Objawy i leczenie zapalenia pęcherza żeńskiej

Zawartość:

Zapalenie pęcherza – zapalenie błony śluzowej pęcherza moczowego. Odsetek zapalenie pęcherza choroba u kobiet rośnie z każdym rokiem. W ten sposób około 50% płci pięknej co najmniej raz w ciągu życia cierpi na zapalenie pęcherza moczowego, a 10% cierpi na przewlekłą postać choroby.
Powrót do spisu treści

load...

Objawy zapalenia pęcherza

 • Częste oddawanie moczu, któremu towarzyszy ból cięcia w obszarze genitaliów i pęcherza moczowego (w niektórych przypadkach również obecne krwawienie podczas oddawania moczu);
 • Bóle brzucha;
 • Wzrost temperatury;
 • Wymioty;
 • Nudności;
 • Wystąpienie silnego bólu w czasie stosunku.

Niektóre objawy zapalenie pęcherza są bardzo podobne do objawów gruźlicy nerek lub pęcherza moczowego, ponieważ stan jest podobny do rozwoju guza pęcherza moczowego lub gruczołu krokowego (bóle w okolicy lędźwiowej).

Powrót do spisu treści

Leczenie zapalenia pęcherza

Self-leczenie choroby może prowadzić do powikłań, przejście od zwykłego zapalenia pęcherza jest przewlekłą formą wezwać pogotowie i leczenia szpitalnego.

load...

Gdy patogen staje zakażenia pęcherza moczowego, w leczeniu, które będą skierowane jedynie na tę chorobę, to nie spowoduje. W tym przypadku, należy koniecznie zwrócić fachowcowi się przebadano i niezbędnego leczenia chorób zakaźnych.

Aby uporządkować całe ciało po antybiotyków i innych leków na receptę w leczeniu zapalenia pęcherza, trzeba wziąć udział w kursie zabiegów fizjoterapii i witaminy terapii.

Szczególnie trudno utwardzalne śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, które jest spowodowane przez bolesne pęcherza. Aby utrzymać normalne funkcjonowanie organizmu, a leczenie powinno być regularnie przy użyciu niektórych leków, laser i zabiegi terapii magnetycznej. Ponadto, jako sposób otoczyć ściany pęcherza moczowego, zastosowanie oleju rybiego, oleju rokitnika i wazeliną. Konieczne jest przeprowadzenie i leczenie fizykoterapia:

 • Elektroforezy z novotel;
 • Terapia falami ultradźwiękowymi;
 • Elektryczna stymulacja pęcherza.

Jeśli zapalenie pęcherza jest utrzymywana w ostrej formie, zaleca się, aby zapewnić całkowite odpocząć, ograniczyć się do solonych i wędzonych żywności, nie pić alkoholu, spożywają duże ilości czystej wody, należy regulować normalne wypróżnienia, stale monitorować temperaturę (nie toleruje przechłodzeniu), odmówić seksu ,

W ostrej formie procedur zakropleniu zapalenie pęcherza nie są możliwe, więc silne bóle są powoływani przez świece, które składa się z leków przeciwbólowych. Przed rozpoczęciem terapii antybiotykowej lekarza zwykle wyznacza szereg antybiotyków.

Ważnym miejscem w leczeniu przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego w z kobiet bierze wykrywania i leczenia zakażenia ognisk.


Powrót do spisu treści

Zapalenie pęcherza lecznicze środki folk

Przebieg leczenia zaleconego przez lekarza, mogą być łączone z środków ludowej, co znacznie zwiększa jego skuteczność. Należy rozumieć, że każdy lek na receptę musi być skoordynowany z lekarza prowadzącego.

Do leczenia zapalenia pęcherza moczowego, tradycyjny lek ma następujące receptury:

 • Douching wywar z rumianku (chmielu, pospolity, nasion kopru, melisa, kwiatów lipy, konopie, ziele dziurawca, liść jeżyny, chmielu, korzenia lukrecji);
 • Kompresy na brzuchu skrzypu celu złagodzenia objawów.

Każda kobieta może zapobiec chorobom. Aby uniknąć zakażenia zapalenie pęcherza moczowego, trzeba zachować na naszej odporności palcach.

load...