Obawy w czasie ciąży. Co, gdzie, kiedy?

Zawartość:

Uważa się, że ciąża – to najszczęśliwszy czas w życiu każdej kobiety. Oczywiście, jeżeli jest pożądane ciąży. Z jednej strony jest to prawda. Ale z drugiej strony ciąży – czas strachu. Czasami sięgające do paniki, a wręcz zatruwa życia przyszłej matki.

load...

Być może ktoś może się to wydawać dziwne, ale strach przed ciążą są bardzo, bardzo często. Spróbujmy zrozumieć, co boją się przyszłych matek i jak radzić sobie z tymi wieloma lękami. Po tym wszystkim, nie mogą być ignorowane w każdym przypadku – uspokoić kobiety w ciąży przede wszystkim.

Nieplanowana ciąża

Jeśli ciąża była planowana, kobieta starannie przygotowuje się do niej. Jednak w przypadku, gdy dwie taśmy stalowe dla kobiety za niespodzianka, ale zdecydowała się urodzić dziecko, wiele powodów, dla uczucia pojawiają.

Po tym wszystkim, kobieta może podjąć pewne leki, palenie. A może, zauważyła zdarzenie i wypił trochę alkoholu. Oczywiście, to wszystko jest bardzo zaniepokojony kobiety, która chce mieć zdrowe dziecko. To trudzi przyszłą mamę, zastanawiając się, jak jej drobne wady wpływa na dziecko.

load...

Aby poradzić sobie z tymi lękami, kobieta tyle, aby uświadomić sobie jedną prostą prawdę. Jeśli to wczesna ciąża płód ma negatywny wpływ, ciąża samorzutnie przerwana. A jeśli tak się nie stało, a owoc nadal rośnie, można mieć pewność, że dziecko jest w porządku. Prawda ta jest ważna w pierwszych 4-5 tygodniach ciąży.

Strach przed patologiami

Ten strach jest bardziej lub mniej znane niemal każdej matki oczekującej. I nic dziwnego, bo rozwój nowego życia – jest to proces bardzo złożony. A kobieta uświadamia sobie, że nie może kontrolować ten proces. Co więcej – nawet ciągłe badania i nadzór medyczny USG, potwierdzając, że wszystkie okruchy w sposób fale nie uspokajające kobiety.

Jednak takie obawy są zrozumiałe. W naszych czasach, kobiety w ciąży spada zalew informacji – w większości przypadków bardzo negatywne. Media, Internet, historie „współczucia” przyjaciół, krewnych i koleżanki – nie dziwi przestraszony.

Z tych obaw obsłużyć najbardziej trudne, ponieważ są one stale otrzymywanie pożywienia z zewnątrz. Więc staram się nie czytać różne książki „inteligentnych”, barwnie opisując płód, nie omawiać te kwestie z przyjaciółmi. Myśl pozytywnie, ponieważ dziecko urodzi się zdrowe!

Nawiasem mówiąc, w większości przypadków, stały nadzór przez ginekologa może zmniejszyć te obawy. A w przypadku realnego zagrożenia patologiami terminowe wizyta u ginekologa w stanie rozpoznać problem i podjąć niezbędne środki w czasie.

Strach przed bólem generycznego

Nie ma chyba kobiety, która nie byłaby boi się bólu podczas porodu. I nie jest to strach przed ciążą dobrze – nawet bardzo młode dziewczęta związane z bólem porodu, po wysłuchaniu opowieści babć i starszych przyjaciół. Nic więc dziwnego, że istnieje taka obawa, prawda?

Oczywiście, byłoby głupotą, aby przekonać przyszłych matek, które nie zaszkodzi. Uniknąć bólu jest bardzo trudny – prawie niemożliwe. Jednakże, aby zmniejszyć ból do minimum jest możliwe. Aby pozbyć się tego strachu, konieczne jest, aby zapisać się na kursy szkoleniowe dla porodu. Po pierwsze, tam ci powiedzą, dotycząca mechanizmu dostawy.

A jeśli kobieta wie, że dzieje się w pewnym momencie lub innego, łatwiej jest radzić sobie ze strachem. Po drugie, kobieta do opanowania techniki prawidłowego oddychania. Nawiasem mówiąc, to pomaga bardzo dobrze radzić sobie z bólem. I po trzecie, masz okazję, aby porozmawiać o tych samych przyszłych matek – i razem, jak wiemy, ze każdy problem jest znacznie łatwiejszy w obsłudze.

Przy okazji – jeśli strach przed bólem generycznych jest bardzo silna, można przedyskutować opcje z lekarzem znieczulenia medycznej. Oczywiście, nie oznacza to, że będzie musiał uciekać się obowiązkowe. Ale sama świadomość, że istnieje taka możliwość, daje przyszła mama dużo wysiłku.

Lęk przed porodem partnera

Uważa się, że każda kobieta marzy o możliwości udania się do oddziału położniczego z ukochaną osobą. Jednak tak nie jest! Zbyt wiele kobiet boją się otwarcie się przed mężem w niekorzystnym świetle – tym bardziej, że można usłyszeć ogromną liczbę historie o tym, jak wspólna po porodzie mąż straci zainteresowanie seksualne u żony.

Psychologowie twierdzą, że w rzeczywistości zdarza się to bardzo, bardzo rzadko – nie więcej niż 5% wszystkich przypadków. Jeśli ta informacja nie spocznie, porozmawiaj ze swoim mężem – zobaczysz, prawdopodobnie szybko rozwiać swoje wątpliwości i ciebie i śmiać się z ich obaw. Jeśli to się nie powiedzie, można odwołać się do radykalnej opcji – nie ma męża w sali porodowej. Niech będzie z wami tylko w prenatalnej oddziale, wspierając was w czasie porodu. A w sali porodowej, niech przyjdzie dopiero po okruchy urodzą. Oczywiście, jeśli Papież zgadza się przegapić tego wydarzenia.

Strach przed zmianami na gorsze

W tej grupie, kilka obawy, więc spójrzmy na tych etapach:

 • Obawa przed utratą tytuł „ciekawe” kobiety

Uważa się, że poligamia jest typowe dla mężczyzn. Jednak to nie jest – kobiety są również bardzo, bardzo poligamiczne, po prostu nie pozwalają sobie na nic więcej. Jednak pragnienie, aby być atrakcyjnym dla wszystkich ludzi żyje w każdej kobiety – ktoś jeszcze, ktoś mniej. Nie jest zaskakujące, że ciężarne kobiety boją się stracić ten apel.

Zwłaszcza jeśli ich oczach istnieją podobne przykłady – często przyjaciół, którzy wyszła za mąż, urodziła dziecko i stracił swój urok. Ale drodzy kobiety! W takich przypadkach, utrata atrakcyjności nie jest to wina ciąży, a kobiety właścicielem lenistwo. Rozejrzyj się wokół – na pewno nie znajdzie jednego przykładu udanych pięknych młodych matek. Więc wszystko jest w twoich rękach!

 • Strach przed utratą atrakcyjności seksualnej

Bardzo wiele kobiet w ciąży zatrzymać „dostęp do ciała” dla męża dosłownie natychmiast po brzuchu, ponieważ wierzą, że są nieatrakcyjne seksualnie. Jednak tak nie jest!

Zdecydowana większość ludzi wierzy kobiet w ciąży jest bardzo atrakcyjny i po porodzie pamiętają dni ciąży z akcji nostalgii. Sposobem radzenia sobie z sytuacją jest wciąż ten sam – rozmawiać z mężem, powiedz mu o swoich obawach. I, oczywiście, nie zapomnij, aby monitorować ich wygląd. Ciąża – nie jest powodem, aby przejść z połamanymi paznokciami, brudne głowy i brzydkie rzeczy.

 • Obawa o swojej figury

Wydaje się naprawdę dowiedzieć przyszłą matkę w czasie ciąży należy martwić się najmniej. Ale tam było – Kobieta jest kobietą, nie wiem co. Że martwi się o dodatkowych kilogramów. Sposobem radzenia sobie ze strachem jednego – aby uświadomić sobie, że ta zmiana jest tymczasowa postać. Wszystko w twoich rękach, a po urodzeniu dziecka, będzie mógł wrócić do swojej zwykłej postaci.

I tak, przy okazji … Nie zapominajmy, że w czasie ciąży można wpisać naprawdę nadwagi. A wszystko ze względu na fakt, że ludzie tam przekonanie, że przyszła mama powinna jeść za dwóch. I z jakiegoś powodu, kobieta jedzenia babeczki i strasznie smaczne czekolady. To jest fundamentalnie błędne podejście – dieta powinna być omówione z ginekologiem.

Strach przed złą matką

Ciężarnej boi paniki jest bardzo, bardzo często okazują się być złą matką – i to nie ma znaczenia, ona czeka na pierwsze dziecko lub mają już doświadczenie z wychowywania dziecka. Rodzenie po raz pierwszy kobieta obawia się, że nie poradzi sobie z dzieckiem nie będzie w stanie prawidłowo dbać o nich, aby prawidłowo wychowywać. Te kobiety, które mają już dzieci, boją się, że nie będą one do czynienia z dwoma naraz. Albo jeszcze gorzej – obawiają się, że ich miłość nie wystarczy dla dwóch maluchów, jak głupie, jak się może wydawać.

Śliczna mama, to jest prawie niemożliwe, ponieważ zdolność do bycia dobrą matką ustanowione na poziomie genetycznym – to jest załatwione przez naturę. I można jej pomóc – na szczęście, dzisiaj istnieje wiele dobrej literatury na temat opieki nad dziećmi i ich wychowanie.

Strach zrujnować karierę

Do tej pory, emancypacja zrobiła swoje i kobiety cenią swoją karierę, nie mniej niż mężczyźni. I bardzo często przyszła mama martwi się, że miała dziecko położy kres jej kariery. Z jednej strony, to prawda – wciąż kobieta na dłuższą metę odchodzi z pracy.

Ale z drugiej strony – wszystko w twoich rękach. W skrajnym przypadku można uciec się do pomocy krewnych lub niani, tak aby nie przerywać procesu pracy w perspektywie długoterminowej. Tak, a czas urlopu macierzyńskiego mogą być wykorzystane efektywnie – czytać książki, doskonalić swoje umiejętności. W skrócie, urlop macierzyński może być świetnym sposobem na zwiększenie ich specjalizacji. I wierzcie mi – to skorzystają swoją karierę!

Nieuzasadnione lęki

Takie obawy są bezpodstawne występują u 90% wszystkich kobiet w ciąży. Zwykle pojawiają się one następująco:

 • Pojawienie się koszmary.
 • Zwiększone poczucie niepokoju.
 • Ataki paniki o różnych stopniach nasilenia.
 • Chwiejność emocjonalna – łzy bez powodu.

Lekarze uważają, że taki stan psychiczny kobiet w ciąży jest bezpośrednio związany z fizjologicznymi zmianami, które zachodzą w jej ciele. Takie zmiany mogą być zwiększone obciążenie na układ sercowo-naczyniowy, zmieniając zwykły przepływ, potężne zmiany hormonalne – wiele wariantów.

Jak wspomniano powyżej, w celu uniknięcia taki stan nie małe przyszłym mamom. A reszta kobiet mają do czynienia z tymi stanami. Cóż, albo po prostu zaakceptować – kto jest bardziej do gustu. Ale w każdym przypadku konieczne jest, aby porozmawiać z psychologiem, który pomoże Ci zrozumieć siebie.

Podsumować

Tak więc, ogólny obraz obaw w czasie ciąży są bardziej lub mniej wyraźny. Mimo to, podsumujmy: w rzeczywistości powtórzenia – matką nauki.

 • Wybierając się do lekarza

Ważne jest, aby wybrać dobrego lekarza, który będzie monitorować przebieg ciąży. I dobry lekarz – jest nie tylko wysoce wykształcony, ale także ten, którego można całkowicie zaufać.

 • Wybór szpitala położniczego

Większość kobiet doświadcza lęku przed nieznanym. Należy więc zadbać, aby szukać preferowanej szpitalu położniczym z góry, a nie oddanie sprawy do końca. Idź do sprawy dokładnie – pytanie przyjaciół, przeczytaj opinie w Internecie na stronie wybranego szpitala. A dopiero potem podjąć decyzję.

 • Ograniczyć czytania lekarzem literatury

Nie zbyt dużo zainteresowany czytaniem literatury medycznej, który opisuje patologię ciąży, a nawet więcej problemów ze zdrowiem dziecka. A kobieta w ciąży jest niezwykle wrażliwy – można zrobić prawdziwą fobię.

 • Uczęszczać na kursy dla przyszłych matek

Psychologowie twierdzą, że kursy dla kobiet w ciąży wpływa na stan psychiczny kobiet najkorzystniejszą drogę. Dostają użyteczną wiedzę, i interakcji z samych kobiet w ciąży.

Bycie mamą – ogromna odpowiedzialność. Ale największe szczęście, że może być tylko w życiu kobiety. Więc nie powinno przyćmić szczęście nieuzasadnione obawy.

load...