Objawy: diagnoza drożdży Candida

Zawartość:

Nieznośne swędzenie, biały tandetna wydzielina, zaczerwienienie i zapalenie narządów rodnych – pierwszych objawów kandydozy. Niestety, w obliczu pleśniawki przynajmniej raz w życiu, każda z płci pięknej. Powód – grzyby drożdżopodobne z rodzaju Candida. Niewłaściwy lek, zaniedbania higieny, rozwiązłość, osłabienie układu odpornościowego i wiele innych czynników może doprowadzić do tej choroby.

load...

Nowoczesne przedstawicieli płci pięknej, zapewniając wspaniałe życie w pracy lub opiekujący się rodziną, tym mniej prawdopodobne, aby szukać pomocy u specjalistów. Są one wykorzystywane do zignorować objawy lub skonsultować się z przyjaciółmi i Internetu (na różnych forach i stronach internetowych). Najgorsze jest to, gdy kobiety są idealne, na pierwszy rzut oka, wariant choroby i rozpoczęcie leczenia. Wyniki mogą się smucić, dopóki niepłodności lub zapalenie pęcherza, jeśli diagnoza była zła.

Więc nie liczyć na szczęście, szukając podobnych objawów. Ten artykuł jest podany tylko dla odniesienia. A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące kobiece, od razu umówić się z ginekologiem. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej i łatwiej pozbyć istniejącej choroby.

Diagnozowanie pleśniawki: oznaki i objawy

  • Wybór

Jak wskazano na początku tego artykułu, drożdżyca pochwy kobiety zaczyna oddzielać gęstą mieszaninę, która przypomina sera wygląd osadzie. Ten wybór może być gruby biały lub kremowy, żółtawy lub zielonkawy odcień. Number – zwłaszcza indywidualnie. Na jednej z płci nie są bogate, a inne – w skromny wybór.

load...
  • Swędzenie

Ponadto, istnieje nieprzyjemne odczucia mrowienia, pieczenia lub swędzenie zewnętrznych narządów płciowych, w pobliżu wejścia do pochwy. Po objawy ustępują lub zniknąć duszę, ale po półtorej godziny, wracają ponownie. W tym samym czasie, w nocy, w ciepło, objawy zintensyfikowane tylko w krytycznych dni.

  • Wysypka i podrażnienie

Następną rzeczą, którą należy zwrócić uwagę – jest to wysypka, zaczerwienienie, stan zapalny, obrzęk trochę. Jednak z tym znakiem musi być ostrożny, ponieważ pryszcze mogą być objawem innych chorób, chorób przenoszonych drogą płciową.

  • Zapach

Aby powiedzieć, że w pierwszych dniach na pleśniawki u kobiet odczuje wyraźny zapach – jest to niemożliwe. Poza tym, nie będzie tak ostre jak w procesach zapalnych. Jednak w zaawansowanych stadiach, on musi się lekko kwaśny, nieprzyjemny.

  • Ból

Często w przypadku płci pięknej jest ból przy oddawaniu moczu. Jest to uczucie, że jeśli mocz koroduje i parzony genitalia. Plus, z biegiem czasu, nie ma dyskomfortu nawet podczas spaceru, jeśli umieścisz zbyt ciasnej bielizny.

Podczas stosunku, ból jest odczuwalny, nawet jeśli dziewczyna jest bardzo podekscytowany. Nawiasem mówiąc, to okazało się, że kandydoza jest przenoszony podczas seksu bez zabezpieczenia, dlatego zaleca się stosowanie prezerwatywy. Oczywiście, najlepiej, nie kochać, nie tylko uciążliwy, ale po kilku tygodniach całkowite wyleczenie.

Błędy w diagnostyce pleśniawki

Sprawdziłeś objawy i okazało się, że trzeba – na pleśniawki. Jednak, stany zapalne i izolacja nie muszą objawy choroby. W rzeczywistości, może być wiele przyczyn. To tak, jakby w gorączce, która towarzyszy i zimna, i zapalenie płuc.

Po drugie, jeśli nie iść do lekarza, jak wiesz formę grzyba. Okazuje się, że istnieje kilka rodzajów nich. I każdy jest traktowany indywidualnie. Nie należy przyjmować leku, nie należy ustalić przyczynę. W przeciwnym razie, ty i ja znacznie zaszkodzić, z powodu choroby, a nie pozbyć.

Idąc do lekarza: badania przez specjalistę

Jeśli znajdziesz się w jakichkolwiek oznak pleśniawki, kupić specjalny zestaw ginekologiczne, składający się z rękawiczek, Lustro, pościel i udać się do lekarza. Przed wizytą u specjalisty lepsze żadne leki, maści i kremy nie używają, czy wanny i łaźnie parowe. Może to mieć wpływ na choroby, poprawić lub zakłócić objawy.

Tak więc, podczas pierwszego badania, lekarz będzie mógł określić stopień uszkodzenia i zapalenia błony śluzowej narządów płciowych. Ponadto, ginekolog będzie musiał wziąć wymaz w celu wykluczenia innych chorób. Tego samego dnia, lekarz przepisze Ci odpowiednie leki i zaleci specjalną maść anty-grzybicze. Jeśli leczenie jest prawidłowo przypisany, wszystkie objawy odejść na drugi lub trzeci dzień.

Jak zmniejszyć objawy własnych

Jak stwierdzono powyżej, do samoleczenia w każdym przypadku niemożliwe. Ale co, jeśli przed wizytą u ginekologa kolejny tydzień, a nie można tolerować swędzenie i dyskomfort? Istnieje kilka bezpiecznych sposobów na złagodzenie trudnej sytuacji, zmniejszając objawy drożdże do minimum.

  • Odmowa seksu

Pierwszą rzeczą, którą trzeba będzie porzucić wszystkie kontakty seksualne. Można zarazić swojego partnera, że ​​w przyszłości będzie rykoszetem. Oznacza to, że gdy pojawi się wyleczyć, można ponownie podnieść grzyb, który rozwija się i mnoży i męskich narządów płciowych.

  • Higiena

Dalej – jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny. W dzisiejszych czasach trzeba myć tak często, jak to możliwe, przy użyciu nieco zakwaszonej wody. Nawiasem mówiąc, w sklepach i aptekach sprzedają specjalne żele do higieny intymnej, które mają działanie dezynfekujące.

A oto czego nie robić – bo to jest podejmowanie łaźni parowej z sody oczyszczonej. Takie kpina z własnym ciałem ćwiczyć 30-40 lat temu, nasze babcie i matki. Wyniki mogą być nieprzewidywalne. To prowokuje tylko rozmnażanie grzybów, objawy nasilać. Ulga przychodzi w ciągu pierwszej godziny (maksymalnie), ale wtedy nie będzie wiedział, gdzie iść z swędzenie.

Bicze również nie są zalecane. Na przykład, może masz uczulenie na składniki. Plus ten sposób można zmyć smar przydzielonego do ochrony. Oprócz podrażnienia, zmniejszyć kwasowość i pogorszenie stanu zdrowia, nie będzie niczego osiągnąć. W rezultacie – infekcja (niekoniecznie grzyb w naturze i innych szkodliwych mikroorganizmów kompletne) i trafi na szyjkę macicy i jajników.

  • Jeść prawo

Zapamiętaj raz na zawsze, przyprawy, przyprawy, pieprz, sól, ocet i inne różne substancje zużywane podczas drożdży nie jest zalecane. Wszystko to powoduje swędzenie, pieczenie, zwiększa dyskomfort w kroczu. To samo odnosi się do pieczenia, słodkie, jedzenie, w którym kompozycja ma drożdże. Z powodu takiego grzyba żywności zaczyna się mnożyć wiele razy szybciej. Więc co można jeść? Wybierz owoce i warzywa (krajowe, a nie sprowadzane z zagranicy), kasza. Pij dużo wody, zielona herbata, świeża.

  • Dobieramy narzędzia do krytycznych dniach

Podczas menstruacji używać tylko uszczelki, które zmieniają się co trzy godziny. W przeciwnym razie, mikroorganizmy i bakterie rozmnażać się na powierzchni, stopniowo do wnętrza. Do ochrony ciała, ponieważ drożdży znacznie zmniejszone.

Co do tamponów, tak jakby nie były one wygodne o nich będzie musiał zapomnieć o długi. Po pierwsze, zranić dotknięte i zapalenie ściany pochwy, a po drugie, ty i tak nie będzie to naprawdę wygodne. Każdy, nawet najmniejszy ruch w tym przypadku spowoduje straszny ból.

  • Wybór bielizny

Bielizna musi być wygodne, naturalne i jakość. Kompresuje ciąg – nie jest najlepszym rozwiązaniem, nie tylko w tym przypadku, ale także w życiu codziennym. Wen, podrażnienie, zapalenie – to tylko krótka lista tego, co będzie eksperymentować z napięty, ale niezwykle piękne tchórzami.

I nie zapomnij o materiale. To wszystko się skończy, nikt by polemizować z faktem, że syntetyki wygląda o wiele bardziej atrakcyjne i uwodzicielskie bawełny. Ale bardzo ją skrzywdzić. To tworzy efekt cieplarniany, nie pozwalając skórze oddychać. I tak można sobie przypomnieć, ze względu na wysoką temperaturę grzyba zaczyna rosnąć szybciej.

Co to jest obarczona siebie i bezczynność?

Często zdarza się, płeć piękna wolą pracować na biegu jałowym lub samoleczenia, mając nadzieję, że choroba wkrótce odejść. W rzeczywistości tak się nie stanie, jak nie będzie chciał. Ale te młode kobiety zagrożone, aby uzyskać nową masę chorób, które nie są tak łatwo pozbyć.

Tak więc, może to prowadzić do zapalenia pęcherza infekcji macicy wstrząsy itd. Jeśli nie są całkowicie wyleczyć chorobę, okaże się przewlekły. Plus taki przedstawiciel płci pięknej jest nosicielem kandydozy grzyba. To nadaje się nie tylko tego, aby jego partnera podczas seksu, ale także zarazić swoje dzieci w czasie ciąży.

Uwaga: kandydoza może towarzyszyć każdą chorobę, a nie być głównym. Na przykład, cukrzyca czy HIV Drozd występuje częściej. Dlatego należy pamiętać, aby włączyć wszystkie niezbędne badania (krew, mocz, itp), upewnij się, że nie ma niebezpiecznych chorób.

load...