Nowy zespół – „strach ma wielkie oczy”

Zawartość:

Cóż, wydaje się, że wszystkie najbardziej skomplikowane tyłu – wywiad zakończone powodzeniem i cenionych pozycja jest już „w kieszeni”. Nadszedł czas, aby radować się i być z siebie dumny – tak inteligentne i skuteczne. Jednak z jakiegoś powodu, moje serce nie jest spokojne … Jednak nie ma tu nic dziwnego, ponieważ wciąż jest dość skomplikowany etap – bezproblemowo zintegrować z nowym zespołem.

load...

Według większości psychologów, zmiany pracy – jest to jeden z najbardziej poważnego stresu. Według statystyk, obsługi reklamacji, „boję się nowego zespołu i nie mogę przezwyciężyć ten strach” – jeden z najczęściej. W tym okresie, nawet wśród ludzi bardzo wychodzących i pewność siebie może mieć wątpliwości we własne możliwości i obaw, że zespół nie będzie chciał przyjąć nowego pracownika. W rzeczywistości, te „okropności”, które usłużnie wciąga do swojej wyobraźni, nigdy wdrożone i pozostanie „przerażające historie”. A potem, wszystko w jednym czasie trzeba przejść przez ten etap, zaczyna pracę. I przeszkadza wam – wszystko przeżyć! Tak, można. Cóż, tak aby proces ten odbył się przy minimalnych stratach, trzeba tylko pamiętać o kilku prostych zasad i opracowanie strategii.

Relacje w drużynie

Najpierw trochę teorii. Relacje w każdej grupie można podzielić na trzy główne typy. Na jaki rodzaj jest obecny w firmie zależy nie tylko od zdolności do profesjonalnie wykonywać swoje obowiązki, ale całej przyszłej karierze. Aby zrozumieć, jak dostosować się do nowego zespołu, w pierwszych dniach po prostu trzeba uważnie obserwować pracowników i spróbuj określić, jaki rodzaj relacji rozstrzygający. I dopiero po tym, „uzbrojony w wiedzę”, dostosować swoje zachowanie.

  1. Najbardziej udane i stabilne firmy mają ścisła hierarchia. Pomiędzy pracownikami nawiązała stosunki formalne. W tym przypadku trzeba wziąć to, jak jest, i starać się nie omawiać nową współpracę, aw szczególności kierownictwo.
  2. Relacje między przyjazny i swojsko, niezależnie od stanowiska i wieku. W tym przypadku należy unikać nadmiernej szczerości i zachować dystans. Nie staraj się od razu, od pierwszego dnia, aby stać się „facet”. Spójrz na ludzi bliżej.
  3. W zespole nie ma wyraźnego polityka personalna. Związek rozwija się spontanicznie, często występują konflikty i nierozwiązane problemy. Trudno będzie realizować się i zbyt wiele czasu trzeba by zwrócić na relacje interpersonalne, które mogą pójść na niekorzyść pracy. Wystarczy spróbować, aby ściśle przestrzegać instrukcji służbowych oraz w celu uniknięcia sytuacji konfliktowych.

Znajomość z nowym zespołem

No, chyba teoria wystarczy – nadszedł czas, aby przejść do praktyki. W jaki sposób można dokonać znajomy z nowym zespołem był bezbolesny? Jak zachowywać się poprawnie? Jak dostosować się do nowego zespołu?

load...

Z jakiegoś powodu bardzo często stara jak świat, mówiąc: „Kiedy w Rzymie nie idą ze swoim statutem,” zapomnieć o najbardziej odpowiednim momencie. I na próżno! Nowy zespół – i mają że notorycznie innego klasztoru. I ustaw jego trzeba się uczyć. A im szybciej to zrobisz, tym łatwiej. Być może o takich przyziemnych rzeczach jak spóźnienie, nawet nie mówić. Myślę, że skoro każdy rozumie, że spóźnia się do pracy – zwłaszcza w pierwszych dniach! – jest absolutnie nie do przyjęcia. Ale na „dress code” warto przyjrzeć się bardziej szczegółowo.

Niemal każda firma ma swój własny strój. Gdzieś jest bardzo surowe, gdzieś – zupełnie za darmo. Ale mimo to, że jest. Skąd wiesz, w jakim stylu powinien być ubrany po raz pierwszy? To bardzo proste. Dzień lub dwa przed premierą nie jest zbyt leniwy, i w momencie zakończenia dnia podjechał do przedsiębiorstwa. Przyjrzyj się pracowników stojących – najprawdopodobniej wszystko będzie jasne. Home starannie przemyśleć swoją garderobę i określić, jakie rzeczy są najbardziej zgodne ze stylem firmy. Nic nie nadaje się znalazł? Cóż, co robisz – muszą „widelec”. I proszę mi wierzyć, że nie jest to strata pieniędzy – to inwestycja w przyszłej karierze.

I, oczywiście, aby czuć się pewnie i zrobić dobre wrażenie przed pójściem do pracy, aby odwiedzić fryzjera – nie „ogony” lub długimi włosami! – manicure i pedicure i schludny „pracuje” ubrania. Tak, to powinno być bardzo ostrożne podejście do wyboru ozdób – diamenty i duży i jasny biżuteria będzie wyglądać równie niewłaściwe. Z tego, jak, wszystko. Co jeszcze należy zrobić, aby adaptacja była łatwa?

Adaptacja do nowego zespołu

Spośród wszystkich kandydatów na stanowisko został wybrany. Oznacza to, że masz cechy, które są potrzebne do pracy i udało się to udowodnić w wywiadzie. Dlatego pierwszym i najbardziej naturalnym pragnieniem – „wziąć byka za rogi” – natychmiast zaczynają się kłócić, że nie myli się w tobie. Niestety, jest to jeden z najczęstszych błędów „początkujących”. Nie ma potrzeby się spieszyć i próbować w pierwszym dniu wykazać całą swoją wiedzę, silny charakter, „świeże spojrzenie” i „twórcze podejście”. Najprawdopodobniej ten zapał będzie interpretowana błędnie – ty rozważyć dorobkiewicz, „wszechwiedzący” i kariera gotowe pójść na głowach. Aby zrozumieć, jak dostosować się do nowego zespołu, pierwszy etap to lepiej słuchać i mówić mniej więcej.

Przede wszystkim, pamiętać nazwiska nowych współpracowników – to zawsze sprawia pozytywne wrażenie. Jeśli personel bardzo dużo, a ty nie zbyt ufa w jego pamięci – zapisz informacje, takie jak Notatnik. Wystarczy spróbować zrobić to tak, aby nikt nie zauważył. I coś jeszcze pomyśli, zaczęły gromadzić rekordy! Kilka dni obserwować pracowników. Uwaga, do której przyjmowane jest zajęcie się „ty”, a komu „ty”. Jednak przed „worku” kogoś, to lepiej wyjaśnić, po raz kolejny osoba, jaka forma adresu on woli.

Wyróżnij ten, który cieszy się największym szacunkiem. Sprawiają, że nie jest to trudne. Wystarczy spojrzeć, kto do najczęściej zwracają się do zagadnień i na której opinia, o której mowa w rozmowie. Spróbuj nawiązać kontakt z tą osobą – może zapewnić Ci nieocenioną pomoc. Tylko to musi być zrobione „w inteligentny”. Nie jest konieczne, aby „wejść do duszy” lub starają się być szczery i mówić o sobie. Lepiej jest zasięgnąć porady w niektórych kwestiach związanych z nowych obowiązków w pracy i pracy. Pytanie trzeba, na pewno tam jest! Nie bój się „wpaść w oczach” nowych kolegów – każda firma ma swoje dziwactwa, które po prostu nie może wiedzieć, czy masz przyjść niedawno. Nieznajomość niuansów może być przyczyną poważnych błędów. A zainteresowanie i chęć do „dostać się do rdzenia”, może spowodować tylko pozytywne emocje.

Ktoś z personelu Biegnie ci z „otwartymi ramionami” i aktywnie stara się budować relacje i zaoferować pomoc? W tym celu należy podjąć ostrożnie. Takie zachowanie jest typowe dla outsiderów chcących przyciągnąć kibiców do jego obozu. Oczywiście, istnieje pokusa, aby uzyskać czyjegoś wsparcia – zwłaszcza gdy nie masz wystarczająco dużo o niej! – bardzo wysoka. Ale – nowy człowiek, a jeszcze nie znam żadnego z tych relacji, które zostały już ustalone, ani powody, dla których były takie, a nie inaczej. Dlatego też ryzyko popełnienia błędu jest bardzo wysoka. Jednak nie powinna zrażać człowieka – albo może żywić urazę.

Pod żadnym pozorem nie pozwalają znajomości, nie pozwalają zaangażować się w debatę i wykazać Beware „humor musujące” – Program „koktajl” może znacznie pogorszyć początkujący związek. Ale jeśli są zaproszeni na obiad razem – nie ma potrzeby, aby zrezygnować! Czas spędzony w nieformalnej atmosferze, może pomóc zbliżyć się do ludzi i do przyłączenia się do nowego zespołu. Prawda tutaj należy być bardzo ostrożnym. Na przykład, jeśli twoja obecność omawiania kogoś – nie spiesz się dać swoją ocenę tego, co się dzieje. Lepiej jest zachować „neutralność”. Staraj się traktować wszystkie spokojna i przyjazna. Często uśmiechać.

„Test wytrzymałości” w nowym zespole

Jakie inne niespodzianki mogą przygotować nowy zespół dla Ciebie? Być może jednym z najbardziej nieprzyjemny – jest „próba sił”. Niestety, takie metody – nie należą do rzadkości. Nie trzeba być zdenerwowany i myślę, że niechęć od pierwszego dnia. Jest możliwe, że jest to po prostu rodzaj polityki firmy. Nawiasem mówiąc, według niektórych doniesień, te kontrole na „wejściu” wystawił swoich pracowników i takie „rekinów biznesu”, jak Henry Ford, Bill Geyts i Rupert Murdoch. Co to jest test? „Novice” jest pobierana z pracy, a niemal od pierwszego dnia, powierzyć realizację każdego złożonego zadania. A potem – dokładnie oglądać, aby zobaczyć, jak on zajmuje się proponowanym sytuację i jak reagować na krytykę. Najważniejsze – nie rób gafę!

W żadnym wypadku nie wyrażają zdziwienie lub podrażnienia. Dokładnie dowiedzieć się dokładnie, co jest wynikiem oczekuje was. Określone terminy. Jeśli to konieczne, zadać dodatkowe pytania. Spokojnie i pewnie przejść do zadania. Jeśli czujesz, że nie mieszczą się w wyznaczonym czasie, zapytać, czy możliwe jest, aby pozostać w pracy dłużej, w celu dotrzymania terminów. Z pewnością taka ciężka praca i odpowiedzialność są doceniane. Jeśli twoja praca była krytykowana – nie panikuj i depresja. Nie katastrofa stało. Uważnie i życzliwie wysłuchać wszystkich uwag. Analizować swoje błędy i spróbować skorygować je tak szybko jak to możliwe i nie zostaną powtórzone w przyszłości.

Nawet jeśli nie dojdzie do stanowiska kierowniczego, pytanie, w jaki sposób wprowadzić nowy zespół, jest nie mniej ważne. Jest możliwe, że podwładni będą chcieli sprawdzić swoje umiejętności i siły charakteru. Aby między wami a personel ustanowił dobrą współpracę i spokój, to nie jest konieczne „dokręcić śrubę” i ustawić własne reguły w pierwszym dniu roboczym. Najpierw spojrzeć na istniejących zasad i przepisów. Wyciągać wnioski. Oraz wprowadzenie różnych innowacji będzie po słuchać wszystkich szczegółów i czuć się pewnie.

To nie ma znaczenia, jakie stanowisko przyszedł, starają się zaimponować spokojną, miłą i kompetentną osobą. Wtedy znajomy z nowym zespołem pójdzie gładko i bezboleśnie. Po tym wszystkim, nowi koledzy – nie jest wrogiem, podobnie jak obcy do was, ludzie z charakterem, stylem życia i nawyków. To zajmie trochę czasu, a na pewno się nie tylko współpracownikami, ale także przyjaciółmi. A może nawet znaleźć prawdziwe prawdziwych przyjaciół. Ponadto, nowa praca – to zawsze tak ciekawe! Jest to nowe perspektywy, nowe doświadczenia i możliwości. I masz wszystkie niezbędne prace.

load...