Objawy menopauzy u kobiet

Słowo „punkt kulminacyjny” ciągle w uchu, ale tak długo, jak kobieta sama nie zmierzyć ten okres swojego życia, tego zjawiska, jak również objawów menopauzy u kobiet, które absolutnie nie są zainteresowani kobietami, które nie osiągnęły wieku czterdziestu lat. A to dlatego, że weszła w okres menopauzy, kobieta czuje się niepewnie i nerwowo. Ale jeśli wiedziała, co ją czekało, będzie wiedziała, jak się zachować w danej sprawie.

load...

Zasadą jest, że bardzo pierwsze objawy menopauzy u kobiet są: chwiejność emocjonalna, zmienność nastroju, drażliwość. Wtedy nie ma przejście uczucie zmęczenia przewlekłego, może wystąpić bezsenność, albo przeciwnie, zwiększenie senność. Po tym, kobieta zaczyna dostrzegać nieprawidłowości miesiączkowania – początkowo małe, to coraz bardziej.
Że te pierwsze objawy menopauzy u kobiet i zmusił jej strażnika i myśleć. Najbardziej rozsądnym byłoby w tej chwili, aby zobaczyć się z lekarzem, który oceni stan kobiety i dają najlepsze z możliwych rekomendacji. Aby bezpiecznie obchodzić się nowy stan i zabranie go, kobieta musi wiedzieć, co dzieje się z jej ciałem niż to wynika z tych lub innych procesów.
Przyczyną wystąpienia pierwszych objawów menopauzy u kobiet jest tzw menopauza. Początek menopauzy u kobiet po około 40 lat. W tym wieku, że zaczyna się stopniowy spadek progesteronu – hormonu ciałka żółtego. To nie jest początkiem menopauzy, jako takie, ale najpierw założenie. Kilka lat później, około 45 lat, kobiece jajniki zaczynają produkować mniej estrogenów znacznie więcej niż wcześniej. W wyniku tego, proces menstruacji się chaotycznie, a po pewnym czasie i znika całkowicie.

Chciałbym zwrócić uwagę kobiet do tak ważnej kwestii jak funkcji rozrodczych. Pomimo faktu, że zdolność kobiety do opracowania znacznie zmniejszonej na samym początku, trzeba zwrócić szczególną uwagę na kwestię antykoncepcji, ponieważ dość często w tym okresie ciąży występuje, w którym kobieta jest świadoma, odpisanie brak miesiączki niestabilności cyklu.

A w okresie menopauzy czasami są tak zwane hormony „skacze”, podczas którego ciało kobiety, a także możliwe gotowi wyobrazić. Dlatego też, jeśli są, oczywiście, nie planuje być matką, dbać o skutecznej metody antykoncepcji. Aby wybrać najlepszą opcję, należy skonsultować się z lekarzem. Nawiasem mówiąc, tylko lekarz może wiarygodnie stwierdzić, czy należy bać się ciąży. Aby to zrobić, kobieta powinna mieć wykonane badanie krwi w celu określenia poziomu hormonu FSH w nim. Hormon FSH – hormon folikulotropowy jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie jajników. W tym przypadku, jeśli krew wykazały znaczący wzrost tego hormonu, wskazuje to, że brak jajnika kompletne, w której nie jaj. Zdarza się to najczęściej po latach braku miesiączki.

Słowo „menopauza” jest pochodzenia greckiego i oznacza „drabina”. A te schody zejście może być bardzo trudne, jeśli nie traktują swoje zdrowie z należytą starannością i troską. To właśnie w tym okresie menopauzy u kobiet może zapobiec większości chorób typowych dla wieku starszym.

load...

W okresie menopauzy u kobiet mogą wystąpić objawy, takie jak:

 • Uczucie tak zwanych „uderzenia gorąca”.
 • Pocenie się.
 • Naruszenie normalnego cyklu snu – bezsenność lub nadmierna.

Po pewnym czasie mogą pojawić się pożywkę – naruszenie czas, wyrażony w następujący sposób:

 • Nietrzymanie moczu od łagodnego do wyraźny.
 • Zaczep kurkowy błony śluzowej pochwy.
 • Obniżenie popędu seksualnego.
 • Nierównowaga emocjonalna.

Jeśli kobieta o jego zdrowie lekko, ma swoją historię rodzinną lub jest narażona na negatywne skutki zewnętrzne, powikłania mogą być jeszcze bardziej nieprzyjemne:

 • Zaburzenia metaboliczne.
 • Zaburzeń i chorób układu sercowo – układu naczyniowego.
 • Osteoporoza.

O osteoporozy powinno mówić trochę więcej, bo po prostu wiedząc o problemie, możemy ją wygrać. Osteoporoza – to nic innego, jak wsparcie Chorób – układu kostnego. W miarę postępu choroby jest stopniowe zakłócenia prawidłowej struktury kości, masy kostnej także spada.

Nawiasem mówiąc, w całym zakresie jakości i struktury kości oraz kość życia, ulegają ciągłym zmianom. Wskaźniki zmieniają się pod wpływem wielu czynników, z których najważniejsze to:

 • Zasilanie postaci. Najbardziej optymalne diety, w której odpowiednio zrównoważona białka, wapnia i witaminy D.
 • Aktywność fizyczna odgrywa również rolę w profilaktyce osteoporozy.
 • Poziom hormonów płciowych.

Ponieważ koncepcja i około trzydziestu lat w organizmie człowieka jest intensywne gromadzenie się kości i tym samym masy kostnej. Po 40 latach na skutek ustania jajnika normalnej pracy, proces starzenia zaczyna kości. Jeżeli proces ten jest w postaci ciężkich, osteoporozy występuje. Ten typ osteoporozy nazywa menopauzie.

Podstępna choroba ta jest to, że pojawiają się pierwsze objawy, a nie w momencie wystąpienia menopauzy u kobiet i 10 – 15 lat. Najczęstsze złamania kręgosłupa, biodra i przedramienia. Ponadto pęknięcia występują jako wynik nieistotny wpływ na fizyczne kości.

Gdy zaczyna się menopauza u kobiet?

Jak wspomniano wcześniej, menopauzie występuje w około 45 lat. Jednak ta średnia dane i często istnieją różne odchylenia od normy. Wczesna menopauza u kobiet może mieć wiele przyczyn. Poniżej wymienione są najbardziej powszechne:

 • Silny czynnik stresu w życiu kobiety – śmierć bliskiej osoby, rozwód, utrata pracy.
 • Choroby zakaźne, które wystąpiły w okresie dojrzewania kobiet.
 • Niektóre choroby immunologiczne tarczycy.
 • Rażąco niska aktywność jajników.
 • Chirurgia ginekologiczny polegający na usunięciu macicy i jajników.

W związku z powyższym, wszystkie z wczesnych objawów menopauzy kobiet występuje znacznie wcześniej niż ich rówieśnicy. Kobieta zaczyna zmieniać strukturę skóry, która zaczyna tracić swoją sprężystość modyfikowanego kondycji paznokci i włosów. Ze względu na zmiany hormonalne mogą zwiększać lub odwrotnie, zmniejszenie masy ciała.

Podczas analizy krwi znacząca zmiana jego oznaczeń biochemicznych, w wyniku możliwego rozwoju choroby wieńcowej, zawału serca, miażdżycy tętnic. Ponadto fizyczne zmiany związane z wiekiem w tkance kostnej i zaczynają występować wyprzedzeniem – znacznie szybsze zmniejszenie procesu gęstości.

Oczywiście, nie zostawiaj tego procesu wczesnej menopauzy bez uwagi – bo jego wystąpienie sugeruje, że starzenie występuje również przedwcześnie. W przypadku masz powyższych objawów, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Tylko lekarz może dokładnie określić, wczesna menopauza u kobiet, leczenie należy również przypisać to on.

Jako zasadę, że najczęstszą przyczyną wczesnej menopauzy u kobiet po prostu sztuczny przerwanie normalnego funkcjonowania jajników. Następuje to albo chirurgicznie lub przez napromieniowanie rentgenowskie.

Najważniejszą różnicą pomiędzy sztucznym z naturalnej menopauzy jest nagłe zaprzestanie produkcji hormonów. Oczywiście, w tym czasie może być wymawiane wczesnych objawów menopauzy u kobiet, leczenie byłyby znacznie bardziej skuteczne niż naturalny proces wymierania funkcji rozrodczych. Tłumaczy się to tym, że w każdym przypadku, czy to naturalne lub sztuczne menopauza, kobiecego ciała wymaga czasu na dostosowanie się do nowego stanu. Ile czasu jest konieczne – bardzo trudno jest powiedzieć, – proces ten jest bardzo indywidualne i zależy od wielu cech konkretnego organizmu kobiety.

Oczywiście, im młodsze ciało kobiety przystosowuje się znacznie szybciej i mniej sprawnie niż stary. I, co do zasady, sztuczna menopauza często spotykane są młode kobiety, które mają nagłe zakończenie produkcji hormonów płciowych przez interwencję medyczną do organizmu.

Leczenie wczesnej menopauzy dość zróżnicowane, kobiety muszą konsultacji lekarzy specjalistów bardziej zawężone:

 • Neurolog pomoże Ci wybrać produkty, normalizuje pracę centralnego układu nerwowego.
 • Endokrynolog przeprowadzić pełne badanie kobiety, przepisać testy w celu określenia poziomu hormonów w organizmie.
 • Kardiolog pomoże wyeliminować istniejące lub zapobiec powstawaniu ewentualnych chorób układu sercowo – naczyniowego systemu.
 • Chirurg pomogą poradzić sobie z osteoporozą.
 • Ginekolog pomoże poradzić sobie z często występującym w tym okresie choroby układu moczowo-płciowego.

Mówiąc o zdrowie kobiet, menopauza należy zauważyć przede wszystkim. Zmiany hormonalne w okresie menopauzy organizm przechodzi trudne co drugą kobietę. Kobieta doświadcza zarówno dyskomfort fizyczny i psychiczny. Ona istnieją różne kompleksy, które mogą ostatecznie przekształcić się w poważne problemy psychiczne. Najczęściej kobiety skarżą się na „uderzenia gorąca”, podczas którego kobiety mogą wystąpić objawy, takie jak:

 • Nagłe pojawienie się silnego pocenia się.
 • Vertigo różną intensywnością.
 • Niewyjaśnione wahania napięcia emocjonalne.

Najczęściej kobiety cierpią bardzo bolesne „uderzenia gorąca”. Starają się unikać towarzystwa obcych, co z kolei może doprowadzić do tak zwanego „wykluczenia społecznego” oraz poważnych problemów psychologicznych, których rozwiązanie wymaga psychologa.

„Tides” występują zarówno w dzień jak iw nocy, i może powodować szereg zaburzeń snu, aż do bezsenności. Często same kobiety prowokują ataki „pływy”. W celu zmniejszenia częstotliwości ich występowania i intensywność możliwego minimum, powinny być stosowane proste zasady:

 • Unikaj korzystania z gorących napojów, zwłaszcza tych, które zawierają kofeinę. Wymień je na mrożoną herbatę lub sok.
 • To samo odnosi się gorących posiłków. Przed użyciem należy umożliwić żywności do schłodzenia do temperatury 36-37 stopni.
 • Staraj się unikać sytuacji stresowych. Jeśli jest to niemożliwe, aby sprostać, należy zasięgnąć pomocy medycznej.
 • Staraj się unikać odzież wykonaną z materiałów syntetycznych.

Takie „uderzenia gorąca” jest wynikiem menopauzą, gdy występuje brak równowagi hormonalnej, co prowadzi do zakłócenia normalnego pełnego funkcjonowania systemu termoregulacji. Objawy menopauzy u kobiet są bardzo zróżnicowane w ich intensywności i częstotliwości występowania. W niektórych „uderzenia gorąca”, kobiety nie występują częściej niż raz w tygodniu, a nie powoduje absolutnie żadnych dolegliwości, podczas gdy inni – nawet do 30 razy dziennie, a tym samym odwracając życie w ciągłym agonii. Jeśli wystąpi menopauza jest bardzo trudne, kobieta powinna udać się do lekarza. Po zbadaniu, kontrola i pełna kobiet zostanie przypisany do hormonalnej terapii zastępczej.

Jednak, niestety, „fale” – nie jest jedyną oznaką początku menopauzy u kobiet. Jak wspomniano powyżej, oprócz nich, kobiety często mają do czynienia z problemami, takimi jak: problemy w dziedzinie aktywności seksualnej, zmiany w wyglądzie, sercowo – naczyniowego systemu, choroby układu moczowo-płciowego.

Ze względu na zmiany hormonalne podczas menopauzy zmienia stan błony śluzowej pochwy i dróg moczowych. Śluzowa staje się bardzo podatny i wrażliwy. Tak bardzo, że stosunek seksualny z mężczyzną może spowodować tyle bólu. W uzupełnieniu do momentu orgazmu często występują mimowolne odprowadzania moczu, który jest zwykle bardzo kłopotliwe i frustrujące kobietą. W rezultacie, oprócz fizycznego dyskomfortu kobieta odczuwa silny dyskomfort psychiczny, które mają negatywny wpływ na jej stan umysłu.

Zmiany w wyglądzie i przynieść wiele smutku i kobieta dodaje kłopotów. Krawat z faktem, że ciało kobiety jest znacznie obniżony poziom estrogenów, skóra jest dużo cieńsza, traci wilgoć. W rezultacie skóra traci dawną sprężystość: zmarszczki twarzy są nowe, ale piersi staje się zwiotczała i zwiotczenie. Ponadto pogarsza się stan włosów i paznokci – włosy stają się również zbyt suche, aktywnie spada. Paznokcie zaczynają cienkie, złuszczają i przełamać. Zmiany te znacznie pogorszyć stan psychiczny kobiet.

Ale nie wpaść w apatię i zrezygnować. Potem, kiedy zaczyna się menopauza kobiet, najbardziej rozsądne do aktywnego udziału w ich własnym wyglądzie. Odżywcze maski, zdrowego stylu życia, a także witaminy dla kobiet w okresie menopauzy pozwoli zachować zdrowia i urody kobiet przez wiele lat.

Ponadto, stosowanie witamin dla kobiet w okresie menopauzy zapobiega osteoporozie, które zostały już wymienione powyżej. Wśród innych komplikacji, utrata wapnia mogą doprowadzić do szybkiego rozwoju próchnicy i kształt deformacji, do zmniejszenia wzrostu.

Istnieją również powikłań menopauzy, które ujawniają się dopiero w pięć lub nawet dziesięć lat. Najbardziej nieprzyjemne powikłania – miażdżyca. Wynika to z tego, że spadek poziomu estrogenu. I rzeczywiście, estrogeny mają silne działanie antymiażdżycowo. W czasie menopauzy poziom estrogenów spada, to jest cholesterol osadza się na praktycznie nie zaznaczonych ścian naczyniowych. Jeśli kobieta, która nie osiągnęła 45 lat, miażdżyca jest 10 razy mniej niż w przypadku mężczyzn, kobiety i mężczyźni, którzy osiągnęli ślad w 55 lat – częstość występowania choroby jest taka sama.

Nie ważne jak smutne to było świadome, ale menopauza u kobiet, wieku i stanu zdrowia – ogniwa jednego łańcucha. To jest absolutnie naturalnym i nieuniknionym procesem. Ale jeśli nasze babki i matki zostali zmuszeni do po prostu „płynąć z prądem” w nowoczesnych kobiet są o wiele większe możliwości, by oprzeć się negatywnym skutkom menopauzy. Najważniejszą rzeczą – ma działać a nie siedzieć bezczynnie. Chciałbym jeszcze raz przypomnieć, że nie istnieje jeden uniwersalny schemat, idealny dla wszystkich kobiet. Po tym wszystkim, nadchodzi punkt kulminacyjny w 45 lat, drugi – 55, jedna kobieta w ogóle nie jest objawem, a inne są wymawiane.

Oczywiście, hormonalna terapia zastępcza znacznie ułatwia udział kobiet, ale nie jest to jedyny sposób.

W przypadku, gdy doświadczają „uderzenia gorąca”, należy ustalić w formie pisemnej, jak często mają ataki, które je poprzedzały i jak długo trwają. Należy zwrócić uwagę na wszystko, nawet drobnych faktów – odzieży, żywności, samej sytuacji. Podczas „odpływu” lekarze są zalecane, aby nie spróbować go pokonać, i vice versa – na relaks. Tak będzie o wiele szybciej i bezboleśnie. Znacznie zmniejsza intensywność i częstotliwość „odpływu” normalne witaminy E, które można kupić w każdej aptece. Kompozycja zawiera prawie wszystkie witaminy i E, ale najbardziej skuteczny wpływ witaminy E w czystej postaci 400ME tabletki dwa razy dziennie.

Hormonalna terapia zastępcza powinna być prowadzona tylko na receptę lekarza i tylko pod jego ścisłą kontrolą. W przeciwnym razie ryzykuje się całkowicie odwrotny efekt.

Pamiętaj, aby pamiętać, że menopauza nie powinien być interpretowany nie wskazuje, że pełne życia dobiegła końca. Nie należy zwierać w sobie i nie mieszkają na jego stan. Pamiętaj, aby komunikować się z ludźmi, szczególnie z kobietami w twoim wieku. Wiedząc, że takie rzeczy się zdarzają, nie tylko dla Ciebie, ale także dla innych, znacznie ułatwia stan emocjonalny.

Jak wspomniano powyżej, ważne jest, aby przestrzegać zdrowego stylu życia. Spróbuj utworzyć sobie wyraźny harmonogram, należy umieścić go w ładowaniu i pieszej. Spróbować, jak to tylko możliwe, aby być na zewnątrz częściej. Działania te przyczynią się do Ciebie, a nie mimo wszystko, aby pozostać w dobrej formie fizycznej i utrzymania witalności.

Wspominaliśmy już, że wiele kobiet w okresie menopauzy może stwarzać problemy w życiu intymnym. Kobieta może podjąć szereg działań, aby zmniejszyć ten problem do minimum:

 • Należy zwrócić uwagę na higienę osobistą. Wybrać tylko zaprojektowany specjalnie dla tego obiektu.
 • Stała ćwiczenia pomogą Ci utrzymać stonowanych mięśni miednicy.
 • W czasie seksu, używać specjalnych środków do smarowania, które można nabyć w niemal każdej drogerii.

Jeśli dostaniesz leki hormonalne, problemy te wkrótce znikną.

Podczas menopauzy bardzo ważną rolę odgrywa dobry wypoczynek. Staraj się spać przynajmniej 8 godzin dziennie. Pamiętaj, aby odpocząć w weekend – nie ładować zbyt dużo pracy domowej siebie.
Należy zwrócić uwagę na dietę. Prawidłowo zbilansowana dieta pomoże Ci uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Najważniejszą rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę, to zawartość białek pokarmowych i produktów mineralnych. A ostatnie badania naukowe wykazały, że soja ma na organizm kobiety jest bardzo korzystny wpływ. Regularne spożywanie produktów zawierających soję, czasami zmniejsza ilość i czas trwania „Tide”, a także poprawia wydolność – układu naczyniowego. Upewnij się, że twoja dieta była bogata w świeże owoce i warzywa, oleje roślinne. Najcenniejsze oleje, takie jak oliwa z oliwek i oleju rzepakowego. Zawierają one również witaminy E, która przyczynia się do utrzymania skóry w dobrym stanie. Nie zapomnij kwaśna – mleczne, takie jak jogurt żywności, Rjażenka, jogurt, twaróg i inne. Należy jednak preferują produkty o zawartości tłuszczu nie więcej niż 2, 5%. Ale też jeść o niskiej zawartości tłuszczu nie jest konieczne, ponieważ do pełnej absorpcji tłuszczu wapnia jest koniecznością. Jak wspomniano wcześniej, są całkowicie wykluczyć z diety napojów zawierających kofeinę. Kofeiny nie tylko zakłócają wchłanianie wapnia, ale i wypłukuje ją z organizmu. Pamiętaj, aby wziąć witaminy, wyznaczone przez lekarza – bo jak by nie spróbować urozmaicić dietę, aby uzyskać wszystkie niezbędne w danym okresie dla organizmu witamin i minerałów jest praktycznie niemożliwe.

Zbyt wiele kobiet próbuje przez nie przebierając w środkach, aby opóźnić wystąpienie menopauzy. Jak wynika z powyższego, proces ten jest absolutnie nie kontrolowane przez każdą kobietę, nawet lekarzy. I jedyną rzeczą, jaką kobieta może zrobić – to nie przyspiesza ofensywę. A jak wiemy, przyspieszenie ofensywne czynników, takich jak stres, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu.

Najprostszym sposobem jest przenoszony do punktu kulminacyjnego, przyszedł srednestaticheskogo wieku – około 50 lat. Wcześniejsza menopauza może wystąpić nieco trudniejsze, ale nie jest to obowiązkowe. Później, po 55 latach, menopauza może wystąpić bez objawów, ale nieznacznie zwiększone ryzyko zachorowania na raka jajnika lub piersi. Dlatego lekarze tak mocno zalecane dla kobiet po 45 roku życia co najmniej dwa razy w roku przechodzą badanie ginekologiczne i mammografię zrobić badania piersi.

To jest bardzo powszechne błędne przekonanie, że po kulminacyjny przyszedł, kobieta nie musi odwiedzić lekarza – ginekologa. Jednak to było w ciągu pierwszych pięciu lat po menopauzie czają się nie tylko miażdżycy i osteoporozy, ale również szereg chorób nowotworowych. Ich zła tkwi w tym, że początkowy etap przebiega zupełnie bezobjawowo, więc można wykryć jedynie choroba podczas specjalnej ankiecie, która może pomieścić tylko lekarz – ginekolog. Ale o wiele łatwiej jest zapobiegać chorobom poprzez terapię hormonalną, a jeśli nadal wyglądał – początkowy etap leczenia jest znacznie łatwiejsze i bardziej efektywne. Tak więc poświęcić trochę czasu na opiece profilaktycznej, kobiety znacznie zmniejsza szanse zostania stałym pacjentem lekarza – ginekologa.

Przede wiele mówiono o hormonalnej terapii zastępczej. Na koniec chciałbym o tym mówić trochę bardziej szczegółowo. Terapia ta jest następująca: ponieważ kobiety jajniki przestają produkować własne hormony, ich sztucznym substytutem mający identyczny wpływ na kobiecego ciała. Jednak ilość hormonów w kompozycji jest znacznie niższe niż wytwarzane przez jajniki – wystarczy, aby tworzyć złudzenie stabilność w organizmie. W ten sposób proces zmian hormonalnych ciała odbywa się w naturalnym porządku, ale ciało „nie jest zaburzony”, tak, że kobieta przechodzi przez ten etap swojego życia jest całkowicie bezbolesny.

Liczne obserwacje lekarzy na całym świecie wykazały bardzo ciekawy fakt. Im bardziej aktywny tryb życia jest kobieta, tym mniej trudno przenosi punkt kulminacyjny. Serdecznie chcesz, aby punkt kulminacyjny punkt końcowy nie był w swoim życiu, ale tylko punkt wyjścia do nowych sukcesów.

load...