Objawy i leczenie nadżerek

Zawartość:

Kobiety, u których zdiagnozowano nadżerek, nie spiesz się w leczeniu choroby, lub co gorsza, samoleczenia. Obie opcje są bardzo niebezpieczne dla zdrowia kobiet, a czasami nawet dla życia. Warto zauważyć, że najstarszy i najbardziej skuteczną metodę leczenia nadżerek jest diathermocoagulation.
Powrót do spisu treści

load...

Erozja: Czym jest ta choroba

Statystyki pokazują, że co druga kobieta przynajmniej raz w swoim życiu z rozpoznaniem „erozji” i jej szyjki macicy i cierpią z tego. W słowniku medycznym, termin oznacza wadę śluzu szyjki macicy. Wszystko wydaje się być bardzo prosta. Ale, niestety, wydaje się tylko to. Wada ta psuje nerwów wielu pań i wymaga starannego traktowania.

Jeśli zdiagnozowano wrodzoną erozji (co jest rzadkością), masz szczęście. W tym przypadku wrażliwa i delikatne tkanki pochwy spowodowane zaburzeniami hormonalnymi „zaczął wzrastać” w macicy. Choroba ta sprowadza się po porodzie, lub jakiekolwiek inne hormonalne wybuchy. Ale nawet mimo to, wrodzona erozji wymagają monitorowania specjalisty.

Jest jeszcze prawdziwy erozji (w nabłonku pojawia się rany), który jest również rzadkością. Ta rana goi się normalnie, bez zakłóceń, przez 2-3 tygodni.

Ale najczęściej jest fałszywy lub pseudo-erozji. Wydaje się, dokładnie tak samo jak wrodzona, ale nie leczyć na własną rękę. Delikatne tkanki pochwy, która nie jest obdarzony z natury funkcji ochronnych, nadaje się do złym wpływem środowiska i podekscytowany infekcji. Wszystko to może skończyć się bardzo źle. W tym przypadku, oczywiście, niezbędnego leczenia macicy.

load...


Powrót do spisu treści

Erozja: przyczyny

Według badań, nie można dokładnie określić, co spowodowało ubytek tkanki szyjki macicy, nie jest tylko przybliżona lista jego przyczyn.

Po pierwsze, erozja może powodować zaburzenia hormonalne. To jest dokładnie to, co dzieje się z dziewczynami od 13 lat. Związane z wiekiem zmiany, tworzenie hormonalne mogą powodować erozję.

Drugim powodem jest to wczesny początek współżycia seksualnego kobiet. Do penetracji śluzu szyjki macicy niedojrzałego infekcji, nawet najbardziej niewinny, to może być bardzo destrukcyjne i prawie 100% przypadków prowadzi do erozji. Zakażenia są pogłębiane w szczególności na tle słabego układu odpornościowego, więc można mieć do czynienia z łańcuchem chorób.

Trzecią przyczyną jest zapalenie żeńskich narządów rozrodczych. Dlatego leczenie jest zwykle erozja zaczynają traktować istniejący stan zapalny.

Czwarty powód – uszkodzenie mechaniczne. To właśnie z powodu aborcji, porodu, a czasami urazy podczas seksu. W rezultacie nie będzie pęknięcia lub złamania tkanki szyjki macicy i erozji występuje.
Powrót do spisu treści

Nadżerek: Objawy

Sporo istniejących chorób objawia się bólem. Dla wielu bólu i mają tym samym spust, który powoduje osobę, aby przejść do lekarzy. Erozja jest zazwyczaj bezbolesny. Jego rozpoznanie jest bardzo trudne dla jakichkolwiek objawów, ponieważ mogą towarzyszyć wielu różnych chorób. Erozja można rozpoznać tylko patrząc od ginekologa. Mimo to, istnieją niekiedy towarzyszą objawy choroby.

Zatem każda separacja krwią, zwłaszcza tych, które pojawiają się po stosunku płciowym – to najpewniejsza oznaka erozji. Taki podział może być również oznaki przedrakowych (stan narządów płciowych) lub wcześniejszego niepowodzenia ciąży, więc w takich postaciach trzeba biec do lekarza. Najczęściej kobiety, które znalazły erozji, czuć się całkowicie zdrowe, ale wciąż pojawiają się okresowo pociągnięcie ból brzucha, ból podczas stosunku płciowego, obfity wyciek. Objawy mogą nadal być nadana, a awaria cyklu miesiączkowego.

Po raz kolejny, trzeba skupić się na konieczności odwiedzania ginekologa w przypadku wyświetlaczy żadnych objawów. I nie bójcie się: wszystko, co zostało zdiagnozowane we wczesnym stadium – traktować!


Powrót do spisu treści

Erozja: leczyć czy nie

Czasami można usłyszeć po rozpoznaniu „erozji”, bez żadnego leczenia u następnego badania nie wykazują oznak niego. W tym przypadku możemy mówić o tym wrodzonym erozji. W związku z tym, że nie jest konieczne, aby pozwolić rzeczy według własnego rytmu, i czekać na cud.

Ponadto niewłaściwe leczenie, samoleczenie, lub brak leczenia może skończyć się łzami – erozja może przekształcić się w nowotwór złośliwy, czy innych nieprzyjemnych chorób.

Jedyny przypadek, który mógłby wpłynąć na zniknięcie erozji bez leczenia – narodziny (jeśli erozja wrodzona). Po porodzie sama tkanki szyjki macicy i macicy całkowicie zaktualizowany. Ale nie ma 100% gwarancji wyleczenia. Dla rodziły kobiety nie zaleca się leczyć chirurgicznie. Do porodu istnieje wiele metod chirurgicznych w leczeniu erozji. Każdy z nich ma swoje wady i swoje zalety, więc wybrać, oczywiście, kiedy lekarz. Najczęstszą metodą leczenia jest diathermocoagulation erozji.
Powrót do spisu treści

Diathermocoagulation: charakter i konsekwencje metody

Interwencja ta jest najstarszą i najbardziej skuteczną metodę leczenia nadżerek. Jest ona oparta na stosowaniu prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości, który jest utworzony pomiędzy dwiema elektrodami. Pierwsza elektroda ma kształt kuli, a to właśnie on wprowadzony do pochwy. Druga elektroda jest umieszczona w dolnej części pleców. Po włączeniu wytwarzanie ciepła odbywa się elektrody, co prowadzi do stopniowego topienia uszkodzeń śluzówki. Procedurę tę prowadzi się w ciągu pół godziny, po czym prąd elektryczny jest stosowany wielokrotnie przez kilka sekund. Wydajność diathermocoagulation więcej niż 75%. Pełny odzysk następuje w ciągu 2-3 miesięcy.
Powrót do spisu treści

Konsekwencje diathermocoagulation

Diathermocoagulation może spowodować całkiem sporo powikłań. Na przykład, po bieżące działanie na uszkodzonych tkanek blizny pozostają te blizny zrobić kanału macicy węższe. Może to być przyczyną jego pęknięcia podczas porodu. Dlatego diathermocoagulation stosować do leczenia kobiet porodu. Ponadto, procedura ta może prowadzić do bezpłodności, ponieważ istnieje ryzyko zakażenia.

Jeśli zbyt rozległe uszkodzenia powierzchni rany występuje ogromna liczba statków, które byłyby przyczyną krwawienia. Inną konsekwencją tej operacji jest endometriozy. Endometrioza – patologicznych procesów, w których poza tkanki macicy rośnie, to endometrium (endometrium – warstwa komórek że linie macicy).


Powrót do spisu treści

Po zabiegu

Ze względu na występowanie powikłań i niepożądane przy diathermocoagulation kobietą pewnym czasie musi być obserwowane przy ginekologa.  Na przykład, w pierwszym miesiącu po zabiegu, lekarz powinien uczestniczyć 2 razy w tygodniu. Kolejne wizyty powinno nastąpić co dwa miesiące przez okres jednego roku. Zaleca się również, aby czekać z podnoszenia ciężkich i współżycia seksualnego.

Zwykle przypisane miejscowego leczenia ran z antybakteryjnych maści, które pomagają ich szybkie gojenie i utrzymuje swoją sterylność. Kobieta w miesiącu może iść jasny lub krwawe absolutorium. Może być ogólne osłabienie ciała i bólu pleców.

Diathermocoagulation ma następujące przeciwwskazania:

  • Dostawy w ostatnich czasach;
  • Ciąża;
  • Obecność nowotworów złośliwych macicy;
  • Zapalenia pochwy i szyjki macicy.

Kobiety, które doświadczyły już co diathermocoagulation erozji, trzeba pamiętać, że ta metoda pozbycia się tej choroby jest bardzo bolesne. Wiele ludzie porównują ból ze skurczami i zauważ, że w miejscu, w którym dotyka elektrody, czuje ciepło.

load...