Nowoczesna kobieta: rodzina czy kariera?

Zawartość:

Istnieją stereotypy, które są zawarte gdzieś bardzo głęboko w naszej świadomości. I że są one najpierw przyjść do głowy, gdy chodzi na przykład dobra gospodyni, matka wielu dzieci czy nauczycieli, pracujących kobiet lub kobiet dyrektorów. Te stereotypy i brakuje, jeśli chodzi o mężczyzn. Ale nie zawsze takie stereotypy wchodzą w konflikt z ciężkim życiu, jak w przypadku kobiety w biznesie. Tutaj konwencjonalny symbol rozwoju zawodowego – samotna kobieta z męskim charakterem.

load...

Wszystko było w starożytnej Grecji. Kobieta miała już prawo wyboru, ale wybór nie był wielki i kategoryczne: albo ona wychodzi za mąż, czy zaangażowany w każdy inny biznes. Nawet grecka mitologia posiada wyraźne rozróżnienie między kobiecej kariery i rodziny. Na przykład, słynny wojownik Atena pozostała dziewicą, ponieważ został zmuszony do całkowicie zrezygnować z jego życia prywatnego. Są jej dni były interesujące? Prawdopodobnie tak. Po tym wszystkim, z powodu tej pani wiele zwycięstw, wymagający przygody i nietypowych trofeów. Tylko tutaj potomstwem ich przyszłych pokoleń i nie pozostaje na tej ziemi. Ale można powiedzieć, że kobiety kariera Ateny nie działa? Nie możesz.

Ale żona Zeusa – Hery kiedykolwiek zastanawialiście się co jest ważniejsze niż kariera czy rodzina? Wystarczy dokonać wyboru świadomie. Była to doskonała matka i gospodyni, nie czując najmniejszego pragnienie przygody. Zadowolony był żona Zeusa ze swoim życiem? Najprawdopodobniej tak. Więc to jest możliwe, aby traktować je jako nieudana kariera kobieta na? Raczej nie.

Dziś czasy się zmieniły. Jednak echa przeszłości, mimo endemicznego emancypacji i są odczuwalne do dziś. I postawa społeczeństwa wobec próbuje zrobić kobieta sukcesu jest niejednoznaczna. Wiele osób uważa, że ​​nie może stać się troskliwą matką i dobrą żoną. Czy to prawda? Że w naszych czasach wybiera współczesnej kobiety – Rodzina czy kariera?

Kariera psychologia kobiety

Psychologia i socjologia – stosunkowo młodą nauką, która niewiele ponad sto lat. Jednak już zapłacił wystarczającej uwagi do studium kobiety, starając się połączyć pracę ze szczęśliwego życia rodzinnego, a co wychodzi z niego. Według badań, tendencja kobiet do łączenia pojęcia rodziny i kariera jest znacznie silniejsze pragnienie ludzi do dzielenia się z kobietami opiekę w domu i wychowywania dzieci.

load...

Naukowcy twierdzą, że wiele kobiet jest rodzina w tym czasie pracy, bez myśli, aby przezwyciężyć pewne etapy rozwoju kariery. Idą do pracy z różnych powodów: ze względu na brak pieniędzy, ze względu na nadmiar wolnego czasu z powodu faktu, że chcę coś pożytecznego zrobić. Po tym wszystkim, dzieci wyrosły, i czuć finansowo zależne nie każdy chce.

Ale celem nie jest obciążone z dziećmi i mężami pracy kobiety są zupełnie inne. Są one określone aspiracje zawodowe, cele. A więc, co to za miejsce pod słońcem chce podjąć. I te kobiety są coraz bardziej opóźnia małżeństwo, aby zdobyć wykształcenie, a mocno stoi na nogach, aby stworzyć podstawy finansowe dla przyszłej rodziny. W niektórych przypadkach, pędzą na złamanie karku do pokonania etapów rozwoju zawodowego, ponieważ próba stworzenia rodziny była nieudana i duchowe rany – bardzo głęboka.

Jako kobieta sukcesu nie jest kosztem swoim życiu osobistym?

Po tym wszystkim, „iść do pracy” i „zrobić karierę” – to zupełnie inna koncepcja, za silny i dla płci pięknej. Tylko ludzie, robiąc karierę, mają, co do zasady, silny tylny – opiekuńczy żona, która decyduje się na nim niemal wszystkie problemy krajowe. A kobieta biznesu powinien dbać o rodzinę i jeszcze osiągnąć sukces w działalności zawodowej. Tak często są sami.

Magazyn „Vogue” przeprowadził własne badania socjologiczne, badania i pół tysiąca czytelników od dwudziestu do pięćdziesięciu lat, aby dowiedzieć się, co nowoczesne brytyjskie kobiety biznesu. Przeprowadziliśmy badanie podobnego w polskim czasopiśmie. Okazało się, że prawie wszyscy główni bohaterowie rozwoju zawodowego w pań polskich i angielskich są takie same. Wyglądają świetnie, dobrze ubrany, wybierz drogiej biżuterii i stylowe, nie tanie buty. Większość z tych kobiet nie są małżeństwem, nie mają dzieci, albo robić interesy po dzieci są z powrotem na nogach.

Jeśli jeden z nich ma pełną rodzinę, to zazwyczaj nie jest redystrybucja funkcji społecznych. W głównej części takich małżeństw to kobieta ma rodzinę, bo wie, jak to zrobić lepiej, a człowiek jest gospodarstwo domowe. Niestety, nie każda jednostka rodzina może osiągnąć wzajemne zrozumienie. Mężowie często zazdrosny o ich żon do sukcesu, zwłaszcza jeśli mają one ten sam zawód.

Mężczyźni są bardzo bolesne, aby tolerować fakt, że kobiety zarabiają więcej. To znaczy, z których ani zrozumienie, wzajemny szacunek w rodzinie nie mówimy. Okazuje się, że firma kariera żony czasami może służyć jako sprawdzian do wykrywania wad ukrytych małżeństwa. W rezultacie, żona stoi wybór – rodzina czy kariera? Poświęcić dla dobra zarabiają mniej niż idealnego związku, lub osiągnąć sukces w spokoju? Ale szczęście osobiste chce każdy z nas!

Karier kobiet i szczęście damska

W jednym z kolegiów Polsce przeprowadził eksperyment, w którym udział wzięło stu pięćdziesięciu studentów i nauczycieli. Musieli dokonać wyboru między karierą priorytetowych, rodziny, lub rodziny z karierą razem. Wynik był rozczarowujący. Ponad 55% kobiet wolała karierę, o jedną trzecią – rodziny. I tylko dziesiąta chce i zrobić karierę i założyć rodzinę. Okazuje się, że nawet bardzo młode dziewczęta muszą zrozumieć, że rola łączenia pracy zawodowej i opiekuńczy gospodyni jest bardzo trudne.

Współczesna polska kobieta często łączy pracę i troskę o rodziny. Jest możliwe, że, oczywiście, z wielkim trudem. W tym samym czasie, była w kuchni – świetnym kucharzem i zmywarką oraz w pracy – pracowników sumienny i obiecujące. Ale nadal jest to konieczne do poniesienia i wychowywać dzieci, praca, przemywa je prasować i dbać o siebie! Jaki rodzaj kariery kobiet, wydaje się być pytanie?

Może. Jeśli rodzina ma wzajemne zrozumienie, wsparcie i zaufanie swoich bohaterów. I wtedy wszystko będzie w porządku, bez względu na to, kto był głównym żywicielem fundusze. Tylko bardzo często, niestety, ludzie zawrzeć małżeństwa lekko, hołd modzie lub wymaganiom społeczeństwa. I po pewnym czasie, gdy nie ma harmonii w relacjach, zaczynają żałować swojego wyboru.

Pragnienie, aby zrobić karierę w oparciu o taki cienkie zasadach, nie przynosi satysfakcji. W tej sytuacji, chęć kobiet do pokonania jedną lub kolejny etap kariery nie jest chęć realizować swój wewnętrzny potencjał. Jest też zaangażowana w tworzenie atrybutów zewnętrznych prestiżu i sukcesu, lub tworzy lawinę wygląd aktywności na pokrycie emocjonalną samotność, ból, cierpienie. Oczywiście, żadne symbole kariery nie zbawi człowieka z frustracji, niepokoju, nerwicy i depresji.

Psychologowie doradzają, aby nie traktować obojętnie życie, nie iść z prądem, nie robić rzeczy, zgodnie z wymogami mody i społeczeństwa. Każdy dzień, każda chwila powinna mieć świadomość, że robimy. Life – jest działalnością, która nieustannie zmienia swój cel. To powinno być łatwe do zrozumienia: czy zrobić to, czego potrzebuję? Jest to człowiek, któremu mogę zaufać? Chcę zrobić właśnie to coś, a nie inne? Jeśli podejście mój los z takich oferowane przez psychologów, kryterium, można zatrzymać się w czasie i zmienić kierunek działania. Nie przegap właściwą osobę, aby nie ogrzać nieznajomego, aby zauważyć i wyeliminować chłód w relacji z kimś i uniknąć wielu innych błędów.

Ponieważ w arsenale nowoczesnych kobieta ma wszystko, czego potrzeba, aby nie zastanawiać – Career lub rodzinę i skutecznie łączyć pracę ze szczęścia i zrozumienia w rodzinie. Nie jest prawdą, że samowystarczalna kobieta jest skazana na samotność. Jednak budowa szczęśliwej rodziny wymaga znacznego wysiłku. Co tu mówić o kobietach, którzy są zaangażowani w działalność lub jakiegokolwiek innego rodzaju działalności gospodarczej? Nawet jeśli babcia szczęśliwy, aby pomóc opiekować dzieci, nawet jeśli rodzina miała wystarczająco dużo pieniędzy na gotowanie i sprzątanie. … Mimo wszystko, są jeszcze inne trudności, czy to zazdrość o męża, zazdrosny o sukces lub coś innego.

Kobieta, która chce połączyć karierę w swoim życiu z rodziną w pierwszej kolejności trzeba ważyć wszystko dobrze i dokładnie zrozumieć, czego oczekuje. A następnie postępować zgodnie z ich oczekiwaniami i pragnieniami. Większość psychologiczne problemy rodzinne wynikają z faktu, że nie mają prawdziwej jasności. Ponadto, bardzo boli i stereotypy, które omówiono powyżej.

Kto powiedział, że silna kobieta potrzebuje silnego mężczyznę tam, a jeśli nie ma takiego, to jest zmuszony być sam? Społeczeństwo? Ale nasze osobiste szczęście nie zależy od społeczeństwa! I do kariery niekoniecznie jest kobieta odmawia tego szczęścia, i szukał partnera życiowego, opierając się na opiniach innych, czy też nie patrzy. Ponieważ fizyka i liryki – kombinacyjnej. Ale dwaj fizycy, jak dwie równe naładowanych elektronów – one odpychają się wzajemnie. A jeśli kobieta, z woli losu – fizyka The tekściarz powinien być człowiekiem. Ale do leczenia powinno być, jak tekstami. W przeciwnym razie nie będzie harmonia.

I niech rzucają na bok wszelkie stereotypy. Kiedyś to było trudne do znalezienia próbkę kobiet i odbyło się szczęśliwą żoną i matką. A teraz można napisać książkę o tym, jak sprawić, żeby kobieta kariera nie jest ze szkodą dla rodziny. Pytanie dostatecznie zbadane i psycholodzy przepisy są bardzo proste. Trzeba tylko zrozumieć, kto szukasz i dlaczego go potrzebujesz. Ponieważ robiąc coś dla ludzi, jesteśmy rzeczywiście robi to dla siebie. I vice versa.

load...