Objawy ciąży u kotów: zachowanie i wygląd

Zawartość:

Kiedy Twój kot jest w ciekawym położeniu, to na pewno chcą kontemplować bezpośrednie lub pośrednie potwierdzenie tego faktu. Wiadomości dla ciebie to i tak: a jeśli namiętnie chcą dodatek do rodziny kotów, a jeśli czekamy na pojawienie się potomstwa z jego ulubionym. Należy zauważyć, że objawy ciąży u kotów może być jawne i niejawne. Aw niektórych przypadkach właściciele aż do narodzin nie jest w stanie dostrzec żadnych oznak. I trzeba powiedzieć, że trzy pierwsze tygodnie ciąży, objawy te nie mogą zidentyfikować nawet weterynarzy.

load...

Jednakże, bardzo doświadczony właściciel kot jest nadal bardzo prawdopodobne stanie zobaczyć potwierdzenie swojej pitomitsy interesującej pozycji. W większym stopniu odnosi się to do zachowania kota, ale zmiana jego wyglądu też będzie ukryć przed ich czujnym okiem. Weźmy pod uwagę te cechy, które rozumieją Twój kot jest w ciąży czy nie.

Zmiany w zachowaniu

Jak już powiedzieliśmy, pierwsze trzy tygodnie prawie bez zmian, co wskazuje, że Twój kot jest w ciąży, nie jest przestrzegana. Jeśli jednak nadal masz kitty cat aktywnie zażądał i otrzymał możliwość na spotkanie miłości, uspokoiłem się, to najprawdopodobniej, że osiągnął pożądany cel (w ciąży). Jednakże, jeśli krzyki call-up Twojego piękna w siedem do dziesięciu dni wznowione, ciąża może nie przyjść.

Zatem całkowita utrata zainteresowania płcią przeciwną – prawdopodobną oznaką ciąży. Fakt, że kot jest w ciąży, o czym świadczy jego agresywnego zachowania wobec innych kotów żyjących z nią w tym samym domu. Choć w drugiej połowie ciąży jest zachowanie zmiana jest dokładnie odwrotnie: kot staje się kruchy i delikatny, nie tylko w stosunku do innych zwierząt, ale również dla ludzi.

W odniesieniu do zmiany nawyków odżywiania, pierwsze tygodnie kot zjada jak poprzednio: takiej samej liczbie i tego samego. Ale w trzecim tygodniu ciąży, może ona mieć awersję do niektórych (dawniej znanych i ulubionych) produktów, a także poranne mdłości i wymioty, co wskazuje na znak kotów ciąży. Na wyraźnej ciąży pokazy kotów i jego bardziej spokojna postawa, dłuższy sen i zwiększonego apetytu. Ale te objawy pojawiają się w drugiej połowie ciąży.

load...

Pod koniec ciąży, kot się tak spokojny i apatyczny, wolą pozostać w domu, nawet jeśli mają dostęp do ulicy. Coraz więcej czasu spędza we śnie lub w półśnie: to był sen zajmuje większą część życia ciężarnej kota. Inne zmiany w zachowaniu kotów czekających potomstwo nie jest przestrzegana. Tak, ale nie są one po prostu.

Jednak jeden behawioralne objawy ciąży, kot jest nadal warto wspomnieć osobno. Nawet jeśli zewnętrzne oznaki ciekawej sytuacji Twój kot nie jest obserwowany (a czasem jest), a następnie do końca ciąży, ona zacznie pokazać troskę i szuka miejsca dla nadchodzącego porodu. Jest to także bardzo wyraźny znak ciąży u kotów, a samo zachowanie nazywa gniazdowania.

To zachowanie przejawia naturalną instynkt kotów. Około dwóch tygodni przed kot poród zaczyna szukać miejsca do „gniazdo” – komfortowym, spokojnym i ciepłym miejscu, gdzie będzie musiała spędzić z ocieleniu i kociąt w pierwszych tygodniach ich życia. Głównym kryterium (z punktu widzenia kota) przesiewowe miejsca do gniazd – bezpieczeństwo. Dlatego możliwe jest, że twój kot zacznie agresywnie włamania do szafek, spróbuj zorganizować miejsce na półkach i w innym miejscu dysku do dla ciebie.

Jest to dobry czas na wprowadzenie swojego kota na polu przygotowanym dla niego (karton) dostawy, wybrać (przy użyciu najbardziej koty) odpowiednie miejsce na jego położenie i przekonać przyszłych matek jest to, że to pole jest najlepiej dostosowane do jej „gniazdo” , Jeśli nie, sam kot dadzą sobie „pokój dostawy” i możliwe jest, że w swoim łóżku.


Zmiany w wyglądzie

Znowu, pierwsze trzy tygodnie absolutnie żadnych zewnętrznych oznak ciąży u kotów nie jest przestrzegana. Ale po dwudziestym pierwszym dniu prowadzenia potomstwo kota są pierwsze zauważalne zmiany, które są widoczne dla właściciela. Jednak, aby je zobaczyć, należy spróbować. Mówimy o zmianę koloru i wielkości brodawek przyszłe mamusie. U zdrowych kotów sutki nie różnią się od koloru skóry na brzuchu. W pierwiastek koty mogą być trochę ciemniejsze, ale nadal zachować jednolity kolor.

Sutki ciąży koty stają się różowe. Szczególnie zauważalna jest zmiana pierwiastek kotów chociaż intensywność koloru i stopnia wzrostu smoczka zależy od rasy i wieku kota, jak również jego indywidualnych cech. Przy okazji, może okazać różowy, a nie wszystkie sutki, a tylko niektóre z nich. Jeśli chodzi o zwiększenie wielkości sutków ciężarnej kota, może to być bardzo niewielkie i prawie niezauważalne. Mimo to, w większości przypadków, sutki są nie tylko włączyć różowy, ale także pęcznieją zauważalnie.

Od tego czasu (trzeci tydzień ciąży) zaczyna rosnąć, a brzuch kota. Jednak na początku jest prawie niewidoczny, a dopiero w drugiej połowie ciąży, kocięta zaczynają szybko rosnąć, a tym samym zwiększa żołądek wykluły swoje koty znacząco i szybko. W sprawiedliwości należy zauważyć, że wielkość żołądka zależy od liczby i wielkości owoców. Dlatego też, gdy maloplodnoy rozmiar ciąża koty żołądka może być trudno zmienić.

Mimo to, w piątym tygodniu ciąży, funkcja ta uwidoczni koty. Jeśli kocięta są liczne, matka po prostu wydmuchiwane na naszych oczach. Brzuch staje się zaokrąglona, ​​duże i zwarte, a można nawet zobaczyć ruchy płodu. Jeśli w tym momencie żołądek kota nie jest znacznie wzrosła, to najprawdopodobniej, po prostu nosi małą liczbę młodych. Ale jeśli położyć rękę na małym brzuchu, można poczuć zamieszanie tam kociąt.

Około tygodnia przed porodem brzuch kota trwa w kształcie gruszki, a jej sutki wyraźnie opadają, aw nich jest siara. Jeśli w tym czasie lekko wycisnąć sutki palcami, po czym będą mieli kroplę półprzeźroczysty biały lub żółtawy kolor – jest to siara.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie te objawy wskazują, że Twój kot jest w ciąży. Jeśli nie widać żadnego z nich, należy skontaktować się z kliniką weterynaryjną, gdzie z pomocą ultradźwięków dokładnie określić, kot jest w ciąży czy nie jest w ciąży. Ale w każdym przypadku, wizytę do weterynarza jest konieczna. Po pierwsze, nie zawsze objawy ciąży może zaufać kotów (zwłaszcza behawioralny), a po drugie, badanie koty zrobi jej dobrze, i zapobiec wielu potencjalnych powikłań.

Bądź uprzejmy dla swoich ulubieńców. Pamiętaj, że nieuwaga często okazuje choroby, zaburzenia nerwowe, a nawet zwierzęta depresji. Ale jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswojone oraz pomoc i wsparcie dla nasze zwierzęta czekać dłużej nigdzie. Zaufali nam.

load...