Nowe życie starych rzeczy – pomysły i wskazówki

Zawartość:

Ściśnieni okoliczności życia, zmuszając ludzi do zapisywania niczego, czasem prowadzić do nieoczekiwanych rezultatów! Na przykład, ze względów ekonomicznych pojawiły się i stała się znana na całym świecie i niezwykle popularny włoskiej pizzy i zmusił tkanka oszczędności doprowadziła do powstania rzemiosła patchworku. Oszczędność (nie mylić ze skąpstwa!) Był i nadal jest jednym z cennych cech człowieka, a także możliwość, aby dać nowe życie starych rzeczy można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale aby zrealizować swój potencjał twórczy.

load...

Oczywiście, dzisiaj reanimacji i przeróbką starych rzeczy realizuje te dwa cele. Ktoś po prostu bardzo przykro rozstać się ze starych rzeczy i droga do jego serca, a ktoś naprawdę musi podążać za powiedzenie „potrzeba jest matką wynalazku”. Ale, niezależnie od celu, w jaki sposób osiągnąć tylko dwa ich: albo jesteśmy przywracając starą rzecz, lub przekształcić go w coś zupełnie nowego. To właśnie o ostatni pogadamy. Co może być wykonana ze starych rzeczy, tchnął nowe życie w nich?

Stare ubrania

Oczywiście, aby ze starych ubrań do aktualizacji, trzeba wiedzieć, jak szyć i (lub) na drutach. Na przykład z mody sukienki, spódnice, spodnie i innych im podobnych … Jeśli przegrali tylko modne, ale zachowały aktualność całkiem przyzwoity widok, nie spiesz się, aby pozbywać się tych rzeczy. Po pierwsze, służą one jako doskonały materiał na szycie ubrań dla dzieci. Po drugie, te rzeczy mogą być wykorzystane jako podstawa do produkcji wyrobów patchworku, i to nie tylko ubrania, ale także różnego rodzaju okłady i koce do mebli, potholders kuchenne, narzuty i koce. I po trzecie, stare rzeczy powinny być w porządku w celu uczynienia z nich nowe ubrania na sobie: spodnie może łatwo przekształcić się w szorty lub spódnica, sukienka sukienkę i kurtkę nadaniu.

Jeans – jest na ogół osobny wątek. Denim jest tak wszechstronny materiał, który jest w stanie znaleźć nowe życie w postaci torby, koce, pokrowce na siedzenia samochodowe. Nawiasem mówiąc, denim jest również bardzo nadaje się do patchworku. Tylko nie zapomnij, że wszystko musi być wcześniej myte i wyprasowane, a następnie majstrować z nich coś nowego.

Stary dom jersey. Ponownie, jeśli przędza, z której zostały powiązane z tych rzeczy jest nadal dość silny, wystarczy rozpuścić stare ubrania z dzianiny, umyć i wyprostować przędzy i użyć go do dziania nowych rzeczy. Wierz mi, z zachowaniem należytej staranności związanej z takimi rzeczami strun, będzie wyglądać nie gorzej niż wykonane z nowym przędzy. W każdym razie, nawet jeśli nie są narażone na ryzyko tej przędzy na drutach swetry lub swetry, skarpety i następnie mitenki byłaby odpowiednim materiałem. Ponadto, nowy wysokiej jakości przędza jest bardzo drogie, więc można się skusić perspektywą nieodpłatnego materiał na drutach.

load...

Pończochy i rajstopy. Co do zasady, te elementy garderoby są wysyłane bezpośrednio do kosza, jak tylko pęd (czasami nawet zanim dotrą do pierwszego mycia). A tak przy okazji, pokroić w cienkie paski, stają się doskonałym „przędza” na drutach lub szydełku igły dywany, torby i gąbki. A stary rajstopy może wypełnić poduszek lub miękkich zabawek. Mogą one być wykorzystywane do rzeźb tekstylnych lub sztucznych kwiatów. Nylonowe pończochy również doskonale radzą sobie z materiałem pończoch rolę w ogrodzie i w ogrodzie, barwniki filtry do naprawy pokrywa do przechowywania koców i poduszek.

Tekstylia domowe

Jest z pewnością o wiele mniej możliwości niż w przypadku starych ubrań. Jednakże, tekstylia domowe, też można znaleźć nowe życie w twoich zdolnych rękach. Oto, na przykład, pościel. Wysokiej jakości bawełna, satyna i bielizna – trwała i wytrzymała tkanina. Najszybszy sposób noszenia się arkuszy, a następnie nie całkowicie, ale tylko w środku. Cięcie krawędzi pasa całego arkusza, można utworzyć nową pościel, a nawet nowe prześcieradła i poszwy. Boring dywany i koce mogą być aktualizowane, pokroić na kawałki i dopasowując nowe narzuty w technice patchworku. Jeśli szyć grube dywany trudne, klapki mogą być podłączone za pomocą szydełko i przędzy odpowiedni.

Ręczniki frotte. Stosować jako arkusze, głównie w środku. Krawędzie mają tendencję do pozostawania nienaruszonym, a także miękki i puszyste. Wrzucać ręczników taką litość, ale co możemy zrobić? Można wykonać następujące czynności. Po pierwsze, daje nowe życie w dużym ręcznik może być, zamieniając je w małej kuchni Towelie. Po drugie, z tych ręczników można zrobić torbę plażową (lub torba na basen), kapcie frotte i szorty, a nawet frotte szatę dla dzieci. A jednak – a doniczki kuchenne, śliniaki dla dzieci, narzuty i maty.

Obrusy. Jest to, oczywiście, na obrusie lnianym. W ruinę pochodzą one, co do zasady, nie dlatego, że zużywają się, ale ponieważ „ozdobione” wirtualnie Nondeducibility plamy, ale krawędzi obrus zwykle pozostają czyste. I najczęściej jest to brzegi obrusów szczególnie dekoracyjnych. Dlatego taki piękny, całe i czyste krawędzie mogą uszyć serwetki lniane i woreczki do przechowywania produktów masowych, a także ściereczki lub doniczki.

Meble

Nienadających się do użytku lub z meblami mody, zazwyczaj wysyłane do składowiska lub, w najlepszym wypadku, do kraju. Jednak, aby dać nowe życie starych mebli jest również możliwe. A jeśli nawet delikatne kobiece rączki nie są w stanie poradzić sobie z takim zadaniem jako renowacji mebli, to oto kilka przykładów nietradycyjnych wykorzystaniem tradycyjnych mebli.

Z tego, co jesteśmy pozbyć, jak stracił swój urok i blask? Przestarzałe ściana, który przyszedł, aby zastąpić wszelkiego rodzaju fantazyjnych zjeżdżalniami i mebli modułowych. Jednak zdejmowany antresola z takich ścian mogą również kontynuować swoje życie w domu, toczenie, na przykład w szafce na buty lub luzem i przestronne stoliku w przedszkolu. Regał na ścianie, łatwo staje się wieszaka w przedpokoju, czy zdjąć drzwiczki i półki i związać haczyki na ubrania. Nawiasem mówiąc, stawiając obok szafy, a nawet antresolą (szafki na buty), masz gotową halę. Jeśli są zdezorientowani unpresentable tworzą „nowy” meble, a potem po prostu zaktualizować sprzęt i korzystać z samoprzylepnej folii.

Nawiasem mówiąc, dla pań, które posiadają technikę decoupage, nie trudno w ogóle aktualizować żadnych mebli. To może być stary kredens babci lub komoda oraz kuchnię i fortepianie oraz meble dla dzieci. I elewacji mebli może być aktualizowana obtyanuv szmatkę lub po prostu malowane farbami akrylowymi i lakierem.

W odniesieniu do tapicerki, jest całkowicie nowe życie, prawdopodobnie nie będzie działać. Biorąc pod uwagę, aby oczyścić stare meble tapicerowane, będzie najprawdopodobniej mieć go przywrócić i naprawy. Można, oczywiście, próbować dostać się na własną rękę, ale najlepiej jest skontaktować się z ekspertami. Ale często kupując nową sofę kosztuje nawet mniej niż jego przywrócenie do naprawy i zwężenia. Chociaż, jeśli nie jest przeznaczana na nowe tkaniny tapicerki i przyszyć do tego celu patchworku tkaniny, najstarszy unpresentable meble będą faktycznie wyglądają jak nowe, a co najważniejsze – jest wyjątkowy, ponieważ jest to nic podobnego w innych domach nie znajdziesz. Podstawą dla takiej sieci może służyć jako gęstego i wytrzymałego materiału z wszelkich starych ubrań lub tych samych dżinsach.

Porcelana

W rzeczywistości, stare naczynia lepiej wyrzucić, zwłaszcza jeśli jest pęknięta, rozdrobnione i wgnieciony. Istnieją jednak możliwości, aby dać nowe życie starych rzeczy. Na przykład, talerze i naczynia. Mogą one być zawieszony na ścianie, wcześniej zdobione lub decoupage serwetki po malowane farbami akrylowymi. Dekoracje ścienne do kuchni będą również malowane pokrywę naczynia patelni lub pieczenia trochę stary. Puchar. Tu opcje są nie tyle: jest to możliwe, na przykład, wykorzystać je jako miniaturowych doniczek. A jednak, ceramiczne i ceramiczne kubki, talerzyki i płyty będzie stanowić ciekawy materiał do mozaiki ceramicznej. Jednak do tego trzeba będzie pokonać ich w pierwszej kolejności, a następnie wybierz z fragmentów najbardziej równe kawałki.

Jeśli chodzi o naczynia metalowe, to ma tylko jedną szansę, aby znaleźć nowe życie – aby przejść do kraju jako doniczki. Ale łyżki, widelce i może również służyć jako materiał do paneli dekoracyjnych w kuchni lub oryginalnych haków (jeśli pre-test). Ale ten pomysł jest odpowiednia tylko dla bardzo twórczych gospodyń domowych, którzy cenią sobie oryginalność i niezależne od poglądów ludzi.

Inne pomysły

Ogólnie rzecz biorąc, muszę powiedzieć, że nowe życie jest w stanie znaleźć niemal każdą starą rzecz, o ile oczywiście, nie jest jeszcze gotowy na śmierć. DIY i fani twórczości tak, że po prostu zachwycony! Kurs jest wszystko (lub prawie wszystko). Sędzia dla siebie. Stare walizka włókno zamienia się w stolik rocznika lub w stylowej i wygodnej sofie kanapa dla zwierząt domowych. Stary tenis rakieta może być nowa rama do lustra. Beznadziejnie zepsute parasol (albo raczej jej szczycie) posłużą jako materiał do torby na zakupy, fartuch kuchni lub tornister dla części butów. Zapisy stają nowe donice i dmuchane żarówki – malowane zabawki choinkowe.

CD-dyski używać jako dekoracyjne pokrycie ścian, uczynić z tych abażury i ramki do zdjęć. Wewnętrzna część drzwi z starej lodówki stosowany jako zawiasach kąpieli przechowywania. Nawet toalety i umywalki, że przeniósł się do działek budowlanych są przekształcane twórczych doniczek ogrodowych lub po prostu służyć jako podstawa do klombu. W skrócie, wyobraźnia człowieka nie zna granic w swoim dążeniu, aby dać nowe życie starych rzeczy. Jednak kreatywność kreatywność i know środka jest nadal konieczne. Czasami ludzie starają się stworzyć coś nowego Spośród wręcz śmieci, ale to jest bardziej jak stan chorobowy, niż oszczędności i kreatywności.

Dopisek

Jeśli są na pierwszym planie stoi gospodarność i chęć zachowania lub ożywić stare i drogie rzeczy dla ciebie, a następnie zdecydować, że więcej garnitury Ciebie:

  • Naprawa (likwidacja pęknięć i uszkodzeń, zaktualizuj rzeczy, przy zachowaniu ich przeznaczenia);
  • Przywrócenie (odtworzenie pierwotnej postaci nędznych rzeczy);
  • Zmiana (zmiana pozycji Function);
  • Użyj jako materiału do nowych rzeczy.

Jeśli którykolwiek z tych elementów dla ciebie nie jest odpowiednia, to istnieje tylko jedno wyjście – recykling. Oznacza to, że drogie rzeczy po prostu przeżył swój czas, staje się beznadziejna śmieci. Ale takie rzeczy trzeba zostawić niemiłosiernie! Czasami nowe życie starych rzeczy jest zbędny nie tylko dla Ciebie, ale nawet te rzeczy. Nie być oszczędny w nadmiarze!

load...