Noworodkowe zapalenie woreczka łzowego – to nie jest przerażające!

Fakt, że noworodki często mają do czynienia z takim nieprzyjemnym choroby jak zapalenie woreczka łzowego słyszał niemal wszystkich matek. Jednak, aby dokładnie odpowiedzieć na pytanie, co to jest zapalenie woreczka łzowego, tylko niewielu potrafi. W tym artykule opisano szczegółowo, co jest istotą noworodków zapalenie woreczka łzowego, jej objawów i leczenia.

load...

W normalnym trybie działania oka oderwać przepływu płynu w sposób ciągły. Zrywany jest potrzebna do nawilżania gałki ocznej, w celu stworzenia specjalnego plenochki przeciwbakteryjny zawierający specyficznych przeciwciał, które zapobiegają wnikaniu czynników infekcyjnych w oku.

Pod górną powieką, na zewnątrz, jest gruczoł łzowy, który wytwarza i płynu łzowego. W wewnętrznej części oka oderwać gromadzi się ciecz, przy czym jej odpływ występuje łzowego kanalik. Kanaliki łzowe, dwa – od góry i od dołu wieku. Poprzez przewód dolny płynie od około 90% płynu łzowego.

Co się dzieje, gdy zapalenie woreczka łzowego?

W takim przypadku, jeśli dziecko cierpi na zapalenie woreczka łzowego noworodków, co następuje występuje. Zwykle, wszystkie kanaliki łzowe wymagane dla odpływu płynu łzowego, jak zadowalający. Jednakże, często zdarza się, że w świetle tych kanałów pozostają cząstek embrionalnych. Te zakłócać normalnego procesu wypływu tkanki płynu łzowego z woreczka łzowego.

W wyniku rozdarcie zaczyna się w oczy na stałym poziomie, co oznacza, że ​​przestaje spełniać swoją funkcję ochronną. W efekcie, przenikliwe oko szczelina patogeny i rozpoczyna zapalenie ropne.

load...

Noworodkowe zapalenie woreczka łzowego ma następujące objawy:

  1. Pojawienie się wyładowania ropnej. Jednym z pierwszych i najbardziej uderzających przejawów zapalenie woreczka łzowego u noworodków – jest pojawienie się wydzieliny ropnej z worków pod oczami. Jest to około 10 dni życia dziecka. W przypadku lekko nacisnąć na woreczka łzowego, ropy uwalnianego z łzowego kanału.
  2. Zaczerwienienie Glazik. Co do zasady, równocześnie z pojawieniem się ropą, zaczerwienienie w dziecku wewnętrznej Glazik narożnej.
  3. Łzawienie. Bardzo często, że dziecko cierpi na zapalenie woreczka łzowego, jest nadmierne łzawienie z dotkniętego Glazik.

Diagnostyka i leczenie zapalenie woreczka łzowego

W większości rodziców w pierwszym objawem choroby zaczynają leczyć go w domu: Oczy przemywa się herbaty lub bulionu rumianku, krople przeciwbakteryjne zaszczepił oko. To może ułatwić przebieg własnej choroby lub nawet całkowicie wyeliminować pyorrhea.

Jednak natychmiast po przerwaniu leczenia, objawy wrócić szybko, często w bardziej wyraźny formie. I zdarza się, ze względu na fakt, że główną przyczyną choroby – płyn łzowy stagnacji – nigdy wyeliminowany. W oczach okruchy spadają ponownie patogenów, i wszystko jest ponownie powtórzyć.

W celu całkowitego wyeliminowania noworodków zapalenie woreczka łzowego, trzeba właściwego leczenia lekarz dziecięcy – okulisty. Niektóre dzieci cierpiących na zapalenie woreczka łzowego, korka, kołków kanaliki łzowe, pochłonięta do około 14 dni życia. Proces zapalny znika bez pozostawiania jakichkolwiek negatywnych konsekwencji. Jednak, niestety, nie zawsze tak jest.

Jeżeli lekarz zdiagnozował zapalenie woreczka łzowego dziecko noworodków, leczenie będzie obejmować dwa główne etapy:

  • Masaż noworodka zapalenie woreczka łzowego

Masować woreczka łzowego jest w stanie dać bardzo dobre rezultaty. Jak już wspomniano, woreczka łzowego znajduje się na wewnętrznej krawędzi górnej powieki. Masaż należy wykonywać po każdym karmieniu, z wyjątkiem w nocy. Jak robić ten masaż, powinien udać się do lekarza – okulisty. Jak dobrze zarządzać zrobić masaż może być oceniana przez liczbę wyładowania ropnej. Tym bardziej, że wyróżnia się bardziej skuteczny masaż.

Masować bardziej skuteczne im młodsze dziecko. W żadnym wypadku nie jest niedopuszczalne, aby zignorować masażu, ponieważ jest to dość ważny krok w leczeniu zapalenie woreczka łzowego. Masaż ma na celu poprawę niedrożności przewodu łzowego.

Wraz z masażu jest konieczne, aby usunąć ropę. Jest najlepiej nadają się do tego celu rozwiązania furatsilina. Można je nabyć gotowe lub też przygotowuje się przez rozpuszczenie jednej tabletki furatsilina w szklance ciepłej przegotowanej wody. Należy wytrzeć obu oczu, nawet jeśli tylko jeden zdziwiony.

Dla każdego oka jest konieczne stosowanie oddzielnych gaziki jałowe bawełny. Wytrzeć Glazik konieczne w kierunku świątyni do nosa. Po tym wszystkim ropa usunięciu chorego oka należy kapać roztworu antybiotyku. Najczęściej lekarze przepisują na te cele chloramfenikol 0,25%. Zazwyczaj, po około dwóch tygodniach tego zabiegu pochodzi poprawa.

  • Sondowania kanaliki łzowe

W tej samej sprawie, jeżeli powyższe leczenie zachowawcze nie przynosi oczekiwanych rezultatów, lekarz – okulista postanawia trzymać mycie kanałów łzowych. Jest on wytwarzany w następujący sposób: w znieczuleniu w lekarz wkłada specjalnego czujnika kanałowego na rozdarcie, z którym jest wytwarzany i płukanie roztworem antyseptycznym. Taka procedura gwarantuje doprowadzić do całkowitego wyleczenia dziecka z zapalenie woreczka łzowego.

Wielu rodziców boi się takiego postępowania, wierząc, że może to być szkodliwe dla dziecka. Jednak dziecko zwykle niesie ta procedura jest dość prosta. Znieczulenie jest wystarczający, aby upewnić się, że dziecko nie czuje bólu. Po zabiegu jest przypisany do leczenia przeciwbakteryjnego.

Podstawowym warunkiem udanego leczyć noworodki zapalenie woreczka łzowego ścisłe przestrzeganie wszystkich instrukcji i zaleceń lekarza prowadzącego. Zdrowie i twoje oczy okruchy będą gwarantowane!

load...