obcasy Maska pękaniu: proste i użyteczne środki do domu

Pielęgnacja stóp zachowuje ich operatywność i stanowi integralną część opieki kosmetycznej całego ciała. Od rana do wieczora przez całe życie nogi zachować powagę organizmie, dzięki czemu skóra stóp potrzebuje specjalnej opieki. Bez pozostawiając skórę na piętach pęka, a następnie staje się bolesne chodzić. Obcasy Maska pęknięć może szybko postawić Cię na nogi.

load...

Zawartość:

Przyczyny pęknięć na piętach

Pęknięcia skóry spowodowane:

 • Nadmiernym wysuszeniem;
 • zaburzenia endokrynologiczne;
 • Bodźce fizyczne;
 • Bodźców chemicznych.

Jednak większość szczeliny utworzone na spodzie z powodu zużycia niewygodne buty lub słabe higieniczną pielęgnację stóp. Nie możemy pozwolić na znaczne pogrubienie skóry z powodu zatrzymania rozprzestrzeniania warstwy rogowej. Dużą uwagę należy zwrócić na obuwie powinno być miękkie, wygodne, nie jest zbyt luźny i niezbyt ciasno, a nie gumowe podeszwy. Pęknięcia, nie dając opiekę domową, trzeba pokazać je lekarzowi dermatologa, ponieważ mogą one być jednoczesne objawem wielu chorób skórnych.

load...

Stopy powinny zawsze być wentylowany. Spróbuj przynajmniej w domu, aby przejść boso. Skarpety i buty powinny być zmieniane codziennie, nawet jeśli masz tylko dwie pary butów – to pozwoli być nagłaśniane i zmniejszyć obciążenie stopy.

Kompleksowe kosmetyczne do pielęgnacji skóry nóg

Pielęgnacja stóp zapewnia codzienne mycie ciepłą wodą z mydłem lub żelem pod prysznic. Po gorącej kąpieli z mydłem jest traktowany pumeksem stopy i posmarowana kremem do stóp, najlepiej z witaminą A. Oto kilka przydatnych zasad:

 • rano warto umyć nogi ciepłe nawet w zimnej wodzie i powietrze są użytecznymi kąpiele kontrastowe;
 • Wieczorem codziennie (lub co najmniej dwa razy w tygodniu), aby 20 minut ciepłą kąpiel dla stóp w wodzie, dodać zioła, olejki eteryczne, sól morska – to prosta procedura pozwala uniknąć problemów kosmetycznych z ich stóp i gotowy do spania;
 • Codziennie wieczorem lub rano i wieczorem krem ​​smarować stopy;
 • Po leczeniu stóp z pumeksu, pocierać skóry tłustej śmietanie lub masła;

Maski Przepisy dla stóp

Głównym problemem skóry stóp – od skim na brak gruczołów łojowych. Maski pomaga normalizować równowagę lipidową, aby stopy gładkie, miękkie, a tym samym uniknąć popękane pięty. Jeżeli pęknięcia pojawiły się już w miksie na masce wejściowej i antyseptycznych Leków – zioła lub leki.

Maski medyczne dla bolesnych pęknięć

 • Kłącze Potentilla trawy ogrzewano przez godzinę w łaźni wodnej z oleju roślinnego lub masła (1:12) i umieścić na noc bandażem stóp.
 • Konieczne, aby umyć stopy mydłem i ciepłą wodą
 • , natrzeć pięty pumeksem lekkie koliste ruchy, pęknięcia smarowane z alkoholem, a następnie olej rycynowy, po czym mieszaninę proszku talku ze sproszkowanych suszonych kwiatów rumianku (3:1 ).

 • Gdyby tylko zaczęły pojawiać się pęknięcia, można zmieszać z miodem z domowej słoniny 2:1, po czym nakłada się 2 godziny na dobę.
 • Kwiatów nagietka wlać rafinowanego oleju słonecznikowego (1:10) przez 12 godzin, a następnie ogrzewano w łaźni wodnej w ciągu pół godziny i przesączono. Nałożyć na dwie godziny pod bandażem.

Osoby z ciężką pogrubienie skóry na piętach obecność dużych pęknięć systemem przydać starej receptury. W ciepłej łaźni wodnej, musi być równa części parafiny, wosku i 10% kwasu salicylowego. Mieszanina jest rozgrzewka wacikiem przyłożonego do pięt skóry, pozostawić do wyschnięcia, następnie nałożyć kolejną warstwę 2-3. Ten film jest konieczne, aby pomieścić całą noc (można nosić skarpetki lub owinąć), a rano umyć nogi w roztworze i pocierać mydła sodowe obcasy z pumeksu. Procedurę powtarza się kilka razy (zazwyczaj 3/2) w celu uzyskania pożądanego efektu.

Profilaktyczne leki

Codziennej pielęgnacji, składający się z higieną i codziennego stosowania odżywczych i kremy nawilżające dla stóp, zazwyczaj wystarczające, aby utrzymać skórę stopy w dobrym stanie. Maski do normalnego pięty – to raczej luksusem niż koniecznością pierwszego taktu, ale bardzo miły luksus. Jeżeli pomieszane nogi w domku, chodzenie boso po ziemi, albo wysychają piętę na plaży aż do siatki drobnych pęknięć – w tych przypadkach masochki również przydatna.

Oto kilka nieskomplikowane recepty, dzięki czemu pięty „jedwab”.

 • Bardzo skuteczna maseczka z octem i gliceryna – kup w aptece fiolki gliceryny, dodać ocet do ramion, umieszczonym na obcasach przez 40 minut (można zawinąć w celofan i obuwiu skarpetki).
 • Smarować noc aloes sok obcasy – efekt będzie niesamowity.
 • Maska squasha – cukinia ruszt na tarce, umieścić kleik na piętach, zawinąć je w celofan i pozostawić na noc.
 • Maska brzoskwiń – umieścić na piętach miazgi z brzoskwiń i moreli, a dalej wszystko jak w poprzedniej wersji.

Dzięki nowoczesnej, zadbane stopy, można pozwolić sobie nosić żadnych otwartych buty stóp kochanki przyjemność oglądać. Jeśli sandałach, zagraniczni mężczyźni mogą całkowicie zignorować swoje zadbane obcasy, ale jeśli nie są one zadbane – to zawsze zauważy. Jeszcze większym stopniu odnosi się to do człowieka. Oczywiście, stojąc dyskretnie wykazać ukochane wypielęgnowane stopy obcasy gładka i miękka jak dziecko, on natychmiast się „pod nogi”, więc dbać o tę część ciała powinna być zawsze na czas.

Miracle-wypielęgnowane palce na obcasach

load...