Nowy Rok Tradycji

Cechy nowego roku ma w każdym narodzie, znając tradycję, to jest możliwe, aby zdywersyfikować swój triumf. Noworocznego spotkania na różne sposoby, można mieć pewność, że niezależnie od firmy, rodziny lub przyjaciół jest głośny, święto nigdy nie stracił poczucia nowości.

load...

Istnieje wspólna tradycja, bez której Nowy Rok – to nie jest Nowy Rok. Obowiązkowe fajerwerki, światła, hałaśliwych uroczystości – wcześniej w pożarze spłonął cały zły, a hałas odjechał złych duchów, ale teraz to tylko sposób na świętowanie bardziej kolorowe. W ramach nowego roku nawet chrześcijanie dozwolone wróżby i inne zabobony, bo to święto kojarzy się nie tylko z tradycji biblijnej, jest również obecne i pogańskie korzenie. Dlatego, aby powiedzieć fortuny, i uczynić życzenia na nadchodzący rok – jeden z najzdolniejszych i najbardziej radosnych tradycji wypoczynkowych. I oczywiście, im więcej smakołyki na stole noworocznym, tym lepiej – bo wtedy cały rok w domu będzie dobrobyt i obfitość.

Świąteczne tradycje w Polsce

W Polsce tradycja Nowego Roku powstały stosunkowo niedawno, a niech nie najstarszy na świecie, ale Polacy są bardzo zadowoleni z Mikołajem, który zawsze przychodzi do odwiedzenia z wnuczką Snow Maiden, hojnie obdarzając wszystkie prezenty. Szczególnie cieszy nas ta tradycja dzieci, które czekają z zapartym tchem nie tyle dar jako cudownego pojawienia Mikołajem, zapala magiczną wianek na choinkę.

Dorośli też lubią kopać w butelce szampana w śniegu, aby znaleźć go w przeddzień Starego Nowego Roku. I niezmiennie sałatka „Olivier”, bez której tabeli noworoczny nie wygląda świąteczna, ale jak galareta świątecznych potraw pochodzi z tradycji Rosji, jak było to danie w dowolnej ilości można zapisać mrozy zimowych. I, oczywiście, choinka, która stoi zamiast drzewa i festiwale ludowe i dzieci poranki w przedszkolach i szkołach. I niech każdy scenariusz roku do wyrzucania złych znaków jest powtarzany, a następnie panujący świat i zaczyna się święto, my, Polacy, nie nudzić się w przeddzień Nowego Roku.

Tradycje innych narodów

Ale możliwe jest odejście od naszych tradycji i celebrować święto „jak oni”, dobry wybór jest szeroki, konieczne jest, aby dowiedzieć się, ale jak idą świąteczne kolędowania. Indian Nowy Rok jest nie do pomyślenia bez Diwali, które ponownie personalizować zwycięstwo dobra w walce między dobrem a złem. Jeśli spełniasz Nowy Rok z przyjaciółmi, nie zapomnij o bułgarskiej tradycji pocałunku noworocznym, gdy świąteczne lampki stołowe zejść do trzech minut – tym razem można pocałować, który chcesz i mieć pewność zachowania tajemnicy. Puerto Rico tradycja jest mało odpowiednia do Polski, ale jeśli nie obchodzi święto w basenie, należy pamiętać, że dzieci, woda butelkowana wokół z pisków i hałasu, odpędzić złe duchy. We Włoszech wciąż wierzy w legendę, według której woda w jednej z rzek na chwilę zatrzymuje się i staje się złoty.

load...

Jeśli zdecydujesz rurę miedzianą, a następnie dopasować Australian tradycji, gdzie zakłada się, używać żadnych przedmiotów, dając dźwięk, począwszy od zwykłych gwizdki, a kończąc dzwony w kościołach. Hałas jest przeznaczony do odpędzania złych duchów z domów, turyści, którzy świętować Nowy Rok w Australii twierdzą, że nie każde ludzkie ucho może wytrzymać taki dźwięk ataku. Ale Australijczycy nie są gotowi, aby spowolnić objętość kakofonii i ćwiczenia rok-do-roku, dodawanie efektów dźwiękowych więcej.

W Japonii istnieje podobna tradycja, ale z bardziej uporządkowanego hałasu – tylko 108 z dzwonkiem w Sylwestra, a po ostatnim strajku Japończycy iść spać, ponieważ podczas snu jest oczyszczenie i odnowienie.

Wiele tradycji związanych z przesądami, jak w Wielkiej Brytanii, na Nowy Rok, jest to niezbędne do przeprowadzenia starego roku, który pokrywa bagażnika jest otwarty i po drutach zaprosić nowego roku, otwierając drzwi frontowe. W tym przypadku, wszystkie potrzebne do zrobienia w ostatniej chwili roku, aż zegar wybije północ. To sprawia, że ​​bardzo trudno jest zsynchronizować, jeśli firma nie jest dobrze skoordynowana.

Ogólnie w Europie panuje zwyczaj wspólnego, w którym pierwszy gość być mężczyzną – dawcą moneta, chleb i węgiel, tak że następny rok był dobrze karmione, bogaty i ciepły. A jeśli wcześniej był to rodzaj wróżby, teraz staram się nie przeszkadzać gościom oczekiwań właścicieli.

Kolejna japońska tradycja obiecuje, że im więcej się uśmiecha i śmiech będzie Sylwestra, tym szczęśliwszy będzie nadchodzący rok.

Brytyjskie i irlandzkie, między innymi, zakonserwowane i starożytnych tradycji kulinarnych. W Szkocji, tabela Nowy Rok serwowane jest okrągły piasek ciasto z zakładkami na brzegach, to jest urządzone z cukrem migdałów, marcepanu, lub po prostu czekoladki, są określone w formie symboli narodowych – Scottish krzyż, skrzyżowane na ramieniu morza lub oddziału wrzosu. Pić tej nocy wykonany stempel, który zawiera szampana lub wina z winogron, herbata, cukier i sok z cytryny. Nie tylko do obserwacji składu stempla – gotowanie powinno być tylko w srebrnej misce.

load...