchów.

W tym przypadku, jeśli krwawień wystąpiło w prawej półkuli mózgu sparaliżowane pracy prawej dłoni i stóp. Jeżeli klęska była półkula lewa, oprócz porażki prawej dłoni i stóp bardzo cierpią go. Dzieje się tak dlatego, że jest w lewej półkuli mózgu ośrodki mowy są odpowiedzialne za zdolności osoby do mówienia. I czasami ludzie po prostu nie tracą zdolność do wymówienia słowa i zupełnie przestaną go postrzegają, w szczególności słowa skierowane do niego.

Wychodzenie z udarem

Jednak skok – nie jest to zdanie. Dzięki pomocy lekarzy i bliskich u człowieka chorego, istnieją wszelkie szanse, aby powrócić do pełni życia. Utracone z powodu funkcji organizmu po udarze w większości przypadków mogą być przywrócone do niemal całości. Mózgowe krążenie krwi zostanie przywrócony, choć nie przez uszkodzonych głównych naczyń, a dzięki dodatkowym bocznym sieci naczyniowej. W przypadku, gdy część sekcji atrofii mózgu, ich funkcją jest zazwyczaj zakładać przylegającej zdrowej części mózgu. To przez to nastąpi ożywienie ciała po udarze.

Jednak krewni chorego muszą uzbroić się w cierpliwość – na to potrzeba czasu, aby odzyskać. I na pewno powiedzieć, jak długo to trwa, jest to niemożliwe. Proces odzyskiwania może trwać miesiąc lub dwa, a nawet lata. Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia mózgu i indywidualnych cech organizmu. I pomóc rodzimych ludzi mogących w znacznym stopniu przyspieszają regenerację danego chorego.

W pierwszej kolejności konieczne jest, aby zwracać szczególną uwagę na jedzenie chorego. Prawidłowe odżywianie odgrywa bardzo ważną rolę w odzyskaniu przez daną osobę. Lekarze – Dietetycy zalecają włączenie do diety człowieka, udar następujących produktów:

  • Produkty mleczne: ser, mleko, kefir, jogurt.
  • Różne zbóż: gryka, owies, proso.
  • Puree owoce i włosów.
  • Gotowane mięso jest odmian o niskiej zawartości tłuszczu.
  • O niskiej zawartości tłuszczu ryb.

Warto być i kompleksy multiwitaminowe – skonsultować się z lekarzem, co wolisz. Należy zwrócić uwagę na ilość jedzenia – porcje nie powinny być zbyt duże – bo ludzie zawsze spędza w pozycji leżącej, waga go do niczego. To samo odnosi się do cieczy – dzień chory należy spożywać nie więcej niż 5 – 6 kubków cieczą.

Upewnij się, że chory był regularnym krzesło. Jeżeli dana osoba ma zaparcia pacjenta, należy pamiętać, że żywność, takie jak śliwki, owoce, jogurt i jogurt w znacznym stopniu zwiększają perystaltykę jelit.

Nie zapomnij też o kondycji moralnej chorego. Porozmawiaj z nimi, czytać gazety, oglądać telewizję let. Pozwoli to na chorego nie czuje się odcięty od życia. I w tym przypadku, jeśli chory w ciągu dnia otrzyma wystarczającą liczbę wyświetleń, jego marzeniem będzie silna.

Profilaktyka udaru

Około połowa wszystkich przypadków udaru, jego rozwój można zapobiec, jeśli niezbędne środki zostały podjęte w odpowiednim czasie. Na przykład, bardzo często przyczyną udaru jest zbyt gruba krwi. Praktycznie żaden z chorych nie zdaje sobie sprawy z cech jego. Ale gdyby były aktualne badania kontrolne przez lekarza i badanie krwi, to oni wiedzieli o tym fakcie.

Zapobieganie rozwojowi skoku o zbyt gęstej krwi jest łatwe. Wystarczy codziennie przed pójściem do łóżka, aby pić pół tabletki aspiryny, która rozrzedza krew bardzo dobrze. Tabletka jest konieczne, aby pić mleko w celu uniknięcia podrażnienia błon śluzowych żołądka.

W takim przypadku, jeśli dana osoba cierpi z powodu miażdżycy mózgu, musi on również otrzymanie niezbędnego leczenia, które pomogą zapobiegać udarowi. Ponadto, osoba musi być pod stałym nadzorem lekarzy.

Ponadto, pod żadnym pozorem niedopuszczalne jest, aby zignorować wysokie ciśnienie krwi. Oczywiście, gdy wzrost ciśnienia nie jest niebezpieczny. Tymczasem nadciśnienie jest już dość poważnie o sygnałem zagrożenia.

I, oczywiście, najważniejsze profilaktyki udaru mózgu, a nie tylko z udarem – jest zdrowy tryb życia. Litry kawy, papierosów, alkoholu i brak snu – pewny sposób pożegnać się zdrowiem.

load...