Objawy i leczenie adnexitis

Zawartość:

Powrót do spisu treści

Adnexitis: objawy i leczenie

W praktyce ginekologicznej wiodącej pozycji wśród wszystkich chorób bierze adnexitis. Jego niebezpieczeństwo polega nie tylko na pogorszenie jakości życia kobiety, ale również, że adnexitis może przyczynić się do powstania poważnych problemów związanych z funkcji rozrodczych.

W większości przypadków zapalenie przydatków u młodych kobiet.

Według statystyk medycznych, co piąty pacjent ginekolog, który został ustawiony diagnozy nadal być traktowane, ale bezpłodność.

Co jest adnexitis

Pod adnexitis oznacza zapalenie jajników, macicy (jajowodu więzadeł, same rurki). Adnexitis następuje na dwa sposoby: w górę iw dół. Jeżeli kanał łącza nadawczego do jajowodu mikroorganizmów macicy przenikać wszystkie warstwy (jajowodu), zaangażowane są w proces zapalny, a następnie, w większości przypadków, wraz z zaangażowanymi więzadeł jajnika (jajnika) tak, zapalenie przydatków ma inną nazwę – jajnika.

load...

Występowanie adnexitis przeprowadzono ponownie w dół z jamy brzusznej, takich jak zapalenie wyrostka robaczkowego. W większości przypadków zapalenie jajowodów i jajników następuje równocześnie, jednak te procesy zachodzące w miednicy są traktowane jako jeden.

Jak niebezpieczne adnexitis

Złożoność tej choroby jest prawie bezobjawowo, co opóźnia szybkiego wykrywania i leczenia. Adnexitis niebezpiecznych powikłań. Najczęściej gdy jako powikłanie ostrych zrostów adnexitis utworzonych pomiędzy macicy, jajnika, pęcherza moczowego, gruczołu rury, ściany miednicy i pętli jelitowej w miednicy. Po zakażeniu styku w tkance jajników są w niej utworzone ropne wnękę (jeśli topnienia połączenie może nastąpić tkanki jajnika). Ponadto występuje ropniem jajników. Odróżnić przewlekłe i ostre zapalenie przydatków.

W odpowiednim płynie zapalnym ostre zapalenie przydatków nagromadzania jajowodu, istnieje tworzenie workowaty z akumulacją ropy w nim. Ostre zapalenie przydatków jest inny powikłaniem – tzw Tubo-jajnika ropień, w którym zakażenie może przenikać do jamy brzusznej, co powoduje zapalenie otrzewnej, w wyniku zapalenia otrzewnej i ropnie różne.

Jeśli przewlekłe zapalenie przydatków często nasila się, mogą być zaburzenia seksualne: ból podczas stosunku płciowego, zmniejszone libido. Gdy ostre zapalenie przydatków nieprawidłowe leczenie może być przewlekły, co prowadzi na ogół do ciąży pozamacicznej, niepłodność.


Powrót do spisu treści

Adnexitis: przyczyny

Zakażenie przenikania z macicy do jajowodów, jajników, jest główną przyczyną adnexitis. Zapalenie przydatków, w zależności od patogenu, który spowodował pojawienie się choroby dzieli się na:

 • Specyficzne (błonicy, gruźlica, gonokokowe infekcje);
 • Nieswoiste zapalenie przydatków (na infekcje narządów płciowych, takich jak Trichomonas, chlamydia, Ureaplasma, Mycoplasma, z oportunistycznych roślin: gronkowców, paciorkowców, E. Coli).

W zależności od sposobu, w jaki infekcja jest nadawany:

 • Za pomocą układu limfatycznego;
 • W krwiobiegu, następuje głównie u pacjentów z gruźlicą narządów płciowych;
 • Droga w dół (zakażenie przenika jajniki z pochwy, jest bardziej powszechne u pacjentów z chorobami przenoszonymi drogą płciową);
 • Ścieżka do góry (zakażenie przenika z górnej części, na przykład, płuc, nerek). Nawet angina może być przyczyną tej choroby. Na tym tle często istnieje dwustronna adnexitis, któremu towarzyszy zapalenie macicy.

Oczywiście obecność zakażenia nie zawsze jest to, że rozwija się zapalenie przydatków sprzyja, ponieważ pojawienie się i postępie choroby czynników predysponujących są konieczne.

Są to:

 • Bezpłciowy inny rodzaj choroby często (angina, odmiedniczkowe zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie migdałków);
 • Niezdrowe życia, częste stres (czynniki, które osłabiają układ immunologiczny, pozwalając infekcji swobodnie rozprzestrzeniać);
 • Zmęczenie i hipotermia;
 • Nieprzestrzeganie higieny osobistej;
 • Przeprowadzanie wewnątrzmacicznego manipulacji: Badanie jamy macicy łyżeczkowanie Histeroskopy poronienie, montaż i demontaż urządzenia wewnątrzmaciczne;
 • Częsta zmiana partnerów seksualnych.

Powrót do spisu treści

Adnexitis i jej objawy

W przypadku ostrego adnexitis towarzyszy ból podbrzusza, rozciągającą się na kości krzyżowej i lędźwiowej kręgosłupa. Czasami są następujące objawy i oznaki adnexitis: wzrost temperatury w ciągu 38-40 ° C, drżenia mięśniowe z zimna, wymioty, nudności, zaburzenia mikcji, wzdęcia, ropne zapalenie dróg rodnych.

Podczas sondowania ujawnił ostry ból w dolnej części brzucha, mogą przejawiać objawów ochronę mięśni. W niektórych przypadkach, ostre zapalenie przydatków występuje bezobjawowo. Średni czas ostrego adnexitis – 7-10 dni.

Wyniki zasadniczo ostre zapalenie przydatków jest przewlekłe zapalenie przydatków. Obraz objaw (w porównaniu z ostrym adnexitis) nie jest tak oczywiste. Kobiety, które adnexitis z przewlekłą postać, trzeba pamiętać, że ból koncentruje się w pachwinie i podbrzuszu promieniujący do kości, udo lub odbytu, nie są trwałe i okresowe. Ból może wzrosnąć po ekspozycji na zimno, stres lub przed rozpoczęciem miesiączki.

Adnexitis to najczęściej towarzyszą zaburzenia cyklu miesiączkowego. Wyładowanie zostaje ograniczone, odstęp między nimi zwiększa się (skąpe). Adnexitis Postać przewlekła objawia się nawracającymi zaostrzeń z powodu osłabienia odporności, ponownym infekcji opornych na leczenie antybiotykami.

Chroniczne formy w ostrych adnexitis obniża ogólny stan zdrowia, to wzrost temperatury, zwiększona ból pojawia się wyładowania ropny z pochwy.
Powrót do spisu treści

Adnexitis i jej leczenie

Stosowanie antybiotyków, środków przeciwbólowych, antybiotyków o szerokim spektrum działania, odczulające i leki przeciwzapalne ze względu na nasilenie bólu, który wywołuje zapalenie przydatków. Po eliminacji ostrych stanów zapalnych są przyporządkowane różne biostimulants, fizykoterapii (ultradźwięki na spodniej wibracyjnego, elektroforeza). Ostre zapalenie przydatków traktowane są ściśle w szpitalu z leżenia w łóżku.

Przewlekłe zapalenie przydatków jest w kilku rodzajów terapii (przeciwdrobnoustrojowym rozwiązaniu, przeciwzapalne, immuno-stymulujące). Przewlekłe leczenie adnexitis opiera się na przyczyny, że spowodował. Oprócz leku i zabiegów przeprowadzonych korekcyjnej (elektroforezy NFI ultradźwiękowej na brzuchu wibracyjne). Adnexitis uzdatnioną wodą mineralną i mułu z zastosowań ozokeryt (Oleisty produkt przepływ). W różnych uzdrowiskach adnexitis traktowane już po głównym trakcie terapii.

Dla choroby należy traktować kobiety poważnie, nie możemy zapomnieć o konsekwencjach. Adnexitis podstępna, że ​​może stać się przewlekły. Nawet jeśli wszystkie najbardziej niepokojących i jaskrawe objawy (ból, temperatura) minęło, adnexitis niezwykle ważne, aby całkowicie wyleczyć.

Powrót do spisu treści

Leki z adnexitis

Obecnie w leczeniu adnexitis następujące leki:

 • Na wlocie – całkowita antybiotyków działania – ofloksacyna, ofloksin, sifloks, Bactrim syrop Bactrim forte abaktal, metronidazol, ZOMAX (azytromycyna) tsedeks (ceftibutenu), erytromycyna, cefaklor, doksycyklina, cefuroksym;
 • Miejscowo – selektywne działanie antybiotyków – klindamycyny, fluamizin, dalatsin;
 • środki przeciwzapalne – diklofenak, Voltaren;
 • środki przeciwbólowe – analgin paracetamol;
 • Roztwory Douching – miramistin, tsiteal, romazulan, Vagothyl;
 • Do zapobiegania dysbioza – flukonazol, bifidumbacterin, laktobakterin;
 • Leki immunomodulujące, środki do siły powrotne obronne organizmu oraz witaminy (zwykle grupa „B”);
 • Odtruwania alkoholowego – Chlorek wapnia, leki na alergie.

Powrót do spisu treści

Adnexitis leczenie w czasie ciąży

Choroba ta może przyczynić się do powstawania tak zwanych spoidła – cienkich więzów w jajowodów i pomiędzy organami, w wyniku czego pogarsza pracę jajnika. Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do niepłodności. Często konieczne jest leczenie za adnexitis kilka lat, ale w celu dostosowania go do końca jest to konieczne, zwłaszcza jeśli jest planowana ciąża.

W przypadku zajścia w ciążę w adneksita tle aktywność układu immunologicznego jest zmniejszona w wyniku tej infekcji pogarsza. Znaki, z powodu których adnexitis pogłębione w czasie ciąży, ze względu na rodzaj patogenu. Zasadniczo pacjent zaniepokojony alokacji zmieniło bielszy (ropa, krew), ból w dolnej części brzucha.

Szczególnie musimy zwracać uwagę na sytuację, w której zakażenie zakażenie i jego rozwój odbywa się w czasie ciąży, a nie po prostu ostrego zapalenia już obecnego w przydatków macicznych. W większości przypadków wywołuje zakażenia wewnątrzmacicznego płodu. W tej sytuacji decyzja w sprawie środków, jakie należy podjąć indywidualnie, w zależności od indywidualnego przypadku.

Nieleczona infekcja proces polega na kanał rodny (pochwy, sromu, szyjki macicy), który grozi zakażeniem płodu podczas porodu. Nawet jeśli dziecko jest w celu uniknięcia kontaktu z infekcją w łonie matki, na tym etapie nie jest to absolutnie bezbronni. Z tego stanu rzeczy, lekarze często nalegają na cięcia cesarskiego.

Jeśli infekcja jest spowodowana przez mikroorganizmy, które są czynniki będące przyczyną chorób przenoszonych drogą płciową (rzeżączka, kiła), eksperci zalecają przerwanie ciąży. Gdy warunkowo patogenne mikroorganizmy (Candida Gardnerella) podejmuje się z naturalnymi mieszkańcami genitaliów i jeśli jest rozrostu bakterii, lekarz określa leczenie, w oparciu o czułość detekcji czynników zakaźnych na antybiotyki i wieku ciążowego.

Adnexitis można zapobiegać poprzez podjęcie następujących środków zapobiegawczych:

 • Aby chronić organizm przed zmęczeniem i przechłodzenia;
 • Przeprowadzenie odpowiedniego leczenia zapalenia okaleczania żeńskich narządów płciowych;
 • Zapobieganie aborcji;
 • Wybrać najlepszy rodzaj antykoncepcji jest obecna generacja bezpieczniejszego seksu;
 • Terminowe wykryć i leczyć infekcje, przenoszoną drogą płciową (szczególnie po porodzie);
 • Przestrzegać higieny osobistej;
 • Odbyło się zaplanowane skanowanie przy ginekologa co sześć miesięcy.

Przez następujące proste zasady, można być całkowicie pewni utrzymania zdrowia swoich Kobiet. Bądź zdrowa!

load...