Nowotwory złośliwe pęcherza moczowego: diagnostyka i leczenie

Zawartość:

Cancer – nowotworem złośliwym, który zaczyna się jej rozwoju, zaburzenia ciała jako całości. Charakteryzuje się niekontrolowanym wzrostem penetracji w innych tkankach. Rak pęcherza moczowego dzisiaj nie można nazwać rarytasem, a przyczyną jego występowania może być nawet długotrwały kontakt ze zwykłymi detergentami.

load...

Leczenie może być inna. Bierze się tu pod uwagę stan, w którym został zdiagnozowany rak, jaką postać ta występuje. W identyfikacji wczesnych etapach leczenia w większości przypadków sukces, ale jeśli choroba zostanie uruchomiony, najbardziej negatywne prognozy.
Powrót do spisu treści

Przyczyny raka

Ten nowotwór złośliwy wpływa najpierw błony śluzowej ściany pęcherza, a następnie przechodzi poza warstwę mięśni. Najczęściej komórki nowotworowe pojawiają się na wewnętrznej powierzchni jest o około 90% przypadków. Ale jeśli nie miej oko na ich kondycji, komórki stopniowo rosnąć, pęcherz zaczyna dosłownie gnije w środku.

Aby leczenie było skuteczne, trzeba trochę czasu do usług diagnostycznych, spełniają wszystkie recepty po określeniu an_2 i stadium choroby.

Przyczyn rozwoju nowotworem pęcherza moczowego nie ma wielu, najczęściej:

 • Palaczy rak występuje około dwa razy częściej niż reszta. Jest to stosunkowo wysokie prawdopodobieństwo nawrotu choroby.
 • Przedłużony kontakt z barwnikami, detergenty, aniliny, benzenie i tak dalej. Rak pęcherza moczowego występuje najczęściej u pracowników pralnia chemiczna, przemysł chemiczny, stomatologów, fryzjerów;
 • Wcześniej zajmował chemioterapia, radioterapia;
 • Przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego;
 • W obecności cewnika przez długi czas (w przypadku chorób takich jak uszkodzenia rdzenia kręgowego, na przykład);
 • Dziedziczność.

load...

Powrót do spisu treści

Postacie choroby i objawów

Objawy raka pęcherza może być bardzo różna. Istnieje kilka form manifestacji tej choroby:

 • Rak lub rak przejściowy. Ta forma jest najczęściej, to występuje w około 90 procentach przypadków;
 • Rak płaskonabłonkowy jest mniej powszechne. Nazywane to fakt, że woreczek jest uprzednio silnie wrażeniem zapalenie pęcherza, to jest stan zapalny;
 • Rzadkich an_2, takie jak chłoniak, gruczolakoraka, raka komórek małych i tak dalej.

Objawy choroby nowotworowej mogą być różne, takie jak:

 • Częste oddawanie moczu, które zaczynają się martwić;
 • Obecność krwi w moczu. Takie objawy – to zachęta do pilnego zbadania. Często pojawienie się krwi idzie w parze z bolesnych doznań;
 • Podczas oddawania moczu, silny i ostry ból przed i po;
 • Powinniśmy zdecydowanie rozważyć i objawy takie jak osłabienie, zmęczenie, nagłe i nieuzasadnionego zmniejszenia masy, wzrost temperatury do około 37,5 stopni. Objawy te mogą być objawy innych chorób, nie są tak poważne, ale jeśli występują one razem ze wspomnianym powyżej zjawiska, pilna potrzeba, aby przejść kontrolę, aby nie opóźniać;
 • Jeśli pojawiły się już przerzuty, objawy takie jak duszność, żółtaczka.

Jeśli występują Wszystkie te objawy, a jesteś w grupie ryzyka, to pilna potrzeba umówić się z urologa, poddane badaniom diagnostycznym. Często jest aktualne odniesienia do lekarza pozwala na całkowite przezwyciężenie choroby na wczesnym etapie.
Powrót do spisu treści

Metody diagnozy

Główną cechą uderzyło raka pęcherza obecność krwi w moczu. Jeśli zauważysz, że masz jakiekolwiek krwawienia z pochwy podczas wizyty w toalecie, to pilna powodu, aby jechać do szpitala. Diagnozowanie raka pęcherza można przeprowadzić za pomocą takich metod:

 • Mocz, dzięki czemu moczu określić objawy zapalenia, w komórkach nowotworowych. Analiza ta nazywa cytologia;
 • Cystoskopię gdy przez cewkę moczową do pęcherza cienka rurka jest wprowadzona na którego końcu jest zainstalowany aparat. To pozwala na szczegółowe zbadanie stanu pęcherza, aby zobaczyć dotkniętych regionów;
 • Badanie USG w celu ustalenia prawidłowego, dlaczego jest obecny we krwi, moczu. Mogą być powodów, takich jak kamienie, nowotwory, raka nerek;
 • Tomografię komputerową prowadzi się w celu wyjaśnienia, wielkość guza, obecność przerzutów do węzłów chłonnych, zmiany. Krew jednocześnie wprowadzono specjalny środek kontrastowy, który umożliwia nam pod dróg moczowych;
 • Analiza markerów. Metoda ta jest stosowana, gdy nawroty choroby.

Powrót do spisu treści

Etap występowania choroby

Rak pęcherza moczowego, w zależności od złożoności tej choroby może zostać podzielona na odrębne fazy:

Etap 0 oznacza, że ​​komórki raka stwierdzono w pęcherz, ale nie rozprzestrzeniają się w całym ciele. Ten etap można podzielić na 0A i 0is:

 • 0a lub nieinwazyjne raka brodawkowatego. Kiełkowaniu do światła, ale brak kiełkowania ściany pęcherza moczowego. Węzły chłonne nie są naruszone;
 • 0is, lub raka in situ. Nowotwór nie kiełkują w ściance przestrzeni wewnętrznej pęcherza, węzły chłonne, nie zmieniają się.

Przewidywania leczenia wynosi 82-100%, to znaczy, że jest całkiem wysoka.

 • Etap 1 – raka pęcherza moczowego, który zaczyna się szerzyć głębiej warstw mięśni, tkanki tłuszczowej, ale nie ma wpływu, a całkowity kiełkowania. Jeśli leczenie rozpoczyna się w czasie procent wyeliminowanie choroby wynosi 82-100%.
 • Etap 2 – jest rak pęcherza moczowego, który już został rozproszony w warstwie mięśniówce. Prawdopodobieństwo, że choroba zostanie wyleczona z terminowego początku leków i procedur, jest tylko między 63% do 83%.
 • Etap 3, gdy nowotwór rozwija się przez ściankę, tkance tłuszczowej, często już przerzuty do pęcherzykach nasiennych, gruczole krokowym, pochwy i macicy, ale węzły chłonne nie są jeszcze nienaruszone. Przewidywania dla niskich odzyskiwania przy tylko 17% do 53%.
 • Etap 4 – jest rak pęcherza moczowego, przy czym nowotwór jest silnie rozprzestrzenia się do innych narządów, że przerzuty do płuc i wątroby. Prognozy na lekarstwo jest bardzo niska, prawdopodobieństwo, że czas życia z tą chorobą będzie więcej niż pięć lat – tylko 20%.

Powrót do spisu treści

Leczenie chorób nowotworowych

Leczenie raka mogą być różne. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby, ogólnego stanu zdrowia pacjenta, wieku i wiele innych czynników. Leczenie może obejmować operacji, gdy tkanki są po prostu usuwane, radioterapię (naświetlanie dotkniętego regionu), chemioterapii (przyjmowanie specjalnych leków).

0 etap obróbki w zależności od wielkości, który ma nowotwór z jego zachowania, szybkość wzrostu, w kierunku wzrostu (na ścianę pęcherza moczowego lub światło). Rak może być krokiem w leczeniu następujących metod:

 • Przezcewkowa, czyli usunięcie guza przez cewkę moczową. Jest to całkowicie żadnych nacięć zewnętrznych, blizny na skórze nie pozostaje;
 • Zastosowanie szczepionki BCG, podaje się bezpośrednio do pęcherza. Pozwala to na układ odpornościowy pacjenta do zwalczania samego nowotworu, komórki nowotworowe są stopniowo niszczone. Zabiegi te nie tylko eliminuje potrzebę operacji bez nowotworu, ale także zmniejsza ryzyko nawrotu jest w przybliżeniu dwukrotnie większa niż w doskonałym wynikiem;
 • Chemioterapia jest leczenie z konkretnymi lekami przeciwnowotworowymi, które są wprowadzane do jamy pęcherza;
 • Cystektomię – rodnik leczenia, który polega na usunięciu całej pęcherza czy znaleźć wielu ognisk nowotworu. Kiedy stan zero, metoda ta jest rzadko konieczne, zwykle koszt leków.

Przewidywanie leczenia na tym etapie, zakładając, że wszystkie niezbędne działania były dobre, osiąga 98% pełnego wyzdrowienia. Ale nawet w tym stadium raka pęcherza moczowego mogą się powtarzać, więc trzeba odwiedzić lekarza prowadzącego.

Leczenie rakiem 1, nie różni się od technik zero etapie. Preparaty farmaceutyczne mogą być stosowane do podawania pęcherza. Częstość nawrotów choroby, w tym przypadku wynosi około dwa razy tyle, zwykle przydzielony cystektomię.

Cancer Treatment 2 stage prawie wszystkich przypadkach wymaga zabiegu chirurgicznego, czyli usunięcie pęcherzyka. Na tym etapie obrzęk wchodzi sąsiednie narządy miednicy, tak aby ich usunięcia i może wpływać. U kobiet jajniki są usuwane, macicy, jajowodów, przednią część pochwy, dla mężczyzn, prostaty jest usuwany.  Wielu ekspertów zaleca prawo do usuwania węzłów chłonnych w miednicy, jak to możliwe opracowanie nowej epidemii raka. Po operacji, chemioterapii jest przypisany, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka przerzutów.

Leczenie rakiem 3 obejmuje również usunięcie pęcherza, węzłów chłonnych i narządów w pobliżu. Przed i po zabiegu są wymagane chemioterapii.

Leczenie rakiem 4 – najtrudniejsze. W tym przypadku, obszar dystrybucji jest bardzo obszerna, operacja jest przeprowadzana wyłącznie w celu spowolnienia choroby, zawieszenia jej rozwój. Wśród podstawowych technik, które są stosowane do takiego traktowania są następujące:

 • Radioterapia lub promieniowaniem. Stosowane w tej metodzie, jeśli guz nie ma przerzuty do blizlezhayshie narządów – wątroby, kości, płuc, itp.;
 • Chemioterapia, czyli zastosowaniu specjalnych leków. Sposób ten może być stosowany jednocześnie z terapią promieniowaniem jest stosowany, gdy już przeniknął przerzutów do innych narządów.

Powrót do spisu treści

Czym jest nawrót choroby?

Nawet jeżeli rak został całkowicie wyleczony, jest możliwe wznowienie chorób, które nazywa się nawrotu. Dzieje się to dość często. Konieczne jest zatem, aby wszyscy pacjenci regularnie uczęszczał oglądania urologa, przeszedł odpowiednie badania.

Po leczeniu potrzeby badań profilaktycznych w ciągu pierwszych dwóch lat, w którym prowadzone są co 3-6 miesięcy w zależności od stopnia złożoności choroby, czynników ryzyka. Nawrót może nastąpić po kilku miesiącach po zabiegu, ale może być w ciągu kilku lat. Dlatego zaleca się stały nadzór, nie mogą być zaniedbywane. Musimy pamiętać, że im szybciej będzie nawrotu, więc będzie trudniej przechodzą choroby, leczenie tego nowotworu trudnym, w niektórych przypadkach, zdiagnozowano nieuleczalną scenę.

Nawrót może występować tylko w pęcherzu, ale również w innych narządach jest praktycznie niemożliwe do przewidzenia. Proces obróbki będą zależeć od nasilenia choroby, stopnia rozprzestrzenienia raka.

Jeżeli nie ma drugiego raka pęcherza moczowego, przy czym większość z nasileniem choroby, konieczne jest przeprowadzenie cystektomii – całkowite usunięcie narządu. Jeśli rak objawia się w innym miejscu, a następnie otrzymują chemioterapia, chirurgia jest tylko dla skomplikowanych przypadków.

Złośliwy guz pęcherza – niebezpieczna choroba, z której nikt nie jest odporny. Przejawia się to w występowaniu raka, rosnącego guza, który wpływa nie tylko na ciało, ale także innych tkanek organizmu. Choroba ta wymaga obowiązkowego leczenia, stałym nadzorem urologa. Oprócz leczenia na pewnym etapie przepisywania Operacja polega na usunięciu chorej tkanki, okolic, jeśli istnieje zagrożenie rozprzestrzeniania broni jądrowej.

load...