O zabytków Watykanu

Zawartość:

To niesamowite miejsce na świecie – Watykan. Najmniejszy stan w kościele państwowym (część terytorialny Rzymie), która produkuje nic, posiada populację około tysiąca osób, głównie członków administracji papieskiej i rodzin jest jednym z centrów pielgrzymkowych dla turystów z całego świata.

load...

Watykan atrakcje – to perła, która ozdabia ludzkość.

Piękne rzeźby, pałace, ogrody, biblioteka stworzona przez geniuszy antyku i renesansu, bezkonkurencyjny mistrzów kultury włoskiej. Stare powiedzenie „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” można słusznie dodał: „I do Watykanu”.


Powrót do spisu treści

 Witamy w Watykanie

Główną atrakcją Watykan – Bazylika Świętego Piotra, którego relikwie są mówi się, że u podstaw powstania olbrzymiej struktury architektonicznej.

load...

W tworzeniu tego wielkiego sanktuarium katolickiego świata uczestniczyło generacji z największych mistrzów renesansu (Donato Bramante, Michał Anioł Buonarotti, Rafael, Giuliano da San Gallo), ostrożnie zachowaniu ciągłości chrześcijańskich znaczeń.

Założycielem idei Katedra Świętego Piotra Donato Bramante wziął za podstawę przy projektowaniu tego kolosalnego świątyni krzyża jako symbolu niezachwianą wiarą.


Powrót do spisu treści

Klucze do królestwa niebieskiego

Drugi Watykan landmark – Plac Świętego Piotra Oval, który znajduje się na słynnej katedry. Został on zaprojektowany przez włoskiego architekta Lorenzo Berniniego w kształcie dziurki od klucza, otoczony przez 284 kolumn.

Kolumnowy zaprojektowane tak, aby w jego środku geometrycznym, staje się przezroczysta. Kolumny są ukryte za sobą pod pewnym kątem widzenia.

Ta forma jest bardzo symboliczny odzwierciedla chrześcijańską tradycję, że Apostołowie Piotr jest strażnikiem kluczy królestwa niebieskiego. W centrum placu Świętego Piotra jest dvadtsatipyatimetrovy egipski obelisk zamontowany na polecenie papieża Sykstusa Y.

Marmur skład Matki Boskiej Bolesnej z leżącego na kolanach Zbawiciela, zdjęcie z krzyża, majestatycznie znajduje się na placu. To arcydzieło wielkiego włoskiego rzeźbiarza Michelangelo zasłużenie należy do bezcennej kolekcji unikalnych atrakcji tego miasta-państwa.

Jeden ze skarbów Watykanu przez stopień boskiej doskonałości w realizacji artystycznych jest uważany Kaplicy Sykstyńskiej. Jest wysoki, prostokątny budynek, malowane wewnątrz freskami wielkich mistrzów włoskiego renesansu.

W przeważającej części – to freski Michelangelo Buanoratti. Na uwagę turystów z całego świata ujawniło zaskakujące w jego wykonaniu malarza i rzeźbiarza fresco geniuszu „Stworzenie człowieka” i „Sąd Ostateczny”. Po uzupełnień znanych fresków na pięćset lat, zachowują one swój pierwotny blask.

Ponad połowa z małym obszarze Watykanu (44 ha) zajmują ogrody Watykanu. Zaprezentowali egzotyczne flory z różnych zakątków świata. Bądź na kolanach doskonale przygotowanych atrakcji zielone miasto-państwo przyczynia się do opinii wielu turystów, spokojny stan umysłu.

Biblioteka Watykańska zawiera ponad pół miliona swoich środków rękopisów i druków znanych teologów, filozofów i myślicieli starożytności i średniowiecza. Jednym z jego hal są zawsze zamknięte dla zwiedzających.

Watykan nie pozostawia nikogo obojętnym. Przyjdź do Watykanu. On czeka na ciebie, aby poświęcić się ich tajemnic.

load...