Objawy, leczenie i dieta w chorobie żołądka

Zawartość:

Erozja żołądka – choroby, która ma wpływ na powierzchniowe tkanek ścianek żołądka, natomiast nie wpływa na jego warstwy mięśniowej. Chorobę zdiagnozowano u 10-15% pacjentów, którzy przechodzą badania endoskopowe przewodu pokarmowego. Głównym wskaźnikiem stanu zdrowia w ogóle – to środowisko żołądka. Odgrywa ona ważną rolę. W organizmie istnieje wiele różnych przeszkód, ale w przypadku naruszenia jednego z nich w pierwszej kolejności cierpi żołądek. Nie jest to zaskakujące, ponieważ sok żołądkowy wykonuje złożoną i ważną rolę w uszkodzi żywności. W tym samym czasie jedzenia, które dostaje się do żołądka, czasem lepszej jakości. Nikt nie uważa, że ​​po takim działaniu może spowodować uszkodzenie błony śluzowej, a zatem kupić chorobowych, takich jak erozja żołądka.

load...

Najpierw musimy rozebrać pojęcia erozji.

Erozja – uszkodzenie błony śluzowej, zwany erozja ściany żołądka.

Jest ona wyrażana jako owrzodzeń na dnie lub na ściany żołądka. Często choroba występuje w wyniku przewlekłych chorób w organizmie. W związku z powyższym, przyczyną erozji może być ustalona dopiero po pełnego badania.

Erozja żołądka jest podzielony na 3 typy. Po określeniu określonego typu określa się dalszej obróbce. Dla prostych etapów obejmują podstawową erozji (niezależna chorobą). Bardziej skomplikowane erozji wtórnego występuje na tle innych patologii. A najgorsze, że może być potwierdzona – to Oncology (nowotwór). Ponadto, erozja żołądka jest ostry lub przewlekły.

load...

Objawami tej choroby są takie same, jednak zawsze istnieje ryzyko rozwoju choroby wrzodowej. Często choroba wrzodowa żołądka rozwija się bezobjawowo, nawet nie czując ostre bóle. Pacjent odczuwa dyskomfort, zgaga, nudności, ale podczas wykonywania najprostszych lekarstw szybko wszystko przemija. Takie objawy nawet łatwo spłacić rozcieńczony roztwór sody. Wiele z nich są zawsze antacid leki działania w celu złagodzenia ataków. Choroba w tych momentach tylko postępuje, a pacjent dowiaduje się o tym w momencie, gdy stan zdrowia poważnie się pogorszyła.


Powrót do spisu treści

Objawy erozję żołądka

Trudno nie zauważyć, objawy nadżerki żołądka, gdy silny ból, który powoduje, że pacjent zwijają się ze stałą częstotliwością. Erozja żołądka obróbce nie jest tak proste, a czasem jest to bardzo trudne do naprawy uszkodzonej błonie śluzowej w niektórych miejscach. Czasami trzeba spędzić kilka miesięcy w celu uwolnienia pacjenta od ciągłego bólu.

Przewlekłego stanu erozji objawy mogą być oczywiste i regularne. Ale indeks chorób przewlekłych mogą krwawienie i może mówić, które wpływają nie tylko w żołądku, ale również śluzówki dwunastnicy. Erozja przewodzie pokarmowym wymaga natychmiastowej interwencji specjalisty, niezależnie od jej rodzaju. Jeśli czas, aby rozpocząć leczenie ostrego erozją, w ciągu 14 dni, była z powodzeniem wyleczony.

Należy zachować ostrożność, jeśli ból występuje w nocy, na czczo, lub objawy anemii. Objawy te mogą wskazywać na fakt, że zmiany śluzówki żołądka są erozyjne. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że choroba może być leczona dobrze tylko wtedy, gdy zostanie wykryty w czasie. Jeśli czas wykrywania choroby nie zaczyna się do leczenia, a następnie szybko rozprzestrzeniać się na sąsiadujących narządów przewodu pokarmowego.


Powrót do spisu treści

Leczenie nadżerek żołądka

W celu wyleczenia erozję żołądka, nie trzeba spędzić jeden dzień jako bliznowacenie tkanki zależy od kilku czynników, w tym przyczyny powstawania erozji.  Jeśli choroba nie powstają niezależnie, leczenie należy rozpocząć od zidentyfikowanej przyczyny. Najczęstszym Agent Provocateur pojawia się choroba wątroby lub naczynia krwionośne. Dlatego leczenie jest zawsze przypisany do kompleksu: pomaga osiągnąć maksymalny efekt. Ale jeśli jakikolwiek stan procesu leczenia i obserwacja pacjenta odbywa się pod pełną kontrolą pomocą endoskopowych.

Gdy potwierdzono, że erozja żołądka spowodowane zakażeniem, a antybiotyki przepisuje. Ale to zdarza się bardzo rzadko. Znacznie częściej podstawowym Erozja spowodowana lekami przez ssanie skład uszkodzenie błony śluzowej żołądka. Ale nie podlegają ścisłej diety, podawanie leków nie będzie działać. Żołądek pacjent musi zapewnić łagodne traktowanie, w przeciwnym razie wykluczone nadżerki lecznicze.

Najważniejszym warunkiem – jest to, aby utrzymać temperaturę w systemie żywności. Jedzenia żywności tylko w postaci ciepła. Wziąć gorący posiłek, zimne napoje owocowe i herbatki są zabronione. Zwłaszcza, że nie może jeść gorące posiłki podczas ostrej erozji. Ponieważ po spożyciu gorących posiłków lub herbata jest duże prawdopodobieństwo otwarcia krwawienia żołądka.
Powrót do spisu treści

Dieta dla erozję żołądka

Kiedy woda żołądka, jak w przypadku innych chorób przewodu pokarmowego, to jest konieczne, aby zawsze mieć do diety. Konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować smażone, wędzone, potrawy mięsne i pikantnych potraw. W czasie leczenia będzie musiał zrezygnować z kawy, mocnej herbaty, naturalne soki. Zanim coś zjeść, konieczne jest, aby upewnić się, że nie prowadzi to do aktywności kwasu żołądkowego. Jednak nie jest to lista produktów, które powinny być spożywane na zasadzie obowiązkowej: jest niskotłuszczowe mleko, śmietana i ser. Produkty te przyczyniają się do regeneracji błony śluzowej żołądka. Żywienie takich pacjentów dzieli się na kilka razy dziennie, w małych porcjach tak, że jedzenie jest łatwo trawione i nie powoduje podrażnienia żołądka.

Oprócz tradycyjnej medycynie stosuje się również w leczeniu alternatywnego leku. W związku z tym skuteczny środek ludowa w leczeniu erozji żołądka uważa się za wlew glistnika. To pomaga i ułatwia gojenie erozji. Ale przed rozpoczęciem leczenia środków ludowej, należy skonsultować się z gastroenterologa. Ponieważ organizm może negatywnie zareagować na samoleczenie. Natychmiast glistnika może spowodować zatrucie organizmu, jeśli są przyjmowane bez zgody lekarza.

To jest czasami stosowany w erozję żołądka tak dobrze ludowym: czczo codziennie rano zjeść łyżeczkę miodu. Podczas silnego bólu wydajnych propolisu. Wszelkie środki folk dla ekspertów erozji żołądka zaleca łączenie leków z medycyny tradycyjnej i diety.

Przed rozpoczęciem leczenia środków ludowej, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

load...