Noworodek i kot – radość lub ból głowy?

Raz w domu nie było to urocze dziecko – mały, puszysty kłębek miauczy, która jest mocno zakorzeniona w sercu. A gdy kot dorósł i stał się łagodny, zabawny kotek, odwdzięczyć za opiekę nad miłością i uczuciem, myślisz, że jej pełnoprawnym członkiem rodziny. Jednak często zdarza się, że rodzina, w której żyją, inwentarz żywy, oczekuje wygląd dziecka. I wtedy pojawia się pytanie – jak się dogadać z kotów i noworodków?

load...

Dla niektórych właścicieli swoich ulubionych zwierząt stają się nagle, jak się wydaje, możliwe źródło zagrożenia dla nienarodzonego dziecka. Często zwierzę nawet próbować pozbyć – dać go komuś z rodziny lub przyjaciół, a nawet wyrzucane na ulicę. Ale kot z noworodków może być dość łatwo się dogadać, jeśli spróbować i podjąć proste środki tymczasowe.

Więc, co musimy zrobić, aby przygotować psa do nowego członka rodziny?
Przede wszystkim, trzeba nauczyć kota do pewnych zmian w zwykły sposób życia na niej. Po tym wszystkim, wraz z pojawieniem się dziecka całą swoją uwagę przełączy się na nią, a kot może czuć się opuszczony i bezużyteczne. Więc staram się nie pozbawiać kot uwagę, starają się pieścić ją coraz częściej, że nie czuła się utraty kontaktu z ich ulubionych gospodarzy.

Kot i dziecko – przygotowanie do spotkania

Noworodek i kot powinien „spotkać”, zanim jeszcze dziecko przyniósł do domu ze szpitala. Po pojawieniu się nowego bytu może przestraszyć kota i jej poza jej mylić. Aby rozpocząć, należy wykonać następujące czynności:

  • Daj kota iść w pokoju, to przygotowaliśmy dla dziecka. Niech jej sniff dziecięce, ubrania dla dzieci; nie pozwól, by po prostu wskoczyć do łóżeczka. Delikatnie, ale stanowczo zniechęcić wszystkie próby, aby dostać się do łóżka swojego zwierzaka, kot wiedział – zakazanego terytorium dla niej. Jest to konieczne, bo nie kot następnie jego waga będzie spłaszczyć dziecko tak bardzo, że ryzykuje uduszenia. Taka wiara, choć istnieje, ale nie jest to absolutnie uzasadnione. Oczywiście, kot przyniesie ciepło i komfort łóżeczku leżeć w nim smaczne zapachu mleka dla niemowląt, ale zaszkodzić kota dziecko nie stać, nawet jeśli ona jest zazdrosna. I odwrotnie, jeśli dziecko nie podoba, to będzie go unikać. Taki bliski kontakt z noworodkiem i kot jest niepożądana ze względów higienicznych. Po tym wszystkim, na pewno nie będzie chciał raspashonkah i pościel Akumuluj dziecko kot włosy!
  • Postaraj się znaleźć sposób, aby przynieść do domu ze szpitala kilka rzeczy, które stykają się z małym ciele noworodka. Niech kot je powąchać. Pomoże jej przyzwyczaić się do zapachu dziecka jeszcze przed jego przybyciem do domu. Wtedy dziecko będzie postrzegać ją jako coś już wam znane.
  • Konieczne jest, aby przyzwyczaić kota do wszystkich możliwych nowych zapachów, które pojawią się w domu z dzieckiem. Na przykład, zapach wszystkich higienicznych środków, za pomocą których będzie dbać o dziecko – płyn do kąpieli, balsam do ciała, proszku itp Wszystkie te zapachy pozostanie na skórze dziecka i może sprawić, że „nie do poznania” i nie jest obcy dla kota. Nie zapomnij, że, jak każde zwierzę, zapach kota – jednym z głównych źródeł informacji.
  • Dźwięki też odgrywają ważną rolę w uzyskaniu danych dotyczących zwierząt. Koty są dość konserwatywne, kochają zwykły, obecną sytuację i nie lubią zmian. Dlatego nagłe pojawienie się wielu nowych dźwięków może ją przestraszyć i się denerwować, czasami powodując niewystarczające, naszym zdaniem, zachowanie zwierzęcia. Należy wziąć pod uwagę to i staramy się przygotować kota i innowacje dźwiękowe. Wstrząsnąć grzechotkę, włącz łóżeczka komórkowego. Niech widzi kota zabawki i przyzwyczaić się do nowych dźwięków. Jednocześnie nie powinien mieć dostępu do tych zabawek. Potem stopniowo przyzwyczaja się do nowych dźwięków, ale nie będzie zbyteczne grzechotki zainteresowanie w momencie, gdy zaczynają grać swoje dziecko.
  • Pomóż kotu przyzwyczaić się do płacz dziecka. Kiedy kot i małe dziecko po raz pierwszy znajdą się pod jednym dachem, nie próbować pozbawić opieki nad zwierzętami i często z nim porozumieć. Jeśli dziecko zaczęło płakać, a potem, kojący mu rozmawiać także ze swoim kotem. Porozmawiaj z nią delikatnie, głaskać ją uspokoić. Pomoże to, żeby przestać być nerwowy każdym razem, gdy dziecko będzie płakać.
  • Komunikować się z kotem w czasie, gdy jesteś kąpieli dziecka lub nakarmić go, zmiany pieluch lub opatrunku na spacer. W ten sposób dajesz kota do zrozumienia, że ​​nadal jest częścią twojego życia, a dziecko jest również częścią jej życia.

load...

Generalnie, jeśli dziecko spodziewasz się pierworodnym w rodzinie, pożądane jest, aby Twój kot dostaje doświadczenie z dziećmi, jeszcze zanim dziecko się rodzi. Zapraszam do odwiedzenia przyjaciół lub krewnych z dziećmi, czy pozwolić dzieciom bawić się na podwórku ze swoim kotem. Wtedy pierwsze spotkanie kota i małego dziecka, kogo zabrać do domu ze szpitala, nie będzie dla swojego zwierzaka wielkim szoku.

I kolejny ważny punkt, że nie należy zapominać – zawsze dbać, że kot był przytulny i ciche miejsce, gdzie mogła być sama i odpocząć od obfitości nowych doświadczeń, które spadną na jej pojawienie się w domu nowego członka rodzina. I nie zmuszaj kontakt kot z dzieckiem przez życie w czasie, kiedy nie znajduje. Kot i chce zaspokoić swoją ciekawość i zbadać wszystkie innowacje, ale zrobi to tylko wtedy, gdy chce go. Jeśli upierasz się na komunikacji w czasie, gdy, na przykład, dziecko boi krzyk, jej reakcja będzie bardzo negatywne. Lepiej jest poczekać, aż ona uspokaja i upewnić się, że nic nie jest zagrożeniem dla niej.

Aby dziecko i kota spokojnie istnieć obok siebie bez narażania zdrowia i bezpieczeństwa dziecka, będzie musiał podjąć kilka prostych kroków.
Oczywiście, nie można pominąć faktu, że zwierzę jest zwierzęciem, a to może lizać dziecko i dotknąć łapę. Dlatego nigdy nie zostawiać kota sama z małym dzieckiem. Ponadto wcześniej, jeszcze przed pojawieniem się dziecka, dbać o zdrowie swojego kota. Po tym wszystkim, koty mogą być źródłem chorób, które są przenoszone na ludzi. Pokaż swojego kota do weterynarza, sprawiają, że wszystkie niezbędne szczepienia, w razie potrzeby wydrukować go robaki i pchły. Rzeczywiście, po urodzeniu dziecka nie ma wolnego czasu, aby zrobić to wszystko. Dobre zdrowie – zastaw bezpieczeństwa a nie tylko dla dziecka, ale także z korzyścią dla kota, ponieważ zdrowy kot będzie łatwiejszy do przenoszenia naprężeń od wszystkich innowacji w życiu rodziny.

Jeśli zamierzasz wykastrować lub wysterylizować swoje zwierzę, nadszedł czas, aby to zrobić, też, przed narodzinami dziecka. Wykastrowany kot będzie bardziej posłuszny i czuły, a nie masz czasu na poszukiwania rozwiązań problemów związanych z zachowaniami seksualnymi zwierzęcia.

Zachęcić kota do regularnych pazurami pielęgnacyjnych. Może przypadkowo zranić dziecko zbyt długie i ostre pazury. A jeśli ona przyzwyczaja się do tej procedury, zanim jeszcze dziecko, nie będzie kojarzyć tę procedurę dokładnie wraz z pojawieniem się dziecka, a nie ją leczyć i do dziecka negatywnie.

Jeżeli kot ma żadnych problemów behawioralnych, takich jak nadmierne – lęku lub nerwowość, nieuzasadnionej agresji czy coś takiego – to też nie opóźniać rozwiązanie tych problemów, rozwiązywać je, zanim dziecko się urodzi!

Upewnij się także, że kot nie jest znudzony, kiedy będzie ona otrzymać od ciebie mniej uwagi. Daj jej bardziej specjalne zabawki kot, umieścić ją drapak, czy można jej kupić specjalny suwak kot gry. Krótko mówiąc, starają się upewnić, że miał coś do zrobienia, a ona nie bawić się próbuje grać z dzieckiem. I pamiętaj, że na dziecko i kot nie powinien być wspólny zabawka!

Paradoks współgospodarzem kota i małym dzieckiem w jednym domu jest to, że początkowo będzie chroniony przed dzieckiem kota, a potem trzeba chronić kota od tętniącego życiem działalności dorosłego dziecka. Kiedy dziecko zaczyna raczkować, a potem chodzić, będzie starał się chwycić kota może uderzyć lub wyrzucić go na jej zabawki. Kot poczuć zagrożenie dla siebie i mogą zachowywać się ostrożnie w obecności dziecka. Czasami defensywnie, ona może nawet wykazują pewną agresję wobec młodego dręczyciela.

Dlatego konieczne jest, aby uczyć młodsze dziecko właściwego postępowania z PET. I jednocześnie nie zostawić ich w spokoju. A zwłaszcza z dzieckiem nie może pilnować, bo on, między innymi, można wykryć nowe, bardzo atrakcyjne „zabawki” – kuwety lub miskę z jedzeniem. Dlatego postęp przyzwyczaić kota karmić w określonym czasie, usunięcie pozostałego niezjedzone jedzenie po 10-15 minut po jedzeniu, a tacka jest umieścić w miejscu, gdzie byłoby dostępne dla kota, ale nie dziecko.

Najlepsza rasa kota dla dzieci

Oczywiście, upewnij się, że współistnienie kot a dziecko było wygodne, przed pojawieniem kotka w domu jest to konieczne. Jeśli chcesz dostać kota, a jednocześnie masz dziecko lub planuje się dalsze jego narodziny, należy zadać sobie pytanie: jaki rodzaj ras kotów są najlepiej nadaje się dla dzieci? A jest jakieś Rasy kotów, które są odpowiednie dla dzieci?

Wybierając kociaka należy podchodzić bardzo poważnie. Zanim zdecydujesz się rozmnażać, należy wiedzieć, jak szukać zdrowego kociaka i co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

  • Wybierz kotka, która jest spokojna i przyjazna. Jeżeli kociak jest zbyt nieśmiała, że ​​nie jest konieczne, aby go zabrać, nawet jeśli wydawało wam bardzo piękne.
  • Staraj się trzymać blisko kociąt i oglądanie ich gry. Jeśli widzisz, że jeden z kotów najbardziej aktywnych i zadziorny, można mieć pewność, że jest to – przyszły lider, bardzo autonomiczny i niezależny. Ten kotek nie nadaje się do małego dziecka.
  • Już w 2 miesiące kociak powinien być ruchomy, zabawny i ciekawy. Byłoby idealnie, gdyby wykazał zainteresowanie Ciebie i przyjdzie do ciebie sam.
  • Uwaga wygląd kotka. Zdrowy kotek powinny być gęste, lśniące futro bez łysiny, a nawet białe zęby, czyste uszy. Wiedząc o tym wszystkim, to jest możliwe, aby myśleć o tym, co jest najlepszym kotem rasy dla dzieci.

Co z odpadami należy zacząć od wyboru rasy kota? Jeśli w pierwszej kolejności pochodzić ze względów higienicznych, najlepiej jest wybrać się na krótki włosach rasę kota, a nawet bezwłose (łysy) Rasa. Należy jednak pamiętać, że to nie był kot włosy alergii u dzieci (i wiele boją możliwe alergie). Najczęściej alergia jest obecność w ślinie kotów niektórych białek. Ale kot liże samej każdej rasy, czy wełny.

Jeśli założymy, że chcesz kupić łagodny, przyjazny, zabawny, ale nie agresywne zwierzę, najlepszy kot rasy dla dzieci będzie właśnie taki rock, którego członkowie posiadają te cechy. To, co należy pamiętać przede wszystkim, gdy myślisz o jaki rodzaj kota wybrać dla swojego dziecka.

Proponujemy zwrócić uwagę na brytyjskiej rasy kotów. Jest bardzo inteligentny, przyjazny i uprzejmy zwierzęta, więc brytyjskie koty i dzieci dość szybko znaleźliśmy wspólny język. Głównym jakość tej rasy – to chłód i spokój. Jak prawdziwi Brytyjczyków, są bardzo inteligentne. W niekorzystnych sytuacjach, koty tej rasy nie wykazują agresji, co jest bardzo cenne w komunikowaniu się z małymi dziećmi, którzy nieświadomie są w stanie spowodować ból kota. Pojawienie kot też ma na sobie, ponieważ jest to duże i piękne rasy i kot jest bardzo podobny do misia. I to pomimo faktu, że jest to bardzo praktyczne, łatwe w pielęgnacji płaszcz. Wszystko to sprawia, że ​​można twierdzić, że brytyjskie koty dla dzieci są najlepszymi towarzyszami.

Kot brytyjski

Istnieje wiele innych gatunków, które mogą również zalecane przy zakupie kociaka. Na przykład, bardzo towarzyski i zabawny koty są uważane za birmański i Siamese rasy; nie można po prostu zapomnieć, że koty są bardzo zazdrośni o tych skał, więc nie możemy pozbawić im uwagę, że nie widzieli w dziecku przeciwnika.

Birmańczyk

On dobrze dogaduje się z dziećmi Scottish fold. Nigdy nie porysowana, nawet jeśli jest to bardzo bolesne – to lepiej uciekać.

Scottish Fold

Lub kanadyjski Sfinks – dobry wybór dla rodzin z dziećmi, nawet najmniejszego. Jest to bardzo czuły kota, całkowicie pozbawiony agresywności. Bardzo lubi dzieci, ciekawy i zabawny, łatwy do zbiegają się z innymi zwierzętami, nie obrażać nawet gryzonie.

Sphynx

Kotów rasy Devon Rex jest bardzo kontaktowy, psotne, kochają dzieci i chętnie się nimi bawić, nawet w wieku „szacownych dam.”

Devon – Rex

Rasy odpowiednie dla dzieci, tam jest sporo, i myśleć o tym, co kot wybrać dla swojego dziecka, konieczne jest dokładnie, na podstawie ich preferencji. Należy pamiętać, że o kotach dla dzieci Informacja powinna być jak najbardziej kompletne przed dokonaniem wyboru. Po tym wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników: swoich warunków życia, wiek dziecka, charakter i wygląd przyszłego zwierzaka. Najlepszy ze wszystkich, jeśli informacje na temat kotów dla dzieci udać się do weterynarza. Po tym wszystkim, będzie on nadal pomagać Ci wskazówek, jak rozwijać swoje zwierzę.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci dokonać właściwego wyboru, a później będzie się uczyć siebie i nauczyć dziecko do obsługi domowych kota, a zwierzę będzie Twoim wiernym przyjacielem i przyniesie Tobie i Twojemu dziecku wiele radości!

load...