Objawy i leczenie zespołu Sjögrena

Zawartość:

Ten zespół podjął zadzwonić innymi słowy – Choroba na sucho. Choroba ta nie jest niebezpieczna, ale może dać wiele kłopotów i dość nieprzyjemnych doznań. W wyniku tego, zespół ten ma wpływ na błony śluzowe jamy ciała. To wszystko może mieć wpływ na powłokę i tylko kilka z nich. Najczęściej ten typ choroby występuje u kobiet po czterdzieści lat po rozpoczęciu menopauzy. Zwykle rozpocząć wydzielanie śluzu wystarczającej ilości cieczy, która może prowadzić do opracowania innych, pokrewnych chorób.

load...

Zespół Sjogrena może wystąpić samoistnie, a na tle niektórych istniejących chorób.

Najczęściej choroba ta występuje u kobiet, zaburzenia funkcji jajników.


Powrót do spisu treści

Główne objawy choroby

Aby zrozumieć, jak syndrom objawia się w człowieku, spójrz na objawy przejawów choroby.  Należy jednak pamiętać, że objawy mogą manifestować się nie we wszystkich częściach ciała jednocześnie, choć w każdym przypadku, mają bardzo żywą ekspresję.

load...

Pierwszym objawem jest pieczenie i ból w oczach, związany z niedostatecznym błony wilgoci. Jedna osoba może czuć, że coś oko straszne. Jednak to uczucie, jak to, kiedy można usiąść na długi czas przed monitorem. Jeśli suchość jest bardzo wysoka, spojówki staje się czerwonawy. Mylić zmęczenie jest praktycznie niemożliwe, gdyż nie ma tego uczucia cały czas.

Drugim objawem – ciężkie suchość pochwy u kobiet. Towarzyszy tym i brak smarowania podczas stosunku płciowego. Ten objaw jest powodując silny ból podczas stosunków seksualnych, a także zwiększenie stopnia coraz infekcji w wewnętrznych narządów rozrodczych.

Trzeci znak – suchość w jamie ustnej lub nosa. Najczęściej obserwowanych u pacjentów suchości w jamie ustnej. I to zazwyczaj daje duże problemy w komunikacji i wykorzystania żywności. Dyskusja zwykle staje się niemal nie do zniesienia bez stałej połykania wody. I nie jest to absolutnie niemożliwe, aby jeść zimne jedzenie.

Poza tymi głównymi objawami tej choroby są odnalezione i powiązanych objawów choroby, które często pojawia się po długim okresie braku leczenia. To silne złuszczanie skóry, bóle bóle mięśni nóg i ramion, wyraźny wzrost gruczołów blisko uszu, ale także ogólnego osłabienia i wyczerpania.


Powrót do spisu treści

Leczenie chorób

Tak więc, jest to łatwe do rozpoznania zespołu Sjogren’a. Leczenie chorób nadających się na dwa sposoby. Pierwszy – lek. Jest to konieczne, gdy zespół jest związany z pojawieniem się innych bardziej poważne choroby. Wtedy trzeba skonsultować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie leczenie.

Drugi kierunek działa miejscowo w obszarze zapalnym. Głównym zadaniem miejscowego leczenia jest przywrócenie nieprawidłowe działanie gruczołów likwidacji zespołów. Aby to osiągnąć, konieczne jest ścieka do naturalnych łez oczami. ” Nos jest również pomocny do kroplówki olejek eukaliptusowy lub morskich woda oczyszczona. W przypadku doustnych spraye antyseptyczne należy stosować często myją zęby i mniej jedzenia zawierającego cukier. Jest to przydatne do płukania jamy ustnej z wywaru z ziół.

Kobiety są zalecane w leczeniu genitalia wazeliny w kontaktach i myć je codziennie napar z kwiatów nagietka (). Można kupić w aptece specjalny krem ​​nawilżający, który musi być stosowany codziennie po kąpieli. Jeśli te metody nie pomagają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem i konsultuje się z nim.

load...