Objawy i przyczyny chorób układu oddechowego

Zawartość:

Chcesz być zdrowy przez cały rok, ale jesienią, zimą i wiosną sezonów zwłaszcza mogących powstać ryzyko rozwoju lub nasilenia różnych chorób, takich jak astma. Choroba ta może być spowodowana zakażeniem, alergicznych lub innych. W celu uniknięcia dalszych powikłań i hospitalizacji, ważne jest, aby monitorować swój stan zdrowia i dobrego samopoczucia ich rodzin, bliskich. Pierwszy „dzwony” może być zupełnie niewinny i niewidoczny na tle przeziębienia lub pierwszego wiosennego słońca, kwiatów.

load...

Prawdopodobnie niewiele osób w lewo na świecie (jeśli były), że ze 100 procentową pewnością można powiedzieć, że całkowicie i absolutnie zdrowe. Kiedy nasze środowisko jest po prostu niemożliwe. Ale powodem nie jest tylko w nim sam. Choroba ta, jak astma, które było pojawienie się po raz pierwszy opisany przez Hipokratesa, a które, oczywiście, otrzymała nazwę od starożytnego greckiego języku współczesnej polszczyzny oznacza „dusi” lub „ciężki oddech”. Cierpią teraz (oficjalna) w Stanach Zjednoczonych około 10 milionów ludzi w Rosji – o 2 mln mniej.

I to tylko zarejestrowane przypadki ludzi szuka pomocy medycznej. Astma jest znany ze swojej zdrady, a wiele osób po prostu nie zdają sobie sprawy, że są one rzeczywiście chory, przeżywa typowe sezonowe złe samopoczucie lub wybuch ciężkiego kaszlu podczas przeziębienia lub SARS.
Powrót do spisu treści

Główne rodzaje astmy według klasyfikacji międzynarodowej

Naukowcy wciąż nie osiągnęły porozumienia co do przyczyn choroby z powodu tej choroby, ale przedstawiciele oficjalnej medycyny chórem mówią, że astma jest nieuleczalne. W tej chwili, to jest klasyfikowany jako choroby układu oddechowego i dzielą się na tych typów:

  • Mieszany
  • Atopowe
  • Stan astmatyczny
  • Niealergiczne
  • Alergiczny

Z pomocą leków można usunąć skurcze oskrzeli, a od pewnego czasu prowadzi do zmniejszenia nasilenia choroby. Ale pełne uzdrowienie może być mowy. Objawy nieodłącznym astmy, takie jak kaszel, duszności, ucisk w klatce piersiowej i ciśnienia, duszność i strach zadławienia, z powrotem do tyłu w czasie po spożyciu niektórych leków. Nieprzyjemny, komplikując życie objawy astmy występują u bardzo małych dzieci i osób dojrzałych, a nawet starszych.

load...


Powrót do spisu treści

Niektóre an_2 i legendy

Starożytnych lekarzy jak Gippokrat, grani, Galen, powoduje astmę widać przede wszystkim na odsłoniętą i zimnej wilgotnego powietrza na korpusie. Ale lekarz z Włoch, Girolamo Cardano, aby zdiagnozować chorobę jednego z biskupów, jak astma, alergiczny intuicyjnie zorientowali się swojego pochodzenia. Po chory wieczne pióro zostało zastąpione przez bardziej skromne i ascetyczne podstawie tkaniny, biskup zaczął jeść według przepisanych przez lekarza diety i ćwiczyć, on skutecznie odzyskać. Dość niezwykłe wynikiem intuicji naukowej i intuicyjny (lub porównywania faktów) do połowy 16 wieku.

Następnie, którzy doszli do wniosku, że charakter astmy alergicznej, belgijski naukowiec był wiekiem połowie 17 Baptista van Helmont. Po raz pierwszy doszedł do wniosku, że astma występuje ze względu na podrażnienia oskrzeli, takich jak kurz w domu, zapach smażonych ryb. To przypuszczenie, prawie sto lat później, został zaproponowany przez John Hunter, chirurg ze Szkocji. Choroba jednocześnie przyciąga najzdolniejszych umysłów znanych naukowców Andreya Rodosskogo i Siergiej Pietrowicz Botkin, którzy nazywali go uczulony, nieżytowe i refleks, widząc podstawową przyczynę astmy w nieprawidłowego działania układu nerwowego, w szczególności wegetatywnym. W dzisiejszych czasach, astma, a raczej jedna z odmian tej choroby, zwany atopowym-odpowiedź, co tłumaczy się jako „niewłaściwe, niezrozumiałe, dziwne.”

Fakty naszych czasów

W naszych czasach, gdy objawy choroby są takie same jak przed stu laty: astma, duszność, kaszel ciężką oskrzeli i tak dalej. Niektórzy lekarze uważają, że nadal rozwija się astma na tle alergii, więc wierzę, że tyle profilaktykę w okresie poza sezonem, czyli miesiącach zimowych, w celu zapisania pacjenta od wszystkich kłopotów związanych z astmą. Ale taki widok – tylko kropla w morzu. Antyalergiczny, w rzeczywistości, wiele pomocy, ale, zdaniem ekspertów, sugeruje to, że w rzeczywistości pacjenci nie cierpią na astmę i inne choroby i wymagane jest odpowiednie leczenie. Choroba ta jest bardzo trudna do zdiagnozowania, ponieważ cechy i objawy astmy są podobne do objawów innych chorób.

Pierwsze objawy astmy, wczesne objawy – kaszel, świszczący oddech i Gwizd przez drogi oddechowe / wydechu, uczucie zatoru płuc, duszność, ściskanie w klatce piersiowej, kołatanie serca, ciężkie i głośno oddycha. Astma rozwija się w trzech głównych etapach: subcompensation kompensacyjnego, niedotlenienia krwi śpiączki. W tym ostatnim przypadku, powikłaniem choroby może spowodować śmierć, więc stwierdzenie, że astma – choroba nie jest śmiertelna, jest dyskusyjna.


Powrót do spisu treści

Inna choroba gatunki

Główne odmiany – Aspiryna, noc, oskrzeli wywoływane przez wirusy, profesjonalny. Objawy te typy są standardowe, typowe objawy astmy wszystkich możliwych rodzajów. Ale przyczyny tej choroby są różne. W tym ostatnim przypadku, astma rozwija się w tle działalności człowieka, czy to działa w „szkodliwych” produkcji. Może to być produkcji przemysłowej fermy drobiu lub inwentarza roślinną, agrofarm; jakiekolwiek postępowanie, gdy dana osoba ma do czynienia z toksycznych, drażniących składników uczulające i przez znaczny okres czasu.

Takie czynniki mogą być różne aerozole i opary, wełna, pióra, wióry tytoniu i wiele innych. Oznaki tego gatunku różni się od innych tym, że jest to produkcja astmatycznych staje się nieco łatwiejsze dla typowych objawów astmy ustępują do czasu, aż pracownik powraca do swojego „szkodliwy” pracy.

Nocturnal astma: objawy

Objawy astmy gatunków nocnych są znane od dawna. Przejawia dyskomfort podczas nocnej reszty: z braku tlenu i strach zadławienia astmę często budzi niepokój, on podskakuje i siada na łóżku. Definicja nocnej astmy dostaje około jednej trzeciej przypadków, ponieważ jest uważany za objawy skurczu oskrzeli całkowicie w ciemności, w nocy lub wcześnie rano. Przyczyny astmy nocnej nie jest w pełni zrozumiałe, ale wielu lekarzy uważa, że ​​oznaki tej odmiany choroby wskazują, że utrata kontroli nad postępem choroby.

Objawy astmy aspiryna

Rozwija się jako rodzaj alergii na aspirynę, kwas acetylosalicylowy skutkiem uderzenia i niektórych niesteroidowych leków przeciwzapalnych na ciele. Często objawia się jako wyizolowanej postaci choroby, lub w połączeniu z tego rodzaju astmy atopowej. Towarzyszy całą masę chorób: zapalenie spojówek, zapalenie śluzówki nosa, zaburzenia przewodu pokarmowego, wysypka skórna z objawami pokrzywki. Astma Aspiryna różni się od innych gatunków tej nieprzyjemnej choroby, gdy konieczne jest nie tylko leczenie, ale coraz częściej jest reanimacja potrzeba ze względu na rozwój stanu astmatycznego.

Wywoływane przez wirusy objawy astmy:

Powstaje on w wyniku infekcji układu oddechowego i ekspozycji na choroby dróg oddechowych, zakaźnych. Powstały w trakcie choroby nadreaktywność płuc może cofać się w czasie (1-1,5 miesięcy) bez żadnych konsekwencji dla osoby, szczególnie jeśli wybierzesz odpowiednie leczenie.

Ale w przypadku niekorzystnych warunków odzyskania (zimno, wilgoć, przeciągi itp), objawy astmy: kaszel i ból gardła – potrafią rozwijać się pełnoprawnym choroby. Pomimo faktu, że ten rodzaj choroby tłumi układ odpornościowy, bakterie mogą tworzyć zakażeń i chorób cewki, co jest dość trudne do wyleczenia.


Powrót do spisu treści

Jakie metody leczenia stosowane w tej chorobie?

Tak więc, pomimo ważności i niepewności panującej wzór astmy jest nadal podatny na prewencji, diagnostyki i leczenia.

Jakie zabiegi są najbardziej popularne, które z nich doprowadzi do najlepszej i najszybszej odzysku? Tradycyjnie, leczenie i gojenie zostały podzielone na dwa obozy: zwolenników (ludowej) medycynie tradycyjnej (naukowej i publicznej) i nietradycyjnych. Ich metody i tajemnic jest, jak niektórzy mają, a inni. Jakie są najbardziej skuteczne?

Jak zawsze, wszystko i wszyscy są indywidualnie: jeden pomaga placebo, innych herbat ziołowych, trzeci – leki, czwarty – sesji akupunktury. Ale nie należy zapominać, że przed leczeniem w jakikolwiek sposób należy skontaktować się z lekarzem (najlepiej ze swoim), czy nie używać narkotyków, czy nie przynieść więcej szkody niż pożytku.

Farmakoterapia astmy

Lek podstawowe leczenie składa się z otrzymywania środków hormonalnych i innych hormonalnych, który działa w celu zmniejszenia stanu zapalnego w oskrzelach, zapobiegania atakom nadreaktywność. Astma jest leczony niehormonalnych leków, takich jak ketotifenu akolat, Intal, tayled i tak dalej.

Silniejszy wpływ na organizm wykazuje leczenie hormonalne dla astmy: benacort, fliksotid, ingakord, bekotid. Ten glikokortykosteroidu wziewnego leki, które zapobiegają ich ekspozycję na astmę ataków duszności. Jako efekt uboczny obserwowano czasami niewielki chrypka, kandydozy. Jakie są sposoby radzenia sobie z tymi problemami? Aby nie zakłócać przebieg leczenia, konieczne jest, aby zakupić środek przeciwgrzybiczy, a tym samym skutkiem ubocznym zostaną wyeliminowane.

W obecności ciężkiego występowania objawów astmy są przypisane środki hormonalne: deksametazon, metyloprednizolon, prednizolon, triamcynolon. Wbrew powszechnemu przekonaniu w kręgach pozamedycznych, leki te nie są uzależniające. Jak możemy zaprzeczyć takim opinie uprzedzeń? Na krótki kurs leków doustnych nad ciałem po prostu nie mają czasu, aby przyzwyczaić się do nich. I leczenia astmy takich kursów nie są długotrwałe (z nielicznymi wyjątkami), ale są niewątpliwe korzyści dla pacjenta, gdyż w przeciwnym razie jego zdrowia pogorszył się nieuchronnie.

Niezależnie od rodzaju astmy lub cierpiących ludzi, często lekarze przepisują wykrztuśne i pomaga wyeliminować leki flegma. I wykorzystywane do innych celów niż ziół, herbat i naparów, nalewki, tabletki leki. Jakie? Zabieg nie tylko astma, ale także innych chorób układu oddechowego produkować wystarczająco znane leki: ambrogeksal bromheksyna, acetylocysteina etc.

Niekonwencjonalne (lud) metody leczenia astmy

Jakie mogą być sposoby, które mogą być sposoby folku i alternatywy, jeśli pacjent wymaga natychmiastowej hospitalizacji i intensywnej opieki? Oczywiście, w takich przypadkach leczenie powinno być prowadzone wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy, ale tradycyjne metody leczenia astmy są zaprojektowane właśnie w celu uniknięcia takich skrajnych przypadkach. Leczenie prowadzi się za pomocą różnych herbat fitosborov, infuzji i wywary. Co to jest?

W leczeniu nietradycyjnych metod używali wielu zioła: tymianek (tymianek pełzające), lukrecja, pąków sosny, matka i-macocha, nard (devyatsil) wysoki, leczniczy arcydzięgla, majeranek, pierwiosnek lekarski leczniczy, babki zwyczajnej. Jakie są pozytywne właściwości tych roślin mają w fitosbory? Większość ma wykrztuśne, przeciwbakteryjne, przeciwskurczowe, działanie przeciwzapalne. Ponadto, te herbatki są korzystne w okresie leczenia, nie tylko w układzie oddechowym, ale również na całe ciało, pozostawiając osobę uspokaja, a jego układ odpornościowy staje się silniejsza. Ponadto, niektóre z tych ziół ma korzystny wpływ na układ nerwowy.


Powrót do spisu treści

Inne sposoby kontroli astmy

Co to jest leczenie astmy jest tam jeszcze? Dieta, ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia głosowe, z wyjątkiem przestrzeni życiowej alergeny, takie jak sierść zwierząt, kurz domowymi. Jest zmiana miejsca pracy, jeśli to konieczne – zdrowie jest ważniejsze. Niezależnie od przyczyny choroby, podejście do leczenia należy świadomie i systematycznie, jeśli ktoś chce być zdrowy. Pierwszym krokiem jest, aby zdecydować się na sposób życia, bez względu na to, jak trudne może to wydawać się o krok.

Prawidłowe odżywianie dla astmatyków

Posiłki powinny być wyważone, ale umiarkowany. Pacjenci są zachęcani do wyeliminowania z diety (lub przynajmniej ograniczenie) od produktów, które powodują wytwarzanie histaminy, która z kolei może wywołać skurcz oskrzeli. Jakie są produkty? Mięso i warzywa, konserwy rybne, różne mięsa, czekolady i owoców takich jak banany i truskawki, orzechy, dań ze skorupiaków, jajka, bulion z mięsa i produktów rybnych. Jest niezbędna do produktów zdrowotnych, takich jak warzywa, owoce (oprócz wyżej), rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste, chude mięso i ryby.

Przy prawidłowej odpowiedzialnego podejścia do leczenia i systematycznie przestrzegać zaleceń lekarzy od lat z astmą żyją pełnych, zdrowych ludzi, nie zwracając praktycznie żadnej uwagi na jego podstępnej choroby.

load...