Objawy i leczenie brodawczaka wewnątrzprzewodowym

Zawartość:

Wewnątrzprzewodowego (lub wewnątrzprzewodowego) sutka brodawczaka – łagodny nowotwór, który występuje w obrębie przewodów mlecznych.

load...

Ich wielkość z reguły nie przekracza kilku milimetrów, ale czasami nowotwór rośnie do kilku centymetrów. Ponadto brodawczaków są pojedyncze i wielokrotne, ten ostatni jest bardziej prawdopodobne, aby zapewnić, że przerodzić złośliwe. Nowotwór ten jest zależny od hormonów, tak często pojawiają się objawy po 40 latach, gdy żeńskie hormony zaczynają spadać. Brodawczaka dalej stanie przedrakowym, więc leczenie powinno być obowiązkowe. Zastanówmy się, jak rozpoznać i leczyć tę chorobę.
Powrót do spisu treści

Objawy brodawczaka wewnątrzprzewodowym

Często guz zostanie znaleziony przypadkowo w ambulatorium i badań profilaktycznych. Ale jest to możliwe i niezależnie podejrzewają obecność wirusa brodawczaka. Oto jej główne objawy:

  1. Wydzielina z brodawki sutkowej. Mogą one być różnej natury przezroczysta białawy, zielonkawej, brązowe lub krwi. Ciemne i zielonkawy rozładowania sugerują, że dołączył do zakażenia, w tym przypadku pilną potrzebę rozpoczęcia leczenia.
    Należy pamiętać, że w czasie ciąży przejrzysty wygląd i białawy absolutorium występuje normalnie, więc w ciąży nie należy panikować przed czasem.
  2. Guzek, zauważalne do badania palpacyjnego (palpacyjnie) okołotarczowej brodawki lub otoczki. Knot elastyczna, nieco bolesne. Wewnątrzprzewodowego sonda brodawczaka można stosować tylko wtedy, gdy znajduje się w jednym z głównych przewodów mlecznych. Ciśnienie w strefie węzeł może spowodować wyciek z brodawki sutkowej. Gdy sama lub otaczającej obrzęk tkanek brodawczaka zapalenie tworzy część piersi – to możliwe do badania powstawania większej gęstości.

Jeśli znajdziesz się w tych objawów (a przynajmniej jeden z nich), należy jak najszybciej do specjalisty-mammologist dla wykwalifikowanego kontroli.


Powrót do spisu treści

Diagnoza wewnątrzprzewodowym brodawczaka

Właściwy mammolog nie ogranicza się do kontroli i badania palpacyjnego piersi. Objawy charakterystyczne wewnątrzprzewodowego brodawczaka, również związane z nowotworami złośliwymi, więc trzeba zrobić wymaz z wydzielina z brodawki sutkowej należy przesłać do analizy cytologicznym. Ponadto, istnieje wiele technik instrumentalnych, które pozwalają, aby pomóc w diagnozie.

load...
  • Ductography – rentgenowskie piersi po napełnieniu jego kanału środka kontrastowego. Na Ductography brodawczaka będzie wyglądać przeciwieństwie defektu. Ta metoda jest najbardziej pouczające, ponieważ pozwala ocenić ogólny stan przewodów mlecznych, w celu określenia wielkości guza i jego lokalizacji. Jednakże, jeżeli wyniki rozmazu znaleziono nieprawidłowych komórek, a następnie utrzymywanie Ductography całkowicie przeciwwskazane.
  • Mammografia brodawczaka ujawnia tylko, czy ona ma rozmiar więcej niż 5-7 mm.
  • USG piersi nie pozwalają uznać kanałów, ale to pomaga odróżnić od złośliwości brodawczaka lub innych nowotworów vneprotokovyh.
  • MRI jest używany głównie do tych samych celów jak USG.

Powrót do spisu treści

Leczenie wewnątrzprzewodowym brodawczaka

Jeżeli wyniki analizy cytologicznej guza nie wykazują objawów choroby nowotworowej, a pacjent ma predyspozycje do raka, możliwe jest przeprowadzenie leczenia zachowawczego. W tym przypadku, leczenie można przeprowadzić przeciwwirusowych immunopodderzhivayuschimi leki, witaminy (zwłaszcza C, E i A) może być również stosowane środki homeopatyczne. Jeśli brodawczaka zapalny i połączyła się z infekcji powinny być traktowane z leków przeciwbakteryjnych, w przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne.

Ale nadal preferowaną metodą leczenia jest operacja brodawczaka wewnątrzprzewodowym – resekcja sektorowe. Nowoczesne techniki pozwalają operację z minimalnym uszkodzeniem skrzyni, w której kształt i wielkość gruczołu krokowego, co do zasady, nie zmieniają. Rekonwalescencji po zabiegu trwa około 5-7 dni. Po zabiegu konieczne jest posiadanie ciągłego monitorowania mammologisty – będzie zidentyfikować ewentualne nawroty lub na czas, aby zapobiec im.


Powrót do spisu treści

środki zapobiegawcze

Jak już wspomniano, brodawczaka piersi – a zależnych od hormonów chorób, tak wczesnego wykrywania i leczenia zaburzeń hormonalnych ciała, jak również chorób zapalnych układu rozrodczego kobiety są najlepsze środki zapobiegania tego nowotworu.

Potrzebują regularnych wizyt u ginekologa i mammologisty. Ponadto, początkowe objawy choroby mogą być wykryte w samobadania piersi, które powinny zachowywać się każdą kobietę.

load...